Prostějovská zima

OBRAZEM: Náměstí zaplnila Yvette a Kamil Emanuel Gott

Foto PvNovinky.cz

Program Prostějovské zimy 2017, která byla zahájena otevřením mobilního kluziště, je téměř u konce. Včera náměstí zaplnila zpěvačka Yvette a Kamil Emanuel Gott. Lidé strávili příjemný podvečer se známými českými písněmi.

V sobotu 16. prosince je připraven program především pro děti, který je nachystán v Kulturním domě u hradeb - DUHA. Celý den je protkán promítáním různých pohádek a v sedmnáct hodin se představí prostějovskému publiku známý Michal Nesvadba se svým programem. (red)

Prostějovská zima nabídne Heidi Janků a Míšu

ilustrační foto plakát

Prostějovská zima 2017 na víkend přichystala představení hned dvou dam. V pátek to bude Heidi Janků, v sobotu Míša Růžičková. Obě potěší hlavně děti.

Vánoční odpoledne s Heidi Janků začne v 17 hodin na náměstí TGM a nabídne zábavu dětem i jejich doprovodu. 

Sobotní program začne hned ráno promítáním pohádek v Duze, kde pokračuje i další program. Ve 13 hodin odstartuje vánoční minidílna pro děti a od 15,30 hodin se představí Míša v zábavné show Lesní království. (ber)

Pódium stojí, betlém je prázdný

ilustrační foto

Zítra v 17 hodin se rozsvítí prostějovský vánoční strom. Rozsvícení doprovodí hudební vystoupení zpěváka Pavla Callty. 

Zatímco pódium, umístěné tentokrát před radnicí a ne v blízkosti samotného stromu, už stojí, betlém zatím na své obyvatele čeká. Určitě ale dorazí, nejpozději zítra ráno. Tak nezapomeňte a odpoledne dojděte i vy. (ber)

 

Česko zpívá koledy. Právě dnes!

Foto ber

Celostátní akce se koná již po šesté. V Prostějově se uskuteční na náměstí TGM  dnes v 18 hodin.

Koledy si stejně jako v minulých letech nacvičil pěvecký sbor Proměny a sbor GJW Múzy. "Zazpíváme si Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí," přidala pozvání organizační vedoucí Proměn Lenka Copková. (ber)

 

OBRAZEM: Náměstím vlály Vlasy

Foto MMP

Autorizovaná koncertní hippies show světoznámého muzikálu HAIR v provedení HAIR COMPANY PRAGUE rozezněla v pátek k večeru centrum města Prostějova.

Pokud jste nebyli přítomni, podívejte se alespoň na fotografie, které atmosféru koncertu připomenou. (red)

Vánočnímu Prostějovu zazpívá Jitka Zelenková

ilustrační foto plakát

Koncert známé české zpěvačky Jitky Zelenkové potěší i vánoční Prostějov.

Jitka Zelenková vystoupí 16. prosince od 17 hodin na náměstí TGM. Pěkný poslech. (red)

Ohňostroj letos s novinkou! Pyromuzikálem!

ilustrační foto Jana Ariva, atelier Brunton

Úderem 20. hodiny odstartuje na Silvestra tradiční městský ohňostroj. Už o hodinu dříve však bude náměstí žít.

„Od sedmé hodiny večerní bude probíhat veřejná produkce s reprodukovanou hudbou, samotný ohňostroj bude odpálen ve dvacet hodin a potrvá přibližně patnáct až dvacet minut. Mohu prozradit, že tentokrát půjde v podstatě o pyromuzikál, kombinující hudbu, mluvené slovo, světelné efekty a pyrotechnické efekty,“ naznačila náměstkyně Ivana Hemerková.

Prostějovská zima 2016 jede celý víkend!

ilustrační foto plakát

Nezapomeňte, že program Prostějovské zimy 2016 pokračuje od pátku 9.12.2016 a běží po celý víkend!

V pátek od 17 hodin se náměstím TGM rozezní Hair Company Prague, která do města přiveze autorizovanou koncertní hippies show světoznámého muzikálu Hair.

Sobota a neděle pak bude patřit dětem, pro které je připraven program v Kulturním klubu Duha. (ber)

 

OBRAZEM: Čerti rozdováděli centrum města

Foto MMP Lukáš Andrýsek

Čertovské vánoční odpoledne s bratry Chabičovskými přineslo v pátek na náměstí T.G. Masaryka v Prostějově Zpívání nejen pro Mikuláše, ale také Čertovskou show pro děti, a ty si to pořádně užily.

Každé dítko, které přišlo v kostýmu čerta, anděla či Mikuláše, získalo mini dáreček v podobě Odznaku prostějovského čerta.

Nestihli jste páteční podvečer v centru města? Podívejte se na fotografie, které čertovskou atmosféru zachytily! (red)

 

Program Prostějovské zimy je již znám!

ilustrační foto

I letošní Prostějovská zima přinese do našeho města bohatý program. Ten začne už 7. listopadu, kdy bude do provozu uvedeno kluziště na náměstí TGM.

Bruslení na náměstí T. G. Masaryka, Rozsvícení vánočního stromu s Pavlem Novákem, Maškarní vánoční odpoledne, Česko zpívá koledy, Vánoce v lidových řemeslech a mnoho dalšího v programové nabídce předkládá Prostějovská zima 2016.

Podrobný program si můžete vyzvednout v Kulturním klubu DUHA, Školní 4 a v Regionálním informačním centru, Pernštýnské nám. 176/8 – zámek, v průběhu měsíce listopadu. (red)