rekonstrukce

Projde "Parlament" v budoucnosti rekonstrukcí?

ilustrační foto MMP

O nutné opravě domu Šárka č. 9, 11 rozhodovali zastupitelé již při utváření rozpočtu na letošní rok. Konkrétně schválili finance na projektovou dokumentaci ve stupních pro územní rozhodnutí a stavební povolení.

Na základě závěru hodnotící komise byla jako dodavatel této veřejné zakázky (vytvoření projektové dokumentace) vybrána společnost DEA Energetická agentura s.r.o., Modřice.

Rekonstrukce hlavní pošty začne ve středu!

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, hlavní pošta v Prostějově se v tomto týdnu zavře. Důvodem je rekonstrukce budovy v Poděbradově náměstí. Dopisy, balíky a důchody se tam však kromě soboty budou vydávat i nadále. Opravy skončí až o prázdninách. 

Pošta se oproti původním předpokladům zcela uzavře na jediný den. „Z důvodu plánované rekonstrukce přepážek bude provoz pošty Prostějov 1 od středy 28. až soboty 31. března omezen. Ve dnech 28. a 29. 3. od 8:00 do 18 hodin bude pošta poskytovat pouze výdej listovních, balíkových zásilek a výplatu důchodů na balíkových přepážkách. Lidé budou moci do budovy pošty vstoupit vchodem z Vodní ulice. V sobotu 31. března bude pošta zcela uzavřena,“ vysvětlil Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty.

OBRAZEM: Práce v Brněnské v plném proudu

Foto ber

Včera jsme vám poskytli pohled na opravovanou část Brněnské ulice v Prostějově na straně u městského hřbitova.

Dnes se můžete podívat, jak to vypadá na začátku, u křižovatky s Wolkerovou ulicí. Znovu připomínáme, že rekonstrukce má být dokončena 22. dubna. (ber)

OBRAZEM: Práce v Brněnské jsou v plném proudu

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, rekonstrukce silnice II/433 Prostějov – Morkovice uzavřela od 4. března Brněnskou ulici hned ve dvou částech. Podívali jsme se, jak pokračují práce u hřbitova. 

První fáze oprav potrvá od 4. března do 22. dubna. V této době je uzavřen úsek ulice Brněnské od křižovatky s ulicí Wolkerovou po okružní křižovatku s ulicí Okružní a dále úsek od brány hřbitova směr Němčice nad Hanou (včetně mostu přes dálnici u žešovského hřbitova). "Úsek ulice Brněnské od okružní křižovatky s ulicí Okružní po bránu hřbitova je bez dopravního omezení, příjezd je možný z ulice Okružní," upozornil vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal.

Rekonstrukce silnice je investiční akcí Olomouckého kraje. (ber)

 

Víte, že Prostějov má svoji závodní dráhu z počátku dvacátého století?

Foto ber

V souvislosti s rekonstrukcí ulic Sokolská a Trávnická se na redakci PvNovinek obrátil jeden z čtenářů. Rád by věděl, zda bude po rekonstrukci zachována historická závodní dráha ze žulových kostek.

"Tato dráha je již pouze na těchto dvou ulicích a vyznačuje se středovou čárou, která je vytvořena z černých žulových kostek. Myslím, že by bylo dobré se o to zajímat, protože by byla škoda, kdyby Prostějov ztratil takovou pamětihodnost, která se využívá při slavnostní jízdě veteránů každý rok," dodal čtenář.

Víme, kde skončí dlažba z Brněnské

Foto čtenář

Při skrývce asfaltového povrchu silnice v Brněnské ulici v Prostějově objevili stavbaři žulové dlažební kostky. Jejich osud zajímal obyvatele blízkých domů. Dlažební žulové kostky nejsou zrovna levné, a tak jsme se na jejich další osud zeptali správce komunikace, kterou je správa silnic Olomouckého kraje.

