tanec

Děti tančí dětem již potřetí!

Foto TS Pirouette

Nyní již tradiční vánoční charitativní akci Děti tančí dětem rozjela Taneční škola Pirouette v roce 2015. Tehdy se lektorky rozhodly spojit vánoční vystoupení dětí pro rodiče s něčím ušlechtilým. Název projektu se přímo nabízel.

Stejně jako předchozí ročníky byly za sebou tři jednotlivé koktejly. Na každém z nich se představila část tanečnic a tanečníků se svými novými choreografiemi, chystanými na nadcházející soutěžní sezónu. Třikrát tak mohli vidět rodiče a příznivci školy rozehřátí a rozcvičení všech účinkujících, krásné choreografie ve stylu moderndance, show dance i street dance a také ukázky baletu.

Jsou vaše děti individualisté? Taneční studio Outclass Rockers je tu právě pro vás!

ilustrační foto skupina Outclass Rockers

V loňském roce poprvé jsme čtenáře Prostějovských novinek krátce seznámili s taneční skupinou Outclass Rockers. Jelikož začal nový školní rok a vaše děti či vy sami jste ještě nedořešili, jaké kroužky navštěvovat, dovolíme si vám představit tuto skupinu opět. Tedy, spíše se představí oni sami:

"Jeden rok je za námi a doufáme, že ještě spoustu let před námi. Jsme skupina Outclass Rockers zaměřená na taneční styl zvaný b-boying (breakdance).

Pro začátek bychom chtěli uvést, jakým způsobem u nás probíhají taneční lekce. Hodiny máme rozvržené do dvou kategorií, které se skládají ze starších a mladších členů. Nejmladší členové se pohybují okolo čtyř až devíti let, starší členové od devíti let výše. V této kategorii již věk nehraje roli.

Soutěžte o vstupenky na MY! Velký taneční svátek již tuto neděli!

ilustrační foto TS Free Dance

Jak PvNovinky informovaly, Taneční studio Free Dance slaví v neděli dvacet let od svého založení. A my vám dnes nabízíme soutěž, ve které můžete vyhrát vstupenky na jedinečnou show, kterou studio k výročí pořádá. 

Postačí, když do zítřejšího dne, pátku 13. října do 12 hodin, zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, které prostějovské osobnosti TS Free Dance věnuje v show vzpomínku. Odpověď označte v předmětu MY, nezapomeňte napsat mimo svého jména i adresu a telefonní kontakt. Pro dva vylosované máme vstupenky pro dvě osoby. (red)

 

 

Největší prostějovská taneční přehlídka se blíží!

Foto Pavel Ponížil

V neděli 4. června proběhne na sportovní hale Sportcentra – DDM již avizovaná tradiční taneční přehlídka Pohyb je život! První choreografie bude možné spatřit od 13:30 hodin. Pořadatelé z regionálního centra České asociace Sport pro všechny se Sportcentrem – DDM přichystali opět bohatý program, když se na tanečním parketu vystřídá na 450 tanečníků ze sedmi různých tanečních škol a studií.

A kdo se představí letos? „Mezi tradiční účastníky akce patří TS Free Dance, TŠ Pirouette a Aerobik klub Pavlíny Radičové. V minulých letech jsme zahájili spolupráci se školou Extension Dance pod uměleckých vedením Ondřeje Berkyho či prostějovským roztleskávačkami. Mám velkou radost, že se vrací na halu i Základní umělecká škola pod vedením Pavly Krieger Jahodové. Letos prvně se nám představí taneční škola z Tovačova,“ uvedl jeden z hlavních pořadatelů akce Jan Zatloukal.

TS Free Dance hledá nové členy! Přihlásit se můžete i on-line

Foto archiv Jana Bálešová

TS Free Dance vyhlašuje zápis do tanečního souboru. Tentokrát své potomky či sami sebe můžete přihlašovat on-line na webu studia.

