strážníci

Trénovala novou čtyřkolku. Muž její jízdu nahlásil měšťákům

ilustrační foto PČR

Patnáctého dubna v odpoledních hodinách bylo nahlášeno na lince 156 prostějovských strážníků podivné chování řidičky čtyřkolky u bezkontaktní myčky na Plumlovské ulici. Oznamovateli se její jízda zdála nebezpečná. 

"Na místo vyslaná hlídka zjistila, že devětačtyřicetiletá žena se učila jezdit a parkovat s novou čtyřkolkou. O protiprávní jednání se v tomto případě nejednalo," komentovala případ strážník Tereza Greplová. (red)

 

Šestiletý chlapec připoutaný pouty na dětském hřišti

ilustrační foto HZS

Ve čtvrtek 19. dubna ve večerních hodinách přijali prostějovští strážníci anonymní oznámení o dítěti, které je připoutané pouty k atrakci na dětském hřišti. Na místo vyslána hlídka oznámení potvrdila.

"Připoutaný hošík byl ve věku šesti let a uvedl, že pouta našel a připoutal se sám. K nestandardní situaci se dostavila i jednotka HZS, zasahovat ale hasiči nemuseli. Strážníci kluka vysvobodili odemčením pout," uvedla strážník Tereza Greplová. Kde se pouta na místě vzala, se zjistit nepodařilo. Strážníci je převzali jako nález. Po té byl nezletilec předán matce. (red)

 

Celorepubliková akce JEHLA proběhne i v Prostějově!

ilustrační foto

Akce JEHLA se uskuteční 17.4. 2018 v době od 9 do 15 hodin. Tradičně se zapojí také Městská policie Prostějov. Akce je zaměřena na sběr nebezpečných použitých jehel na veřejných prostranstvích, zejména v místech, kde jsou v průběhu roku nacházeny, např. parky, zákoutí sídlištních celků, okolí hřišť, atd.

„Faktem je, že sběr takového nebezpečného odpadu je prováděn i našimi strážníky průběžně celý rok. Jehly sbíráme pochopitelně v ochranných rukavicích, pouze nerezovými kleštěmi do jednorázových sběrných nádob, které jsou odevzdávány k likvidaci do kontaktního centra Podané ruce ve Vrahovicích,“ uvedl ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy s tím, že ročně je takto odevzdáno na 150 kusů jehel.

Volal na tísňovou linku strážníků, postrádal vůz! Vše bylo jinak

ilustrační foto MP

Sedmého dubna půl hodiny před půlnocí nahlásil muž, vracející se z koncertu, na tísňovou linku prostějovských strážníků podezření z odcizení svého automobilu. Všechno ale bylo jinak.

"Vůz údajně ponechal na náměstí E. Husserla. Dotyčný byl informován o nutnosti podání oznámení i na Policii ČR. Na místo byla následně vyslána hlídka k prověření okolí. Zanedlouho se strážníkům podařilo zmíněné vozidlo nalézt na parkovišti na Vojáčkově náměstí. Vozidlo bylo nepoškozené," uvedla strážník Tereza Greplová. Hlídka zkontaktovala majitele, který poděkoval a omluvil se, že si spletl místo, kde svůj vůz zaparkoval. (red)

 

Porušil Tržní řád. Přijde ho to draho

ilustrační foto

Na základě telefonického oznámení vyjížděla 11. dubna hlídka prostějovských strážníků na ulici St. Manharda, kde se měl k oznamovateli do bytu vloudit muž, nabízející levnější energie. 

Strážníci na místě podomního prodejce zastihli. Devětadvacetiletý muž svým jednáním porušil nařízení obce – Tržní řád, který zakazuje podomní a pochůzkový prodej, bez předem sjednané schůzky. O tom strážníci zástupce energetické společnosti poučili. "Pro podezření z přestupkového jednání byla celá záležitost postoupena k dořešení příslušnému správnímu orgánu. Za porušení nařízení obce lze udělit pokutu do 100 tisíc korun," upozornila strážník Tereza Greplová. (red)

 

Zpráva městské policie: Obnažování u sochy vysvětlovali mladíci opilostí

ilustrační foto Jana Zaorálková

Jak PvNovinky informovaly, prostějovští strážníci řešili incident týkající se sochy Jiřího Wolkera, umístěné na náměstí TGM v Prostějově. Dva mládenci se u sochy obnažovali, jejich společnice je fotily. Fotografie byly následně publikovány na Facebooku. 

