SK Prostějov 1913

SK Prostějov 1913 zažil trénink pod širým nebem

ilustrační foto

Třeskutých mrazů a nádherného počasí v nedělní ráno využili mladí hokejisté z klubu SK Prostějov 1913 k tréninku pod širým nebem. 

Rozcvičku v Moravském krasu zahájili netradičně s lopatami a hrably, aby si připravili ledovou plochu. Městys Sloup pak ještě poskytl své nádherné masivy jako ochranu proti větru a mohlo se začít. Diváckou kulisu vytvořili rodiče s termoskami a po hodině a půl pohybu na čerstvém vzduchu se zpocení a hladoví kluci uchýlili do zázemí vytápěných šaten. Na závěr zbývá dodat, že se jednalo o úžasnou zkušenost v překrásném prostředí.

Michal Stryk

Ledové zápolení malých hokejistů v Uničově

Foto SK PROSTĚJOV 1913

První povánoční úterý strávili mladí prostějovští hokejisté klubu SK PROSTĚJOV 1913 s datem narození 2009 na ledě nedalekého města Uničov. Namísto pojídání cukroví a přepínání programů na dálkovém ovladači v teple svých domovů se rozhodli reprezentovat město Prostějov na hokejovém turnaji s mezinárodní účastí. 

Po prvním zápase s HC Nový Jičín, který skončil zaslouženou remízou, narazili na hráče krajského města Olomouce. Zde díky své bojovnosti a nasazení lze považovat za úspěch, že vstřelili dvě čestné branky a na našem kontě se objevila číslovka těsně se přehupující přes 10. Po ne zrovna povedeném utkání s klubem z Moravské Třebové nastoupili malí sportovci o boj o celkové 7. místo. To se po jednoznačném nástupu proti slovenským hráčům z HC Nové Zámky povedlo nakonec vybojovat.

SK Prostějov 1913 bodovali na Slovensku

Foto SK PROSTĚJOV 1913

V sobotu o čtvrtém adventním víkendu se hokejisté SK Prostějov 1913 vydali reprezentovat město Prostějov na vánoční turnaj Christmas Cup 2016 do slovenské Dubnice nad Váhom. Jednalo se o setkání hokejistů narozených v roce 2007 a později. 

Prostějovští sportovci tak změřili své síly s hokejovými kluby Dukla Trenčín, Slovan Bratislava, Hoba Bratislava a Gladiators Trnava. Barvy našeho města hájila hned dvě družstva. Hokejisté z družstva „A“ se umístili na báječném 2. místě, kdy podlehli pouze jedinému soupeři. O dvě příčky níže pak skončilo mužstvo, kterému bylo na startovní listině přiřazeno za jméno klubu SK Prostějov 1913 písmenko „B“. Vedle úžasného týmového umístění sbírali naši malí sportovci trofeje i v individuálních soutěžích.

Bronz pro čtvrťáky SK PROSTĚJOV 1913 z turnaje v Humpolci

Foto SK PROSTĚJOV 1913

Hned na prvním turnaji pod hlavičkou nového klubu SK PROSTĚJOV 1913 se podařilo čtvrťákům získat bronz na turnaji BERNARD CUP mini 2007 v Humpolci.

Turnaje se zúčastnilo 12 týmů, během dvou dnů hráči odehráli dvanáct utkání a obsadili krásné třetí místo. První zápas ve skupině Prostějované odehráli s mužstvem HC Motor Č. Budějovice 4:8 a 7:3, dále rozstříleli tým HC Světlá nad Sázavou 12:1 a 9:0, v posledním zápase prvního hracího dne si s naprostým přehledem poradili s vrstevníky HC Dukla Jihlava 12:2 a 11:1. Druhý den absolvovali ve skupině zápas s týmem BK Havlíčkův Brod, který porazili 11:3 a 7:3 a čekal je boj o první místo ve skupině.

První turnaj malých hokejistů z SK PROSTĚJOV 1913

Foto SK PROSTĚJOV 1913

Poslední prázdninový víkend byl pro nově vzniklý mládežnický hokejový klub SK Prostějov 1913 ve znamení velké premiéry. Jeho ročníky 2008 a 2009 se účastnily mezinárodního hokejového turnaje v Opavě, což byla první hokejová prezentace klubu s orlem na prsou a znakem města Prostějov na ramenou.

Turnaje se účastnily týmy z Vítkovic, Olomouce, Púchova, Šumperku aj. Turnaj, který se nesl v duchu radosti ze hry a typického hokejového zápalu našich mladých sportovců navíc pozvedla přítomnost opavské hokejové hvězdy Radka Faksy, který v současné době hraje v severoamerické NHL za tým Dallas Stars. Náboj dvoudenního hokejové zápolení dětí nejlépe vystihuje moment z posledního utkání našich borců, kdy byla v zápalu boje zraněna prostějovská gólmanka, a tým olomouckých kohoutů neváhal a poskytl svého brankáře. Díky tomu pak mohl být zápas dohrán. Zranění naštěstí nebylo vážné.