Sportcentrum

Blíží se pátý ročník Burzy volného času!

ilustrační foto plakát

Čas neúprosně běží a ač nedávno Burza volného času byla čerstvě narozené dítě z produkce Sportcentra – DDM, letos 6. a 7. září proběhne již pátý ročník této největší přehlídky volnočasových aktivit v Prostějově.

Pořadatel zůstává stejný, skladba se každým rokem mírně mění, ale zejména rozšiřuje. „V minulosti jsme byli rádi, když jsme se přiblížili ke 2500 účastníkům, loni to už bylo 4000. Doufáme, že se i letos zadaří,“ uvedl ředitel Sportcentra – DDM a jeden z duchovních otců akce, Jan Zatloukal.

Pozor! Blade Night se dnes nekoná!

ilustrační foto plakát

Již dnes, tedy v pátek 10. srpna, se měla po osmé hodine prohat Prostějovem noční jízda na in-line. Akce se, bohužel, nekoná.

"Omlouváme se, dnešní Blade Night se z důvodu blíží se bouřky z Rakouska nekoná. O náhradním termínu budeme informovat", uvedla Nikola Kucharčová ze Sportcentra - DDM. (red)

Nočním Prostějovem na bruslích? Je tu další Blade Night!

ilustrační foto plakát

Už v pátek 10. srpna se Prostějovem opět prožene noční jízda na in-line. Pořádá ji Sportcentrum - DDM Prostějov. 

Jízda nočním Prostějovem na kolečkových bruslích za doprovodu hudby a policejních vozů odstartuje ve 20,30 hodin od Dětského dopravního hřiště, kde je sraz půl hodiny předtím. Zhruba deset kilometrů dlouhá trasa povede prostějovskými ulicemi.

S sebou nezapomeňte kolečkové brusle, chrániče, blikačky, světýlka. Přilba je povinná pro všechny účastníky. „Akce se mohou účastnit osoby starší dvanácti let,“ upozorňují pořadatelé. (red)

 

Sportcentrum hledá nového člověka do týmu! Je to práce pro vás?

ilustrační foto Sportcentrum - DDM

Sportcentrum – dům dětí a mládeže Prostějov, příspěvková organizace vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice Pedagog volného času. 

Místo výkonu práce: Prostějov

Pracovní poměr: Na dobu určitou/neurčitou

Výše úvazku: Plný

Platové zařazení: 10 platová třída

Předpokládaný nástup: září 2018, popř. dle dohody.

Vodáci, pozor! Lodě došly!

ilustrační foto Zdeněk Vysloužil

Pokud hodláte 16. června sjet Hloučelu, vězte, že tak budete moci učinit pouze v případě, že budete mít vlastní loď. O zapůjčení lodí byl totiž velký zájem a organizátorům se přihlásila spousta osob.

Naposledy se Hloučela sjížděla před deseti lety. "Zdálo se mi to jako dobrý nápad tuhle tradici obnovit a tak jsem oslovila Povodí Moravy, zda by bylo možné zvýšit průtok z přehrady. Pan ředitel souhlasil," uvedla zastupitelka a předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. Spolu s Okrašlovacím spolkem se na organizaci bude velkou měrou podílet Sportcentrum - DDM Prostějov.

Akce není určena pro vodáky - začátečníky. Říčka Hloučela je záludná, rozhodně si zaslouží respekt. Účastníky čeká i překonání dvou jezů. Samozřejmě po souši.

Hloučelu sjedou po deseti letech vodáci. Hlaste se!

Foto archiv Zdeněk Vysloužil

Po dlouhých letech se na říčce Hloučela objeví lodě. Posadit se do nich může každý, kdo si na několikakilometrový sjezd troufne. Akce se bude konat 16. června a přihlásit se můžete už teď!

"Poslední zmínka o sjíždění Hloučely se datuje do doby před deseti lety. Zdálo se mi jako dobrý nápad tuhle tradici obnovit, a tak jsem oslovila Povodí Moravy, zda by bylo možné zvýšit průtok z Plumlovské přehrady. Pan ředitel závodu, pod který přehrada patří, souhlasil," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. Společně s Okrašlovacím spolkem se na organizaci bude velkou měrou podílet Sportcentrum DDM Prostějov.

Město hledá ředitele. Hned dva!

ilustrační foto ZŠ E. Valenty

Dva ředitele svých organizací hledá město Prostějov. Jeden bude vést základní školu, druhý Sportcentrum DDM.

Ředitel Základní školy v ulici E. Valenty Josef Fiala a ředitel Sportcentra DDM Ivan Nedvěd na své posty rezignovali. "Oba jsou v důchodovém věku a přáli si skončit," uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

Podle jejích slov teď město zahajuje výběrová řízení na obsazení obou míst. (ber)

 

Město hledá ředitele. Hned dva!

ilustrační foto ZŠ E. Valenty

Dva ředitele svých organizací hledá město Prostějov. Jeden bude vést základní školu, druhý Sportcentrum DDM.

Ředitel Základní školy v ulici E. Valenty Josef Fiala a ředitel Sportcentra DDM Ivan Nedvěd na své posty rezignovali. "Oba jsou v důchodovém věku a přáli si skončit," uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

Podle jejích slov teď město zahajuje výběrová řízení na obsazení obou míst. (ber)

 

Práce na Vápenici jsou v plném proudu

ilustrační foto prostejov.eu

Generální oprava objektu DDM ve Vápenici v Prostějově započala v září loňského roku. Ukončena by měla být letos v září.

„V současné době jsou provedeny mimo jiné práce na nových rozvodech elektrické energie, byly odstraněny staré podlahy, staví se výtah,“ vypočítal náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Práce se podle jeho slov zkomplikovaly při rekonstrukci střechy. „Firma, která práce provádí, zjistila, že některé z trámů krovu jsou napadeny dřevokazným hmyzem. V této chvíli čekáme na zprávu o celkovém stavu a vícenákladech, které budou s výměnou spojeny,“ dodal Fišer.

Tip pro děti na neděli: Diskoška ve Sportcentru!

ilustrační foto plakát

Sportcentrum DDM v Olympijské ulici v Prostějově pořádá v neděli 24. února Diskošku pro děti. Určena je dětem ve věku od čtyř do dvanácti let.

Diskotéka začíná v šestnáct hodin a potrvá do devatenácti hodin. Vstupné je čtyřicet korun. (red)