řidič

Opilý řidič chtěl skočit pod auto

ilustrační foto

 

Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 47letý muž z Konice, kterého policisté kontrolovali 14. dubna po 16 hodině v Husové ulici v Konici, když řídil dodávkové vozidlo. Byl opilý a policistům chtěl uniknout skokem pod protijedcí náklaďák.

Dechová zkouška ukázala, že muž má v sobě 1, 84 promile alkoholu."Řidič uvedl, že vypil dvě slivovice a pivo. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz. Během sepisování oznámení se náhle řidič rozběhl směrem pod protijedoucí nákladní vozidlo. Policisté okamžitě zareagovali, muže zadrželi a pomocí donucovacích prostředků ho omezili v pohybu. Muž byl posléze převezen na psychiatrické oddělení do Olomouce k vyšetření," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. Při zákroku nebyl nikdo zraněn. (red)

Skončil na oddělení policie

ilustrační foto

 

Z trestného činu Maření úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 25letý muž z Prostějova, který byl dne 15. 3. 2015 kolem sedmé hodiny ranní na ulici Sušilové v Prostějově kontrolován jako řidič vozidla Peugeot 406. 

"Provedenou lustrací bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do ledna 2016," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. (red)

Ve Vodní řidič vyhrožoval druhému plynovou pistolí!

ilustrační foto internet

 

Policejní zásah si vyžádala včera ráno půtka dvou řidičů ve Vodní ulici v Prostějově. Podle Prostějovského deníku si účty vyřizovali dva řidiči. Jeden z nich argumentoval plynovou pistolí.

„Na místě bylo asi šest vozů policie a jejich posádky se zajímaly o zaparkovaný vůz Škoda Octavia Combi. Stalo se tak kousek od zverimexu," popsal Deníku událost Antonín Sprinz.Podle policejního mluvčího Josefa Bednaříka se jednalo se o incident mezi řidiči, kdy jeden měl vyhrožovat druhému plynovou pistolí. "Případ je v současné době v šetření. Více informací poskytneme k případu ve čtvrtek," dodal Bednařík. (ber)

Řidič se pokoušel ujet hlídce. Byl dopaden!

ilustrační foto

 

Ve čtvrtek kolem dvacáté hodiny zastavovali policisté u Kostelce na Hané Seat Toledo. Řidič se jim pokusil ujet. Byl ale dopaden.

"Řidič na pokyny hlídky nereagoval a ujel směrem ke koupališti v Lešanech, kde policisté vzápětí našli zaparkovaný vůz. Řidiče objevili ukrytého v nedalekém křoví," popsal situaci policejní mluvčí Josef Bednařík. Muži zákona vzápětí zjistili, že 32letý muž z Prostějovska nevlastní řidičské oprávnění, za to má v dechu 0,69 promile alkoholu.

Za volantem další opilec

ilustrační foto internet

 

V  neděli 22. června kolem půl druhé ráno kontrolovali policisté ve Vrbátkách řidiče Oplu Corsa. V dechu měl 1,88 promile alkoholu.

"U 42letého řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a naměřili mu 1,88 promile alkoholu v dechu. Opakovanými měřeními 1,74 a 1,79 promile," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. (red)

Zfetovaná řidička brázdila Prostějovem

ilustrační foto internet

 

Z řízení pod vlivem návykové látky je podezřelá 18letá řidička z Mohelnice. V neděli ji v Tylově ulici za volantem Audi dopadli prostějovští policisté.

„Dechová zkouška byla u dívky negativní, test na drogy byl pozitivní na amfetamin. Řidička odmítla lékařské vyšetření a odběr krve. Ženě byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda,“ uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík.

Za řízení pod vlivem drog hrozí podezřelé sankce do 50 tisíc, zákaz činnosti až na dva roky a ztráta 7 bodů. Za odmítnutí vyšetření pak další až padesátitisícová pokuta, zákaz činnosti od jednoho roku do dvou let a ztráta 7 bodů. (red)

Řidič měl v dechu 2.36 promile

ilustrační foto PČR

 

V sobotu hodinu před půlnocí stavěla v Prostějově policejní hlídka Ford Mondeo. Jeho řidič nadýchal přes dvě promile.

"Devětatřicetiletého muže z Plumlova kontrolovali policisté v Lužické ulici," dodala policejní mluvčí Marie Štrbáková. Policisté řidiči zakázali další jízdu. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. (red)

Vypila půl litru slivovice a brázdila Kostelcem

ilustrační foto internet

 

V pondělí ráno zastaviili policisté při běžné kontrole Fiat Punto. Vzápětí už to příliš běžné nebylo. Pětapadesátiletá dáma za volantem měla v dechu 2,37 promile.

 

"Řidička s naměřenou hodnotou souhlasila a uvedla, že v nočních hodinách vypila půl litru 52% slivovice a 2dcl fernetu," informovala policejní mluvčí Marie Štrbáková. 

 

Policisté ženě na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičské oprávnění. "Je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala mluvčí. (red)

Bezohlednost řidičů nezná mezí!?

ilustrační foto

 

"Jela jsem po ulici a najedou nemohla dál", poslala nám dvě fotografie se zakrytými spzetkami naše čtenářka Kamila.

"Jak může někdo zaparkovat vpravo, když všechna auta stojí v lajně na straně druhé"?, rozčilovala jsem se, když jsem vylezla z auta a hledala majitele. "Majitelkou automobilu byla žena, která se pro změnu rozčilovala na mě, že ona, když přijela, tak naproti nikdo nestál, tudíž za vzniklou situaci nenese odpovědnost"!, uzemnila mě, říká Kamila. 

Z fotografií je zřejmé, že nejspíš ani vlevo by automobily neměly stát, protože nezůstává zákonem daných šest metrů pro projetí vozů. Situace by na místě byla nejspíše pro policii těžko řešitelná. 

Ujížděl policistům s kilem marihuany, skončil ve vazbě

ilustrační foto

V úterý 17. července v odpoledních hodinách bylo zastavováno policejní hlídkou osobní motorové vozidlo v obci Brodek u Prostějova. Řidič na znamení nereagoval a v jízdě pokračoval dál. Policisté z tohoto důvodu začali vozidlo pronásledovat po cestách okresu směrem na Pivín. Zde se vozidlo policistům ztratilo z dohledu. 

Řidič s vozidlem ujížděl po zpevněných i nezpevněných komunikacích nepřiměřenou rychlostí, kdy i při jízdě v obcích jel rychlostí 120 až 130 km/h a ohrožoval tím bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu. Dalším prověřováním v okolí byl řidič vypátrán v obci Žešov.