SOŠPO

Prostějov se chlubí úspěšným sedmibojařem! Studuje na SOŠPO!

ilustrační foto

Jakub Derka získal stříbro na Mistrovství Moravy a Slezska v sedmiboji, které se konalo 19. a 20. ledna v Ostravě. Kuba je studentem 1. ročníku sportovního managementu Střední odborné škole podnikání a obchodu Prostějov a bydlí ve Vyškově.

Jakub dosáhl výkonu 3 976 bodů v kategorii dorostenců. Sedmiboj zahrnuje běh na 60 m, skok daleký, vrh koulí, skok do výšky, běh na 60 m překážek, skok o tyči a běh na 1000 m. Gratulujeme! (red)

Foto: FB

OBRAZEM: Prostějované obdivovali běžně nepřístupné prostory kostela

Foto SOŠPO

V sobotu 23. února proběhly netradiční prohlídky hlavního prostějovského kostela.

Prostějov se druhým rokem připojí k připomínce Mezinárodního dne průvodců. Po úspěšných prohlídkách prostějovského zámku v loňském roce připravila Střední odborná škola podnikání a obchodu ve spolupráci s farností Povýšení sv. Kříže netradiční prohlídky hlavního prostějovského kostela Povýšení sv. Kříže. Zájemci si mimo jiné prohlédli starou a novou sakristii, kapli Nejsvětější Trojice, gotické šnekové schodiště, které se u presbytáře kostela dochovalo, nebo severní galerii s kostelním kůrem. (red)

Zajděte dnes na vánoční prohlídky kostela!

ilustrační foto plakát

Právě dnes, 26. prosince 2018, v době ve 14, 15 a 16 hodin budou studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu provádět zájemce prostějovským kostelem Povýšení sv. Kříže.

Sraz je před vchodem do kostela, prohlídka je doplněna povídáním o Vánocích. (red)

Pozor! Zítra je den otevřených dveří na SOŠPO!

Foto SOŠPO

Zítra proběhne na Střední odborné škole podnikání a obchodu Den otevřených dveří. Zájemci o studium a jejich rodiče získají informace o vzdělávacích programech a mohou si prohlédnout budovu školy.

SOŠPO nabízí zájemcům o studium čtyři vzdělávací programy. Tradičním je Řízení služeb a marketing turismu, který je zaměřen na tvorbu a propagaci turistických produktů. "Naše škola se dlouhodobě věnuje cestovnímu ruchu. Jsme členem Asociace průvodců a autorizovanou osobou ministerstva pro místní rozvoj v oblasti profesní kvalifikace Průvodce cestovního ruchu. Naši absolventi u nás mohou v této kvalifikaci získat i vyšší odborné vzdělání“, sdělil Marek Moudrý, ředitel školy.

OBRAZEM: SOŠPO oslavilo 100 let republiky!

Foto SOŠPO

V pátek studenti a pedagogové Střední odborné školy podnikání a obchodu oslavili 100. výročí založení republiky. Po projektovém dopoledni, kdy se studenti zábavnou formou dozvěděli informace o vzniku Československa, se všichni včetně pedagogů přesunuli na náměstí k soše prvního československého prezidenta.

Po krátkých projevech ředitele školy Marka Moudrého a jednatelky školy Silvie Šteigerlové pozdravila shromáždění prostějovská primátorka Alena Rašková. Vedení školy a zástupci jednotlivých tříd položili k Masarykově soše květiny a pietní akt zakončili zpěvem státní hymny. Netradiční a originální tečkou oslav bylo vytvoření živé vlajky. (red)

Prostějov návštívili studenti z rakouského Deutschlandsbergu

Foto Jana Mohrová

Za projektem eTwinning stojí Střední odborná škola podnikání a obchodu Prostějov a Bundeslandelsakademie z rakouského Deutschlandsbergu.

Na výměnný pobyt přijelo 22 rakouských studentů s učiteli. Neopakovatelným zážitkem se stalo přijetí primátorkou města Prostějova Alenou Raškovou, které proběhlo ve slavnostních prostorách radnice. Hosté zde jako poděkování předvedli krátké hudební představení štýrské lidové hudby. Studenti si prohlédli historické prostory radnice a radniční věž. Program vyvrcholil koncertem hostů na náměstí před muzeem. Studentská kapela představila nejen štýrskou lidovou hudbu, ale zahrála i řadu populárních písniček.

Dobrodružství ve městě – Abenteuer in der Stadt

Foto archiv SOŠPO

Za krásného slunečného počasí se ve čtvrtek konala soutěž „Abenteuer in der Stadt“ pro žáky základních škol. Soutěž, ve které žáci na deseti stanovištích v centru Prostějova uplatnili své znalosti němčiny, připravili již třetím rokem studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu.

Ráno žáky přivítali pan a paní z Pernštejna, popřáli všem hodně úspěchů a pak už se mohly tříčlenné hlídky vydat na trasu. „Na jednotlivých stanovištích plnili žáci úkoly, jako například skládání slov, ochutnávání potravin, zdolání trasy podle pokynů, kreslení podle diktátu, odpovídání na otázky, sčítání oken, věžiček či stromů,“ informovala autorka projektu Jana Mohrová.

Studenti zahájili prohlídky Prostějova

Foto SOŠPO

Také v letošním roce se Prostějov stává cílem turistů, a to nejen z Olomouckého kraje. Po památkách a zajímavých místech města je provádí studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu. Průvodcovské činnosti se věnují od roku 2006. 

První letošní organizovanou akcí byla prohlídka pro seniory, kteří přicestovali z Olomouce. V červnu studenti provedou další skupiny objednaných zájemců a v době letních prázdnin se budou podílet na průvodcovské službě centrem města a v kostele Povýšení sv. Kříže. (red) 

 

Průvodcovská služba o prázdninách je zajištěna

ilustrační foto

Zajištěna bude v termínech od 30. 6. 2018 do 26. 8. 2018. O prohlídky se tradičně postarají studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu Prostějov.

"Škola se dlouhodobě při výchovně - vzdělávací činnosti věnuje oblasti cestovního ruchu. Studenty připravuje i pro činnost průvodce. V rámci praktické výuky se studenti učí provázet například na zámcích v Boskovicích, Plumlově a v historickém centru Prostějova. Studenti školy se dobrovolně podílí na realizaci komentovaných prohlídek ve svém osobním volnu. Tradicí se staly prohlídky kostela Povýšení sv. Kříže a centra města. Podílíme se také Noci kostelů, kdy zajišťujeme průvodcovskou službu v kostele Povýšení sv. Kříže vč.

OBRAZEM: Navštívili jste se studenty prostějovský zámek a jeho prostory?

Foto SOŠPO

V sobotu, v rámci oslav Mezinárodního dne průvodců, zorganizovala Střední odborná škola podnikání a obchodu prohlídky prostějovského zámku.

Studentky SOŠPO provedly zájemce místnostmi prostějovského zámku, kam se běžně nelze dostat. Jedná se o místnosti nad průjezdem do zámku, které byly v loňském roce zrestaurovány s cílem zachovat autentickou podobu původní renesanční výzdoby. V místnostech byly odkryty fragmenty dochovaných renesančních maleb a účastníci sobotních prohlídek byli prvními, kteří mohli tyto prostory vidět. Mezi nejzajímavější místnosti patřila kancelář ředitele záložny a zastavárny, kde se dochovalo původní secesní vybavení z počátku 20. století.