Proměny

Společné zpívání bylo úžasné, pějí chválu Proměny

Foto Lukáš Andrýsek

Na koncertu, který se konal minulý čtvrtek 15. července, nazvaném NAPŘÍČ MUZIKÁLY A OPERETOU, byl hlavní hvězdou večera Radim Schwab, dále živý band a hostem Tereza Mátlová. Celé vystoupení okořenil prostějovský pěvecký sbor Proměny.

„Byla čest zpívat po boku úžasného zpěváka a herce. Měly jsme možnost s Radimem spolupracovat na několika nádherných a známých písních. Z kladných ohlasů publika vyplynulo, že naše společné zpívání bylo úspěšné. Dobré pocity z vydařeného zpívání trvají dodnes a těšíme se na další možnou spolupráci", uvedla sbormistryně pěveckého sboru Proměny Lenka Dohnalová. "Děkujeme za organizaci paní Martině Drmolové“, přidala chválu sbormistryně. (red)

Proměny si v první červnový večer zazpívaly před zaplněným náměstím

Foto Proměny

Prostějovský pěvecký sbor Proměny absolvoval v sobotu 1. června na olomouckém Horním náměstí vpravdě mimořádný koncert. Naše zpěvačky tam vystoupily v rámci závěrečného koncertu Svátků města a písní.

Festival Svátky písní se v Olomouci koná každoročně, již více než čtyři desítky let. Za tu dobu se festival stal prestižní hudební událostí, jíž se za dlouhou historii zúčastnilo již 3 500 pěveckých sborů z celého světa. Vedle soutěžní části pětidenního festivalu probíhala i část nesoutěžní, v níž pro veřejnost vystupovala pěvecká a instrumentální tělesa přímo pod širým nebem, na Horním náměstí před Moravským divadlem. A právě zde zazpívaly i prostějovské Proměny.

Proměny vystoupí na Svátcích města a písní v Olomouci!

Foto Proměny

Prostějovský pěvecký sbor Proměny se pilně připravuje na vystoupení, které ho čeká v sobotu 1. června na olomouckém Horním náměstí.

Festival Svátky písní se v Olomouci koná každoročně, již více než čtyři desítky let. Za tu dobu se festival stal prestižní hudební událostí, jíž se za dlouhou historii zúčastnilo již 3 500 pěveckých sborů z celého světa. Vedle soutěžní části pětidenního festivalu proběhne i část nesoutěžní a právě v jejím rámci letos poprvé vystoupí také prostějovské Proměny.

Pozor! Koncert Proměn již dnes!

ilustrační foto plakát

Prostějovský pěvecký sbor Proměny pořádá adventní koncert. Vydat se na něj můžete již dnes, 19. prosince, do kostela Povýšení svatého Kříže. 

Koncert začne v 18 hodin a posluchači se mají nač těšit. (red)

Koncert Proměn a jejich hostů byl vskutku slavnostní!

Foto PvNovinky.cz

K uctění 100. výročí vzniku republiky uspořádal pěvecký sbor Proměny mimořádný slavnostní koncert. Stalo se tak v prostorách kostela Povýšení sv. Kříže a nutno říci, že koncert měl neopakovatelnou atmosféru a velký úspěch.

Úvodního slova se ujala primátorka města Prostějova Alena Rašková, která připomněla význam vzniku Československé republiky pro naše další dějiny. Vyjádřila také politování nad rozdělením Československa na dva samostatné státy a připojila několik osobních vzpomínek spojených se školními léty na Slovensku.

Promluvil také děkan farnosti Povýšení sv. Kříže p. Aleš Vrzala, který přivítal přítomné a představil program koncertu.

Proměny zvou na mimořádný slavnostní koncert!

ilustrační foto plakát

K uctění 100. výročí vzniku republiky pořádá letos město Prostějov celou řadu kulturních akcí. Pěvecký sbor Proměny přišel při této příležitosti s nápadem na uspořádání slavnostního koncertu, jehož program bude lahodit vkusu milovníků vážné hudby.

Slavnostní koncert se bude konat již tuto sobotu 22. 9. 2018 a na to, co posluchače čeká, jsme se zeptali manažerky sboru Lenky Copkové.

„Koncert je koncipován jako kombinace instrumentálních a vokálně – instrumentálních skladeb. Zazní zde barokní skladby Allessandra Scarlattiho a Antonia Vivaldiho, písně Bohuslava Martinů na texty moravské lidové poezie a zejména Missa Brevis soudobého skladatele Jiřího Pavlici, uměleckého vedoucího souboru Hradišťan. Toto duchovní dílo, v němž se mísí jazyk vážné hudby a prvky lidové, je dnes součástí repertoáru mnoha pěveckých sborů.

Proměny v rámci kulturního léta zcela zaplnily Duhu!

Foto čtenář

V úterý 19. 6. 2018 patřil sál v Kulturním klubu Duha opět prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde odstartoval společně se svými hosty jako již tradičně letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby.

Posluchači se mohli těšit z výběru toho nejlepšího od legendární kapely Queen, muzikálových melodií či jedinečného Čechomoru s živelnými houslemi a dynamickou bicí složkou, kterou zajistila speciálně složená folk rocková kapela. "Jelikož se Patrik Zatloukal na poslední chvíli společného koncertu s námi nemohl zúčastnit, pozvali jsme vynikajícího prostějovského zpěváka a rockera Oliho Vidmucha, kterého v jiných písních vystřídal báječný Robert Šebík.

Proměny dnes koncertují v rámci Prostějovského kulturního léta!

ilustrační foto plakát

V úterý 19. 6. 2018 bude sál v Kulturním klubu Duha od 18 hodin opět patřit prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde společně se svými hosty jako již tradičně odstartuje letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby. 

"Koncert jsme se rozhodly uspořádat tradičně v druhé polovině června, kdy jsou lidé už naladění na atmosféru hudebních festivalů. Opět přizveme šestičlennou kapelu, zpívat s námi bude Patrik Zatloukal," říká sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.

Proměny před letní přestávkou zahrají na folkrockovou notu!

ilustrační foto

V úterý 19. 6. 2018 bude sál v Kulturním klubu Duha od 18 hodin opět patřit prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde společně se svými hosty jako již tradičně odstartuje letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby. 

"Koncert jsme se rozhodly uspořádat tradičně ve druhé polovině června, kdy jsou lidé už naladění na atmosféru hudebních festivalů. Opět přizveme šestičlennou kapelu, zpívat s námi bude Patrik Zatloukal," říká sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.

Proměny si po dvou letech opět zazpívaly s Hradišťanem. V Ostravě

Foto archiv Proměny

Téměř na den přesně po dvou letech se v ostravské katedrále Božského Spasitele zopakoval velký hudební svátek. V pátek 13. dubna zde bylo provedeno velkolepé velikonoční oratorium Pavla Helebranda Evangelium podle houslí. A opět za účasti prostějovského sboru Proměny.

Do Ostravy se prostějovské zpěvačky vydaly o den dříve, neboť na čtvrteční odpoledne byla naplánována generální zkouška. Není jednoduché zkoordinovat velkolepé divadelní představení za účasti více než dvou stovek zpěváků, herců a hudebníků. Režie se však ujal sám autor díla Pavel Helebrand a pod jeho vedením vše běželo jako po másle. „Za účasti Hradišťanu, v čele s Jiřím Pavlicou v roli Ježíše Krista a pod taktovkou dirigenta Petra Šumníka nám utekla tříhodinová zkouška jako voda," shodují se členky sboru.