státní policie

Policisté změřili síly v boxerském turnaji

Foto PČR

V pátek 12. října 2018 proběhl v tělocvičně místního boxerského klubu Prostějov 1. ročník boxerského turnaje pro policisty. Klání se aktivně, tedy mezi provazy, zúčastnilo celkem 34 policistů působících napříč celou republikou. Rohovníci se utkali v sedmi váhových kategoriích v zápasech na tři dvouminutová kola. 

Zřejmě nejúspěšnější „výprava“ na turnaj přijela z Pardubického kraje. Borci tohoto kraje zvítězili hned ve dvou kategoriích (do 95 kg a nad 95 kg). Úspěch vyslanců z východních Čech doplnili i další dva policisté druhými místy (do 71 kg a do 91 kg). Ani sportovci olomouckého krajského ředitelství se mezi svými kolegy neztratili. Bodovali hlavně ve váhové kategorii do 91 kilogramů, kde Petr Štolfa z Přerova obsadil třetí místo a všestranný sportovec Jiří Horký z Olomouce - extraligový boxer i atlet závodící v hodu diskem - se radoval dokonce z vítězství.

Šéf prostějovské policie není znám. Prozatím

Foto PČR

Dne 30. 6. 2016 skončil na pozici vedoucího územního odboru Prostějov Pavel Novák, který přechází na jinou pozici v rámci policejního sboru. Jeho nástupce zatím není znám.

 

"Územní odbor bude prozatím řídit z pozice zástupce vedoucího ÚO Prostějov Miroslav Spurný. Dnem 4. 7. 2016 bude po dobu vyhlášeného výběrového řízení pověřen zastupováním na služebním místě náměstek ředitele pro Službu kriminální policie a vyšetřování Radovan Vojta. Ten do současnosti působí jako zástupce ředitele Městského ředitelství policie Ostrava," sdělila dnes médiím krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová. (ber)

Policejní "Tahouni" dopomohli k částce přes třicet tisíc korun na charitativní účely!

Foto Jaroslav Kovář

Ve čtvrtek 9. června uspořádal 102. Průzkumný prapor generála Karla Palečka na letišti v Prostějově charitativní akci TAHOUNI 2016, a to za účelem finanční sbírky na pomoc zdravotně postiženým ze stacionáře Lipka Prostějov.

Děti i dospělí si mezi soutěžemi pro děti mohli prohlédnout bojová vozidla, zbraně i speciální techniku průzkumníků. Vojáci předvedli i ukázky bojového umění Musado, seskoky parašutistů i letecký um bojového vrtulníku. Mezitím probíhala hlavní soutěž v tahání vojenské techniky, jíž se kromě šesti vojenských týmů zúčastnil i dvanáctičlenný tým policistů z Územního odboru PČR Prostějov, kteří ve svém středu měli i kolegyni.

Policie v Olomouckém kraji ocenila nejlepší policisty. I ty prostějovské

Foto kr-olomoucky.cz

Nejlepším policistům a občanským zaměstnancům Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje byly slavnostně uděleny medaile. Ocenění je převzali v Laudonově sále v olomoucké Pevnosti poznání.

Služební medaile a medaile krajského ředitele 1. a 2. stupně dostali policisté i občanští zaměstnanci za nadstandardní výsledky při výkonu služby.

Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje si tímto ceremoniálem připomenulo 25. výročí vzniku Policie České republiky.

Na slavnostní akt navázal Den policie ČR. Veřejnosti se v rámci ukázek činnosti představili policejní kynologové, pyrotechnici nebo jízdní a pořádková policie. (red)

Na Kocourovci se rozdávaly lékárničky

Foto PČR

V pondělí 6. června 2016 dopoledne proběhla v teritoriu dálničního oddělení Kocourovec na D 35 dopravně bezpečnostní akce zaměřená na technický stav a kontrolu povinné výbavy motorových vozidel. Akce probíhala ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIPu a zástupcem za Český červeným kříž Olomouc.

„Během kontrol byla řidičům vysvětlována důležitost používání reflexních vest, použití nebo i vhodné umístění lékárniček a reflexních vest ve vozidle. V případě, že řidič neměl v pořádku lékárničku, po vyřešení daného přestupku obdržel od koordinátora BESIPu novou lékárničku,“ konstatoval mluvčí policie Josef Bednařík.

Celkem bylo zkontrolováno 45 vozidel, kdy bylo zjištěno 17 přestupků. Pět přestupků bylo vyřešeno blokovou pokutou v celkové hodnotě 2600 Kč, zbylé přestupky byly řešeny domluvou. (red)

 

Aktualizujeme: Kde policisté mohou a nemohou stát. Odpovídá Policie ČR

Foto PČR

Včera PvNovinky informovaly o dotazu jednoho z čtenářů. Tomu se nelíbil postup hlídky Policie ČR, která prováděla měření v Konečné ulici. K celé situaci a k fotografii, kterou přiložil, se vyjádřila mluvčí Policie ČR Olomouckého kraje Irena Urbánková. Policisté nechybovali.

"Nejedná se o přestupkové jednání, vozidlo nestálo na zastávce a tudíž nebyl důvod k použití výstražného zařízení. Vozidlo zastavilo (nebo stálo) ve vzdálenosti 30,6 m před označníkem zastávky. Zda policisté prováděli měření rychlosti či jinou kontrolní činnost (např. kontrola  na záznamová zařízení – telefony, pásy aj.) není z fotografie patrné. Měření je ale nepravděpodobné, v tomto úseku řidiči nepřekračují nejvyšší dovolenou rychlost," uvedla Urbánková, která dodala fotografie přímo z "místa činu".

Kde policisté mohou a nemohou stát. Ptáme se Policie ČR

Foto čtenář

Do redakce PvNovinek doputovala fotografie jednoho z čtenářů, pořízená v minulých dnech v Konečné ulici. Posádka policejní Octavie, stojící na autobusové zastávce, měřila rychlost.  

„Nejenže zastavili bez jakéhokoli výstražného znamení, navíc tam měřili rychlost. Zajímá mne, jestli tohle policie může, protože když jsem tam na chvíli zastavil já, dostal jsem pokutu,“ připsal k fotografii.

O vyjádření redakce požádala tiskovou mluvčí Irenu Urbánkovou. S její odpovědí vás seznámíme. (ber)

 

 

Strážci zákona nespí ani o víkendu

Foto ber

Pokud hodláte i v neděli osedlat svého čtyřkolového koně, pamatujte, že strážci zákona nespí ani o víkendu.

Včera odpoledne vybírali neposlušné řidiče u Domamyslic. (ber)

Za devět měsíců policisté evidují 1600 trestných činů

ilustrační foto ber

Za devět měsíců letošního roku policie v teritoriu působnosti územního odboru Prostějov eviduje celkem 1641 trestných činů, což je o 51 událostí méně, než v roce předešlém.

„Z tohoto počtu bylo objasněno 921 skutků, což v procentuálním vyjádření činí 56,12 %,“ uvedl vedoucí územního odboru Pavel Novák.
Policisté územního odboru v letošním roce dále objasnili i celkem 78 skutků, které byly spáchány před 1. 1. 2015. „Tyto trestné činy sice nejsou do statistiky devíti letošních měsíců zahrnuty, přesto však i tato práce za zmínku stojí,“ dodal Novák. (ber)