Roman Nezhyba

3. Moravské setkání motorek a automobilů RVHP bude opět v září!

ilustrační foto ber

Ve dnech 7. a  8. září se v plumlovském autokempu Žralok uskuteční další Moravské setkání motorek a automobilů RVHP. již po třetí v řadě ho spolu se svým týmem bude pořádat Roman Nezhyba.

"Loňského ročníku se zúčastnilo dvě stě sedmdesát šest automobilů a třicet motorek," říká příznivec historie SNB, známý svou ojedinělou sbírkou policejních relikvií. Účastníci mohou přijet již v pátek a využít ubytování v kempu. Na sobotu je pak připraven pestrý program. (ber)

 

Druhé Moravské setkání motorek a automobilů RVHP navštívilo 306 vozidel!

ilustrační foto ber

Pěkná čísla! 276 automobilů a 30 motorek. To je konečný počet účastníků 2. Moravského setkání motorek a automobilů RVHP, které se konalo o uplynulém víkendu v kempu Žralok v Plumlově. 

"Akce na Plumlově proběhla v naprostém pořádku, účast byla obrovská, bylo na co se opravdu dívat. Pánové, co tak dokonale řadili auta, byli z řad policie ČR v Prostějově a dokázali je perfektně uspořádat. Hasiči ze Žešova profesionálně zvládli rozřezání auta a vyproštění osoby," netajil se spokojeností hlavní organizátor Roman Nezhyba. Dodatečně se omlouvá všem, kdo se vydali na spanilou jízdu do Olomouce. Program na tamějším letišti se nekonal. Bohužel se tak stalo vinou nikoli organizátorů srazu, ale firmy, která ho měla zajistit.

V kempu havarovalo vozidlo. Zasahovali žešovští hasiči

Foto PvNovinky.cz

Jak jsme již několikprát psali, od pátku se do kempu Žralok v Plumlově sjížděly vozy a motocykly ze zemí bývalého RVHP. Koná se totiž již v pořadí druhé moravské setkání vozidel RVHP.

Vozidla byla ke zhlédnutí nejen v autokempu, ale vydala se též na spanilou jízdu, kterou zakončila na letišti v Olomouci. Kolem páté se vozy vrátily zpět a následoval další z doprovodných programů. Hasiči simulovali záchranu zaklíněné řidiče z havarovaného vozu. Nakonec byli odměněni potleskem, jelikož ze starého Favoritu se pomocí hydraulických kleští během chvíle stalo sportovní vozidlo bez střechy. (red)

OBRAZEM: 2. Moravské setkání automobilů RVHP v plném proudu!

Foto ber

Od pátku se do kempu Žralok v Plumlově sjíždějí vozy a motocykly ze zemí bývalého RVHP. Zajeďte se podívat!

Kolona vyjede ve 12,30 hodin na spanilou jízdu do Olomouce, zpět do kempu se vrátí až kolem sedmnácté hodiny. Nepojedou ale všichni, takže k vidění toho bude pořád dost. Po sedmnácté hodině bude na řadě ruličková tombola, volba nejhezčího účastníka a další. V 21 hodin ozáří oblohu nad Podhradským rybníkem ohňostroj. Tak neváhejte a zajeďte se podívat, v této chvíli je v kempu na 250 strojů, které se řadí mezi veterány. (ber)

Druhé Moravské setkání automobilů RVHP opět ve Žraloku! Již tento víkend!

ilustrační foto plakát

Po famózním úspěchu prvního ročníku Moravského setkání automobilů RVHP se hlavní organizátor Roman Nezhyba pustil do druhého. V době od 8. do 10. září bude autokemp Žralok v Plumlově opět patřit stovkám vozidel a motocyklů všech značek bývalého východního bloku.

„Účastníky bude opět čekat bohatý program, slíbit mohu i to, že na své si přijdou nejen milovníci policejní historie,“naznačil Roman Nezhyba. I když účastníci se začnou sjíždět již v pátek, hlavní program je naplánován na sobotu 9. září. Začne v 10 hodin, na spanilou jízdu na letiště o Olomouce se kolona vydá o půl jedné, zpět do Žraloka se vrátí kolem sedmnácté hodiny. "Máme připravenu mimo jiné ruličkovou tombolu a také ohňostroj," přidal pozvání Nezhyba. Vstupné na akci je dobrovolné, registrace vozila přijde na pouhých 50 korun.

