střelba

Štěpánská Drulovka se střílela po čtyřiadvacáté

Foto Vladimír Hurdálek

Letošní střelecká soutěž "Štěpánská Drulovka" ve Vrahovicích byla prokazatelně čtyřiadvacátá. Na Štěpána si to rozdalo osmačtyřicet střelců.

Na prvních čtyřech místech byla docela velká tlačenice, první tři střelci dosáhli třiadevadesáti bodů, čtvrtý o pouhý bod méně. Rozhodoval tedy nástřel, tedy vítězství si odnesl Tomáš Smečka, druhý skončil Pavel Zmeškal a třetí místo patřilo Evě Frýbortové. Není bez zajímavosti, že se střílí nikoli vlastní zbraní, ale náhodně vybranou klubovou. Králem střelců pro rok 2017 se stal Drahoš Fiala. Ten dokázal jedinou ranou trefit puntík nad hlavou sněhuláka na terči, vzdáleném padesát metrů. (VH)

OBRAZEM: O pohár primátorky střílelo 35 družstev

Foto MMP

Pětatřicet tříčlenných družstev se v pátek na střelnici ve Vrahovicích utkalo ve střelecké soutěži O pohár primátorky města Prostějova.

Střílelo se ze zbraní Glock ráže 40, což je služební zbraň Městské policie Prostějov. První skončilo družstvo PČR Prostějov, druhé MP Prostějov a třetí stupínek patřil družstvu Střeleckého klubu Prostějov. (ber)

Strážník, který zastřelil psa, je stále ve službě

ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informovaly, strážník prostějovské městské policie, který v květnu 2015 zastřelil německého ovčáka, byl odsouzen k roční podmínce a náhradě škody ve výši téměř 100 tisíc korun. Proti rozsudku se Radim S. odvolal, ve službě zůstává.

Je vinen z trestného činu zneužití pravomoci úředního činitele, týrání zvířete a poškození cizí věci, sdělila rozsudek soudkyně Ivona Otrubová, která Radimu S. vyměřila roční podmínku a náhradu škody ve výši téměř 100 tisíc korun.

Podle státního zástupce Ivo Černíka se strážník odvolal, podobný krok zvažuje i on sám. Rozsudek podle něj neřeší návrh zbavení výkonu služby.

Radim S. tak stále slouží. „Rozsudek není pravomocný, uvidíme, jak dopadne odvolání,“ konstatoval ředitel MP Prostějov Jan Nagy.

Pamatujete na případ zastřeleného psa strážníkem? Padl první rozsudek

Ilustrační foto ber

24. května 2015 zastřelil prostějovský městský strážník německého ovčáka. Složitý případ rozplétala několik měsíců soudkyně Ivona Otrubová. V minulých dnech vynesla rozsudek. Pro strážníka Radima S. skončil trestem. 

O prvním soudním jednání PvNovinky informovaly na http://pvnovinky.cz/krimi/35172-vloni-v-kvetnu-zastrelil-mestsky-straznik-psa-vcera-dorazil-k-soudu

Po několika jednáních, kdy soudkyně veslechla svědky i soudní znalce, vynesla rozsudek. Radim S. musí majiteli psa Milanu Hantákovi vyplatit 100 tisíc korun odškodného. Navíc dostal rok podmínku. Rozsudek dosud není pravomocný. (ber)

 

Případ zastřeleného psa bude pokračovat v prosinci

ilustrační foto ber

24. května 2015 zastřelil prostějovský městský strážník německého ovčáka. Složitý případ i nadále rozplétá soudkyně Ivona Otrubová. Při dnešním jednání vyslechla další tři svědky, další jednání nařídila na prosinec.

O prvním soudním jednání PvNovinky informovaly na http://pvnovinky.cz/krimi/35172-vloni-v-kvetnu-zastrelil-mestsky-straznik-psa-vcera-dorazil-k-soudu. Dnes se u soudu všichni aktéři sešli znovu. Soudkyně vyslechla tři svědky, majitele pozemku Milloše S., jednoho ze zaměstnanců Sportcentra, který se v době incidentu pohyboval na místě, a sousedku poškozených, Lenku M.

