Rákosníčkovo hřiště

Ve městě Prostějov najdete hned dvě Rákosníčkova hřiště!

ilustrační foto PvNovinky.cz

Město Prostějov se stalo zatím jediným městem v České republice, ve kterém společnost Lidl zrealizovala výstavbu hned dvou dětských hřišť.

Už od loňského srpna se mohou děti radovat z hřiště na Husově náměstí. Tentokrát bylo Rákosníčkovo hřiště v hodnotě 1,5 mil. Kč postaveno v lokalitě Sídliště svobody. Další nezbytné náklady k realizaci ve výši cca 50 tis. Kč na pořízení projektové dokumentace a vybudování chodníčku byly hrazeny z rozpočtu města Prostějova.

OBRAZEM: Sobota v Prostějově patřila dětem a Rákosníčkovu hřišti

Foto MMP

Děti v Prostějově včera dostaly nové Rákosníčkovo hřiště a jeho slavnostní zahájení si velmi užily.

Čekal je dětský den plný zábavy na hřišti i kolem něj, soutěže, divadelní vystoupení o Rákosníčkovi i vystoupení Michala z Kouzelné školky. Akci během celého dne navštívily stovky rodin a symbolický klíč od hřiště převzala primátorka Prostějova Alena Rašková. (red)  

Rodiče nezapomeňte! Rákosníčkovo hřiště otevírá už zítra!

ilustrační foto

V sobotu 30.7.2016 přesně v 10 hodin předá společnost Lidl městu Prostějov druhé Rákosníčkovo hřiště. Na slavnostní otevření je zvána široká veřejnost. 

Připraven je celodenní zábavný program pro děti, jehož součástí je vystoupení Michala Nesvadby, divadelní vystoupení s pohádkami o Rákosníčkovi, malování na obličej a různé soutěže spojené s odměnami. Pro děti i rodiče bude zajištěno bohaté občerstvení. (red)

Rákosníčkovo hřiště se otevře již tuto sobotu

ilustrační foto lidl.cz

Přijďte se podívat na slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště v Prostějově, které se koná na sídlišti Svobody v sobotu 30.7. 2016 od 10 hodin!

„Těšit se můžete především na celodenní zábavný program pro děti. V 11 hodin vystoupí Michal Nesvadba z Kouzelné školky a po celý den budou děti i vás bavit představení o Rákosníčkovi v podání herců z divadla Scéna. Pro děti zde bude připraven také umělecký koutek, kde si budou moci vyrobit své vlastní tričko s Rákosníčkem, nebo si nechat pomalovat obličej. Navíc na ně bude čekat několik soutěžních úkolů, po jejichž splnění dostanou od Rákosníčka tašku s dárky.

Rákosníčkovo hřiště roste

Foto MMP

Město Prostějov získalo v soutěži o „Rákosníčkova hřiště“, vyhlášené společností Lidl Česká republika, jako výhru další, v pořadí již druhé hřiště. Hřiště v hodnotě zhruba 1,5 milionu korun už brzy začne sloužit dětem, a to na Sídlišti svobody v Prostějově.

„Výstavbu Rákosníčkova hřiště zajišťuje stavební firma HAGS Praha, s.r.o., kterou má nasmlouvánu společnost LIDL. Slavnostní otevření se bude s největší pravděpodobností konat 30. 7. 2016,“ nastínil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Součástí programu má být opět vystoupení Michala Nesvadby. (red)

Druhé Rákosníčkovo hřiště se začne stavět 17. července

ilustrační foto MMP

Statutární město Prostějov získalo díky hlasování obyvatel v soutěži o „Rákosníčkova hřiště“, vyhlášené společností Lidl Česká republika, již druhé Rákosníčkovo hřiště. Stavět se začne 17. července, hotové by mělo být 29. července. Stavba v tomto období omezí pohyb na cyklostezce.

