silvestrovský běh

Co vy a Silvestrovský běh? Byli jste v sadech?

Foto Dušan Vystavěl

V Kolářových sadech se o silvestrovském dopoledni sešli příznivci běžeckých závodů na 40. ročníku parkového krosu.

Zhruba stovka aktivních závodníků a přibližně stejný počet diváků byla svědkem napínavých bojů ve všech kategoriích.

„Ve většině mládežnických kategorií vítězové dosáhli velmi dobrých časů. Borci ale byli všichni ti, kteří neváhali v poměrně sychravém počasí vstát od počítačů, televizí či jiných lákadel a jít si zasportovat,“ uvedl ředitel závodu Dušan Vystavěl.

Silvestrovský běh v sadech

Foto Pavel Dopita jr.

O tom, že v silvestrovské dopoledne začal v Kolářových sadech silvestrovský běh, jsme již informovali. Šanci běhat měly maminky s kočárky, mladší děti, mládež, ale i ostřílení chlapi či dámy.

"Běžců se zúčastnilo přibližně kolem jedno sto padesáti. Hlavní kategorii vyhrál Dominik Voráč před Broňou Khýrem. Bylo to skutečně parádní. Škoda, že mužů nebylo víc a v podstatě to byli samí "závodníci". Ale nechtěl jsem jít veterány, kteří byli v kategorii již od 40 let a jen na 3,3 km, já chtěl zaběhnout pětikilometrovou trasu. Skončil jsem pár míst od konce, "mladíci" mi utekli, i když jsem si zaběhl svůj osobní rekord. Počasí bylo mrazivé, ale řádně jsem se zapotil.

V Kolářových sadech to dnes žije! Je tu Silvestrovský běh!

Foto Pavel Dopita

SPORTOVNÍ KLUB PROSTĚJOV pořádá právě dnes, 31. prosince 2016, tradiční závod v parkovém krosu v Prostějově. Začal úderem desáté v Kolářových sadech.

Běh se koná za podpory ČESKÉ UNIE SPORTU v rámci programu „Sportuj s námi“, za podpory Statutárního města Prostějova a pod záštitou náměstkyně primátorky města Mgr. Ivany Hemerkové.

Kategorie, tratě, časový pořad:

• rodiče a děti 500 m 10.00 hod.

• rodiče s dětmi v kočárku 500 m 10.00 hod.

• nejmladší žákyně ročník 2006 a mladší 500 m 10.10 hod.

SILVESTROVSKÝ BĚH bude v Kolářových sadech! Hlaste se!

ilustrační foto plakát

SPORTOVNÍ KLUB PROSTĚJOV pořádá 31. prosince 2016 tradiční závod v parkovém krosu v Prostějově v Kolářových sadech.

Vše za podpory ČESKÉ UNIE SPORTU v rámci programu „Sportuj s námi“, za podpory Statutárního města Prostějova a pod záštitou náměstkyně primátorky města Mgr. Ivany Hemerkové.

• nejmladší žáci ročník 2006 a mladší 500 m 10.10 hod.

• mladší žákyně ročník 2004 – 2005 1 000 m 10.20 hod.