skauti

Skautky a skauti ze střediska Járy Kaštila se zapojili do Tříkrálové sbírky

Foto Středisko Járy Kaštila

V sobotu 5. ledna se skautky a skauti ze střediska Járy Kaštila Prostějov zapojili do Tříkrálové sbírky. 

Celkem čtyři „královské“ trojice složené z benjamínků, světlušek a vlčat, každá s doprovodem vedoucího, se vydaly do okolí skautské klubovny v ulici Sokolská. Skautky a skauti v rolích Kašpara, Melichara a Baltazara obešli domy na Husově náměstí a ulicích Sokolská, Karlov a Trávnická. Zde zazpívali koledu a popřáli lidem krásný nový rok. Většina lidí koledníky vřele přivítala a přispěla do sbírky na Charitu, která tříkrálovou sbírku organizuje.

I v Prostějově se slavil 24. duben jako svátek skautů a skautek!

Foto Skauti Prostějov

V úterý 24. dubna, na sv. Jiří, slaví skauti a skautky každoročně svůj svátek. Svatý Jiří, který symbolizuje boj dobra proti zlu, je patronem skautů již více než sto let. V Prostějově skauti využili nové sochy Jiřího Wolkra a společně se vyfotili.

Symbolické není jen Wolkerovo křestní jméno, ale i fakt, že Jiřík byl první prostějovský skaut. Již v roce 1916 se zúčastnil tábora vedeného zakladatelem českého skautingu, A. B. Svojsíkem.

U nové sochy Jiřího Wolkera se sešli zástupci všech tří skautských středisek z Prostějova, skautského střediska z Konice a také skautského vodáckého přístavu z Vrbátek. (red)

Dnes vylézají štíři a slaví skauti

ilustrační foto skaut.cz

Na svatého Jiří vylézají z děr hadi a štíři, praví stará pranostika. Svůj den ale nemají jen všichni Jirkové, Jírové a Jiříkové, ale i skauti a skautky.

Svátek má totiž patron všech skautů a skautek a tak ho slaví Mezinárodním dnem skautů. A navíc, přesně před 104 lety byl založen Český skaut – Junák. Takže gratulujeme všem! (red)

 

 

Skautské středisko Járy Kaštila děkuje všem dárcům!

ilustrační foto středisko Járy Kaštila

Středisko Járy Kaštila děkuje všem dárcům, kteří přispěli na obnovu dvorku u klubovny přes sbírku ČSOB Pomáhá regionům. O sbírce jsme infomovali na http://pvnovinky.cz/skaut/35834-benjaminci-svetlusky-vlcata-skautky-skauti-ze-strediska-jary-kastila-prosi-o-pomoc.

"Díky vašim darům jsme od ČSOB dostali 35 000 Kč a celkově jsme pro náš projekt získali 50 250 Kč. Oproti ostatním projektům v našem kraji jsme měli absolutní převahu v počtu darů, čehož si velmi ceníme. Za tak širokou podporu velmi děkujeme," uvedl Martin Kolařík, vedoucí střediska Junák - český skaut, středisko Járy Kaštila Prostějov, z. s. (red)

Obrazem: Betlémské světlo vítaly ve městě Světlušky a Proměny

Foto ber

Dnes dopoledne patřilo prostějovské hlavní náměstí Betlémskému světlu. Spolu s pěveckým sborem Proměny ho na cestu do domácností doprovodily Světlušky.

Desítky lidí si odnášely domů chvějivý plamínek poselství lásky, který Betlémské světlo symbolizuje. "Vždycky se na to moc těšíme, je to krásné. Proměny zpívají famózně a ve spojení s dětmi to prostě nemá chybu. Teď jen doufáme, že než dojedeme domů, světýlko nám nezhasne, jak se to stalo vloni," nechala se slyšet Marie Hamplová.

Není bez zajímavosti, že Proměny už dnes myslí na posily. Pokud si prohlédnete galerii, objevíte nastávající členku, která projevila mimo jiné i výjimečné taneční schopnosti. Tak krásné svátky, se světýlkem i bez něj. (ber)

Kdo by neznal bájnou Atlantidu...

ilustrační foto plakát

Skauti zvou na Dětský den. Uskuteční se v Kolářových sadech u hvězdárny 27.8. od 14 hodin.  

Přijďte nahlédnout do bájného podmořského světa, který ještě nikdy nikdo neobjevil. Odvážní potápěči zavedou do vodních hlubin a návštěvníci si budou moci zasoutěžit o ceny. Při příležitosti akce bude otevřena skautská klubovna a probíhat bude i nábor nových členů.

Na akci zve Junák - Český skaut Středisko Děti přírody Prostějov, z.s. (red)

Betlémské světlo v Prostějově doprovodí Proměny a světlušky

Foto PvNovinky

Pěvecký sbor Proměny a skautský roj světlušek zazpívají vánoční písně a koledy u vánočního stromu na prostějovském náměstí v sobotu 19. prosince 2015 v 10.30 hodin. Doprovodí tím příchod jednoho ze symbolů vánoc - Betlémského světla - do Prostějova.

„Betlémské světlo si můžete odnést od 9 do 15 hodin,“ upozorňují skauti všechny Prostějovany. (red)

Skauti a skautky ze Šmeralky zvou na hobití odpoledne!

ilustrační foto plakát

 

29. 8. 2015 od 14 hodin u nové skautské klubovny na Šmeralově ulici vypukne nefalšované hobití odpoledne. Srdečně na něj zvou skauti ze střediska Děti přírody Prostějov.

Jste stateční a vytrvalí stejně jako trpaslíci? Nemáte strach ze skřetů, obřích pavouků a dokonce ani z draků? „Tak tedy dobrá, připojte se k naší trpasličí výpravě za poražením draka a získáním kopy zlata! Vyzkoušejte si spoustu věcí, které by správný válečník měl znát, a staňte se pravým dobrodruhem,“ zvou skauti. (red)

Prostějovští skauti byli v České televizi!

Foto PvNovinky.cz

 

Reportáž z letního tábora prostějovských skautů přinesla Česká televize. Už dvacet let táboří na jediném místě na Drahanské vrchovině.

V táboře u Baldovce tráví skauti a skautky ze střediska Járy Kaštyla čtrnáct dnů. Bez televize, internetu a dalších vymožeností, v souladu s přírodou. A vůbec se nenudí. Jak to na takovém táboře vypadá, se můžete podívat na záznamu České televize. (red)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10265744641-zpravicky/215411000160709

Skauti vybrali na Obrok 2015 přes padesát tisíc

ilustrační foto

 

V úterý 16. prosince ve večerních hodinách skončila největší crowdfundingovou kampaň Junáka – svazu skautů a skautek ČR. Ta si kladla za cíl vybrat skrze internet pro podporu celostátního skautského setkání Obrok 2015, který se uskuteční od 10. do 14. června v libereckém sportovním areálu ve Vesci, minimálně 50 000 Kč. 

Po 45 dnech se suma zastavila na částce 56 205 Kč. "Kromě úspěšné crowdfundingové kampaně představujeme také maskota Obroku 2015. Je jím známá street artová kočka, která bude expandovat po celé České republice," uvedl Martin Štěrba, ředitel komunikace a obchodu. (red)