radniční listy

Chodí vám radniční listy?, ptá se magistrát

ilustrační foto prostejov.eu

Na prostějovském magistrátu se množí stížnosti obyvatel, kterým se nedostaly do rukou Radniční listy. Radnice prosí o vyplnění ankety, aby mohla situaci řešit s distributorem. 

Chodí vám pravidelně Prostějovské radniční listy? Anketu můžete vyplnit na adrese https://www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/anketa-radnicni-listy.html. (red)

 

Za nepravidelné doručování Radničních listů jsou sankce

ilustrační foto ber

Někteří z obyvatel města si stěžují na nepravidelné doručování Radničních listů. Magistrát provádí pravidelné kontroly a distributora již i sankcionoval.

"V letošním roce to bylo o něco lepší než v minulosti, ale poslední číslo RL - na říjen - jsme nedostali vůbec. Včera nám byly doručeny volební lístky s poučením, že v případě nejasností mohou být vysvětleny právě v RL. Odkazy na internet pro spoustu starších lidí jsou bezpředmětné," dodává jedna ze stěžovatelek na radničním webu.  

Cenzura článků? Nic takového, tvrdí vedení města

ilustrační foto MMP

Na pondělním jednání Zastupitelstva města Prostějova byla projednávána i otázka zveřejňování článků v Prostějovských radničních listech. Opozice si stěžovala, že procházejí cenzurou.

„Dvakrát nám nebyl zveřejněn článek, ve kterém jsme chtěli veřejnost informovat o situaci ve společnosti Vodovody a kanalizace,“ uvedl zastupitel Jan Navrátil s tím, že neuveřejnění bylo omlouváno nejrůznějšími důvody. Stejnou zkušenost měl další opoziční zastupitel, František Fröml.

Prostějovské radniční listy mají nového vydavatele

ilustrační foto prostejov.eu

Od 1. ledna 2017 bude Prostějovské radniční listy vydávat společnost Regionální vydavatelství.

Bude zajišťovat grafickou úpravu, tisk a inzerci. Výběrového řízení se zúčastnili tři zájemci, vítězem se stalo Regionální vydavatelství s navrhovanou cenou 601 200,00 Kč. Prostějovské radniční listy bude vydávat až do roku 2019.  "Síť Regionálního vydavatelství je tvořena primárně radničními zpravodaji distribuovanými zdarma do schránek a na distribuční místa v daném regionu, doplněna několika tituly distribuovanými výhradně přes distribuční místa a oblíbenými regionálními prodávanými tituly.

Výběrové řízení na vydávání Prostějovských radničních listů vyhrála Haná Press

ilustrační foto iprostejov.cz

Výběrové řízení na vydavatele Prostějovských radničních listů pro rok 2016 má svého vítěze. Osloveno bylo celkem šest firem, které se zabývají vydáváním periodik. Rozhodujícím kritériem byla cena, dílčím kritériem podíl reklamy, který zadavatel stanovil maximálně na 20% plochy periodika. Vítězem je stávající vydavatel.

Rada města na svém posledním jednání vzala na vědomí výsledek výběrového řízení na zakázku malého rozsahu. Jednalo se o to, která firma zajistí pro město grafické zpracování a tisk Prostějovských radničních listů v rozsahu 40 stran. „Ze šesti oslovených zareagovaly dva subjekty. Konkrétně šlo o Strategic Consulting, spol. s.r.o., Praha a o Haná Press, s.r.o., Prostějov,“ uvedla vedoucí Odboru kanceláře primátora Jaroslava Tatarkovičová. Základním hodnotícím kritériem byla ekonomická výhodnost nabídky.

Zastupitelé upozornili na tiskovou cenzuru na radnici!?

ilustrační foto prostejov.eu

 

Na poněkud podivné jednání prostějovské radnice upozornili opoziční zastupitelé na pondělním jednání. Podle zkušenosti hned několika z nich se v Radničních listech jejich příspěvkům dostalo okamžité oponentury. Byla nastolena otázka, zda se nejedná o porušení tiskového zákona.

"Zastupitelé zašlou své příspěvky do Radničních listů předat do dne uzávěrky, načež snad zasedne generální cenzor uvolněný radní Šlambor, který dostane všechny články k dispozici a na některé napíše svoje reakce. Ty dokonce rozsahem překračují původní článek." upozornil Tomáš Blumenstein (ODS).

Radniční listy bude i nadále tisknout Haná Press

ilustrační foto prostejov.eu

 

Výběrové řízení na Radniční listy opět vyhrála firma Haná Press, která je vydavatelem Prostějovského Večerníku. Do řízení se původně přihlásilo pět uchazečů, dva byli komisí vyloučeni pro nesplnění některých kritérií.

„Výběrové řízení na Prostějovské radniční listy vyhrála společnost Haná Press, s.r.o. Zakázku v předpokládané hodnotě 450 tisíc korun získala za necelých tři sta tisíc,“ konstatovala tisková mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

O tom, kdo bude „radničky“ distribuovat, rozhodne rovněž výběrové řízení. (ber)