Sokol Určice

Sokol Vrahovice - Sokol Určice B 3:4 (2:3)

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 14. dubna bylo ve Vrahovicích odehráno utkání 17. kola okresního přeboru mezi domácí jedenáctkou a béčkem Určic. Vzhledem k tomu, že mezi oběma mužstvy byl rozdíl dvaceti bodů, byli domácí favoritem. Tuto roli ovšem nepotvrdili.

V úvodu utkání sice měli míč častěji na kopačkách a hned v šesté mnutě se ujali vedení, které střelou z více než 20 metrů zajistil Bukovec. Pak však začalo úřadovat béčko. V 18. minutě vyrovnal Hanzelka a chvíli na to Bureš skóre otočil. V závěru poločasu padly ještě dva góly, po jednom na každé straně. Vzruch přinesla poslední minuta prvního poločasu. Ve velkém vápně domácích se gólman Pokorný srazil s kapitánem Určic Mlčochem. Flustrovaný Pokorný udeřil na zemi ležícího Mlčocha oběma rukama do prsou. Okamžitě se kolem hlavního rozhodčího vyrojilo klubko hráčů.

Sokol Určice – Sokol Dub nad Moravou 2:0 (0:0)

V sobotu 9. září bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 6. kola 1. A třídy. Určické áčko hostilo mužstvo Sokola Dub nad Moravou. Jednalo se o souboj sousedů v tabulce.

Trenér domácího mužstva se musel v tomto zápase obejít bez dvou hráčů základního kádru, kteří byli vyloučeni v minulém kole a dostali stop na jedno utkání. První poločas byl herně vyrovnaný. Ve 20. minutě fauloval hostující brankář ve velkém vápně Halouzku a hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. Jeho neúspěšným exekutorem byl Menšík. Brankář vystihl směr střely a míč za svá záda nepustil. Po změně stran měli mírně navrch domácí. V 71. minutě nastřelili hosté tyč, míč se odrazil ke zcela volnému Šálkovi a ten rozvlnil síť za zády brankáře Hýbla. Gól nebyl uznán pro postavení mimo hru.

Sokol Určice B - Haná Nezamyslice 5:3 (3:1)

V sobotu 2. září od 16. hodin byl na hřišti v Určicích odehrán zápas okresního přeboru mezi místním béčkem a Nezamyslicemi. V úvodu utkání byly lepším mužstvem Určice. Svou převahu vyjádřily po čtvrthodině hry dvěma slepenými góly.

Jejich autory byli Kadec a Berčák. Za daného příznivého stavu béčko poněkud polevilo, čehož soupeř využil ke vstřelení kontaktního gólu. Úspěšným střelcem byl Musil - 2:1. A mohlo být ještě hůř, ovšem hosté měli smůlu a dokázali pouze trefit břevno a tyčku. Ale i Určice měly šance a nakonec zvýšily své vedení gólem do šatny. Jeho autorem byl Vodák. Po změně stran byli o něco častěji u míče domácí. Jenže v 73. minutě měli v rozmezí několika vteřin hned tři brankové šance hosté. Nejprve Jozek trefil pravou tyč, vzápětí Hájek levou a poslední střelu zpacifikoval u tyče brankář Pokorný.

Sokol Určice B - Sokol Vrahovice 0:2 (0:2)

V neděli 27. srpna od 16.30 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání třetího kola okresního přeboru mezi místním béčkem a mužstvem Vrahovic. Byl to souboj dvou dosud neporažených mužstev. Do utkání vstoupili úspěšněji hosté.

Již ve čtvrté minutě zaskočil domácí obranu Kučera a Vrahovice vedly. Domácí obraně činili problémy rychlí útočníci, kteří se po dlouhých centrech poměrně snadno dostávali ke střeleckému zakončení. V 18. minutě se po rohovém kopu v malém vápně nejlépe zorientoval střelec první branky Kučera a bylo to 2:0. Další průběh hry byl ze strany hostujících hráčů ovlivněn neustálým kritizováním výkonu rohodčího, za což si vysloužili tři hráči žlutou kartu. Když v 37. minutě fauloval Studený, viděl druhou žlutou a musel předčasně do sprch.

Sokol Určice - FK Němčice nad Hanou 2:2 (1:1) PK 4:2

V sobotu 26. srpna od 16.30 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 4. kola 1. A třídy. Střetli se místní jedenáctka s mužstvem FK Němčice nad Hanou. Určice vstoupily do utkání aktivněji než soupeř.

Již ve 3. minutě se dostával do gólové šance Šnajdr, ale brankář vyběhl a byl u míče dřív. Ve 12. minutě rozehrával trestný kop Menšík, našel hlavu P. Halouzky a míč skončil v náručí brankáře. Chvíli na to hlavičkoval opět P. Halouzka, ale ani tentokrát z toho gól nebyl. Pěkný fotbalový moment předvedl ve 26. minutě P. Halouzka, prokličkoval se mezi trojicí obránců a vystřelil. Brankář Tomek vytěsnil míč na roh. Po rohu si u zadní tyče počíhal Zelina a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Hosté v prvním poločase branku Určic ohrožovali jen výjimečně. Jenže v 36.

