rozhledna

Rozhledna na Kosíři otevře již v pátek!

ilustrační foto

Po zimní přestávce bude v pátek 12. dubna pro veřejnost otevřena rozhledna na Velkém Kosíři. Otevřena bude až do poloviny června pouze o víkendech.

"Od poloviny června do poloviny září bude otevřena každý den od devíti do devíti hodin," upozornila předsedkyně Mikroregionu Kosířsko Hana Rozsypalová. Od poloviny září do konce října se z ní opět podíváte pouze o víkendech. (ber)  

Valentýna můžete oslavit na rozhledně!

ilustrační foto pozvánka

Nejen pro zamilované se na svatého Valentýna otevřena rozhledna na Velkém Kosíři. V sobotu 14. února bude otevřena od desíti hodin do setmění.

„Milenci se mohou políbit na čerstvém vzduchu a ještě udělat něco pro svoje zdraví,"  konstatovali organizátoři z Mikroreginu Kosířsko. Pokud si dáte říct a vyšlápnete všech 158 schodů, budete se moci pokochat pohledem do kraje z pětadvacetimetrové výšky. A dole vás bude čekat valentýnské pivo, guláš, svařák či čaj a možnost odnést si nějaký dárek z Valentýnské tomboly. (ber)

Kraj podpoří dostavbu Kopaninky v Repechách!

Foto Břetislav Usnul

Radní Olomouckého kraje odsouhlasili projekt, který má zvýšit atraktivitu regionu pro turisty. Již o letních prázdninách by lidé mohli vystoupit na novou rozhlednu Kopaninka na Prostějovsku, jejíž dokončení hejtmanství podpořilo.

„Na vybudování rozhledny poskytlo hejtmanství peníze již v minulosti. Teď chceme, aby se lidem otevřela co nejdříve, takže podpoříme i poslední etapu její stavby, která spočívá v dokončovacích pracích,“ vysvětlil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Kopaninka měla být původně turistům otevřena již na jaře, kvůli nedostatku financí ale její tvůrci datum prvního výstupu odložili na letní prázdniny. Kraj její dobudování podpoří částkou 400 tisíc korun. (red)

Rozhledna na Kosíři v opravě! Otevře v červnu!

ilustrační foto

Opravy rozhledny na Velkém Kosíři konečně začaly. Do kraje se z ní podíváme možná už v červnu. Rozhlednu nechal v roce 2012 postavit mikroregion Kosířsko, začátkem února 2017 byla uzavřena.

„Při jedné z kontrol nás stavební dozor upozornil, že schodiště se trochu naklání. A tím to všechno začalo,“ konstatovala předsedkyně mikroregionu Hana Rozsypalová. Následně začal spor, zda za situaci může mikroregion architekt či stavební firma. Mikroregion situaci vyřešil dohodou se stavební firmou. "Provádí se to nejdůležitější,“ doplnila Rozsypalová. Statik mikroregionu doporučil ještě posílení hlavní konstrukce věže, které si teď obce nechávají zpracovat.

Pracujeme na projektu opravy rozhledny, rádi bychom ji na jaře otevřeli, říká Rozsypalová

ilustrační foto

6. února letošního roku byla z technických důvodů uzavřena rozhledna na Velkém Kosíři. O jejím dalším osudu rozhodla páteční valná hromada Mikroregionu Kosířsko. Rozhledna i nadále nebude přístupná, kiosek a ohniště jsou ale návštěvníkům k dispozici. 

Rozhledna byla uvedena do provozu 22.6.2013. Její technický stav se stal natolik závažným, že Mikroregion Kosířsko, který ji provozuje, rozhodl v únoru 2017 kvůli bezpečnosti návštěvníků o jejím uzavření. Od té doby se táhnou neúspěšná jednání o tom, kdo za stav rozhledny může. Mikroregion už má ale jasno. "Podali jsme žalobu na zhotovitele stavby. Pracujeme také na projektu opravy rozhledny. Rádi bychom ji otevřeli na jaře příštího roku," sdělila PvNovinkám předsedkyně Mikroregionu Kosířsko Hana Rozsypalová.

