rekonstrukce

Zrekonstruované náměstí Spojenců bylo otevřeno

Foto MMP

Ve středu 18. 7. 2018 v 9 bylo slavnostně otevřeno zrekonstruované náměstí Spojenců v Prostějově.

„Stavba v hodnotě více než 26 milionů korun probíhala v roce 2017 a 2018 po etapách, celková délka realizace byla přesně 119 kalendářních dnů,“ shrnul 1. náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že náměstí má nyní například nově opravené komunikace, vybudované zpevněné plochy, hrací plochy nebo podzemní kontejnery.

Rekonstrukce autobusového nádraží začala! Jaký bude postup?

ilustrační foto plán MMP

Dle informace FTL - First Transport Lines, a.s. Prostějov bude rekonstrukce probíhat ve čtyřech etapách. V termínu od 9. 7. 2018 do 14. 10. 2018 bude probíhat rekonstrukce autobusového nádraží v Prostějově (u supermarketu Albert).

Při každé etapě bude uzavřeno vždy celé nástupiště (tři nástupní zastávky).

Náhradní zastávky budou řádně označeny a umístěny na chodníku v ulici Janáčkova, naproti stávajícímu autobusovému nádraží. Pro příjezd k označníkům po Janáčkově ulici využijí autobusy průjezd přes nádraží MHD. Pro odjezdy autobusů ve směru ulice Pražská a Dolní se využije pro otočení průjezd autobusovým nádražím. Náhradní zastávky budou sloužit výhradně k zastavení pro nástup a výstup cestujících - je zakázáno na nich parkovat nebo stát.

Jednotlivé etapy uzavření nástupišť:

Rekonstrukce Plumlovské ulice přinese i vynucenou přeložku sítí a plynárenských zařízení

ilustrační foto studie

Zahajuje se příprava rekonstrukce Plumlovské ulice jako společné investice města Prostějova a Správy silnic Olomouckého kraje. Plánovaná rekonstrukce ulice s výrazným stromovým i keřovým ozeleněním tohoto prostoru vyvolává nutnost provedení vynucených přeložek podzemních sítí a plynárenských zařízení spol. Innogy a.s.

Radní proto schválili zadat vypracování projektové dokumentace „Rekonstrukce ulice Plumlovská – PD vynucené přeložky plynárenského zařízení“ společnosti IGEA s.r.o., Ostrava - Přívoz, na základě výzvy jednomu zájemci, v souladu s cenovou nabídkou této společnosti (494 852,49 Kč včetně DPH). Společnost IGEA je autorem návrhu konceptu provedení vynucených přeložek plynárenských zařízení v ulici Plumlovská a disponuje všemi potřebnými vstupními informacemi a znalostmi, které jsou pro provedení předmětné projektové dokumentace nezbytné – proto výzva jednomu zájemci.

Most ve Vrahovické ulici čeká obnova

ilustrační foto mapy

Rada města odsouhlasila pro projektovou dokumentaci využít nabídku společnosti Stavby a Statika spol, s r.o., Třinec.

„Stavba řeší převedení pěší dopravy přes vodní tok Hloučela novou jednotrámovou konstrukcí z předpjatého betonu. V průběhu stavby ovšem vznikl požadavek na rozšíření původní projektové dokumentace o dopracování detailů pro provádění stavby. Původní projektová dokumentace se tedy rozšíří o předpokládaný náklad 37 tisíc korun,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeně Fišer.

V rozpočtu města Prostějova na rok 2018 jsou na předmětnou akci vyčleněny finanční prostředky ve výši 4 milionů korun, z toho 3.98 milionu korun činí náklady na samotnou realizaci stavby. (red)

 

Brněnská stále uzavřena. Kvůli technologickým postupům

ilustrační foto ber

Rekonstrukce silnice II/433 Prostějov – Morkovice, která je investiční akcí Olomouckého kraje, uzavřela začátkem března Brněnskou ulici v Prostějově. První fáze oprav se dle tvrzení magistrátu měla uskutečnit od 4. března do 22. dubna. Oba úseky jsou ale stále uzavřeny.  