„Přijímáme přihlášky dětí ve věku od tří let a opravdu velmi uvítáme, když se budou hlásit kluci. Těch není nikdy dost a street dance je přesně pro ně,“ podotkla s úsměvem Jana Bálešová.

V kategorii mini soutěží děti od pěti let, ty menší chodí do taneční přípravky. „V tanci platí, že co se v mládí naučíš, poneseš si už napořád. S dětmi pracujeme moc rádi, jsou tvárné a plné nadšení,“ dodala.

Od letošního roku TS Free Dance nabízí možnost on-line zápisu. „Nebojte se přijít, u nás tancují opravdu všichni,“ přidala pozvání Monika Bálešová.

TS Free Dance děkuje za hlasy na Youtube! Díky nim získali pohár!

Foto archiv Jana Bálešová

Taneční studio Free Dance se na Youtube účastnilo soutěže o nejsledovanější video Czech dance tour, nové taneční soutěže, kde zatím sbírá samé zlato. Jana Bálešová v polovině května poprosila prostřednictvím PvNovinek o podporu a hlas. A teď jménem všech tanečníků děkuje za velkou podporu, která vedla k vítězství!

"Díky obrovské vlně podpory jsme zvítězili s naprostým přehledem. Video má dnes přes devět tisíc zhlédnutí a my radost ze získaného poháru," vzkazuje Jana spolu s velkými díky.

Vítězné video si můžete prohlédnout na https://www.youtube.com/watch?v=51Srh9Xmmto. (ber)

Kam v neděli? Na Pohyb je život!

Foto archiv Jana Bálešová

V neděli 4. června bude sportovní hala Sportcentra – DDM Prostějov v Olympijské ulici patřit tanečníkům. Přijďte se podívat na jedinečný XXI. ročník otevřené regionální přehlídky pohybových skladeb!

Přehlídka pro veřejnost začne ve 13,30 hodin, vyhodnocení bude v 16 hodin „Přijďte se podívat na to nejlepší, co je v našem regionu na taneční scéně k vidění,“ přidala pozvánku Jana Bálešová z TS Free Dance.

Uvidíte street dance, show dance, mažoretky, free dance, sportovní a dance aerobic a gymnastické skladby. (ber)

 

Free Dance soutěží na Youtube. Podpořme prostějovské tanečníky!

ilustrační foto Free Dance

Taneční studio Free Dance se na Youtube účastní soutěže o nejsledovanější video Czech dance tour, nové taneční soutěže, kde zatím sbírá samé zlato. Jana Bálešová teď jménem všech prosí o podporu a hlas.

"Na vítěze nám chybí 400 zhlédnutí, a naši rodiče i tanečníci už na to sami nestačí. Moc by nám pomohl každý hlas, který nám dáte," vzkazuje Jana. (red)

Taneční studio Outclass Rockers nabízí rozvoj těla i mysli

Foto Taneční studio OČR

Taneční studio Outclass Rockers vzniklo v Prostějově v říjnu loňského roku. Lektoři Patrik Jurča a Martin Metelka v něm učí Break dance. Prvního jmenovaného jsme požádali o krátký rozhovor.

Kde vaše studio působí?

Trénujeme každou středu a pátek od 17 do 18:30 hodin v DDM na Vápenici 9 v Prostějově.

Co vás vedlo k založení studia?

OBRAZEM: "Dnes tančí" již popáté!

Foto David Vančík

Již popáté se v Městském divadle v Prostějově představili studenti Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose Prostějov v rámci programu ,,Dnes tančí“.

V neděli 12. února od 17 hodin se hlavní sál městského divadla přesunul do daleké taneční a muzikální historie. Žáci pod vedením učitelky a choreografky Pavly Krieger Jahodové představili čtrnáct choreografií inspirovaných historií. Několik stovek diváků mělo jedinečnou možnost zhlédnout taneční vystoupení nejmenších žáčků inspirované pravěkem až po hity swingu, rock´n´rollu, diska, Beatles, W. A. Mozarta nebo P.I. Čajkovského.