SK K2

Historicky první florbalový turnaj na ledové ploše Zlatá Brána opanovala ZŠ Dr. Horáka!

Foto Sportcentrum DDM

Jak jsme vás informovali minulý týden, podíleli jsme se coby mediální partner na vzniku nové sportovní akce pro naše nejmenší – florbalového turnaje na ledové ploše Zlatá Brána. Tímto turnajem byla symbolicky uzavřena sezóna umělého ledového kluziště před prostějovským muzeem. Pořadatelé z Domovní správy, Sportcentra – DDM a Sportovního klubu K2 šikovně využili sousedství s obchodním domem Zlatá Brána a našli pochopení u jeho manažerky Karolíny Pořízkové. Výsledkem byla hlavní cena pro účastníky – poukázky do Zlaté Brány a proti tomu velmi trefně zvolený název turnaje.

Zbytek už byl na trojici výše zmíněných pořadatelů; pozvat školní týmy, sehnat další ceny, spojit několik subjektů dohromady. Výsledkem bylo velmi úspěšné páteční sportovní dopoledne, kdy se na ledové ploše vystřídalo téměř sedmdesát malých florbalistů, kteří tento čím dál více populární sport hráli netradičně na bruslích.

Tento víkend bude nabitý florbalem!

Foto florbal

Hráči SK K2 Prostějov mají před sebou další víkend ve znamení florbalu. Hned dvě družstva se představí nedaleko Prostějova. Nejprve v dopoledních hodinách změří síly se svými soupeři v Němčicích nad Hanou elévové, aby je v poledne vystřídali jejich starší kolegové z mladších žáků. Za to starší žáci pocestují do Senice na Hané, kde je čekají protivníci ze Šumperka a Uničova. Vůbec nejdelší cestu absolvuje tým žen, který zamíří až do Bílovce, kde se zástupkyně něžného pohlaví utkají se Šumperkem a Paskovem.

Pokud tedy nemáte na sobotu nic naplánováno, tak vás srdečně zveme do Němčic nad Hanou, kde můžete zhlédnout zápasy mladých nadějí prostějovského florbalu. Od osmi hodin se tam elévové utkají postupně s Přerovem, Olomoucí, Hranicemi a nakonec s Uničovem. Mladší žáci nastoupí ke svým zápasům od 13:15 a soupeřit budou se dvěma týmy Olomouce, Šternberkem a Šumperkem. (red)