Sokol Určice - FC Kostelec na Hané 1:2 (1:0)

V sobotu 19. srpna od 16.30 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 3. kola 1. A třídy mezi Určicemi a mužstvem FC Kostelec na Hané. V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná partie, ani jedno z mužstev si nedokázalo vytvořit vyloženou brankovou šanci, s jedinou výjimkou.

Ve 13. minutě se po trestném kopu dostal k odraženému míči Fréhar a nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Vstup do druhého poločasu se pro domácí proměnil v malou sportovní tragédii. V 50. minutě si ještě brankář Hýbl dokázal se střelou Langra poradit, chvíli na to však po střele stejného hráče z bezprostřední blízkosti již kapituloval - 1:1. V 55. minutě nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop proti Určicím za faul ve velkém vápně. Míč si na značku pokutového kopu postavil kapitán hostujícího mužstva Baláš a rozvlnil podruhé síť za zády Hýbla - 1:2.

Sokol Určice B - FC Ptení 5:1 (3:1)

V neděli 13. dubna bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání prvního kola okresního přeboru mezi místním béčkem a mužstvem Sokola Ptení. Určice byly od úvodního hvizdu jednoznačně lepším mužstvem, což také dokázaly velmi rychle vyjádřit golově.

První branku vstřelil již v 8. minutě nejstarší hráč na hřišti - Kouřil. Dvě minuty na to z hranice velkého vápna vystřelil z oleje Vodák a míč se od tyče odrazil do sítě - 2:0. V 16. minutě rozehrával trestný kop z úctyhodné vzdálenosti Vodák tak perfektně, že míč po jeho střele skončil potřetí za zády gólmana Langa. Za daného stavu domácí poněkud herně polevili a dovolili hostům několikrát ohrozit svoji branku. Nejblíže ke vstřelení gólu byl ve 22. minutě Nevrla, ale míč z jeho kopačky zkrotil u tyče brankář Pokorný. Těsně před přestávkou se hosté přeci jen gólu dočkali.

Sokol Určice - Sokol Čechovice 1:3 (1:3)

V sobotu 5. srpna od sedmnácti hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 1. A třídy, skupiny B, mezi domácí jedenáctkou a mužstvem Čechovic. Několik úvodních minut utkání patřilo Určicím.

V 5. minutě přihrál od pravého rohového praporku Ondřej Halouzka svému bratru Petrovi, který si na míč naběhl do malého vápna. S jeho hlavičkou si ale gólman hostí poradil. Postupem času hosté hru nejen vyrovnali, ale začali domácí přehrávat. A ve 12. minutě se ujali vedení. Na centr z levého křídla si naběhl trestuhodně nepokrytý Hatle a rozvlnil síť za zády brankáře Menšíka. Ve 20. minutě mohli hosté vést o dvě branky. V pádu hlavičkoval Haluza a míč skončil těsně vedle tyče. Chvíli na to stáli při Určicích všichni svatí. Střela Jána skončila na tyči.

Sokol Určice - Sulko Zábřeh 4:7 (2:2)

Netradičně již v sobotu 10. června od 15.00 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno poslední utkání tohoto ročníku Olomouckého krajského přeboru, ve kterém místní jedenáctka hostila mužstvo Sulko Zábřeh. Určice na udržení 13. místa v tabulce potřebovaly, bez ohledu na výsledek utkání Kojetín - Dolany, získat v tomto zápase dva body. Bohužel, místo bodového zisku, musely zkousnout krutou porážku. Nezačalo to přitom vůbec špatně.

Hned v první minutě napálil Menšík míč z úctyhodné vzdálenosti do břevna. To však bylo v podání domácích na delší dobu všechno. Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě hostující Jakeš. Chvíli na to dokázaly Určice vyrovnat. S tečovanou střelou z více než dvaceti metrů si totiž brankář Kulíšek nedokázal poradit. Po půl hodině hry zaujala diváky efektní, ale nepřesná střela nůžkami v podání Volka. Chvíli na to se mezi tři tyče trefil podruhé Jakeš a Zábřeh opět vedl. Ovšem i na toto vedení dokázaly Určice rychle odpovědět.

Sokol Určice - SK Chválkovice 4:0 (2:0)

V neděli 28. května bylo na hřišti v Určicích odehráno důležité utkání 28. kola krajského přeboru, ve kterém domácí nastoupili proti mužstvo SK Chválkovice. Jednalo se o přímý souboj o 13. místo.

Domácí jedenáctka byla po celé utkání fotbalovější, zaslouženě vyhrála a vzhledem k počtu šancí, které domácí zahodili, je pro hosty výsledek ještě milosrdný. Ve 12. minutě šel Bureš do souboje jeden na jednoho, udělal obránci kličku a prostřelil gólmana Voslaře - 1:0. Vzápětí mohly Určice vést o dvě branky. Halouzka přihrál Vodákovi a jeho střelu brankář vytěsnil na roh. Po dalším rohu hlavičkoval Zelina nad branku. Po půl hodině hry nechala hostující obrana Halouzkovi více času a prostoru než bylo zdrávo a ten toho dokázal patřičně využít - 2:0. V 36. minutě nastřelil Kvapil břevno.