SOŠPO

Den otevřených dveří na SOŠPO

Foto SOŠPO

Ve středu 17. ledna proběhne na Střední odborné škole podnikání a obchodu Den otevřených dveří. Zájemci o studium získají informace o vzdělávacích programech a mohou si prohlédnout budovu školy.

Prostějovská SOŠ podnikání a obchodu nabízí zájemcům o studium čtyři vzdělávací programy. „Tradičním je Řízení služeb a marketing turismu, který je zaměřen na tvorbu a propagaci turistických produktů. Naše škola se dlouhodobě věnuje cestovnímu ruchu. Jsme členem Asociace průvodců a autorizovanou osobou ministerstva pro místní rozvoj v oblasti profesní kvalifikace Průvodce cestovního ruchu. Naši absolventi u nás mohou v této kvalifikaci získat i vyšší odborné vzdělání“, sdělil Marek Moudrý, ředitel školy.

Tradiční vánoční prohlídky kostela Povýšení sv. Kříže zaujaly desítky lidí

Foto SOŠPO

Na svátek sv. Štěpána prováděly svátečně vyzdobeným kostelem Povýšení sv. Kříže studentky Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově.

Letos popáté provedly studentky SOŠPO zájemce svátečně nazdobeným kostelem. „Kostel má o Vánocích svoje neopakovatelné kouzlo. A stalo se pěknou tradicí, že díky velkému pochopení farního úřadu můžeme prostějovské veřejnosti nabídnou prohlídky tohoto chrámu. Poděkování patří studentkám, které o tomto svátečním odpoledni prováděly,“ sdělil ředitel školy Marek Moudrý. Účastníci prohlídek se dozvěděli informace o historii kostela a jeho výzdobě. Prohlídky byly doplněny povídáním o vánočních tradicích. (red)

Studenti zvou na vánoční prohlídky kostela

ilustrační foto plakát

V úterý 26.12.2017 v době od 14 do 16 hodin budou studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu provádět zájemce prostějovským kostelem Povýšení sv.Kříže.

Sraz před vchodem do kostela je ve čtrnáct, patnáct a šestnáct hodin. Prohlídka kostela je doplněna povídáním o Vánocích. (red)

Tradiční workshopy o mediální gramotnosti na SOŠPO

ilustrační foto

Také letos zrealizovali zajímavou aktivitu na Střední odborné škole podnikání a obchodu. Pro žáky devátých tříd prostějovských základních škol připravili workshopy věnované mediální gramotnosti se zaměřením na reklamu. Projekt finančně podpořilo Statutární město Prostějov v rámci agendy Zdravého města. 

Žáci byli do dané problematiky uvedeni multimediální prezentací a aktivně se zapojovali formou diskusí, rozborů konkrétních reklam a samostatných cvičení. „Žáci si mohli na základě kritického přístupu k reklamě uvědomit, že jsou pod vlivem každodenní reklamy. Snažila jsem se je upozornit na nutnost rozpoznat manipulativní prvky reklamy a přesvědčovací techniky, které reklama využívá," sdělila koordinátorka projektu Tereza Konečná ze SOŠPO. Cílem projektu je rozvoj mediální gramotnosti u žáků základních škol v Prostějově. (red)

Filip Bašný ze SOŠPO je talentem Olomouckého kraje!

Foto SOŠPO

V úterý 17. října proběhlo slavnostní vyhlašování cen 13. ročníku Talentu Olomouckého kraje. Jedná se ocenění nadaných žáků a studentů, kteří v uplynulém školním roce dosáhli mimořádných výsledků v soutěžích a olympiádách. Oceňuje se v pěti kategoriích:  humanitní, přírodovědná, technická, umělecká a sportovní. 

Z Prostějova byl oceněn Filip Bašný ze Střední odborné školy podnikání a obchodu. "Filip ocenění získal za vítězství v ústředním kole olympiády z německého jazyka a za účast na mezinárodním kole, které proběhlo v Berlíně. V loňském roce skončil ve stejné humanitní kategorii druhý. Letos dosáhl na nejvyšší metu", sdělil PvNovinkám ředitel školy Marek Moudrý. Za práci s talentovanými žáky a jejich podporu na soutěžích kraj ocenil také vybrané školy. První místo v humanitní kategorii obdržela Střední odborná škola podnikání a obchodu.

