Sovinec

Hrad Sovinec budou dobývat nájezdníci. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto Sovinec

Hrad Sovinec pořádá ve dnech 21. a 22. dubna akci Dobývání hradu Sovinec. Stejně jako v minulých letech zaručuje hradní posádka vysokou kvalitu celodenního programu. Bude věnován vojenské historie a bojovému umění středověku.

K vidění budou jedinečné a nefalšované souboje na sekery palcáty a meče. Bitva začne po oba dny v 11:45 a 15 hodin," vzkazuje hofmistr Mlok. Po oba dny bude hrad otevřen od 9:10 do 18 hodin. 

Pokud chcete na Sovinec zadarmo, postačí, když do 18. dubna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje zdejší posádka? Odpověď označte v předmětu SOVINEC. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dvě osoby a tři děti. (red) 

Hrad Sovinec budou dobývat nájezdníci

ilustrační foto hrad Sovinec

Hrad Sovinec pořádá ve dnech 21. a 22. dubna akci Dobývání hradu Sovinec. Stejně jako v minulých letech zaručuje hradní posádka vysokou kvalitu celodenního programu. Bude věnován vojenské historie a bojovému umění středověku.

"K vidění budou jedinečné a nefalšované souboje na sekery palcáty a meče. Bitva začne po oba dny v 11:45 a 15 hodin," vzkazuje hofmistr Mlok. Těšit se můžete na Mušketýrský regiment Corporal a těžkooděnce v plné zbroji Taranis. Potěší vás kejklíři Křupíno a Vojta a loutkové pohádky divadla Kašpárkův svět.

Po oba dny bude hrad otevřen od 9:10 do 18 hodin. 

A vy čtěte pozorně, s hradem budeme i letos soutěžit o rodinné vstupné! (ber)

Kdo vyhrál rodinné vstupné na tento víkend na Sovinec?

ilustrační foto Sovinec

28. a 29. října se na hradě Sovinci uskuteční poslední akce, která slavnostně ukončí letošní sezonu. Hofmistrova závěť je zárukou vysoké kvality celodenního programu. Nenechte si ujít volbu nejlepší komedie roku. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o volné rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a tři děti.

Mezi šťastné výherce patří Naďa Vacková, František Grulich, Petr Kobza a Dana Mráčková. Gratulujeme! (red)

Blesková soutěž o volňásky na závěrečnou akci sezóny na Sovinci!

ilustrační foto Sovinec

28. a 29. října se na hradě Sovinci uskuteční poslední akce, která slavnostně ukončí letošní sezonu. Hofmistrova závěť je zárukou vysoké kvality celodenního programu. Nenechte si ujít volbu nejlepší komedie roku. A soutěžte s námi o rodinné vstupné!

Stačí, když do zítřejšího pátku, 27. října do 12:00 hodin zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, co je možné na Sovinci po dohodě navštívit? Odpověď označte v předmětu SOVINEC. Pro čtyři vylosovan máme rodinné vstupné po dva dospělé a tři děti. (ber)

Sovinec zve na poslední akci sezony. Hofmistrovu závěť

ilustrační foto Sovinec

28. a 29. října se na hradě Sovinci uskuteční poslední akce, která slavnostně ukončí letošní sezonu. Hofmistrova závěť je zárukou vysoké kvality celodenního programu. Nenechte si ujít volbu nejlepší komedie roku!

Po oba dny od 9:10 až do 18 hodin skupina scénického šermu FUENTE OVEJUNA zahraje pohádkovou komedii Rumcajs, skupina historického šermu JINDŘICH  připomene šermířskou komedii Spanilá jízda, Divadelní a šermířská společnost D.B.S do festivalu nasadila kultovní divadelní komedii Prokleté dědictví. Čekají vás sokolnické ukázky příletů dravých ptáků a pohádky pro nejmenší a Jarmilovy výtečné selské domácí klobásky.

Soutěžte o vstupenky na Sovinec!

ilustrační foto Mlok

Před časem jsme zveřejnili upoutávku na akci na hradě Sovinec. Hned na začátku prázdnin, 1. a 2. července, se zde konají sokolnické slavnosti Past na medvěda.

Pokud se chcete na hrad podívat, postačí, když do 28. června zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje hofmistr hradu? Odpověď označte v předmětu SOVINEC. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti. A nezapomeňte se podepsat! (red)

 

Hrad Sovinec zve na sokolnické slavnosti

Foto Mlok

1. a 2. července se na hradě Sovinci uskuteční akce nazvaná Past na medvěda. Sokolnické slavnosti trvají po oba dny od 9:10 až do 18 hodin.           

 

„Uvidíte ukázky výcviku a příletů dravých ptáků se sokolnickým spolkem Dědictví, šermířské příběhy skupiny šermu Páni z Polic, šermířské pohádky skupiny šermu Allegros, výstavu loveckých trofejí a lesnické pohádky a divadelní příběhy,“ zve hofmistr Mlok.

Sovinec leží mezi Šternberkem a Rýmařovem, tři kilometry nad obcí Paseka. (ber)

Kdo vyhrál lístky na víkendový Sovinec?

Foto hrad Sovinec

Muzeum v Bruntále a Sdružení Špinavci zvou 30. a 31. července na hrad Sovinec. Dvoudenní program Za čest krále je věnován temné době třicetileté války.

Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné na finský elitní mušketýrský regiment Corporal, dělostřelecký regiment Krištofa Haranta, skupiny šermu Asmodeus a Valmont a loutkové divadlo Kašpárkův svět.

Po oba dny se ve 12,30 hodin uskuteční bitva s dobýváním hradu, k vidění bude unikátní výstava palných zbraní, dělostřelecké polní ležení s ukázkou řemesel, přestřelky a šermířské souboje a sokolnické ukázky příletů dravých ptáků.

OBRAZEM: Sovinec zve na Kolotoč príma pohádek. Soutěžte o rodinné vstupné

Foto hrad Sovinec, Mlok

Muzeum v Bruntále a spolek Špinavci srdečně zvou na hrad Sovinec. O víkendu 21. a 22. května se zde koná Den dětí na zakletém hradě pod názvem Kolotoč príma pohádek. Soutěžte s námi o rodinné vstupné!

Ve dvoudenním programu se představí profesionální jJihočeské pohádkové divadlo Já to jsem s premiérou pohádky Malý princ a Kolotoč pohádek, vyhlášený fakýr, akrobat a kejklíř Zdeněk Vlček, skupina šermu Cavalieri Moravi uvedou na Sovinci poprvé šermířskou pohádku Závisti navzdory, Víť Marčík junior představí Eliščiny pohádky.

„K vidění bude také žonglování, dobové hry, pohádky, soutěže a rytířský turnajíček,“ slibuje hofmistr Mlok.

Hrad bude po oba dny otevřen od 9 do 18 hodin.

Kdo vyhrál volňásky na tento víkend na Sovinec?

ilustrační foto hrad Sovinec

Muzeum v Bruntále a spolek Špinavci srdečně zvou na hrad Sovinec. O víkendu 16. a 17. dubna se zde uskuteční akce Útěk z řádu. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o vstupenky!

„Tentokrát nabídneme příběhy a pikantní pověsti z kláštera při pálení čarodějnic,“ informoval hofmistr Mlok. Zárukou vysoké kvality celodenního programu jsou účinkující, mezi nimiž nechybí famózní šermíři BIBUS SPIRITUS. Významná divadelně šermířská společnost z Prahy přiváží premiéru napínavého příběhu ,,Růže v oceli“.