Šárka

Blíží se částečná uzavírka Šárky

ilustrační foto MMP

Zhruba půlroční dopravní omezení si vyžádá letošní etapa revitalizace sídliště Šárka v Prostějově.

Důvodem uzavírky v délce cca 300 metrů je regenerace sídliště Šárka. Šárka bude uzavřena v době od 2.5.2018 do 31.10.2018. (red)

Šárku uzavře kácení. Částečně

ilustrační foto MMP

Ve dnech 12. 3. 2018 až 16. 3. 2018 bude částečně uzavřena komunikace na ulici Šárka a některé komunikace ve vnitrobloku sídliště v souvislosti s kácením stromů v rámci regenerace sídliště. 

Délka uzavírky bude cca 300 metrů, jeden jízdní pruh  bude volný. (red) 

 

Pokácené stromy v Šárce budou nahrazeny, říká magistrát

Foto ber

Poslední fáze revitalizace čeká prostějovské sídliště v Šárce. Začala kácením stromů, mimo jiné letitých sakur, které lemovaly silnici.

Dotaz na počet stromů, které budou  pokáceny a jaká výsadba je v budoucnu nahradí, jsme adresovali Magistrátu města Prostějova. "Vykáceno bude 130 kusů stromů. Nově bude vysazeno 225 kusů stromů, 150 kusů keřů, cca 5000 trvalek," sdělila PvNovinkám tisková mluvčí Magistrátu Anna Kajlíková. Výsadba bude více než rozmanitá,  jaké druhy stromů a keřů budou vysazeny se dočtete níže. 

Druhovost 4. etapa

OBRAZEM: Poslední etapa kácení v Šárce začala

Foto ber

Poslední fáze revitalizace čeká prostějovské sídliště v Šárce. Začala kácením stromů, mimo jiné letitých sakur, které lemovaly silnici.

Dotaz na počet stromů, které budou pokáceny, a jaká výsadba je v budoucnu nahradí, jsme adresovali Magistrátu města Prostějova. (ber)

Šárka bude částečně uzavřena. Kvůli kácení

ilustrační foto

Ve dnech 29.1.2018 až 24.2.2018 bude částečně uzavřena komunikace na ulici Šárka a některé komunikace ve vnitrobloku sídliště v souvislosti s kácením stromů v rámci regenerace sídliště. 

Jeden jízdní pruh na ulici Šárka bude volný. Délka uzavírky bude cca 300 m. (red) 

 

S vybudováním hřiště na Šárce nesouhlasí hygienici

ilustrační foto MMP, setkání s občany

V listopadu roku 2017 se zástupci vedení města sešli s občany lokality Tylova, Libušinka a Šárka, kde se mimo jiné lidé dotazovali na možnost zřízení dalšího dětského hřiště na sídlišti Šárka. Záměr zařadit další herní plácek do projektu regenerace sídliště Šárka je podle odborníků neprůchozí.

Pracovníci Odboru rozvoje a investic prověřili stávající stav sídliště Šárka včetně plánované rekonstrukce.

„V lokalitě sídliště Šárka se nachází trojice dětských hřišť. Prostor pro nové hřiště je pouze mezi ulicí Dolní a stávajícími panelovými domy sídliště Šárka. V tomto prostoru ovšem s vybudováním hřiště nesouhlasí Krajská hygienická stanice Olomouc,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Podle jeho slov je důvodem zamítavého stanoviska hygieniků hlukové zatížení obytné oblasti. Místo je navíc v nebezpečné blízkosti frekventované kruhové křižovatky „U Rodenů“.

Šárka opravy potřebuje. Stále

Foto čtenář

Nedávno PvNovinky poukázaly na nekvalitní chodníky v sídlišti Šárka. Stejně nedobrou práci ale stavbaři odvedli u silnic.

"Posílám fotografie hlavní komunikace na Šárce. Něco se zde pokoušeli opravovat, tohle jim ale uniklo," připsal k nim jeden z obyvatel sídliště.

"O zmíněných vadách zadavatel ví a zhotovitel je má odstranit nejpozději do konce října 2017," odpověděla redakci již před několika dny tisková mluvčí radnice Anna Kajlíková s tím, že druhou a třetí etapa revitalizace sídliště Šárka se stále realizuje. 

I přesto fotografie přeposíláme magistrátu. (ber)

 

Vady na kráse Šárky budou odstraněny

Foto čtenář

Na nekvalitní chodníky i komunikace v revitalizovaném sídlišti Šárka v Prostějově poukazují fotografie, které do redakce zaslal jeden z čtenářů. S dotazem, týkajícím se nápravy, jsem se obrátili na Magistrát města Prostějova.

"O zmíněných vadách zadavatel ví a zhotovitel je má odstranit nejpozději do konce října 2017," odpověděla tisková mluvčí radnice Anna Kajlíková s tím, že druhá a třetí etapa revitalizace sídliště Šárka se stále realizuje. (red)

Chodník v revitalizované Šárce. Děs, říkají místní

Foto čtenář

První etapa revitalizace prostějovského sídliště Šárka skončila ani ne před rokem. Obyvatelé ale stále nacházejí závady, od schnoucích stromů přes nesečené trávníky po rozbité chodníky.

"Podívejte se na opravu kvalitně udělanou práci. Takto vypadá chodník před domem číslo 24, a to není ani rok po provedené tzv. regeneraci," zaslal do redakce fotografie jeden z místních. Stížnost redakce postoupila k vyjádření Magistrátu města Prostějova. "O situaci jsme věděli a předali ji zhotoviteli k řešení. V této chvíli je chodník opraven," uvedl Petr Brückner z Odboru rozvoje a investic. (red) 

 

OBRAZEM: Revitalizace Šárky skončí v říjnu

Foto ber

Druhá a třetí etapa regenerace sídliště Šárka v Prostějově byla zahájena 2. května 2017. Práce byly měly být ukončeny 31. srpna. Nebude tomu ale tak. Práce skončí v říjnu. 

Podle vedoucího Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova Antonína Zajíčka měly být práce skutečně ukončeny koncem srpna. "Předpokládáme, že stavební práce budou dokončeny nejpozději do konce měsíce srpna 2017 a sadové úpravy, jako například výsadba stromů a keřů, do konce listopadu 2017," sdělil Zajíček těsně před zahájením prací. Odpovědí od Magistrátu se PvNovinky nedočkaly. Až dnes byla na webu města zveřejněna následující zpráva.