soud

Soud pátrá po datu úmrtí seniora!

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Soud vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Josefa Grepla, narozeného dne 2. 11. 1945, posledně bytem sídl. Svobody 3517/18, 796 01 Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu. 

Josef Grepl byl nalezen mrtev dne 22. 9. 2019 ve večerních hodinách ve svém bytě na adrese sídl. Svobody 3517/18, 796 01 Prostějov. Zemřelý žil sám. Nikdo ho nenavštěvoval. Poslední zjištěný kontakt se zemřelým měla zřejmě jeho pronajímatelka Monika Mrkvová zhruba měsíc před nálezem jeho těla. Ta také z důvodu obavy o život a zdraví svého nájemníka kontaktovala Policii ČR, která na místě do bytu za součinnosti zámečníka vstoupila a nalezla Josefa Grepla bez známek života. Přivolaný lékař RZS Prostějov již jen konstatoval smrt a nařídil zdravotní pitvu zemřelého.

Oběsil se u cyklostezky. Soud pátrá po datu úmrtí

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Soud vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Zdeňka Ptáčka, narozeného dne 6. 2. 1953, posledně bytem trvale Šárka 3333/44, 796 01 Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu. 

Zdeněk Ptáček byl nalezen oběšený dne 17. 11. 2018 v 15.45 hodin poblíž cyklostezky v místě označeném kilometrovníkem 78,6 km železniční tratě Brno – Olomouc, mezi obcí Bedihošť a městem Prostějov, cca 500 m od vojenských kasáren, za kolejištěm v hustém porostu dřevin v mírném svahu. Tělo bylo ve stavu, kdy vizuálně nebylo možno osobu identifikovat. Tělo bylo zahlédnuto náhodně, a to myslivci při honu.

Soud pátrá po datu úmrtí Vladimíra Procházky

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Soud vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Vladimíra Procházky, narozeného dne 5. 6. 1931, posledně bytem trvale Václava Špály 4066/3, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Vladimír Procházka byl nalezen mrtev dne 30. 10. 2018 v 17.00 hodin ve svém bytě na adrese Václava Špály 4066/3, Prostějov, svými sousedy, manželi Skalkovými, kteří měli od bytu, na základě přání zemřelého, klíče. Ti poté, na místo přivolali RZS Prostějov i Policii ČR. Zemřelý byl nalezen v ložnici na posteli. Na sobě měl pyžamo. Mrtvý muž byl ztotožněný jako Vladimír Procházka.

Soud pátrá po datu úmrtí Ladislava Dvořáčka

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Soud vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Ladislava Dvořáčka, narozeného 13. 10. 1960, pobytem Olomoucká 36, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Ladislav Dvořáček byl nalezen svou známou Jitkou Mildovou dne 16. 10. 2018 před osmou hodinou ráno v místě svého pobytu, v bytě v prvním poschodí domu na adrese Olomoucká 36, Prostějov.

Soud žádá o pomoc. Kdy zemřel Jiří Spiller?

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud Prostějov vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Jiřího Spillera, narozeného 18. 12. 1954, posledně bytem fakticky Melantrichova 1, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu. 

Jiří Spiller byl nalezen rodinnými příslušníky 21. 9. 2018 kolem devatenácté hodiny v místě svého faktického pobytu na adrese Melantrichova 1, Prostějov, za asistence HZS Olomouckého kraje a Policie ČR. Dveře domu byly zamknuté, nikdo neotvíral a syn ani snacha neměli klíče, měli o zemřelého obavu, neboť se příbuzným delší dobu neozval. Do domu vstoupili policisté a hasiči oknem. Zemřelého nalezli mezi pokojem a a předsíní, kde visel na zárubni již bez známek života. Dveře do domu byly zamčené, klíče byly v zámku zevnitř.

Kvitová k lednovému soudu nepřijde

ilustrační foto TN.cz

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy byla ve svém bytě v Jezdecké ulici v Prostějově napadena tenistka Petra Kvitová. Policií se až v červnu letošního roku podařilo dopadnout pachatele. Pracovní tým složený z pracovníků týmu Tempus a kriminalistů z KŘP Olomouckého kraje obvinil z činu dvaatřicetiletého Radima Ž. Případ projednává Krajský soud v Brně. 

