primátor

Primátorka ocenila zasloužilé trenéry, cvičitele a funkcionáře sportovních klubů

Foto MMP

S koncem roku bilancuje nejen každý z nás, ale i představitelé vedení města. K příjemným předvánočním setkáním patřilo i to páteční, kdy primátorka města Prostějova Alena Rašková přivítala v zasedací místnosti zasloužilé trenéry, cvičitele a funkcionáře sportovních klubů. Řeč přišla jak na úspěchy tohoto roku, tak i na plány do roku následujícího.

Oceněni byli PaedDr. Jiří Kremla, Vladimír Běhal - TJ Prostějov, Milan Čečman - AK Prostějov, Jindřich Hejčík - TJ Sokol Prostějov, Lenka Michlová – Sokolská župa prostějovská, Marie Mrnková - TJ Sokol Dobromilice a Naděžda Vybíralová - TJ Sokol Přemyslovice.

„Nemohu jinak než velice poděkovat za práci lidem, kteří by si už mohli užívat zaslouženého klidu, přesto ale svou práci dál věnují sportovcům a veškerému dění kolem sportu. Za to jim opravdu patří veliké uznání," uvedla primátorka Alena Rašková. (red)

 

OBRAZEM: Úspěšné mladé šachisty přijala primátorka

Foto MMP

Mladí prostějovští šachisté mají za sebou vítězství a postup do první ligy mládeže.

Ve středu je přijala na radnici primátorka Alena Rašková a její náměstek Pavel Smetana. Na mladé borce čekalo občerstvení a dárky. (red)

Exprimátor poděkoval za spolupráci

ilustrační foto

Na středeční tiskové konferenci poděkoval bývalý primátor Prostějova Miroslav Pišťák médiím za dlouholetou spolupráci.

"Spolupráce je dlouhodobě prospěšná i pro obyvatele města, kterým se díky vám dostává informací z vedení města. Jsem pevně přesvědčen, že pod vedením primátorky Aleny Raškové se bude Prostějov i nadále ubírat tou nejlepší cestou," konstatoval Miroslav Pišťák, který zároveň popřál krásné svátky a úspěšný rok 2016 všem Prostějovanům. (ber)

Bývalý primátor Pišťák již visí v obřadní síni

Foto MMP

Od úterního odpoledne (10. 11. 2015 – pozn.red.) visí v obřadní síni prostějovské radnice obraz historicky prvního primátora města Prostějova Miroslava Pišťáka. Jeho portrét zhotovil Sergej Kulina, původem estonský umělec žijící od roku 1992 v České republice. Zlatý řád na zelené stuze, který má Miroslav Pišťák na krku, značí jeho příslušnost ke svatolazarské komendě. Je jejím rytířem.

„Sergeje Kulinu znám osobně, pracuje v oborech sochařství, malířství a věnuje se také keramice,“ uvedl bývalý primátor a současný zastupitel Miroslav Pišťák.
Obraz s jeho portrétem byl po dokončení umístěn v depozitáři budovy magistrátu na Školní ulici. Od 10. listopadu je zavěšen v galerii starostů v obřadní síni prostějovské radnice, kde mohou návštěvníci vidět podobizny všech starostů od počátku české samosprávy bez přerušení až do současnosti.

Galerie tak aktuálně čítá portréty celkem čtyřiadvaceti prvních mužů města Prostějova. (Zdroj MMP)

Bývalý primátor rezignace lituje

ilustrační foto screening zastupitelstvo města

V neděli 13. září 2015 oznámil poněkud netradičním způsobem svou rezignaci na post primátora Prostějova Miroslav Pišťák. Jak se zdá, svého činu lituje.

Na posledním jednání zastupitelstva se Miroslav Pišťák vyjádřil jednoznačně. „Z funkce primátora jsem neodstoupil, že bych cítil nějaké morální či, nedej Bože, právní pochybení. Začínám rezignace litovat, skutečně toho začínám litovat,“ sdělil zastupitelům. Reagoval tak na výtky opozice, že i přesto, že je prověřován policií, působí jako statutární zástupce města ve spolku Prostějov olympijský. (ber)

Miroslav Pišťák bude viset. Brzy

ilustrační foto zastupitelstvo města

Dotaz, proč v obřadní síni radnice ještě nevisí portrét bývalého primátora, vznesl na pondělním zastupitelstvu zastupitel Petr Kousal. Náprava bude sjednána záhy, slíbila současná primátorka Alena Rašková.

"Osobně bych se na portrét Mirka rád díval," dodal Kousal. "Já bych visel rád, není to ale v mé kompetenci," oponoval Miroslav Pišťák. Zaskočená Alena Rašková vzápětí podotkla, že netušila, že ona je osobou, která za tuto situaci nese odpovědnost. "Samozřejmě to zařídím," dodala s úsměvem. (ber)

Alena Rašková je primátorkou Prostějova

ilustrační foto

Ojedinělé a výjimečné bylo dnešní zasedání Zastupitelstva města Prostějova. Z jeho jednání vzešla vítězně Alena Rašková. Stala se tak historicky vůbec první ženou v čele města.

Alena Rašková byla jedinou kandidátkou. Dostalo se jí tak 29 hlasů ze 35 možných. "Velice vám všem děkuji a vážím si tak silného mandátu," byla první slova primátorky Raškové. (ber)

Miroslava Pišťáka odměnil standing ovation

ilustrační foto

Na pondělním jednání prostějovského zastupitelstva vystoupil i bývalý primátor Miroslav Pišťák. Jeho závěrečnou řeč, stejně jako dlouholetou práci v čele magistrátu, zastupitelé odměnili potleskem ve stoje.

Miroslavu Pišťákovi poděkovala jménem vedení města Alena Rašková, kterou následně zastupitelé hlasováním vynesli do čela města Prostějova. Rašková byla jediným kandidátem na tuto funkci primátora města. (ber)

Kandidát na místo prvního náměstka primátora je již znám

ilustrační foto Jakub Bureš

Na místo prvního náměstka primátora města Prostějova navrhla ČSSD Zdeňka Fišera, dosavadního náměstka.

Informaci potvrdila na tiskové konferenci dosavadní 1. náměstkyně Alena Rašková. "Návrh jsme konzultovali s koaličními partnery, nemají proti našemu návrhu žádné námitky," uvedla Rašková.
Zda Fišer post druhého muže na radnici skutečně dostane, rozhodne mimořádné zastupitelstvo, svolané na pondělí 5. října. (ber)

Rada města vzala na vědomí rezignace i nové zastupitele

ilustrační foto

Rada města Prostějova na své schůzi dne 22.9.2015 řešila i řadu otázek spojených s fungováním Zastupitelstva města Prostějova. Dochází k řadě změn.

Rada města Prostějova vzala na vědomí rezignaci Věry Palacké na mandát člena zastupitelstva, vzdání se funkce primátora statutárního města Prostějova Miroslava Pišťáka, rezignaci Evy Zatloukalové na mandát člena zastupitelstva, vzdání se funkce člena Rady města Prostějova a rezignaci na mandát člena Zastupitelstva města Prostějova Aloise Mačáka.
Alena Rašková, 1. náměstkyně, zároveň svolala zasedání Zastupitelstva města Prostějova na 5.10.2015.