Další jednání o rozhledně na Kosíři proběhne v pátek!

ilustrační foto

Šestého února letošního roku byla z technických důvodů uzavřena rozhledna na Velkém Kosíři. O jejím dalším osudu rozhodne páteční valná hromada Mikroregionu Kosířsko.

Rozhledna byla uvedena do provozu 22. června 2013. Za dva a půl roku provozu na její vrchol vystoupaly tisíce lidí. To se ale projevilo na jejím technickém stavu. Je natolik závažný, že Mikroregion Kosířsko, který ji provozuje, rozhodl kvůli bezpečnosti návštěvníků o jejím uzavření.   

"O tom, co s rozhlednou bude dál, rozhodne valná hromada. Ta se bude konat tento pátek," sdělila redakci předsedkyně Mikroregionu Kosířsko Hana Rozsypalová.

Pozor! Rozhledna na Velkém Kosíři je až do odvolání uzavřená!

ilustrační foto

Z technických důvodů je dočasně nepřístupná rozhledna na vrcholu Velkého Kosíře. Mikroregion Kosířsko v současné době řeší reklamace vad, které se během dvouapůlletého provozování na této stavbě projevily.

„Uzavření rozhledny je jediným možným řešením. Dbáme na to, aby celý objekt byl bezpečný pro návštěvníky, a chceme, aby životnost rozhledny byla co možná nejdelší. Bohužel, během provozu se objevily takové vady v provedení, které nám tyto záruky nedávají,“ řekla Hana Rozsypalová, předsedkyně Mikroregionu Kosířsko.

OBRAZEM: Rozhledna v Repechách už roste

Foto ber

Kopaninka. Tak se bude jmenovat rozhledna, která roste v blízkosti penzionu Lada v Repechách. O její výstavbu se zasadil jménem spolku Repechy Crew majitel penzionu Břetislav Usnul.

Turistická rozhledna v nadmořské výšce 635 m.n.m. bude mít dřevěnou nosnou konstrukci z modřínového dřeva s ocelovým točitým schodištěm. Vyhlídková plošina bude umístěna ve výšce 18 metrů nad okolním terénem, celkově by měla rozhledna dosáhnout výšky 22,5 metru. Rozhledna zatím nestojí, pokochat okolím se ale můžete od nedalekého Honzíkova kříže, který majitelé penzionu věnovali památce svého syna. Následně vás čeká možnost dobře se najíst v nedalekém penzionu Lada. (ber)

 

Stavbu rozhledny v Repechách zastavila technika

Foto penzion Lada

Kopaninka. Tak se bude jmenovat rozhledna, která vyroste v blízkosti penzionu Lada v Repechách. O její výstavbu se zasadil jménem spolku Repechy Crew majitel penzionu Břetislav Usnul. Jak PvNovinky informovaly, slavnostní výkop, zahajující stavbu, měl být proveden právě dnes. Jenže všechno je jinak.

O rozhlednu Repechy rozhodně nepřijdou, stavět se ale začne až v pondělí 31. října. "Tak máme akorát zaměřeno. Kopání základů bude až v pondělí, selhala technika," sdělil redakci dnes iniciátor stavby Břetislav Usnul. (ber)

Stavba rozhledny v Repechách začne. Již zítra!

Foto penzion Lada

Kopaninka. Tak se bude jmenovat rozhledna, která vyroste v blízkosti penzionu Lada v Repechách. O její výstavbu se zasadil jménem spolku Repechy Crew majitel penzionu Břetislav Usnul. Slavnostní výkop, zahajující stavbu, bude proveden v úterý 25. října.

Turistická rozhledna v nadmořské výšce 635 m.n.m. má mít dřevěnou nosnou konstrukci z modřínového dřeva s ocelovým točitým schodištěm. Vyhlídková plošina má být umístěna ve výšce 18 metrů nad okolním terénem, celkově by měla rozhledna dosáhnout výšky 22,5 metru.