SK Prostějov 1913

Zastupitelé mladý hokej podpořili. Do konce dubna

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Po dvou a půl hodinách schválili prostějovští zastupitelé finanční podporu oběma mládežnickým klubům. SK1913 i LHK Jestřábi mládež dostanou peníze, které jim vystačí na zajištění ledu a zápasů do konce dubna 2017.

Zastupitelé zároveň odhlasovali vznik pracovní skupiny, která se bude zabývat situací kolem obou klubů. (ber)

Hokejový potěr rada města podpořila. Závěr je na zastupitelstvu

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Oba kluby, věnující se mládežnickým týmům ledního hokeje, Rada města Prostějova finančně podpoří. Peníze v hotovosti jim ale do rukou nedá. Konečné slovo budou mít zastupitelé už 13. března.

"Není možné, abychom jakoukoli  formou dali peníze LHK Jestřábi Prostějov - mládež, protože by skončily u exekutora. Rada se proto rozhodla, že led zaplatí až do dubna za oba kluby a proplatí jim i případné náklady na cestovné na zápasy," vysvětlila primátorka Alena Rašková.

Malí hokejisté SK Prostějov 1913 pod horou Radhošť

Foto SK PROSTĚJOV 1913

Osmou víkendovou sobotu roku 2017 strávili malí hokejisté SK Prostějov 1913 na turnaji ROBE CUP v Rožnově pod Radhoštěm. Konkrétně se jednalo o děti s datem narození 2008 a 2010. V řadách těch mladších se našli sportovci, pro které se jednalo o premiéru na „velkém turnaji“. Při pohledu na zúčastněné týmy se dá tento happening nazvat valašským derby s doprovodem týmů z Prostějova a Chrudimi. 

Odměnou za bojovnost mladších sportovců jim byla bronzová medaile. O vyrovnanosti turnaje vypovídá rozdíl mezi druhým a třetím mužstvem. Ten byl rozhodnut při stejném počtu získaných bodů jednou jedinou vstřelenou brankou. I tak se jedná o důležité zkušenosti, které budou ku prospěchu všech zúčastněných v jejich dalším hokejovém počínání.

O hokeji se bude opět jednat v březnu

ilustrační foto

Po bouřlivé a bezmála tříhodinové diskuzi nebyly dotace mládežnickým klubům hokeje schváleny. O jejich osudu se rozhodne na mimořádném jednání Zastupitelstva města Prostějova 13. března ve 13 hodin. Důvodem je exekuční příkaz vůči LHK Jestřábi Prostějov, spolek.

"Dostali jsme nyní zprávu z hotelu TK Plus, že závazky byly vyrovnány už v loňském roce. Proč přišel příkaz právě v této chvíli, není jasné. Pan Tomiga bude mít dostatek času na to, aby mohl předložit všechna potvrzení, že závazky jsou vyrovnány," konstatovala primátorka Alena Rašková. Neprošly návrhy odhlasovat dotaci pouze klubu SK 1913 buď do dubna, nebo rovnou na celý rok. "Jednoznačně bylo řečeno zástupci klubu SK 1913 a LHK Jestřábi mládež, že vedou jednání. Ve hře je i případný odkup klubu. Do dubna by to měli vyřešit.

Hokejový potěr v Prostějově město podpořilo. Očekává ale domluvu

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Oba kluby věnující se mládežnickým týmům ledního hokeje město finančně podpořilo. Stále ale očekává, že se  SK Prostějov 1913 se s LHK Jestřábi Prostějov –mládež domluví.

„Na doporučení sportovní komise jsme oběma týmům přiklepli v Radě města Prostějova a doporučili na schválení zastupitelstvem dotace na pokrytí plateb za led. LHK Jestřábi pak dostal navíc finance na dopravu na soutěže,“ uvedl radní a předseda sportovní komise Pavel Smetana.

Rada ale i nadále očekává, že se kluby domluví. „Osobně jsem byla proti, aby se jim jakékoli finanční prostředky dávaly do doby, než najdou společnou cestu,“ konstatovala primátorka Alena Rašková. Uznala ale, že by na takové rozhodnutí doplatily hlavně děti. „Mají rozehrané soutěže, ty musí dohrát,“ dodala.

Půtky mezi hokejovými kluby město řešit nebude!

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Rozbroje mezi dlouhodobě fungujícím LHK Jestřábi - mládež a nově vzniklým hokejovým klubem SK Prostějov 1913 město Prostějov řešit nebude. Vedení města to dnes sdělilo na tiskové konferenci.

