Proměny

Pozor! Koncert Proměn již dnes!

ilustrační foto plakát

Prostějovský pěvecký sbor Proměny pořádá adventní koncert. Vydat se na něj můžete již dnes, 19. prosince, do kostela Povýšení svatého Kříže. 

Koncert začne v 18 hodin a posluchači se mají nač těšit. (red)

Koncert Proměn a jejich hostů byl vskutku slavnostní!

Foto PvNovinky.cz

K uctění 100. výročí vzniku republiky uspořádal pěvecký sbor Proměny mimořádný slavnostní koncert. Stalo se tak v prostorách kostela Povýšení sv. Kříže a nutno říci, že koncert měl neopakovatelnou atmosféru a velký úspěch.

Úvodního slova se ujala primátorka města Prostějova Alena Rašková, která připomněla význam vzniku Československé republiky pro naše další dějiny. Vyjádřila také politování nad rozdělením Československa na dva samostatné státy a připojila několik osobních vzpomínek spojených se školními léty na Slovensku.

Promluvil také děkan farnosti Povýšení sv. Kříže p. Aleš Vrzala, který přivítal přítomné a představil program koncertu.

Proměny zvou na mimořádný slavnostní koncert!

ilustrační foto plakát

K uctění 100. výročí vzniku republiky pořádá letos město Prostějov celou řadu kulturních akcí. Pěvecký sbor Proměny přišel při této příležitosti s nápadem na uspořádání slavnostního koncertu, jehož program bude lahodit vkusu milovníků vážné hudby.

Slavnostní koncert se bude konat již tuto sobotu 22. 9. 2018 a na to, co posluchače čeká, jsme se zeptali manažerky sboru Lenky Copkové.

„Koncert je koncipován jako kombinace instrumentálních a vokálně – instrumentálních skladeb. Zazní zde barokní skladby Allessandra Scarlattiho a Antonia Vivaldiho, písně Bohuslava Martinů na texty moravské lidové poezie a zejména Missa Brevis soudobého skladatele Jiřího Pavlici, uměleckého vedoucího souboru Hradišťan. Toto duchovní dílo, v němž se mísí jazyk vážné hudby a prvky lidové, je dnes součástí repertoáru mnoha pěveckých sborů.

Proměny v rámci kulturního léta zcela zaplnily Duhu!

Foto čtenář

V úterý 19. 6. 2018 patřil sál v Kulturním klubu Duha opět prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde odstartoval společně se svými hosty jako již tradičně letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby.

Posluchači se mohli těšit z výběru toho nejlepšího od legendární kapely Queen, muzikálových melodií či jedinečného Čechomoru s živelnými houslemi a dynamickou bicí složkou, kterou zajistila speciálně složená folk rocková kapela. "Jelikož se Patrik Zatloukal na poslední chvíli společného koncertu s námi nemohl zúčastnit, pozvali jsme vynikajícího prostějovského zpěváka a rockera Oliho Vidmucha, kterého v jiných písních vystřídal báječný Robert Šebík.

Proměny dnes koncertují v rámci Prostějovského kulturního léta!

ilustrační foto plakát

V úterý 19. 6. 2018 bude sál v Kulturním klubu Duha od 18 hodin opět patřit prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde společně se svými hosty jako již tradičně odstartuje letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby. 

"Koncert jsme se rozhodly uspořádat tradičně v druhé polovině června, kdy jsou lidé už naladění na atmosféru hudebních festivalů. Opět přizveme šestičlennou kapelu, zpívat s námi bude Patrik Zatloukal," říká sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.

Proměny před letní přestávkou zahrají na folkrockovou notu!

ilustrační foto

V úterý 19. 6. 2018 bude sál v Kulturním klubu Duha od 18 hodin opět patřit prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde společně se svými hosty jako již tradičně odstartuje letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby. 