"Vytěžená žulová dlažba bude očištěna a předána správci komunikace SSOK," odpověděl na dotaz Petr Dlabal z Odboru investic Správy silnic Olomouckého kraje. Podle oslovených odborníků je ale sporné, zda odstranění dlažby nepřinese v budoucnu spíše problémy. "Dlažba byla velmi pevným a stabilním podložím. Pokud si to uvědomíte, v Brněnské vůbec nebyly vyjeté koleje od těžkých aut. Je otázkou, jak na tom bude nový povrch," sdělil redakci jeden z nich. (ber)

 

Povrch Brněnské tvoří kostky. Zeptali jsme se: Kde skončí?

Foto čtenář

Při skrývce asfaltového povrchu silnice v Brněnské ulici v Prostějově objevili stavbaři žulové dlažební kostky. Jejich osud zajímá obyvatele blízkých domů.

"Pokud si pamatuji, celá Brněnská byla z kostek. Jak se ukazuje, jen je zalili asfaltem," podotkla paní Radka. Dlažební žulové kostky nejsou zrovna levné, a tak jsme se na jejich další osud zeptali správce komunikace, kterou je správa silnic Olomouckého kraje. S odpovědí vás seznámíme. (ber)

V Brněnské se pilně pracuje

Foto čtenář

Od 4.3.2018 do 22.4.2018 je v Prostějově z důvodu rekonstrukce uzavřen úsek ulice Brněnské od křižovatky s ulicí Wolkerovou po okružní křižovatku s ulicí Okružní a dále úsek od brány hřbitova směr Němčice nad Hanou, včetně mostu přes dálnici u žešovského hřbitova. 

"Odstraňují asfalt na začátku Brněnské ve směru od centra," poslala do redakce snímky čtenářka Eva. 

"Úsek ulice Brněnské od okružní křižovatky s ulicí Okružní po bránu hřbitova bude bez dopravního omezení, příjezd je možný z ulice Okružní," informoval vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal. (ber)

Parlament rekonstrukce nečeká. Prozatím

Foto ber

V letech 1936-1937 byl podle návrhu městského stavitele arch. Miroslava Putny postaven v ulici Šárka v Prostějově rozměrný pavlačový dům s malometrážními sociálními byty. Dnes domu nikdo neřekne jinak, než Parlament. Na čtyři desítky bytů obývají dvě skupiny lidí. Ti jedni vítají laciné bydlení, byť s minimem komfortu, druzí investovali do oprav a v klidné lokalitě jsou spokojeni. Stále častěji ale probleskují zprávy, že dům chce město rekonstruovat a obyvatele vystěhovat. Pode Magistrátu města Prostějova je sice oprava nemovitosti nutná, zatím ji ale neplánuje. A ani na ni nemá finanční prostředky.                                                             

"Byla jsem tam už v mnoha bytech, třeba, když jsem šla osobně pogratulovat k významnému výročí některému z tamních nájemníků. Starousedlíci mají byty moc pěkné, udržované a opravené a měnit nic nechtějí," sdělila PvNovinkám primátorka Alena Rašková.

ŘSD má s "naší" dálnicí velké plány. A vyvlastňuje pozemky u Držovic

ilustrační foto ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic se rekonstrukcím na hanácké dálnici D46 věnuje intenzivně již několik let. Součástí prací je v některých případech i vyvlastňování pozemků.

"Předpoklad zahájení oprav mimoúrovňové křižovatky na dálnici D46 u Olšan je v březnu roku 2018. Aktuálně probíhá veřejná zakázka na výběr zhotovitele stavby, oprava MÚK bude probíhat jako pilotní projekt Design and Build. Značná část prací bude prováděna na dočasně uzavřené části vozovky dálnice D46. Stavba bude uváděna do provozu po částech. Etapizaci stavby navrhne vybraný zhotovitel", sdělil PvNovinkám mluvčí ŘSD Jan Studecký s tím, že délky uzávěr veřejného provozu jsou součástí kritérií ve výběrovém řízení.