První líčení se konalo koncem října a Petra Kvitová se k němu neodstavila. Obviněný ale její osobní přítomnost požadoval. Další jednání je podle mluvčí soudu Evy Angyalossy nařízeno na úterý osmého ledna 2019. Tenistka se z něj ale z důvodu startu v Austrálii opět omluvila. "Po dohodě s paní soudkyní bude předvolána na další únorové přelíčení," doplnila Angyalossy. (ber)

Zásah komanda u Lidlu? Aktéři jsou u soudu

Foto čtenář

Jak PvNovinky exkluzivně informovaly, u prodejny Lidl v Újezdu v Prostějově 16. října 2017 odpoledne zasahovalo policejní komando z Brna. Policisté zde zadrželi dva Romy a jednu Romku. Pro čtvrtého člena bandy si zajeli na Husovo náměstí. 

"Policisté od Lidlu odvezli Patrika P. a dva jeho vzdálené příbuzné, muže a ženu, sdělila tehdy redakci svědkyně zatčení. Robert H., Patrik P., David M. a Gabriela S. stanuli koncem února před Okresním soudem v Brně. Jsou obžalováni z krádeží, padělání, neoprávněného opatření a pozměnění platebního prostředku a pro přečin poškozování cizí věci. "Jednání bude pokračovat 20. března," sdělila mluvčí soudu Petra Hovorková.

Podle informací redakce měla povedená partička mimo jiné vykrádat vozidla po celé Moravě. (ber)

Aleš Rozsíval a "jeho případ" na ČT1. K soudu nepřišel, dostal podmínku

Foto čtenář

Prostějovský soud dnes potrestal Aleše Rozsívala za rasově motivované výhrůžky zpěváku Radoslavu Bangovi v souvislosti s jeho postojem ke kapele Ortel. Za čtyři trestné činy dvaatřicetiletý muž vyfasoval podmíněný trest osmnáct měsíců se zkušební dobou třicet měsíců. Rozsíval k soudu nedorazil. Informaci podala právě nyní i ČT 1.

Rozsíval byl odsouzen za hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, násilí proti skupině obyvatel či jednotlivci, podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a přečin projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Původně mu hrozily až tři roky vězení. Rozsudek nenabyl právní moci. (ber)

Za posílání romského rappera Bangy do plynu hrozí Aleši Rozsívalovi až tři roky vězení

ilustrační foto firmy.cz

Vyhrožovat smrtí skrz sociální sítě se nemusí vyplácet. V rámci kauzy Radoslava Bangy a jeho vymezení se vůči kapele Ortel, se na Facebooku proti němu spustila vlna nenávisti. Mezi Bangovými odpůrci byl i Aleš Rozsíval z Prostějova, který v minulosti vyhrožoval smrtí i poslankyni Janě Černochové. Za šíření nenávisti jde  Rozsíval opět k soudu, a to dnes.

Rozsíval posílal Bangovi zprávy, ve kterých mu vyhrožoval zplynováním a zabitím. Kriminální policie vyhodnotila jeho výroky jako trestný čin, za který mu v případě viny hrozí až tři roky za mřížemi.

Aleš Rozsíval  je druhý člověk obžalovaný v rámci této kauzy. Před ním nařídil Okresní soud v Kladně dvacetiletému Davidovi Š. trest 100 hodin obecně prospěšných prací za šíření nenávisti, a to především na adresu Romů a Židů. (ber)

 

Vandalové, kteří vloni poničili auta, si vyslechli trest

Ilustrační foto PČR

V únoru loňského roku čelily vozy, zaparkované v lokalitě ulici Olivetského a Manharda v Prostějově, útoku tří vandalů. Tomáš C., David L. a Vojtěch P. se opět sešli u soudu. Posledně jmenovaný tam byl dopraven eskortou z olomoucké věznice. V úterý padl rozsudek.

Večer 24. února 2016 všichni tři prožili divokou jízdu, mimo jiné ovlivněnou požitím alkoholu a drog. Její součástí se stalo i poničení vozidel, zaparkovaných ve zmíněných ulicích a odcizení kamer z budovy Habra v Hliníkách. Škoda se tehdy vyšplhala k 50 tisícům korun.

Všichni tři byli obviněni pro přečin krádeže, pokračující přečin poškození cizí věci spáchaného ve spolupachatelství, pokračující přečin výtržnictví spáchaného ve spolupachatelství.