Prostějovské kulturní léto

OBRAZEM: Prostějovské léto jede dál

Foto MMP

Film a muzikál. Takový byl námět čtvrtečního Prostějovského léta.

Na náměstí T. G. Masaryka vystoupily soubory tanečního oboru Základní umělecké školy V. Ambrose Prostějov. (red)

Fotografové, nezapomeňte na fotosoutěž Prostějovského léta!

ilustrační foto

Členové Komise pro kulturu a cestovní ruch Rady města Prostějova se rozhodli pro novinku. Jde o fotosoutěž, která probíhá od 7. 6. do 31. 8. 2018. Vyhlášení výsledků se uskuteční v průběhu měsíce září.

Předmětem soutěže je pořídit co nejzajímavější záběr z akce konané v rámci Prostějovského léta. Fotografie musí být autentická a musí z ní být zřejmé, že byla pořízena na některé z akcí pořádané v rámci programu. Přihlásit se do soutěže může každý bez ohledu na věk a není ani podmínkou být občanem města Prostějova. Stačí, když zašlete svou fotografii na e-mail: soutezpvleto@seznam.cz, připojíte své jméno a kontaktní telefon a napíšete stručný popis, kde a kdy byla fotografie pořízena.

OBRAZEM: Slza měla v Prostějově úspěch. Kulturní léto začalo

Foto MMP

Velký úspěch při zahajovacím programu Prostějovského kulturního léta 2018 zaznamenala ve čtvrtek kapela Slza.

"Dcera kapelu Slza poslouchá, samozřejmě si nenechala příležitost koncertu přímo na náměstí ujít, tak jsem ji šla doprovodit", nechala se slyšet jedna z přítomných maminek, paní Petra. (red)

Pozor! Již zítra zahraje na hlavním náměstí Slza!

Foto https://skupinaslza.cz

Prostějovské léto 2018 zahajuje. Hned ve čtvrtek 7. června se na hlavním náměstí můžete od patnácti hodin naučit dávat první pomoc.

Od 18 hodin si můžete poslechnout koncert populární kapely Slza, který letošní léto zahájí. Skupina Slza o sobě dala poprvé vědět v říjnu roku 2014, kdy veřejnosti představila debutový singl Lhůta záruční, který se záhy stal hitem a zařadil se mezi nejúspěšnější videa na YouTube.  

Prostějovské léto nabídne další pecky! Stracené Ráj, Ledeckého či Lounovou!

ilustrační foto plakát, FB Janek Ledecký

O červnovém programu Prostějovského léta 2018 jsme již informovali. Dnes nabízíme pohled na prázdninové akce.

V červenci si užijí ti, kdo mají vztah k přírodě. Část programu totiž zajišťují ochránci. Budete s nimi moci strávit den na loukách Velkého Kosíře, projít si hmyzí Ohrozim či naučnou stezku k vrcholu Stráže. Čeká nás promítání dvou filmů a noční projížďka městem na kolečkových bruslích. O hudební nášup se postará Olga Lounová.

V srpnu se opět angažují ochránci, třeba výšlapem za studánkami na Otaslavicku. Opět se bude promítat a jezdit na bruslích.

Prostějovské léto se rozjíždí v červnu! Nabídne Slzu, Proměny, koloběžky i Míšu!

Foto Universal Music Group

První vlaštovka Prostějovského léta 2018 je tady. Dnes nabídneme program na červen. Na své si přijdou zejména nejmladší obyvatelé Prostějova!

Hned 7. června se na hlavním náměstí můžete naučit dávat první pomoc. A od osmnácti hodin si poslechnout koncert populární kapely Slza. 

Jedenáctý červen bude patřit náměstí Prostějovské koloběžce. Na té si mohou změřit síly malí i velcí. 

Devatenáctého června se léto přesune do Duhy, kde se od osmnácti hodin představí Folkrockové Proměny s Patrikem Ozzy Zatloukalem a dalšími hosty.

Jednadvacátého června ovládne náměstí TGM taneční obor ZUŠ V. Ambros Prostějov a nabídne Film a muzikál.

Ewa Farna uzavřela Prostějovské léto

Foto MMP

Včerejší koncert zpěvačky Ewy Farné definitvně uzavřel Prostějovské léto 2017. Spolu s Ewou se s ním loučily tisíce fanoušků.

Koncert se konal na pódiu postaveném před radnicí na náměstí TGM. Ujít si ho nenechali tisíce lidí nejrůznějšího věku. (red)

OBRAZEM: Ewa Farná v Prostějově!

Foto Marek Gerhard, Jana Gáborová

Prostějovské kulturní léto dosáhlo svého vrcholu. Koncertem kapely Minami a těšínskou zpěvačkou Ewou Farnou "léto" zakončilo svoji letošní dráhu.

"Takový počet lidí bývá snad již pouze při silvestrovském ohňostroji", nechala se slyšet jedna z návštěvnic posledního koncertu, který se tentokrát konal na prostějovském hlavním náměstí přímo před radnicí. (red)

OBRAZEM: Na náměstí se již dělá místo pro boky jako skříň

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, dnešním dnem končí kulturní Prostějovské léto 2017. Závěr bude patřit zpěvačce Ewě Farné. Na hlavním náměstí u radnice už bedňáci skládají pódium.

Hudební program začne v osmnáct hodin prostějovská kapela Minami. Ewa se na pódiu ukáže ve 20 hodin.   

A jak je vidět na fotografiích, připraveno bude i něco na zahnání žízně. (ber)

Prostějovské léto 2017 se loučí. Spolu s Ewou Farnou

ilustrační foto

Prostějovské léto 2017 končí. Tento čtvrtek se s ním ve velkém stylu můžete rozloučit s prostějovskou kapelou MINAMI a zpěvačkou Ewou Farnou.

Program začne v 18 hodin na náměstí TGM v Prostějově Hrátky se zvířátky, které připravilo Ekocentrum Iris. Ve stejnou dobu vystoupí i pop-rocková kapela Minami. "Těšíme se moc! Bude to určitě stát za to," vzkazuje kapela.  Večer s Ewou Farnou začne ve 20 hodin. (ber)