"Skupinu čtyř osob jsme ztotožnili na základě záznamů kamer a fotografií a příspěvků na sociální síti. Jednalo se o dva mladíky ve věku 22 a 25 let. S nimi byly na místě i dvě dívky, které je  fotily. Strážníkům se podařilo část podezřelých osob zkontaktovat v místě bydliště. K incidentu se přiznaly a uvedly, že všichni byli opilí a to co udělali, byla klukovina," konstatoval ředitel MP Prostějov Jan Nagy.

Bojuje proti systému. Psem bez vodítka

ilustrační foto americkaakita.cz

Osmého dubna během dne prostějovští strážníci řešili dvakrát sedmatřicetiletého muže za stejný přestupek. Venčil psa bez vodítka. 

"Poprvé se přestupkového jednání dopustil v dopoledních hodinách, kdy v centru města venčil svého psa plemene americká akita, bez vodítka. V podvečer byl jinou hlídkou zaznamenán ten samý scénář," uvedla strážník Tereza Greplová. 

Agresor skončil na záchytce

ilustrační foto MP

Prvního dubna v ranních hodinách přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení od servírky z baru na okraji města o nevhodně se chovajícím muži. Do podniku vyslaná hlídka zjistila, že mladý muž do baru vstoupil a začal napadat přítomné hosty. Servírkou byl upozorněn na nevhodné chování. Mladík skončil na záchytce.

"Na výtku reagoval tak, že převrátil barovou židli a na barový pult rozlil pivo jiného muže. Ani za přítomnosti hlídky jej agresivita neopouštěla. Vykřikoval, že všechny zbije a bar rozbije. Strážníci agresora vyzvali k zanechání protiprávního jednání a k prokázání totožnosti. Doklady u sebe neměl, zklidnit se nehodlal a s hlídkou se nemínil bavit," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že muž byl za pomoci donucovacích prostředků předveden ke zjištění totožnosti na služebnu Policie ČR.

Byl na mol. Skončil na záchytce

ilustrační foto MP

Sedmadvacátého března v podvečer přijali prostějovští strážníci oznámení o ležícím podnapilém muži ve dvorním traktu na nám. Spojenců. Událost byla na místě vyslanou hlídkou potvrzena.

"Oznamovatel uvedl, že podnapilý muž v domě nebydlí a ani jej nezná. Opilec ležel na zemi polonahý, pouze v částečně oblečených kalhotách. Nebyl schopen komunikace, natož nějakého pohybu. K posouzení jeho zdravotního stavu byl přivolán na místo lékař. Provedená orientační dechová zkouška muži naměřila 3,36 promile," uvedla strážník Tereza Greplová. Ke zjištění totožnosti strážníci muže předvedli na Policii ČR. Bylo rozhodnuto o jeho umístění na záchytku.

Bitka v bytě. Žena skončila v nemocnici

ilustrační foto MP

Sedmadvacátého března po poledni vyjížděli prostějovští strážníci ověřit přijaté oznámení o napadání osob v bytě. Na místě byli zkontaktováni všichni účastníci rozepře. Jednalo se o manželský pár, který měl potyčku s šedesátiletým mužem. Žena skončila v nemocnici.

"Sedmapadesátiletá žena měla viditelné zranění na hlavě a krvácela z nosu. K napadení manželů došlo po hádce a dlouhodobých rozporech s šedesátiletým mužem. Nejprve agresor napadl ženu a po tom, co se jí zastal manžel, tak udeřil i jeho. I za přítomnosti hlídky se šedesátiletý muž choval agresivně a nadával přítomné ženě. K incidentu se vyjádřil tak, že jej žena pomlouvala a že jiné řešení než fyzický útok neexistuje," uvedla strážník Tereza Greplová. Svým jednáním se šedesátiletý muž dopustil přestupku proti občanskému soužití.