sokol Čechovice

Sokol Čechovice – Sokol Mostkovice 1:2 (0:2)

Foto Lubomír Kaprál

V 18. kole 1.A třídy nastoupila na hřišti v Čechovicích v okresním derby domácí jedenáctka proti hráčům z Mostkovic. Mostkovicím se vstup do jarních zápasů vůbec nevydařil, neboť 3x prohrály a okupují předposlední místo tabulky. Čechovice byly na jaře o poznání lepší, vyhrály, remizovaly i prohrály. Říká se, že derby nemá favorita. Což se v tomto utkání potvrdilo.

Začátek zápasu patřil domácím hráčům, kteří si vytvářeli šance, ale bez gólového efektu. Postupem času Mostkovice hru vyrovnaly a v koncovce byly efektivnější než soupeř. Ve 21. minutě si na centrovaný míč z pravé strany naběhl Dadák a poslal svůj tým do vedení. A pro Čechovice bylo ještě hůře. Ve 33. minutě vystřelil Frýbort z trestného kopu z více než třiceti metrů. Brankář nedokázal míč před brankovou čarou zkrotit a hosté vedli o dva góly. Po změně stran se zápas změnil v marné dobývání hostující branky. Mostkovičtí hráči se soustředili na bránění a do útoku se dostávali jen výjimečně.

Sokol Čechovice – SK Lipová 2:1 (1:0)

Foto Lubomír Kaprál

V 6 kole 1. A třídy nastoupila na hřišti v Čechovicích domácí jedenáctka proti hráčům z Lipové.

V prvním poločase měli míč na kopačkách častěji domácí hráči. Svoji převahu dokázali vyjádřit jedinou brankou. Po půl hodině hry a po rohovém kopu si obrana Lipové dokázala poradit s dobře mířenou hlavičkou, míč se však odrazil k Lakomému, který se trefil k tyči – 1:0. Po změně stran udávala tempo hry Lipová. Zkoušela se prosadit ze standardních situací, střelami z dálky, nebo nakopávali míče do velkého vápna. Vytvořili si několik gólových šancí, ale brankář Polák si se všemi střelami dokázal poradit. V 75.

Sokol Určice - Sokol Čechovice 1:3 (1:3)

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 5. srpna od sedmnácti hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 1. A třídy, skupiny B, mezi domácí jedenáctkou a mužstvem Čechovic. Několik úvodních minut utkání patřilo Určicím. 

V 5. minutě přihrál od pravého rohového praporku Ondřej Halouzka svému bratru Petrovi, který si na míč naběhl do malého vápna. S jeho hlavičkou si ale gólman hostí poradil. Postupem času hosté hru nejen vyrovnali, ale začali domácí přehrávat. A ve 12. minutě se ujali vedení. Na centr z levého křídla si naběhl trestuhodně nepokrytý Hatle a rozvlnil síť za zády brankáře Menšíka. Ve 20. minutě mohli hosté vést o dvě branky. V pádu hlavičkoval Haluza a míč skončil těsně vedle tyče. Chvíli na to stáli při Určicích všichni svatí. Střela Jána skončila na tyči.

Sokol Čechovice - Beňov 3:2 (2:1)

Foto Lubomír Kaprál

Čechovicím zápas minulého kola nevyšel, když v okresním derby prohrály v Mostkovicích, a tak v neděli 16. dubna potřebovaly v každém případě bodovat naplno, pokud chtěly udržet kontakt s čelem tabulky.  

V prvním poločase, nejen díky podpoře větru, měli častěji míč na kopačkách hráči Čechovic. Prakticky hned z prvního útoku se také ujali vedení, autorem gólu byl Matula - 1:0. Ve 21. minutě nastřelil domácí Novák tyč. Stejný hráč po centru od Haluzy překonal v 34. minutě Beňovského gólmana podruhé. V poslední minutě prvního poločasu skórovali hosté. Po rohovém kopu se trefil do sítě hlavou Navrátil. Po změně stran nejprve Hatle zazdil tutovou šanci, když z několika metrů přestřelil branku. V 71. minutě však udělal reparát a zvýšil vedení svého mužstva na - 3:1.

Sokol Mostkovice - Sokol Čechovice 3:2 (1:0)

Foto Lubomír Kaprál

V 17. kole 1.A třídy nastoupila na hřišti v Mostkovicích domácí jedenáctka proti hráčům z Čechovic. Jednalo se o okresní derby mužstev, jejichž hřiště se nachází pouhé dva kilometry od sebe. Při posledním měření sil na podzim minulého roku vyhrály Čechovice 2:1 a obdobný výsledek by jim v případě zaváhání Opatovic zajistil první místo v tabulce. 

V prvním poločase byli jednoznačně lepším mužstvem hosté, vytvořili si několik slibných šancí, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. A tak to byly paradoxně Mostkovice, které se ujaly vedení. V 37. minutě zakončoval do odkryté sítě P. Zapletal. I po změně stran měli míč na kopačkách častěji hosté, ale místo vyrovnání, po hodině hry po chybách v obraně, obdrželi dva slepené góly z kopačky P. Zapletala. S blížícím se koncem utkání vrhly Čechovice všechny síly do útoku a v 77. minutě se jim podařilo snížit na 1:3. Autorem branky byl Klváček.

Sokol Čechovice dostane pět milionů. Na sokolovnu

ilustrační foto

Rada města Prostějova doporučí zastupitelstvu schválit pět milionů korun Tělovýchovné jednotě SOKOL Čechovice, a to na rekonstrukci a přístavbu sokolovny.

„Zejména palubové podlahy tělocvičných sálů a jejich nosné konstrukce jsou v havarijním stavu, stejně jako ústřední topení, kterému navíc končí jeho životnost,“ zdůvodnilo dotaci vedení města.

Rekonstrukce nevyhovujícího stavu tělocvičny by tak mohla proběhnout nejpozději do konce listopadu letošního roku. (red)

 

OBRAZEM: Sokol Čechovice – Sokol Mostkovice 2:1

Foto Lubomír Kaprál

Ve 4. kole 1. A třídy nastoupila na hřišti v Čechovicích v okresním derby domácí jedenáctka proti hráčům z Mostkovic. Jednalo se o souboj prvního s druhým.

Ve vyrovnaném prvním poločase si ani jedno z mužstev příliš gólových příležitostí nevytvořilo. Za zmínku stojí příležitost domácích z 15. minuty, kdy se po chybě obrany dostal k míči Haluza, zakončoval akci v pádu, ale gól z toho nebyl. Jedinou branku první půle zařídil po půl hodině hry domácí Jahl – 1:0. V úvodu druhého poločasu nachytal Šlézar domácího brankáře Poláka na švestkách. Všiml si jeho špatného postavení a pěkným lobem jej přehodil – 1:1. V závěru utkáni mohly jít do vedení Mostkovice.

Čechovickým Sokolům někdo vykradl klubovnu

ilustrační foto PČR

Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 21. 10. do 22. 10. 2015 na ulici Žitné v Prostějově vypáčil vstupní dveře do klubovny TJ Sokol Čechovice a vnikl do budovy.

"Z objektu následně odcizil notebook a dva mikrofony s příslušenstvím," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík s tím, že škoda nebyla doposud vyčíslena. (red)