Střel si svého zajíčka, zve Zlatá puška

ilustrační foto plakát

V pátek 14. dubna pořádá střelnice Zlatá puška Prostějov velikonoční střílení. Střeleckou soutěž z SA61 škorpion nazvala Střel si svého zajíčka.

Prezentace na střelnici je od 9 do 10 hodin, střílet se bude ve dvou kategoriích - A) se zbrojním průkazem, B) bez zbrojního průkazu.

"Vítěze čekají pěkné ceny," přidává pozvání Roman Nezhyba. (ber)

 

Zlatá puška otevřela obě střelnice. Oficiálně

ilustrační foto

Právě dnes otevřela prostějovská Zlatá puška obě střelnice. Oficiálního aktu se mimo špiček Policie ČR Olomouckého kraje zúčastnili představitelé města, Městské policie a další hosté. Tím nejvzácnějším byl poslanec Roman Váňa, který se ujal i úvodního slova.

"Rád bych touto cestou poděkoval všem, kdo se na otevření střelnice podíleli. Velký kus práce tady odvedli nejen naši kamarádi, ale také policisté, kteří si sem našli cestu v době volna. Velký dík patří také mé ženě, protože upřímně řečeno, já sám bych se vyhodil z domu," neodpustil si majitel Zlaté pušky Roman Nezhyba. Návštěvníky uvítal ve zkušební místnosti, jejíž součástí je i malé muzeum SNB a VB.  Zájemce pak čekala ukázka dynamické střelby na akční střelnici, sami si mohli vyzkoušet některou ze zbraní na sousedním střelišti.

Zlatá puška nabízí možnost školení

ilustrační foto

Mimo všeho pro sportovní a loveckou střelbu, sběratelské a obranné zbraně, náboje, luky, kuše, airsoft a vzduchovky a další speciality určené milovníkům zbraní nabízí prodejna Zlatá puška střelnici a také školící místnost. 

"Uskutečnil se první kurz, kterého se zúčastnila dvacítka zájemců. Další je naplánován na 25. února," uvedl majitel Zlaté pušky Roman Nezhyba. (red) 

 

OBRAZEM: Zlatá puška otevřela střelnici!

Foto Zlatá puška

Mimo všeho pro sportovní a loveckou střelbu, sběratelské a obranné zbraně, náboje, luky, kuše, airsoft a vzduchovky a další speciality určené milovníkům zbraní, nabízí prodejna Zlatá puška nově i střelnici. Zkušební provoz byl již zahájen.

Otevřeno je střeliště B. "Zatím jedeme ve zkušebním provozu, testujeme, zkoušíme, dopilováváme nedostatky," vysvětlil majitel Pušky Roman Nezhyba. Zastřílet si zájemci mohou z krátkých zbraní jako jsou pistole, revolvery, ale i malorážky, uzi, špagina či škorpíka. Akční střelnice na své otevření teprve čeká. 

Hotova je i školící místnost, kde budou probíhat mimo jiné zkoušky na zbrojní průkazy. 

Zlatá puška sídlí v areálu ASA v Průmyslové ulici v Prostějově, otevřeno má od úterý do pátku od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin. (ber)

 

Kdo se stal majitelem druhého poukazu do Zlaté pušky?

Foto ber

V areálu firmy .A.S.A. v Průmyslové ulici v Prostějově je od listopadu otevřen obchod se zbraněmi a střelivem, který byl původně v Plumlově na náměstí. Jeho součástí bude od konce ledna i vnitřní střelnice, která bude disponovat šesti palposty a akční částí. S Prostějovskými novinkami jste již podruhé soutěžili o poukaz v částce pět set korun na zboží z tohoto obchodu.

Ten, kdo správně odpověděl, že majitelem je Roman Nezhyba, a byl zároveň vylosován, byl jediný šťastlivec, a to Eva Frýbortová. Gratulujeme! (red)