Vloni v květnu zastřelil městský strážník psa. Včera dorazil k soudu

ilustrační foto ber

24. květen 2015, 14,30 hodin. V Olympijské ulici v Prostějově zazní tři výstřely z pistole. Na místě zůstává mrtvý německý ovčák a hlavní aktéři. Majitel psa a dva městští strážníci. Po bezmála roce a půl se setkali znovu. V pondělí 31. října u Okresního soudu v Prostějově.

„Radim S. je obžalován ze zneužití pravomoci úředního činitele, týrání zvířete a poškození cizí věci,“ sdělil soudkyni Ivoně Otrubové státní zástupce Ivo Černík.

Podle zmocněnce majitele psa, poškozeného Milana H., byla cena zvířete stanovena na 93 600 korun. Dalších 300 tisíc si majitel nárokuje jako nemajetkovou újmu.

OBRAZEM: Ve Vrahovicích se střílelo O pohár primátorky

Foto MMP

V areálu střelnice ve Vrahovicích se v pátek uskutečnila každoroční střelecká soutěž O pohár primátorky města Prostějova. Sportovní zápolení ve střelbě zahájila první dáma Prostějova, primátorka Alena Rašková.

„Jde o soutěž tříčlenných družstev i jednotlivců, vyhodnocují se jak ženy, tak i muži. Cenu získá také nejlepší střelec," vysvětlil ředitel Městské policie Jany Nagy.

Podle informaci PvNovinek si v ženách vystřílela první místo Eva Frýbortová ze Střeleckého klubu Prostějov, v mužích zvítězil člen PČR. V družstvech zvítězila Policie ČR, druhé místo obsadila MPPv a Střelecký klub si odnesl trofej za třetí místo. (ber)

Aktualizujeme: Dva vojáci byli zraněni při střelbách!

ilustrační foto ZZS

Při nácviku střelby ve vojenském prostoru Libavá se ve středu večer zranili tři vojáci. Původní zprávy mluvily o dvou zraněných. Podle prezidenta Miloše Zemana, který je na návštěvě Olomouckého kraje, nehodu způsobilo bojové vozidlo, které omylem vystřelilo na druhé.

„Takže to byla střelba z blízké vzdálenosti, proto měla také ty následky, které měla. Konkrétní viník je vyšetřován vojenskou policií, ale protože jich ve voze bylo více, zatím se neví, kdo to byl,“ řekl prezident. 

Případ zastřeleného psa městským strážníkem není stále vyšetřen

Ilustrační foto ber

V neděli 25. května 2015 odpoledne se v Prostějově střílelo. Městské strážníky napadl německý ovčák. Ti psa, který na ně údajně zaútočil, zastřelili. Případ stále šetří Policie ČR.

Městští strážníci zasahovali v ulici Pod Kosířem, kde podle verze jednoho ze strážníků mělo dojít k útoku psa. Toho měl vyslat jeho majitel. Strážník následně psa usmrtil třemi výstřely. "Zásah byl adekvátní situaci, kolega postupoval naprosto podle předpisů," sdělil tehdy redakci muž, který si vzhledem ke svému povolání nepřál být jmenován.  

Mluvčí Policie ČR Prostějov František Kořínek redakci dnes potvrdil, že ani po jedenácti měsících není případ uzavřen. "V této chvíli Vám mohu pouze potvrdit, že  se případ i nadále šetří," uvedl mluvčí. (ber)

V Soběsukách zemřel senior. Prostřelil si hlavu

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Se životem se rozhodl skoncovat muž ze Soběsuk. Jeho tělo bylo objeveno minulý čtvrtek v potoce za soběsuckým Domem pro seniory. Osmašedesátiletý muž si prostřelil hlavu jateční pistolí. O případu informoval Prostějovský večerník.

Podle ředitele prostějovské záchranky Radomíra Gurky tělo na místě leželo delší dobu a na záchranáře tak zbylo pouze ohledání. Jateční pistole, kterou se muž zastřelil, byla nalezena vedle těla, dopis na rozloučenou ale zřejmě neexistuje.
Případem se zabývají prostějovští policisté, kteří se přiklánějí k verzi sebevraždy. (ber)