strážníci

Agresivní muž vybuřoval v restauraci. Na záchytku jel v poutech

ilustrační foto MP

Devátého dubna 2019 ve večerních hodinách přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny byla vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní.

Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou byl vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno mu bylo 2,22 promile alkoholu v dechu. "Dotyčný byl ve stavu, kdy nekontroloval své chování. Na místo byl  přivolán lékař k posouzení jeho zdravotního stavu. Při prohlídce lékařem se choval velice agresivně. Ohrožen na životě selháním základních životních funkcí nebyl. Bylo rozhodnuto o jeho převozu do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci.

Čtyři opilci skončili na záchytce. Během týdne!

ilustrační foto

Během týdne doprovázeli prostějovští strážníci čtyři podnapilé osoby do záchytné stanice. Všechno byli muži a všichni měli v dechu přes 2,5 promile.  

První opilec byl nahlášen na linku 156 dne 15. 3. 2019 v odpoledních hodinách na Bezručově náměstí. U kontejnerů na tříděný odpad se na zemi povaloval pětapadesátiletý bezdomovec. Muž vykazoval známky silné podnapilosti, samostatného pohybu nebyl schopen a sám se o sebe postarat nedokázal. Při orientační dechové zkoušce nadýchal 2,78 promile.

Strážníci zachránili život muži!

ilustrační foto PČR

Ve středu odpoledne prováděla motohlídka strážníků kontrolu dvorního traktu a hřiště v sídlištní zástavbě v Přerově. Strážníky zastavil svědek, který uvedl, že na schodech jednoho z domů spadl starší pán, který je zraněný. Muž si pádem způsobil krvácení na hlavě a po chvíli přestal mít hmatatelný pulz.

"Jeden ze strážníků zahájil nepřímou masáž srdce a druhý přinesl z auta přístroj AED (automatizovaný externí defibrilátor), který ke zraněnému připojili. Další svědkyně se mezitím spojila se záchrannou službou, přivolala ji na místo a strážníkům předávala informace dispečinku. Strážníci se s oznamovatelem střídali v srdeční masáži až do příjezdu zdravotníků, kteří si zraněného muže převzal," uvedl zástupce ředitele MP Přerov Miroslav Komínek.

Potřebovali si přivydělat. Prodejem na parkovišti

ilustrační foto MP

 Ve čtvrtek7. 3. 2019 po třetí hodině odpoledne bylo přijato na linku 156 prostějovských strážníků oznámení o dvou mužích, kteří nabízejí zboží na parkovišti u supermarketu. Strážníci kontaktovali oznamovatele a ten popsal osoby, které se snažily prodat v kufříku nějaké věci. 

"Hlídka dotyčné muže zastavila a požádala o vysvětlení dané situace. Jednalo se o sadu s akuvrtačkou a příslušenstvím. Oba muži shodně uvedli, že zboží zakoupili v Polsku a nevěděli o zákazu prodeje na veřejném prostranství. Veškeré zboží jim hlídka na místě odebrala a vystavila potvrzení," uvedl strážník Petr Zapletal. Muži ve věku šestadvacet a osmnácti let jsou podezřelí z přestupku pro porušení nařízení města Prostějova. Za takové jednání jim u správního orgánu muže být udělena pokuta do výše 100 000 Kč. (red)

Strážníci pomohli seniorovi. Upadl a nemohl vstát

ilustrační foto MP

Čtvrého března 2019 těsně před dvanáctou hodinou se obrátila na prostějovskou městskou polici s žádostí o pomoc žena, která měla domluvenou schůzku ohledně pedikúry s osmdesátiletým mužem. Když přišla k jeho bytu, slyšela volání o pomoc. 

"Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že muž upadl u sebe v bytě a nemůže se sám postavit zpět na nohy. Při pádu naštěstí neutrpěl žádná zranění. Jelikož mohl normálně komunikovat, uvedl zasahující hlídce, u koho jsou uloženy náhradní klíče od bytu. Jeden ze strážníků se vydal pro klíče a druhý setrval na místě. Po vyzvednutí klíče se byt nepodařilo otevřít. Příčinou byl klíč vložený v zámku zevnitř bytu," popsal situaci strážník Petr Zapletal. Přes operační středisko byl vyžádán příjezd Hasičského záchranného sboru a hasičům se podařilo dveře otevřít. Hlídka pomohla seniorovi vstát.

