Prostějovské kulturní léto

OBRAZEM: Čtvrtek nabídl Léto s Fantomem

Foto LA

Čtvrtek patřil v Prostějově patřit opět kulturnímu létu. 

Od osmnácti hodin se představil moderní popový bigband The People a také netradiční sporty s Ekocentrem Iris. Od 20 hodin vystoupili na hlavním náměstí Kateřina Brožová a Radim Schwab s hity z Muzikálu Fantom opery. (ber)

Prostějovské léto nabídne Večer s Fantomem

ilustrační foto Fantom opery

Čtvrtek bude v Prostějově patřit opět létu. A také hudbě a hrám.

Od 18 hodin se můžete těšit na moderní popový bigband The People a také netradiční sporty s Ekocentrem Iris. Od dvaceti hodin vystoupí na hlavním náměstí Kateřina Brožová a Radim Schwab s hity z Muzikálu Fantom opery. (ber)

 

OBRAZEM: Prostějovské kulturní léto nabídlo Stracené Ráj

Foto MMP

Ani včerejšek není výjimkou v programu Prostějovského léta 2018. Nabídl koncerty i hrátky se zvířátky.

Soutěže pro děti nabídlo Ekocentrum Iris na prostějovském hlavním náměstí od 18 hodin, ve stejnou dobu vystoupila prostějovská crossoverová kapela Kervežekson.

Od dvaceti hodin náměstí rozezněly hity kapely Stracené Ráj, která se "narodila" v Mezicích u Olomouce. (ber)

 

OBRAZEM: Olga Lounová v Prostějově

Foto Zuzana Zapletalová

Dnes, tedy ve čtvrtek 19. července, proběhlo další z vystoupení připravených v rámci Prostějovského kulturního léta 2018. Tentokrát se událo přímo na hlavním náměstí.

Zahájilo ho v osmnáct hodin Ekocentrum Iris a jeho Staročeské hry pro děti. Ve stejné době začal i koncert muzikálového zpěváka Jakuba Hubnera. O dvě hodiny později, ve 20 hodin, přišla na řadu Olga Lounová. Také jste byli při tom? (red)

OBRAZEM: Dětské odpoledne s Míšou

Foto Lukáš Andrýsek

Čtvrtek patřil na prostějovském hlavním náměstí opět Prostějovskému kulturnímu létu.

Tentokrát byl program věnován dětem, kterým udělala radost Míša Růžičková. (red)

OBRAZEM: Prostějovské léto jede dál

Foto MMP

Film a muzikál. Takový byl námět čtvrtečního Prostějovského léta.

Na náměstí T. G. Masaryka vystoupily soubory tanečního oboru Základní umělecké školy V. Ambrose Prostějov. (red)

Fotografové, nezapomeňte na fotosoutěž Prostějovského léta!

ilustrační foto

Členové Komise pro kulturu a cestovní ruch Rady města Prostějova se rozhodli pro novinku. Jde o fotosoutěž, která probíhá od 7. 6. do 31. 8. 2018. Vyhlášení výsledků se uskuteční v průběhu měsíce září.

Předmětem soutěže je pořídit co nejzajímavější záběr z akce konané v rámci Prostějovského léta. Fotografie musí být autentická a musí z ní být zřejmé, že byla pořízena na některé z akcí pořádané v rámci programu. Přihlásit se do soutěže může každý bez ohledu na věk a není ani podmínkou být občanem města Prostějova. Stačí, když zašlete svou fotografii na e-mail: soutezpvleto@seznam.cz, připojíte své jméno a kontaktní telefon a napíšete stručný popis, kde a kdy byla fotografie pořízena.

OBRAZEM: Slza měla v Prostějově úspěch. Kulturní léto začalo

Foto MMP

Velký úspěch při zahajovacím programu Prostějovského kulturního léta 2018 zaznamenala ve čtvrtek kapela Slza.

"Dcera kapelu Slza poslouchá, samozřejmě si nenechala příležitost koncertu přímo na náměstí ujít, tak jsem ji šla doprovodit", nechala se slyšet jedna z přítomných maminek, paní Petra. (red)

Pozor! Již zítra zahraje na hlavním náměstí Slza!

Foto https://skupinaslza.cz

Prostějovské léto 2018 zahajuje. Hned ve čtvrtek 7. června se na hlavním náměstí můžete od patnácti hodin naučit dávat první pomoc.

Od 18 hodin si můžete poslechnout koncert populární kapely Slza, který letošní léto zahájí. Skupina Slza o sobě dala poprvé vědět v říjnu roku 2014, kdy veřejnosti představila debutový singl Lhůta záruční, který se záhy stal hitem a zařadil se mezi nejúspěšnější videa na YouTube.  

Prostějovské léto nabídne další pecky! Stracené Ráj, Ledeckého či Lounovou!

ilustrační foto plakát, FB Janek Ledecký

O červnovém programu Prostějovského léta 2018 jsme již informovali. Dnes nabízíme pohled na prázdninové akce.

V červenci si užijí ti, kdo mají vztah k přírodě. Část programu totiž zajišťují ochránci. Budete s nimi moci strávit den na loukách Velkého Kosíře, projít si hmyzí Ohrozim či naučnou stezku k vrcholu Stráže. Čeká nás promítání dvou filmů a noční projížďka městem na kolečkových bruslích. O hudební nášup se postará Olga Lounová.

V srpnu se opět angažují ochránci, třeba výšlapem za studánkami na Otaslavicku. Opět se bude promítat a jezdit na bruslích.