Sokol Určice

Sokol Určice – Sokol Dub nad Moravou 2:0 (0:0)

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 9. září bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 6. kola 1. A třídy. Určické áčko hostilo mužstvo Sokola Dub nad Moravou. Jednalo se o souboj sousedů v tabulce.

Trenér domácího mužstva se musel v tomto zápase obejít bez dvou hráčů základního kádru, kteří byli vyloučeni v minulém kole a dostali stop na jedno utkání. První poločas byl herně vyrovnaný. Ve 20. minutě fauloval hostující brankář ve velkém vápně Halouzku a hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. Jeho neúspěšným exekutorem byl Menšík. Brankář vystihl směr střely a míč za svá záda nepustil. Po změně stran měli mírně navrch domácí. V 71. minutě nastřelili hosté tyč, míč se odrazil ke zcela volnému Šálkovi a ten rozvlnil síť za zády brankáře Hýbla. Gól nebyl uznán pro postavení mimo hru.

Sokol Určice B - Haná Nezamyslice 5:3 (3:1)

V sobotu 2. září od 16. hodin byl na hřišti v Určicích odehrán zápas okresního přeboru mezi místním béčkem a Nezamyslicemi. V úvodu utkání byly lepším mužstvem Určice. Svou převahu vyjádřily po čtvrthodině hry dvěma slepenými góly.

Jejich autory byli Kadec a Berčák. Za daného příznivého stavu béčko poněkud polevilo, čehož soupeř využil ke vstřelení kontaktního gólu. Úspěšným střelcem byl Musil - 2:1. A mohlo být ještě hůř, ovšem hosté měli smůlu a dokázali pouze trefit břevno a tyčku. Ale i Určice měly šance a nakonec zvýšily své vedení gólem do šatny. Jeho autorem byl Vodák. Po změně stran byli o něco častěji u míče domácí. Jenže v 73. minutě měli v rozmezí několika vteřin hned tři brankové šance hosté. Nejprve Jozek trefil pravou tyč, vzápětí Hájek levou a poslední střelu zpacifikoval u tyče brankář Pokorný.

Sokol Určice B - Sokol Vrahovice 0:2 (0:2)

V neděli 27. srpna od 16.30 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání třetího kola okresního přeboru mezi místním béčkem a mužstvem Vrahovic. Byl to souboj dvou dosud neporažených mužstev. Do utkání vstoupili úspěšněji hosté.

Již ve čtvrté minutě zaskočil domácí obranu Kučera a Vrahovice vedly. Domácí obraně činili problémy rychlí útočníci, kteří se po dlouhých centrech poměrně snadno dostávali ke střeleckému zakončení. V 18. minutě se po rohovém kopu v malém vápně nejlépe zorientoval střelec první branky Kučera a bylo to 2:0. Další průběh hry byl ze strany hostujících hráčů ovlivněn neustálým kritizováním výkonu rohodčího, za což si vysloužili tři hráči žlutou kartu. Když v 37. minutě fauloval Studený, viděl druhou žlutou a musel předčasně do sprch.

Sokol Určice - FK Němčice nad Hanou 2:2 (1:1) PK 4:2

V sobotu 26. srpna od 16.30 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 4. kola 1. A třídy. Střetli se místní jedenáctka s mužstvem FK Němčice nad Hanou. Určice vstoupily do utkání aktivněji než soupeř.

Již ve 3. minutě se dostával do gólové šance Šnajdr, ale brankář vyběhl a byl u míče dřív. Ve 12. minutě rozehrával trestný kop Menšík, našel hlavu P. Halouzky a míč skončil v náručí brankáře. Chvíli na to hlavičkoval opět P. Halouzka, ale ani tentokrát z toho gól nebyl. Pěkný fotbalový moment předvedl ve 26. minutě P. Halouzka, prokličkoval se mezi trojicí obránců a vystřelil. Brankář Tomek vytěsnil míč na roh. Po rohu si u zadní tyče počíhal Zelina a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Hosté v prvním poločase branku Určic ohrožovali jen výjimečně. Jenže v 36.

Sokol Určice - FC Kostelec na Hané 1:2 (1:0)

V sobotu 19. srpna od 16.30 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 3. kola 1. A třídy mezi Určicemi a mužstvem FC Kostelec na Hané. V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná partie, ani jedno z mužstev si nedokázalo vytvořit vyloženou brankovou šanci, s jedinou výjimkou.

Ve 13. minutě se po trestném kopu dostal k odraženému míči Fréhar a nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Vstup do druhého poločasu se pro domácí proměnil v malou sportovní tragédii. V 50. minutě si ještě brankář Hýbl dokázal se střelou Langra poradit, chvíli na to však po střele stejného hráče z bezprostřední blízkosti již kapituloval - 1:1. V 55. minutě nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop proti Určicím za faul ve velkém vápně. Míč si na značku pokutového kopu postavil kapitán hostujícího mužstva Baláš a rozvlnil podruhé síť za zády Hýbla - 1:2.

