Šárka

Šárka opravy potřebuje. Stále

Foto čtenář

Nedávno PvNovinky poukázaly na nekvalitní chodníky v sídlišti Šárka. Stejně nedobrou práci ale stavbaři odvedli u silnic.

"Posílám fotografie hlavní komunikace na Šárce. Něco se zde pokoušeli opravovat, tohle jim ale uniklo," připsal k nim jeden z obyvatel sídliště.

"O zmíněných vadách zadavatel ví a zhotovitel je má odstranit nejpozději do konce října 2017," odpověděla redakci již před několika dny tisková mluvčí radnice Anna Kajlíková s tím, že druhou a třetí etapa revitalizace sídliště Šárka se stále realizuje. 

I přesto fotografie přeposíláme magistrátu. (ber)

 

Vady na kráse Šárky budou odstraněny

Foto čtenář

Na nekvalitní chodníky i komunikace v revitalizovaném sídlišti Šárka v Prostějově poukazují fotografie, které do redakce zaslal jeden z čtenářů. S dotazem, týkajícím se nápravy, jsem se obrátili na Magistrát města Prostějova.

"O zmíněných vadách zadavatel ví a zhotovitel je má odstranit nejpozději do konce října 2017," odpověděla tisková mluvčí radnice Anna Kajlíková s tím, že druhá a třetí etapa revitalizace sídliště Šárka se stále realizuje. (red)

Chodník v revitalizované Šárce. Děs, říkají místní

Foto čtenář

První etapa revitalizace prostějovského sídliště Šárka skončila ani ne před rokem. Obyvatelé ale stále nacházejí závady, od schnoucích stromů přes nesečené trávníky po rozbité chodníky.

"Podívejte se na opravu kvalitně udělanou práci. Takto vypadá chodník před domem číslo 24, a to není ani rok po provedené tzv. regeneraci," zaslal do redakce fotografie jeden z místních. Stížnost redakce postoupila k vyjádření Magistrátu města Prostějova. "O situaci jsme věděli a předali ji zhotoviteli k řešení. V této chvíli je chodník opraven," uvedl Petr Brückner z Odboru rozvoje a investic. (red) 

 

OBRAZEM: Revitalizace Šárky skončí v říjnu

Foto ber

Druhá a třetí etapa regenerace sídliště Šárka v Prostějově byla zahájena 2. května 2017. Práce byly měly být ukončeny 31. srpna. Nebude tomu ale tak. Práce skončí v říjnu. 

Podle vedoucího Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova Antonína Zajíčka měly být práce skutečně ukončeny koncem srpna. "Předpokládáme, že stavební práce budou dokončeny nejpozději do konce měsíce srpna 2017 a sadové úpravy, jako například výsadba stromů a keřů, do konce listopadu 2017," sdělil Zajíček těsně před zahájením prací. Odpovědí od Magistrátu se PvNovinky nedočkaly. Až dnes byla na webu města zveřejněna následující zpráva. 

OBRAZEM: Revitalizace Šárky jde pomalu

Foto ber

Druhá a třetí etapa regenerace sídliště Šárka v Prostějově byla zahájena 2. května 2017. Práce by měly být ukončeny 31 srpna. Obyvatelé sídliště tomu ale nevěří.

"Ukončení má být na konci srpna, ale nic tomu nenasvědčuje. Postávající dělníci, díry v zemi, nedodělané cesty, chodníky a mohla bych pokračovat," napsala do redakce jedna z nich.

Podle vedoucího Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova Antonína Zajíčka měly být práce skutečně ukončeny koncem srpna. "Předpokládáme, že stavební práce budou dokončeny nejpozději do konce měsíce srpna 2017 a sadové úpravy, jako například výsadba stromů a keřů, do konce listopadu 2017," sdělil Zajíček těsně před zahájením prací.

Zeleň na Šárce zatím není předána. Osazení zpracoval projektant

ilustrační foto čtenář

Nespokojenost se stavem zeleně, která přibyla po revitalizaci první část sídliště Šárka, projevili její obyvatelé i zasláním podkladů PvNovinkám. Ty se na současný stav zeptaly Magistrátu města Prostějova.

"Dle aktuálních informací bylo provedeno posečení trávy a odstranění plevele v pátek 14.7.2017. Zeleň ještě není předána a není ve správě města, zhotovitel ji udržuje na svůj náklad," uvedl Petr Brückner, vedoucí oddělení realizace Odboru rozvoje a investic.

Zeleň v revitalizované Šárce se nepovedla

ilustrační foto čtenář

Údržba nové parkové výsadby na již revitalizovaných plochách na sídlišti Šárka v Prostějově poněkud vázne. Místní si stěžují na plevel, který roste místo trávy a utlačuje vysazené květiny a keře.

„Stav zeleně je odboru rozvoje a investic znám a se zhotovitelem řeší opatření. Uschlé stromy jsou reklamovány a budou na podzim osazeny nové. Co se týče trávníků a záhonů s plevelem, má zhotovitel provádět sečení a plení v tomto týdnu,“ odpověděla za Magistrát mluvčí Jana Gáborová. (ber)

 

Nejsme spokojeni se stavem zeleně!, říká jedna z obyvatel sídliště Šárka

Foto čtenář

Spoustu fotografií se svým vyjádřením zaslal do redakčního e-mailu jeden z obyvatel sídliště Šárka. Vydáváme jej tak, jak přišel.

"Zasílám Vám fotografie, jak vypadá zeleň po první etapě regenerace sídliště Šárka. Bohužel velice mnoho obyvatel není s první etapou spokojeno a taktéž s přístupem úředníků radnice. Roste zde kdejaký plevel, bodláčí, jen udržovaný trávník bohužel schází. Zejména u obyvatel trpících alergií se místo zlepšení podmínek stav o 100% zhoršil. Stromky vysázeli přímo proti oknům a to stačilo jen trochu posunout", napsal čtenář.

Fotografie i s dotazem zasíláme na Magistrát města Prostějova. (red) 

OBRAZEM: Druhá a třetí etapa Regenerace sídliště Šárka pokračuje

foto ber

Práce na akci: „Regenerace sídliště Šárka v Prostějově – 2. a 3. etapa“ byly zahájeny 2. května 2017. 

Stavební úpravy budou obsahovat práce na chodnících, parkovištích, komunikaci, veřejném osvětlení, kanalizační síti a veřejné zeleni. "Předpokládáme, že stavební práce budou dokončeny nejpozději do konce měsíce srpna 2017 a sadové úpravy, jako například výsadba stromů a keřů, do konce listopadu 2017,“ uvedl vedoucí Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova Antonín Zajíček. (ber)

 

Jaká bude finální podoba sídliště Šárka?

Autor vizualizací: Ing. arch. Michaela Nášelová

Práce na akci: „Regenerace sídliště Šárka v Prostějově – 2. a 3. etapa“ budou zahájeny 2. května 2017. Stavební práce budou realizovány na základě vydaného povolení tak, aby bylo omezení dopravy co nejmenší. 

Stavební úpravy budou obsahovat práce na chodnících, parkovištích, komunikaci, veřejném osvětlení, kanalizační síti a veřejné zeleni v okolí vašich nemovitostí. „Lze očekávat, že v průběhu prací bude muset být omezen jak příjezd, tak i přístup k jednotlivým nemovitostem na těchto ulicích. Žádáme Vás tímto o vstřícnost při řešení problémů s přístupem k Vašim nemovitostem.