Neměl peníze, přesto chtěl vidět film

ilustrační foto

Ve středu 27. února 2019 v podvečer se na linku 156 prostějovských strážníků obrátil pracovník kina s tím, že mají problémy s opilým mužem. Ten si nekoupil lístek a šel rovnou do promítacího sálu sledovat film. Na jejich výzvu k opuštění prostor nereagoval. 

Na místo vyslaná hlídka zkontaktovala oznamovatele. Ten označil v sále sedícího podnapilého muže dívajícího se na film. "Hlídkou byl dotyčný vyzván k opuštění kina. Výzvy sedmapadesátiletý muž uposlechl," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že byl poučen o protiprávním jednání. Věc s hlídkou odmítal řešit. Tím, že bez zakoupené vstupenky sledoval film, porušil provozní řád kina. Jeho jednáním vzniklo důvodné podezření o přestupku proti majetku a zároveň proti veřejnému pořádku. Záležitost byla předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu. O tom hlídka muže poučila. (red)

Opilec si zdříml. Na recepci hotelu

ilustrační foto MP

Šestnáctého února 2019 půl hodiny před půlnocí se na linku 156 obrátil ředitel ubytovacího zařízení v okrajové části Prostějova s tím, že mají na recepci VIP hosta, který usnul, a recepční si s ním neví rady a nedokáže ho přimět, aby odešel.

Do hotelu vyslaná hlídka našla podnapilého padesátiletého muže. "Hlídkou byl dotyčný probuzen a doprovozen do místa bydliště, kde si ho převzala manželka. Protiprávního jednání se muž nedopouštěl," konstatovala strážník Tereza Greplová. (red)

 

Válel se po náměstí. Skončil na záchytce

ilustrační foto MP Plzeň

V úterý 19. února v odpoledních hodinách byl nahlášen na lince 156 prostějovských strážníků povalující se opilec na Žižkově náměstí. Skončil na záchytce.

"Na místo vyslaná hlídka našla opilého muže, u kterého se nacházel i jeho kamarád, který uvedl, že se o něj postará a doprovodí ho domů. Při cestě domů vznikla mezi oběma rozepře. Jednačtyřicetiletý opilý muž odmítal kamkoli dál jít. Kamarádovi se nepodařilo ho přesvědčit, a proto z místa odešel," uvedla strážník Tereza Greplová. Jednačtyřicetiletý muž nedokázal vlivem požitého alkoholu ovládat své chování, byl agresivní a budil veřejné pohoršení. Za použití donucovacích prostředků byl hlídkou zpacifikován.

Na náměstí nabízel parfémy Boos. Bude to drahé

Foto MMP

V úterý 19. února 2019 hodinu před polednem přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o muži, který na náměstí nabízí parfémy.

Na uvedené místo vyslaná hlídka zkontaktovala oznamovatelku. Ta označila muže, co jí voňavky nabízel. "Hlídka prodejce poučila o jeho protiprávním jednání. Nabízený sortiment mu strážníci odebrali a vyzvali ho k opuštění místa. Výzvu dotyčný uposlechl a odešel," uvedla strážník Tereza Greplová.

Porušení tržního řádu, kterého se sedmadvacetiletý muž dopustil, projedná příslušný správní orgán. Ten má možnost za pochůzkový prodej uložit pokutu do výše 100.000 Kč. (red)

 

Jeden pes, dvě pokuty

Foto MP

Hned po dva dny, 12. a 13. 2. 2019, řešili prostějovští strážníci jednoho psího útěkáře. 

První den v podvečer přijali telefonické oznámení o zatoulaném psovi, který se pohybuje u místního vlakového nádraží. Na místo vyslána hlídka čtyřnohého tuláka odchytila. "Dle čipu byl zjištěn z evidence jeho majitel. Strážníkům se v místě bydliště podařilo zkontaktovat manželku majitele, které byl pes předán a přestupek projednán v příkazním řízení," uvedla strážník Tereza Greplová.