Prostějovičky

Obec Prostějovičky nabízí k pronájmu obchod a hospodu!

ilustrační foto výzva

Za výhodných podmínek nabízí Prostějovičky do pronájmu zdejší obchod a pohostinství.

Nájem za obchod není stanoven, za hospodu zaplatí nájemce od dubna do konce září dva tisíce korun měsíčně, po zbytek roku pak pouze korunu. Provozní náklady nejsou v ceně nájmu zahrnuty.

Nabídky zasílejte do 20. března na obecní úřad. Provozovny se pronajímají samostatně! Bližší informace na tel. č. 724 861 109. (red)

OBRAZEM: V Prostějovičkách se putovalo. Podzimně

Foto ZR

Akce Putování podzimem má v Prostějovičkách dlouholetou tradici. I tuto sobotu ji zakončil lampionový průvod. A ne ledajaký, lampiony si totiž účastníci vyrobili sami.

"Dlabeme dýně, vyrábíme duchy a lampiony. S těmi se pak večer vydáme na pochod vesnicí," vysvětlila starostka Zdeňka Růžičková. Že jsou tamější výtvarníci šikovní, zhlédněte v galerii. Duchy i dýňová strašidla můžete v Prostějovičkách vidět na zahradách a před domy. Letošního dlabání se účastnila šedesátka osob. (ber)

OBRAZEM: V Prostějovičkách se slavily hody. I na lávce

Foto ZR

Uplynulý víkend byl v Prostějovičkách ve znamení hodování. Místní si ho jako každý rok okořenili soutěží v překonávání třiceti metrů dlouhé lávky přes rybník. 

Soutěžících bylo asi pět desítek a bavili se stejně jako diváci. Sbor dobrovolných hasičů, spolek Sopka a obec Prostějovičky připravili i bohaté občerstvení, skákací hrad, aquazorbing, malování na obličej a reprodukovanou hudbu. Večer patřil tancechtivým na hodové zábavě se skupinou Novios. (red) 

Tip na víkend: Hody v Prostějovičkách

ilustrační foto plakát

SDH, spolek Sopka a obec Prostějovičky zvou všechny na hody, které se konají v sobotu 22. července v areálu "Zahrádky".

K dispozici bude bohaté občerstvení, skákací hrad, aquazorbing, malování na obličej, reprodukovaná hudba. V 15 hodin vypukne tradiční "hodová lávka" a od 21 hodin začne hodová zábava se skupinou Novios.

Srdečně zvou pořadatelé! (red)

 

Běženci v Prostějovičkách! Aneb jak se dělají fámy

ilustrační foto ber

V minulých dnech zveřejnila internetová televize CNTV informaci, že v Prostějovičkách na Prostějovsku se vyskytli běženci. Hrubě zavádějící zprávu, která se dosud šíří po internetu, televize poskytla na základě e-mailu, který byl vytvořen právě jen pro tuto příležitost. Starostka Prostějoviček Zdeňka Růžičková si vyžádala omluvu od CNTV, zvažuje trestní oznámení a prostřednictvím PvNovinek podává vysvětlení.

Zprávu můžete zhlédnout na přiloženém videu ve čtvrté minutě a 45 vteřině.