"Od 4.3.2018 do 22.4.2018 bude uzavřen úsek ul. Brněnské od křižovatky s ul. Wolkerovou po okružní křižovatku s ul. Okružní a dále úsek od brány hřbitova směr Němčice nad Hanou (včetně mostu přes dálnici u Žešovského hřbitova). Úsek ul. Brněnské od okružní křižovatky s ul. Okružní po bránu hřbitova bude bez dopravního omezení, příjezd bude možný z ulice Okružní," informoval tehdy vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal.

Projde "Parlament" v budoucnosti rekonstrukcí?

ilustrační foto MMP

O nutné opravě domu Šárka č. 9, 11 rozhodovali zastupitelé již při utváření rozpočtu na letošní rok. Konkrétně schválili finance na projektovou dokumentaci ve stupních pro územní rozhodnutí a stavební povolení.

Na základě závěru hodnotící komise byla jako dodavatel této veřejné zakázky (vytvoření projektové dokumentace) vybrána společnost DEA Energetická agentura s.r.o., Modřice.

Rekonstrukce hlavní pošty začne ve středu!

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, hlavní pošta v Prostějově se v tomto týdnu zavře. Důvodem je rekonstrukce budovy v Poděbradově náměstí. Dopisy, balíky a důchody se tam však kromě soboty budou vydávat i nadále. Opravy skončí až o prázdninách. 

Pošta se oproti původním předpokladům zcela uzavře na jediný den. „Z důvodu plánované rekonstrukce přepážek bude provoz pošty Prostějov 1 od středy 28. až soboty 31. března omezen. Ve dnech 28. a 29. 3. od 8:00 do 18 hodin bude pošta poskytovat pouze výdej listovních, balíkových zásilek a výplatu důchodů na balíkových přepážkách. Lidé budou moci do budovy pošty vstoupit vchodem z Vodní ulice. V sobotu 31. března bude pošta zcela uzavřena,“ vysvětlil Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty.

OBRAZEM: Práce v Brněnské v plném proudu

Foto ber

Včera jsme vám poskytli pohled na opravovanou část Brněnské ulice v Prostějově na straně u městského hřbitova.

Dnes se můžete podívat, jak to vypadá na začátku, u křižovatky s Wolkerovou ulicí. Znovu připomínáme, že rekonstrukce má být dokončena 22. dubna. (ber)

OBRAZEM: Práce v Brněnské jsou v plném proudu

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, rekonstrukce silnice II/433 Prostějov – Morkovice uzavřela od 4. března Brněnskou ulici hned ve dvou částech. Podívali jsme se, jak pokračují práce u hřbitova. 

První fáze oprav potrvá od 4. března do 22. dubna. V této době je uzavřen úsek ulice Brněnské od křižovatky s ulicí Wolkerovou po okružní křižovatku s ulicí Okružní a dále úsek od brány hřbitova směr Němčice nad Hanou (včetně mostu přes dálnici u žešovského hřbitova). "Úsek ulice Brněnské od okružní křižovatky s ulicí Okružní po bránu hřbitova je bez dopravního omezení, příjezd je možný z ulice Okružní," upozornil vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal.

Rekonstrukce silnice je investiční akcí Olomouckého kraje. (ber)

 

Víte, že Prostějov má svoji závodní dráhu z počátku dvacátého století?

Foto ber

V souvislosti s rekonstrukcí ulic Sokolská a Trávnická se na redakci PvNovinek obrátil jeden z čtenářů. Rád by věděl, zda bude po rekonstrukci zachována historická závodní dráha ze žulových kostek.

"Tato dráha je již pouze na těchto dvou ulicích a vyznačuje se středovou čárou, která je vytvořena z černých žulových kostek. Myslím, že by bylo dobré se o to zajímat, protože by byla škoda, kdyby Prostějov ztratil takovou pamětihodnost, která se využívá při slavnostní jízdě veteránů každý rok," dodal čtenář.