protihluková stěna

Omezení hlučnosti v Okružní ulici budou čelit akustické panely

ilustrační foto

Ztrátě komfortu bydlení čelí obyvatelé Okružní ulice, které obtěžuje dopravní hluk. Odbor rozvoje a investic proto oslovil zhotovitele původní projektové dokumentace s žádostí o cenovou nabídku.

Při rekonstrukci původní zdi Centra sociálních služeb byl stržen rostlinný materiál, který zeď kryl. Obyvatelé protilehlého panelového domu si stěžovali na zvýšený hluk, který zeď odráží. Olomoucký kraj, kterému areál patří, ale opravu zamítl s tím, že jde o chybu města. Rada tak na základě měření hluku musela sáhnout k vlastnímu opatření. 

Město se pustí do protihlukových opatření v Okružní ulici

ilustrační foto mapy.cz

Eliminace zatížení hlukem a prašností z nadměrné dopravy v Okružní ulici již má přesný harmonogram. Radní města Prostějova odsouhlasili opatření, která by životní prostředí v lokalitě zlepšila.

„Prvním krokem, který proběhne ještě letos na podzim, bude vysázení zeleně v místech, kde nejsou inženýrské sítě a plánovaná cyklostezka,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Změnou má projít také zděný plot (zeď) Centra sociálních služeb Prostějov (v majetku Olomouckého kraje), odrážející hluk z komunikace směrem k panelovým obytným domům.

OBRAZEM: Práce na protihlukové stěně v Okružní finišují

Foto Jakub Bureš

Od dubna letošního roku prochází rekonstrukcí protihluková stěna u D46 v Okružní ulici v Prostějově. Ředitelství silnic a dálnic přijde na 24 milionů korun.

Nová zeď je podle ředitele ŘSD Olomouc Martina Smolky dlouhá cca 428 metrů. Do výšky šesti metrů je provedena železobetonovými plošnými dílci, horní dvoumetrová část je tvořena čirými polykarbonátovými deskami.

Rekonstrukce započala 1. dubna, ukončena by měla být do 31. srpna. (ber)

 

OBRAZEM: Práce na protihlukové stěně u Okružní jsou v plném proudu

ilustrační foto

Od dubna letošního roku prochází rekonstrukcí protihluková stěna u D46 v Okružní ulici v Prostějově. Ředitelství silnic a dálnic si od rekonstrukce v hodnotě 24 milionů slibuje zlepšení její protihlukové funkce s ohledem na ochranu přilehlých objektů bytové zástavby.

Nová zeď bude mít podle ředitele ŘSD Olomouc Martina Smolky délku cca 428 metrů a výšku 8 metrů. „Do výšky šesti metrů bude provedena železobetonovými plošnými dílci, jejichž pohltivost zabezpečí vrstva dřevocementového absorberu. Horní část bude tvořena čirými polykarbonátovými deskami,“ dodal Smolka.

Rekonstrukce započala 1. dubna, ukončena by měla být do 31. srpna. Na D46, mezi km 23.6 a 23.1, ve směru na Vyškov, je z tohoto důvodu uzavřen pravý jízdní pruh levého pásu dálnice. (ber)

OBRAZEM: Rekonstrukce protihlukové stěny zasáhla D46

Foto čtenář

Dlouhé kolony vozidel na hanácké estakádě. Dnes a denně obrázek, který netěší řadu motoristů. Na vině je uzavření jízdního pruhu kvůli rekonstrukci protihlukové stěny v Okružní ulici. 

"Jezdím denně do Olomouce do práce, z práce to beru radši přes Blatec. Důvod je jasný," poslala do redakce fotografie z úterního odpoledne čtenářka Dáša. Motoristé si ale jen tak neoddechnou. Rekonstrukce započala 1. dubna, ukončena by měla být do 31. srpna. Tak dlouho potrvá uzavírka pravého jízdního pruhu mezi km 23.6 a 23.1, ve směru na Vyškov. (ber)

OBRAZEM: Protihluková stěna v Okružní se již rekonstruuje

Foto čtenář Roman V.

Stávající stěnu u D46 začalo v těchto dnech rekonstruovat Ředitelství silnic a dálnic. Rekonstrukce v hodnotě 24 milionů zlepší její protihlukové funkce s ohledem na ochranu přilehlých objektů bytové zástavby. Práce rovněž omezily provoz na přilehlé dálnici.

Nová zeď bude mít podle ředitele ŘSD Olomouc Martina Smolky délku cca 428 metrů a výšku 8 metrů. „Do výšky šesti metrů bude provedena železobetonovými plošnými dílci, jejichž pohltivost zabezpečí vrstva dřevocementového absorberu. Horní část bude tvořena čirými polykarbonátovými deskami,“ dodal Smolka.

Rekonstrukce započala 1. dubna, ukončena by měla být do 31. srpna. „Na D46, mezi km 23.6 a 23.1, ve směru na Vyškov, je z tohoto důvodu uzavřen pravý jízdní pruh levého pásu dálnice,“ přidal upozornění Smolka. (ber)

Protihluková zeď v Okružní se bude rekonstruovat již letos

ilustrační foto

Stávající stěna vyžaduje rekonstrukci z důvodu zlepšení její protihlukové funkce s ohledem na ochranu přilehlých objektů bytové zástavby v Okružní ulici v Prostějově. Ředitelství silnic a dálnic do ní investuje 24 milionů. Podle ředitele Martina Smolky začnou práce letos na jaře.

"Bude se jednat o úpravu stávající zdi v souladu s projektovou dokumentací," uvedl už před časem Martin Smolka z ŘSD Olomouc. Navržená zeď má podle jeho slov délku cca 428 metrů a výšku 8 metrů. Do výšky šesti metrů bude provedena železobetonovými plošnými dílci, jejichž pohltivost zabezpečí vrstva dřevocementového absorberu. Horní část bude tvořena čirými polykarbonátovými deskami. 

Chceme protihlukovou stěnu, žádají obyvatele Ladovy ulice

ilustrační foto

 

Výstavbu protihlukové stěny v ulici Josefa Lady v úseku mezi kruhovým objezdem s Plumlovskou a kruhovým objezdem u nemocnice by uvítali místní obyvatelé. Magistrát věc prověří.

"Hluk projíždějících aut a autobusů z frekventované zastávky nemocnice je nesnesitelný pro obyvatele ulice K. Svolinského a určitě by pomohl i odhlučnění ulice A. Slavíčka. Protihluková stěna na tuto část ulice určitě patří. Tato nezávratná investice do kousku protihlukové stěny by jistě zpříjemnila život nemalému množství občanům," píše tazatelka na webu města. 

Rekonstrukce protihlukové zdi v Okružní přijde na 24 milionů!

ilustrační foto

 

Stávající stěna vyžaduje rekonstrukci z důvodu zlepšení její protihlukové funkce s ohledem na ochranu přilehlých objektů bytové zástavby v Okružní ulici v Prostějově. Ředitelství silnic a dálnic do ní investuje 24 milionů. 

"Bude se jednat o úpravu stávající zdi v souladu s projektovou dokumentací," uvedl Martin Smolka z ŘSD Olomouc. Navržená zeď má podle jeho slov délku cca 428 metrů a výšku 8 metrů. Do výšky šesti metrů bude provedena železobetonovými plošnými dílci, jejichž pohltivost zabezpečí vrstva dřevocementového absorberu. Horní část bude tvořena čirými polykarbonátovými deskami. 

"Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 24 milionů korun, dobu výstavby máme naplánovánu na 3 měsíce," dodal Smolka s tím, že rekonstrukce bude provedena v příštím roce. (ber)