Nenechte si ujít sváteční prohlídky kostela sv. Cyrila a Metoděje

Foto SOŠPO

Na svátek sv. Václava, 28. září 2017, proběhnou komentované prohlídky kostela sv. Cyrila a Metoděje na Brněnské ulici.

Průvodkyně ze SOŠPO návštěvníky seznámí s historií, exteriérem a interiérem tohoto bývalého kapucínského kostela, který byl ve 20. století přestavěn do současné podoby. Prohlídky začínají v 15.00, 16.00 a 17.00 hodin. (red)

Dobrodružství ve městě – Abenteuer in der Stadt

ilustrační foto

Pondělní dopoledne prožili žáci prostějovských základních škol s němčinou. Již druhým rokem pro ně studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu uspořádali soutěž nazvanou Abenteuer in der Stadt neboli Dobrodružství ve městě. Chlapci a dívky, kteří se učí němčinu teprve prvním nebo druhým rokem, si tak mohli své znalosti vyzkoušet na deseti stanovištích v centru Prostějova. 

Šestnáct tříčlenných smíšených družstev se za slunečného počasí nadšeně pustilo do úkolů, jako byly například hledání domovních znamení, pantomima, skládání puzzle, skládání vět, poznávání předmětů po hmatu, ochutnávání potravin, střelba na branku a mnoho dalšího. Studenti SOŠPO se postarali také o doprovodný program na školním hřišti a o malé občerstvení pro každého závodníka po doběhnutí do cíle.

Studenti SOŠPO se věnují průvodcovské činnosti

Foto SOŠPO

O tom, že se Prostějov pomalu stává turistickým cílem, svědčí také zájem o komentované prohlídky centra města. Průvodcovské činnosti se od roku 2006 věnují na Střední odborné škole podnikání a obchodu. 

Prostějovské veřejnosti jsou známé prohlídky centra města, kostela Povýšení sv. Kříže nebo bývalého klášterního kostela Milosrdných bratří. Studentky této střední školy ve středu provedly skupinu seniorů z Hlučínska. Do konce června proběhnou ještě prohlídky pro seniory z Napajedel a Soběsuk. (red)

Školní hřiště na Rejskově ulici je otevřeno pro veřejnost

ilustrační foto

Stejně jako v předchozích letech mohou zájemci ke sportování využívat školní hřiště Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově na Rejskově ulici. Díky finanční podpoře statutárního města Prostějova mohou zájemci navštěvovat tento sportovní areál poblíž centra města. 

"Jsme rádi, že nám magistrát vyšel vstříc a my jsme na základě veřejné finanční podpory mohli zajistit dozor a údržbu školního hřiště i mimo výuku. Zájemci mohou využít hřiště k míčovým hrám a tenisu. Ti, co rádi posilují, mohou nově využít také venkovní hrazdu", informoval ředitel školy Václav Křupka. V červnu je hřiště přístupné každý den od 16.00 do 19.00 hod. O letních prázdninách se otevírá o hodinu dřív. Magistrát se takto snaží zpřístupnit pro veřejnost i další sportoviště přiléhající převážně k městským základním školám. (red)

Průvodcovská služba během prázdnin

ilustrační foto SOŠPO

V Prostějově budou opět probíhat komentované prohlídky historického centra města, kostela Povýšení sv. Kříže v kombinaci s prohlídkami radniční věže.

„Vznikne tak zdařilý okruh nejen pro občany, ale zejména pro návštěvníky města. Tento postup se uplatňuje například u prohlídek hradů a zámků. Navíc o prázdninách budou v sobotu a neděli prohlídky radniční věže ještě vždy ve 14.00 a 15.00 hodin. Zájemci si tedy budou moci prohlídky různě prohodit či rozložit do několika dní, dle vlastní potřeby,“ zmínila primátorka města Alena Rašková s tím, že prohlídky budou mít na starosti nejen pracovníci magistrátu, ale také studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu, spol. s r.o. (red)