„Výstavbu Rákosníčkova hřiště bude opět zajišťovat stavební firma HAGS Praha, s.r.o., kterou má nasmlouvánu společnost LIDL. Slavnostní otevření se bude s největší pravděpodobností konat 30. 7. 2016,“ nastínil už dříve první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. 

Podle odboru dopravy bude v období od 17. do 29. července omezen vstup chodců a vjezd cyklistů na cyklostezku v úseku od zdravotního střediska po konec hřiště ZŠ. 

Druhé Rákosníčkovo hřiště bude v provozu v polovině prázdnin!

ilustrační foto MMP

Statutární město Prostějov získalo díky hlasování obyvatel v soutěži o „Rákosníčkova hřiště“ vyhlášené společností Lidl Česká republika již druhé Rákosníčkovo hřiště. V provozu by mělo být od 30. července.

„Výstavbu Rákosníčkova hřiště bude opět zajišťovat stavební firma HAGS Praha, s.r.o., kterou má nasmlouvánou společnost LIDL. Zahájení stavby je plánováno od 15. 7. 2016, slavnostní otevření se bude s největší pravděpodobností konat 30. 7. 2016,“ nastínil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Součástí programu bude opět vystoupení Michala Nesvadby, děti se mohou opět těšit na trampolíny i občerstvení. 

Hřiště bude po slavnostní uvedení do provozu předáno do majetku města Prostějova, stejně jako první Rákosníčkovo hřiště na Husově náměstí. (ber)

Rákosníčkovo hřiště vyroste u zdravotního střediska!

ilustrační foto

V loňském roce se Prostějovanům podařilo "vyklikat" Rákosníčkovo hřiště v Husově náměstí. Pro prodejnu v Anenské ulici ho vybojovali před několika dny. Město už ví, kde bude stát.

„Zvolili jsme po dohodě s prodejnou lokalitu za stávajícím venkovním hřištěm ZŠ Jana Železného. Hřiště bude na místě zpevněné plochy u zdravotního střediska,“ uvedl náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Rada nyní schválila 60 tisíc korun na vypracování projektové dokumentace na přeložení inženýrských sítí a chodníků. (ber)

 

Díky aktivním Prostějovanům se podařilo získat druhé Rákosníkovo hřiště!

ilustrační foto lidl.cz

V loňském roce se Prostějovanům podařilo "vyklikat" Rákosníčkovo hřiště na Husově náměstí. Pro prodejnu v Anenské ulici v Prostějově se podařilo i letos získat potřebný počet hlasů a tedy další Rákosníčkovo hřiště v dohledné době vznikne!

Společnost Lidl dnes oznámila primátorce města Aleně Raškové potěšující zprávu, že naše město vyhrálo v soutěži Rákosníčkova hřiště a získalo realizaci moderního dětského hřiště v hodnotě 1,5 milionu Kč. "Všem aktivním Prostějovanům bych chtěla velmi poděkovat za čas, který tomuto hlasování věnovali. Děti budou mít jistě z dalšího hřiště velkou radost, stejně jako mám z našeho vítězství radost já", sdělila radostně Prostějovským novinkám primátorka.

I my se přidáváme k poděkování našim čtenářům, kteří se do hlasování zapojili. Děkujeme! (red)

Dnes je poslední den hlasování pro Rákosníčkovo hřiště. Zaberme!

ilustrační foto lidl.cz

V loňském roce se Prostějovanům podařilo "vyklikat" Rákosníčkovo hřiště na Husově náměstí. Pro prodejnu v Anenské ulici v Prostějově, kde by mohlo vzniknout druhé hřiště, můžete hlasovat už jen dnes!

Výsledky hlasování jsou poslední tři dny neveřejné, Prostějov byl ale při posledním náhledu stále druhý. Takže zaberme, hlasovat můžeme prostřednictvím webových stránek www.lidl.cz i na facebooku. Přímý odkaz na hlasování je www.lidl-rakosnickova-hriste.cz/hlasovani/olomoucky-kraj/.  (red)