stánky

Duha nabízí pronájem stánků na vánočních trzích

ilustrační foto

Pronájem dřevěných prodejních stánků a souhlas s umístěním stánků na trzích na nám. T. G. Masaryka v termínu 26. 11. – 21. 12. 2018. Přihláška k prodeji je ke stažení na webu města, případně je možno ji vyzvednout na Odboru školství, kultury a sportu, oddělení DUHA kulturní klub u hradeb, v budově Školní 4. Výběrová komise bude z došlých přihlášek vybírat prodejce pro účast na vánočních trzích.

Kritéria výběru budou následující: 1. dodání kompletně vyplněné přihlášky ve stanoveném termínu, 2. prodej vánočního sortimentu, ručně vyrobeného zboží 3. kvalita sortimentu, 4. originalita a pestrost nabízeného sortimentu. 5. celková pestrost sortimentu na nám. T. G. Masaryka, 6. realizovatelnost požadavků prodejce na vlastníka pozemku.

Prodejci, vybraní výběrovou komisí, budou následně kontaktováni s organizačními pokyny k prodeji. Přihlášku je třeba vyplnit čitelně a zaslat na adresu:

Velikonoční trhy v Prostějově. Město nabízí stánky

ilustrační foto MMP

Statutární město Prostějov oznamuje záměr pronájmu dřevěných prodejních stánků na velikonočních trzích na náměstí T. G. Masaryka v termínu 24. 3. 2018 – 29. 3. 2018. Výběrová komise bude z došlých přihlášek vybírat prodejce pro účast na velikonočních trzích.

Kritéria výběru budou následující:

1. podání žádosti (přihlášky) ve stanoveném termínu,

2. prodej velikonočního sortimentu,

3. prodej ručně vyrobeného zboží,

4. kvalita nabízeného sortimentu,

5. pestrost nabízeného sortimentu.

Prodejci vybraní výběrovou komisí budou následně kontaktováni s organizačními pokyny k prodeji.

Město odmítlo dar. Dřevěné stánky

ilustrační foto MMP

Nabídku daru osmi dřevěných stánků, které se používají například na vánočních trzích, dostalo město Prostějov. Dar ale odmítlo.

"Dar nám nabídla jistá rodina, která se prodejních akcí zúčastňuje. Podmíněn byl tím, že po dobu čtyř let je budou využívat na prostějovských trzích a jarmarcích a nebudou platit nájem," vysvětlila primátorka Alena Rašková s tím, že jde o členy jedné rodiny.

Město ale dar s podmínkou odmítlo. "Raději si koupíme svoje", dodala náměstkyně Ivana Hemerková. (ber)

 

Poplatky za stánky na Prostějovské hanácké slavnosti 2017 jsou schváleny

ilustrační foto MMP

Právo přenechání prostoru k umístění mobilních stánků v rámci XXXV. Prostějovských hanáckých slavností ve dnech 16. a 17. 9. 2017 radní schválili. Tak jako každým rokem vedení města rozhoduje o výši poplatků za stánky, ve kterých bude probíhat hodový prodej. I letos budou pro prodejce pevně určená místa, která dostanou číselné značení.

„Náměstí bude rozděleno na čtyřmetrové očíslované úseky, ve kterých budou moci prodejci umístit svůj třímetrový stánek včetně uskladnění zboží. V případě větších stánků bude prodejcům výjimečně povoleno ještě druhé třímetrové prodejní místo,“ uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková. Jak doplnila, kromě samotného poplatku bude od prodejců s občerstvením vybírána i vratná kauce.

Velikonoční stánky jsou za stovku na den

ilustrační foto ber

Ve dnech 8. 4. – 13. 4. 2017 se uskuteční již druhým rokem na náměstí T. G. Masaryka velikonoční jarmark, jehož součástí kromě kulturního programu budou i velikonoční trhy.

Rozsah a průběh stánkového prodeje bude obdobný jako v minulém roce a před muzeem bude umístěno osm stánků ve vlastnictví statutárního města Prostějova. „Výše nájemného za každý prodejní stánek a den je stanovena na jedno sto korun (včetně DPH), prostor pro umístění stolů pro občerstvení je zdarma. Součástí nájemného je i dodávka elektrické energie,“ uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

OBRAZEM: Kluziště a poslední stánky mizí z náměstí

Foto ber

Právě dnes začala A.S.A. TS s odklízením posledních stánků z prostějovského hlavního náměstí. Mizí i mobilní kluziště.

Kluziště bylo slavnostně otevřeno 7. listopadu. Možnost zabruslit si v centru města využily tisíce lidí. "Bylo to prima a doufám, že letos se kluziště objeví na náměstí znovu," nechala se slyšet Milada Nováková, která sem pravidelně mířila s pravnoučaty. (ber)

Zmizí strom, betlém, kluziště i stánky. V pondělí

ilustrační foto ber

Zpátky do Seloutek se v pondělí vrátí prostějovský vánoční strom. Z náměstí zmizí i stánky, betlém a kluziště.

Strom bude odstrojen v pondělí devátého ledna 2017 a následně pokácen. „Větve ze stromu budou poštěpkovány a kmen bude po rozřezání vrácen do obce Seloutky, která jej městu poskytla. Dopravu uhradí město Prostějov, tak, jak bylo domluveno se starostou Seloutek," uvedl vedoucí Oddělení komunálních služeb Odboru správy a údržby majetku města Jaroslav Chromek.

V pondělí bude také zahájena demontáž betlému, umělého kluziště a dřevěných stánků u kluziště. (ber)

 

Stánkový prodej maximálně do 26. prosince!

ilustrační foto

Některé stánky jarmarku budou prodávat o tři dny déle, než bylo původně v programu Prostějovské zimy avizováno.

Na stáncích si tak budete moci nakoupit maximálně do 26. 12. 2016 včetně. (red)

OBRAZEM: Náměstí žije i dopoledne!

Foto ber

Prostějovské hlavní náměstí už žije vánočním duchem. A plno je i dopoledne.

Je libo vánoční perník, punč, grog či uzeninu? Nebo raději něco na zahřátí, třeba z ovčí vlny, či keramiku pro potěchu oka? Vybere si tady každý. A jako bonus můžete kouknout na betlém a strom a vycinkat si ve zvoničce přání. (ber)

OBRAZEM: Stánky už se staví

Foto ber

V pondělí bylo na prostějovském hlavním náměstí otevřeno venkovní kluziště, v těchto dnech vrcholí přípravy na další akce Prostějovské zimy 2016. A tak na náměstí přibudou stánky.

Vánoční jarmark se rozběhne 25. listopadu, o den později se odehraje slavnostní rozsvícení vánočníh stromu, který letos do města opět doputuje ze Seloutek. Tak co, těšíte se? (ber)