Rozinka

Na větvích prostějovského stromu si opět pochutnají kozy

ilustrační foto ber

Větve z prostějovského vánočního stromu poputují již potřetí v řadě na Kozí farmu Rozinka v Čelechovicích na Hané. Pro kozy pochoutka nevídaná, které si budou užívat hned několik dnů.

Městský vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka bude odstrojen v pondělí 7. ledna 2017 a následně pokácen. „Větve ze stromu poputují do kozí farmy a kmen bude po rozřezání nabídnut jako palivové dřevo občanům," uvedl vedoucí oddělení komunálních služeb Odboru správy a údržby majetku města Magistrátu města Prostějova Jaroslav Chromek. 

Kozí farma Rozinka hledá výpomoc

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Máte rádi zvířata i jinak, než že je občas pohladíte? Nejsou vám cizí práce kolem nich, jako je kydání hnoje či krmení? Chcete se o nich dozvědět co nejvíce?  Přemýšlíte, jaké téma by měla mít vaše studijní práce? Máme pro vás návrh. Kozí farma Rozinka z Čelechovic na Hané hledá výpomoc.

"Hledám pomoc zdatného studenta střední nebo vysoké školy na občasnou brigádu. Jedná se o výpomoc při úklidu na kozí farmě - vývoz hnoje, drobné práce", sdělila redakci majitelka farmy Jarmila Zelenská.Pokud se chcete o domácím chovu českého plemene koz dozvědět co nejvíce, neváhejte. Jarmila Zelenská je totiž skutečná odbornice. Kontaktovat chovatelku můžete na adrese Jarmila Zelenská, Kozí farma ROZINKA, Příční 147, Čelechovice na Hané nebo na čísle  608 369772. (ber)