"Do podobných sporů jsme jako město nikdy nezasahovali. K prakticky stejné situaci došlo mimo jiné u plavců, fotbalistů. I tyto kluby si to musely vyřídit mezi sebou," uvedl náměstek primátorky Pavel Smetana. 

Podle primátorky Aleny Raškové je situace i nadále jasná. "Led je jen jeden, mimo hokejistů se na něj musí dostat krasobruslaři i veřejnost. Musí se prostě domluvit," konstatovala. (ber) 

SK Prostějov 1913 zažil trénink pod širým nebem

ilustrační foto

Třeskutých mrazů a nádherného počasí v nedělní ráno využili mladí hokejisté z klubu SK Prostějov 1913 k tréninku pod širým nebem. 

Rozcvičku v Moravském krasu zahájili netradičně s lopatami a hrably, aby si připravili ledovou plochu. Městys Sloup pak ještě poskytl své nádherné masivy jako ochranu proti větru a mohlo se začít. Diváckou kulisu vytvořili rodiče s termoskami a po hodině a půl pohybu na čerstvém vzduchu se zpocení a hladoví kluci uchýlili do zázemí vytápěných šaten. Na závěr zbývá dodat, že se jednalo o úžasnou zkušenost v překrásném prostředí.

Michal Stryk

Ledové zápolení malých hokejistů v Uničově

Foto SK PROSTĚJOV 1913

První povánoční úterý strávili mladí prostějovští hokejisté klubu SK PROSTĚJOV 1913 s datem narození 2009 na ledě nedalekého města Uničov. Namísto pojídání cukroví a přepínání programů na dálkovém ovladači v teple svých domovů se rozhodli reprezentovat město Prostějov na hokejovém turnaji s mezinárodní účastí. 

Po prvním zápase s HC Nový Jičín, který skončil zaslouženou remízou, narazili na hráče krajského města Olomouce. Zde díky své bojovnosti a nasazení lze považovat za úspěch, že vstřelili dvě čestné branky a na našem kontě se objevila číslovka těsně se přehupující přes 10. Po ne zrovna povedeném utkání s klubem z Moravské Třebové nastoupili malí sportovci o boj o celkové 7. místo. To se po jednoznačném nástupu proti slovenským hráčům z HC Nové Zámky povedlo nakonec vybojovat.

SK Prostějov 1913 bodovali na Slovensku

Foto SK PROSTĚJOV 1913

V sobotu o čtvrtém adventním víkendu se hokejisté SK Prostějov 1913 vydali reprezentovat město Prostějov na vánoční turnaj Christmas Cup 2016 do slovenské Dubnice nad Váhom. Jednalo se o setkání hokejistů narozených v roce 2007 a později. 

Prostějovští sportovci tak změřili své síly s hokejovými kluby Dukla Trenčín, Slovan Bratislava, Hoba Bratislava a Gladiators Trnava. Barvy našeho města hájila hned dvě družstva. Hokejisté z družstva „A“ se umístili na báječném 2. místě, kdy podlehli pouze jedinému soupeři. O dvě příčky níže pak skončilo mužstvo, kterému bylo na startovní listině přiřazeno za jméno klubu SK Prostějov 1913 písmenko „B“. Vedle úžasného týmového umístění sbírali naši malí sportovci trofeje i v individuálních soutěžích.

Bronz pro čtvrťáky SK PROSTĚJOV 1913 z turnaje v Humpolci

Foto SK PROSTĚJOV 1913

Hned na prvním turnaji pod hlavičkou nového klubu SK PROSTĚJOV 1913 se podařilo čtvrťákům získat bronz na turnaji BERNARD CUP mini 2007 v Humpolci.

Turnaje se zúčastnilo 12 týmů, během dvou dnů hráči odehráli dvanáct utkání a obsadili krásné třetí místo. První zápas ve skupině Prostějované odehráli s mužstvem HC Motor Č. Budějovice 4:8 a 7:3, dále rozstříleli tým HC Světlá nad Sázavou 12:1 a 9:0, v posledním zápase prvního hracího dne si s naprostým přehledem poradili s vrstevníky HC Dukla Jihlava 12:2 a 11:1. Druhý den absolvovali ve skupině zápas s týmem BK Havlíčkův Brod, který porazili 11:3 a 7:3 a čekal je boj o první místo ve skupině.