"Koncert jsme se rozhodly uspořádat tradičně ve druhé polovině června, kdy jsou lidé už naladění na atmosféru hudebních festivalů. Opět přizveme šestičlennou kapelu, zpívat s námi bude Patrik Zatloukal," říká sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.

Proměny si po dvou letech opět zazpívaly s Hradišťanem. V Ostravě

Foto archiv Proměny

Téměř na den přesně po dvou letech se v ostravské katedrále Božského Spasitele zopakoval velký hudební svátek. V pátek 13. dubna zde bylo provedeno velkolepé velikonoční oratorium Pavla Helebranda Evangelium podle houslí. A opět za účasti prostějovského sboru Proměny.

Do Ostravy se prostějovské zpěvačky vydaly o den dříve, neboť na čtvrteční odpoledne byla naplánována generální zkouška. Není jednoduché zkoordinovat velkolepé divadelní představení za účasti více než dvou stovek zpěváků, herců a hudebníků. Režie se však ujal sám autor díla Pavel Helebrand a pod jeho vedením vše běželo jako po másle. „Za účasti Hradišťanu, v čele s Jiřím Pavlicou v roli Ježíše Krista a pod taktovkou dirigenta Petra Šumníka nám utekla tříhodinová zkouška jako voda," shodují se členky sboru.

Cenu Olomouckého kraje v oblasti kultury obdržela sbormistryně prostějovských Proměn!

Foto Tomáš Dohnal

Zastupitelstvo Olomouckého kraje schválilo na svém posledním zasedání návrhy na udělení Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2017. V kategorii Cena za výjimečný počin roku v oblasti umění - Hudba byla ve čtvrtek večer v Městském divadle v Prostějově oceněna sbormistryně prostějovského sboru Proměny Lenka Dohnalová. 

Návrhy na udělení Cen OK mohly předkládat fyzické a právnické osoby v období od 1. 1. 2018 do 31. 1. 2018, kraj obdržel ve všech kategoriích 96 návrhů na ocenění, z nichž vzešlo 88 nominací.

Hodnotící komise přihlédla především k významu osobnosti nebo realizovaného počinu v celostátním měřítku, k oceněním, které získala osobnost nebo počin ve sledovaném období, ohlasu veřejnosti na realizované aktivity, trvalosti přínosu jednotlivých aktivit a vazbě osobnosti nebo aktivity na Olomoucký kraj.

Novoroční setkání Proměn s prostějovskou primátorkou

Foto archiv Proměny

První dny nového roku vždy vybízejí k bilancování toho předchozího. Činnost pěveckého sboru Proměny hodnotily dvě jeho zástupkyně při novoroční návštěvě u primátorky Aleny Raškové.

Sbor Proměny působí na prostějovské kulturní scéně již téměř pět let a jeho činnost významně podporuje město Prostějov. Nutno říci, že Proměny na oplátku přinášejí Prostějovanům radost při svých domácích vystoupeních a při výjezdech mimo Prostějov dělají našemu městu čest a dobrou reklamu.

Proměny děkují za přízeň i podporu!

Foto Ivo Snídal

O pěveckém sboru Proměny a jeho aktivitách vás informujeme pravidelně. Tentokrát Proměny přicházejí s poděkováním nejen svým posluchačům, ale též svým partnerům a příznivcům.

"Pěvecký sbor Proměny děkuje především statutárnímu městu Prostějov za finanční podporu, díky které mohly Proměny v roce 2017 uspořádat spoustu zajímavých akcí. Byly součástí kulturního programu pořádaného městem - Prostějovské kulturní léto 2017, v rámci něhož vystoupily s programem Poprockové Proměny. Samy skvěle reprezentovaly naše město v zcela zaplněné uničovské koncertní síni, kde stanuly na scéně společně s dalšími čtyřmi sbory Olomouckého kraje za doprovodu smyčcového orchestru ZUŠ Uničov při představení díla Missa Brevis Jiřího Pavlici.