řidička

Za nehodu může pavouk

Škoda na autech činí šedesát tisíc korun. Foto Policie ČR
Škoda na autech činí šedesát tisíc korun. Foto Policie ČR

Arachnofobie, úzkost provázená strachem z pavouků, může za sobotní nehodu u Nezamyslic.

V sobotu 4. srpna před polednem jela dvacetiletá řidička s osobním vozidlem Renault Twingo mezi obcemi Nezamyslice a Mořice. "Po projetí zatáčky uviděla ve své blízkosti pavouka, ze kterých má fóbii a zpanikařila. Přestala se věnovat řízení a s renaultem částečně najela do protisměru, kde v té době jelo vozidlo Š Felicia a došlo ke střetu," uvedla k nehodě tisková mluvčí Policie ČR Miluše Zajícová. 

Řidičky z obou aut byly naštěstí jen lehce zraněny, na vozidlech vznikla škoda 60 tisíc korun.

(red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 19' 25.2372" N, 17° 11' 4.218" E

Řídila auto zpitá pod obraz. Dojezdila a hrozí ji vězení

ilustrační foto

Alkoholtester při silniční kontrole u padesátileté řidičky ukázal hodnotu 2,76 promile. 

V pondělí 28. května večer byla za obcí Ivaň u hřbitova kontrolována řidička (ročník narození 1962) osobního vozidla Škoda Favorit. Řidička byla vyzvána k dechové zkoušce na zjištění alkoholu. Byla jí naměřena hodnota 2,76 promile alkoholu v dechu. "Řidičce byl odebrán řidičský průkaz a na místě zakázána další jízda. Žena se dopustila přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jí nyní až roční pobyt za mřížemi," sdělila k případu Eva Čeplová, tisková mluvší Policie ČR Prostějov.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 25' 24.33" N, 17° 14' 43.602" E

Prostějovští řidiči jsou alkoholici

ilustrační foto

Nadsázku z titulku nabízejí výsledky namátkových policejních kontrol na silnicích Prostějovska. Vypadá to, že závislost na alkoholu je u některých tak velká, že se bez skleničky prostě neobejdou ani před řízením auta.

Pouze za jediný den - neděli 20. května - přistihli policisté při běžných kontrolách na Prostějovsku šest řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu. Jak informoval policejní tiskový mluvčí Josef Bednařík, všechny tyto případy jsou řešeny v přestupkovém řízení.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 35' 58.1064" N, 16° 52' 41.124" E

Po smyku šla Felicia na střechu

Foto Policie ČR Prostějov

Pětatřicetiletá řidička jela včera ráno moc rychle, s vozidlem se dostala do smyku a skončila na střeše.

K dopravní nehodě došlo včera, 17. ledna v ranních hodinách na komunikaci mezi obcemi Doloplazy a Želeč. "Řidička Škody Felicia nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu a povaze vozovky, dostala se s vozidlem do smyku a sjela mimo komunikaci, kde se s vozidlem přetočila na střechu. Došlo k lehkému zranění řidičky. Dechová zkouška byla u řidičky provedena s negativním výsledkem měření. Technická závada, jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna," popsal nehodu Petr Weisgärber, komisař preventivně informační skupiny Policie ČR v Prostějově.

Řidička dostala smyk a vrazila do sloupu

Foto Policie ČR Prostějov

Rychlá jízda na náledí stála za havárií jednačtyřicetileté řidičky v Hrubčicích. Po smyku vyjela mimo silnici a vrazila do sloupu elektrického vedení.

Amfetamin opět za volantem

ilustrační foto

 

Tak tahle dívka 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii asi neslavila. Hlavou jí létaly jiné myšlenky, kdo ví, co jí v mozku dokázal "vykouzlit" amfetamin. Za volantem však rozhodně neměla co dělat! 

 

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 26' 53.3436" N, 17° 3' 53.4852" E

Mikrospánek: Řidička vrazila čelně do stromu

Foto PČR

Mikrospánek byl viníkem včerejší večerní nehody na silničním tahu z Přerova do Prostějova. Za Hrdibořicemi vyjela řidička přes levý pruh do příkopu a čelně vrazila do stromu.
Nehoda se stala 14. listopadu ve 20:15 hodin. "Řidička (1980) vozidla Opel Corsa jela po silnici II/150 ve směru jízdy Přerov - Prostějov, mezi obcemi Hrdibořice a Kralice na Hané vlivem mikrospánku sjela s vozidlem vlevo do protisměru mimo komunikaci do příkopu. Čelně narazila do listnatého stromu a zůstala stát na pravém boku vozidla na poli," popsala nehodu Eva čeplová, tisková mluvčí prostějovské Policie ČR.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 38.1756" N, 17° 11' 30.174" E

Řidička se před jízdou posilnila slivovicí a pivem

Ve středu 2. listopadu byla na silnici mezi Kostelcem na Hané a Smržicemi kontrolována řidička osobního motorového vozidla. Dvaapadesátiletá žena byla policisty vyzvána k dechové zkoušce. Měřící přístroj prozradil hodnotu 1,88 promile alkoholu v krvi. Řidička se i přes výzvu policistů odmítla podrobit lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve či moči. Uvedla, že během dopoledních hodin požila půl decilitru dvaapadesátiprocentní slivovice a dále dvě deci desetistupňového piva.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 30' 36.5868" N, 17° 4' 24.3876" E