Sokol Určice B - FC Ptení 5:1 (3:1)

V neděli 13. dubna bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání prvního kola okresního přeboru mezi místním béčkem a mužstvem Sokola Ptení. Určice byly od úvodního hvizdu jednoznačně lepším mužstvem, což také dokázaly velmi rychle vyjádřit golově.

První branku vstřelil již v 8. minutě nejstarší hráč na hřišti - Kouřil. Dvě minuty na to z hranice velkého vápna vystřelil z oleje Vodák a míč se od tyče odrazil do sítě - 2:0. V 16. minutě rozehrával trestný kop z úctyhodné vzdálenosti Vodák tak perfektně, že míč po jeho střele skončil potřetí za zády gólmana Langa. Za daného stavu domácí poněkud herně polevili a dovolili hostům několikrát ohrozit svoji branku. Nejblíže ke vstřelení gólu byl ve 22. minutě Nevrla, ale míč z jeho kopačky zkrotil u tyče brankář Pokorný. Těsně před přestávkou se hosté přeci jen gólu dočkali.

Sokol Určice - Sokol Čechovice 1:3 (1:3)

V sobotu 5. srpna od sedmnácti hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 1. A třídy, skupiny B, mezi domácí jedenáctkou a mužstvem Čechovic. Několik úvodních minut utkání patřilo Určicím.

V 5. minutě přihrál od pravého rohového praporku Ondřej Halouzka svému bratru Petrovi, který si na míč naběhl do malého vápna. S jeho hlavičkou si ale gólman hostí poradil. Postupem času hosté hru nejen vyrovnali, ale začali domácí přehrávat. A ve 12. minutě se ujali vedení. Na centr z levého křídla si naběhl trestuhodně nepokrytý Hatle a rozvlnil síť za zády brankáře Menšíka. Ve 20. minutě mohli hosté vést o dvě branky. V pádu hlavičkoval Haluza a míč skončil těsně vedle tyče. Chvíli na to stáli při Určicích všichni svatí. Střela Jána skončila na tyči.

Sokol Určice - Sulko Zábřeh 4:7 (2:2)

Netradičně již v sobotu 10. června od 15.00 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno poslední utkání tohoto ročníku Olomouckého krajského přeboru, ve kterém místní jedenáctka hostila mužstvo Sulko Zábřeh. Určice na udržení 13. místa v tabulce potřebovaly, bez ohledu na výsledek utkání Kojetín - Dolany, získat v tomto zápase dva body. Bohužel, místo bodového zisku, musely zkousnout krutou porážku. Nezačalo to přitom vůbec špatně.

Hned v první minutě napálil Menšík míč z úctyhodné vzdálenosti do břevna. To však bylo v podání domácích na delší dobu všechno. Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě hostující Jakeš. Chvíli na to dokázaly Určice vyrovnat. S tečovanou střelou z více než dvaceti metrů si totiž brankář Kulíšek nedokázal poradit. Po půl hodině hry zaujala diváky efektní, ale nepřesná střela nůžkami v podání Volka. Chvíli na to se mezi tři tyče trefil podruhé Jakeš a Zábřeh opět vedl. Ovšem i na toto vedení dokázaly Určice rychle odpovědět.

Sokol Určice - SK Chválkovice 4:0 (2:0)

V neděli 28. května bylo na hřišti v Určicích odehráno důležité utkání 28. kola krajského přeboru, ve kterém domácí nastoupili proti mužstvo SK Chválkovice. Jednalo se o přímý souboj o 13. místo.

Domácí jedenáctka byla po celé utkání fotbalovější, zaslouženě vyhrála a vzhledem k počtu šancí, které domácí zahodili, je pro hosty výsledek ještě milosrdný. Ve 12. minutě šel Bureš do souboje jeden na jednoho, udělal obránci kličku a prostřelil gólmana Voslaře - 1:0. Vzápětí mohly Určice vést o dvě branky. Halouzka přihrál Vodákovi a jeho střelu brankář vytěsnil na roh. Po dalším rohu hlavičkoval Zelina nad branku. Po půl hodině hry nechala hostující obrana Halouzkovi více času a prostoru než bylo zdrávo a ten toho dokázal patřičně využít - 2:0. V 36. minutě nastřelil Kvapil břevno.

Sokol Čechovice B - Sokol Určice B 1:2 (0:1)

Ve 24. kole okresního přeboru se na hřišti v Čechovicích střetla místní rezerva s béčkem Určic.

Domácí toho směrem dopředu v prvním poločase příliš nepředvedli a tak gólman Vodák nemusel řešit žádnou vážnější situaci. Na druhé straně hřiště tomu bylo jinak. Hned ve 2. minutě mohl skórovat Zapletal, ale trefil pouze břevno. Chvíli na to Krajíčkovu střelu vytěsnil domácí gólman na roh. Ve 20. minutě napálil Trajer míč do břevna, ten se odrazil do hřiště a po dalším střeleckém pokusu měl Trajer možnost reparátu. Tentokrát byl úspěšný - 0:1. Po změně stran domácí hru vyrovnali. Hned ve 46. minutě musel brankář Vodák v pádu vyboxovat míč mířící za jeho záda. V 50.