Prostor

Prostor zve na přednášku a setkání s architektem Jakubem Marešem

ilustrační foto událost akce

Konat se bude 3. února od 19 hodin v galerii Prostor v Úprkově ulici v Prostějově. 

Plzeňský spolek k světu pracuje již řadu let s tématem využití veřejného prostoru na pozadí pořádání netradičních kulturních akcí. V rámci svého dosavadního působení již organizace představila projekt na osídlení a revitalizaci centrální náplavky u řeky Radbuzy – sezonní festival Náplavka k světu, založila plzeňskou odnož PechaKucha Night (mezinárodní koncept showcasu kreativců a zajímavých lidí), spouští první městskou půjčovnu koloběžek, provozuje galerii v podchodu a projekt Kontejnery k světu.; za svým jménem však nese mnoho dalších aktivit.

Hedvika Dalecká nabídne Místa. V Prostoru

ilustrační foto událost

Výstava obrazů Hedviky Dalecké Místa bude k vidění v Prostoru v Úprkově ulici v Prostějově od 11. září.  

Hedvika Dalecká (1993) vystudovala atelier Malby 1 (Daniel Balabán). Ve své tvorbě se zabývá hlavně duchem míst - geniem loci. Reálná místa spojuje s těmi imaginárními ze své hlavy. Hedvika má k malbě subjektivní a intuitivní přístup, nesnaží se zachycovat viditelnou realitu. Na výstavě bude k vidění výběr studentských prací od 2. do 5. ročníku a volná tvorba. (red)

 

Tančení v Prostějově? Již v úterý

ilustrační foto

V úterý 29. srpna bude prostor v kavárně Prostor patřit standardním tancům. Párový walz bude vyučovat taneční mistr Jan Halíř, známý stále oblíbenějšími tanečními kurzy v Prostějově! 

„Samozřejmě na akci nebude chybět ani ZUŠ se svým tradičním předtančením. Své ano nám řekl i charismatický Marek Musil, který nás uctí svým talentem v přednesu,“ zve Jan Šmída s tím, že na celý večer je zajištěn i fotograf. Pokud se tedy rozhodnete tančit, v Prostoru vše začíná úderem devatenácté hodiny. Nezapomeňte také na vhodný DRESS CODE, který odpovídá plesovému a společenskému standardu. (red)

 

Pomáháme tancem opět pomáhá tancem. Tentokrát v Prostoru!

ilustrační foto

Sedmnáctého února pořádá kavárna a galerie Prostor v Uprkově ulici v Prostějově taneční večer. Akce proběhne v režii spolku Pomáháme tancem a výtěžek poputuje na podporu charitativní organizace jménem LORM, která se zabývá pomocí lidem s kombinovaným postižením zraku a sluchu.

Můžete si užít své oblíbené tance nebo jen přijít posedět v přátelském prostředí a vnímat roztančenou atmosféru, píše se na stránkách FB události.Přispět můžete zakoupením vstupného v částce 45,- korun a dále i dobrovolným příspěvkem pro charitatviní organizaci LORM.

Dvě vernisáže v jeden den. Druhého února

Foto FB událost

Hned dvě vernisáže se uskuteční 2. února v Prostějově. První v Prostoru, druhá v Duze.

V sedmnáct hodin se v Duze představí Tereza Koníčková (1994). Olomoucká fotografka studuje Ateliér reklamní fotografie na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.V Prostějově se představí se svým cyklem PERCEPCE, který je zároveň její bakalářskou prací. Ve své tvorbě se věnuje jak komerčním zakázkám, tak i sociálním tématům.

V Prostoru v Uprkově ulici se bude v devatenáct hodin konat vernisáž výstavy fotografa, který si nechává říkat jen MARCEL. Jeho fotografie se zaobírají převážně intimitou a vzájemnými vztahy fotografa s modelem. (red)

Na vernisáž do Duhy či do Prostoru

ilustrační foto FB

Hned dvě vernisáže se konají 5. ledna v Prostějově. Jedna v Prostoru a druhá v Duze.

 

Mikuláš se bude slavit i v Prostoru!

ilustrační foto FB Mikuláš v Prostoru

Přijďte si s dětmi užít Mikuláše do PROSTORU! Pátého prosince od sedmnácti hodin tu na vás bude čekat speciální Mikulášská nabídka, spoustu zdravých a sladkých dezertů, velké strašidelné projekce a super hudba.

Mikuláš s čertem nebudou v Úprkově 7 v Prostějově samozřejmě chybět! Další informace na https://www.facebook.com/events/1613228012315820/. (red)