tenis

Petra Kvitová bude znovu útočit na tenisový trůn

Na antukovém turnaji v německém Stuttgartu se může Petra Kvitová posunout na post světové jedničky v žebříčku WTA. Z turnaje se na poslední chvíli odhlásily světové hvězdy jako Halepová, Svitolinová nebo Šarapovová.

I díky těmto skutečnostem patří Kvitová mezi největší favoritky na vítězství v celém turnaji. Aby se posunula na post světové jedničky, turnaj musí vyhrát. A zároveň potřebuje zaváhání nynější světové jedničky Japonky Osakaové, aby nepřešla přes první kolo.

Loni zde rodačka z Fulneku žijící v Prostějově vypadla hned v prvním kole. Titul zde obhajuje Karolína Plíšková. (JF)

Fed Cup vypukl. Losovalo se na radnici

Foto MMP

Duely Fed Cupu Česko - Kanada na nadcházející víkend v Prostějově jsou známy!Losování proběhlo obřadní síni prostějovské radnice, kde všechny přítomné přivítal primátor František Jura.

ilustrační foto FB

Trojnásobné zastoupení bude mít český tenis ve čtvrtfinále ženské dvouhry na turnaji v Miami. Petra Kvitová zdolala Caroline Garciaovou z Francie, Karolína Plíšková Julii Putincevovou z Kazachstánu a Markéta Vondroušová Tatjanu Mariaovou z Německa. Poslední dvě jmenované čeká vzájemný souboj, Kvitovou pak možnost postoupit do čela světového žebříčku.

Petra Kvitová má šanci probojovat se v Miami do čela světového žebříčku před Japonku Naomi Ósakaovou. Jistotu bude mít v případě zisku titulu, nebo když postoupí do finále a Rumunka Simona Halepová turnaj nevyhraje. „Jsem pořád tady a bojuju. Uvidíme, co přinese budoucnost,“ řekla Kvitová v Miami a zároveň dodala: „Já jsem už dosáhla velkých věcí dřív i teď při návratu. Jsem opravdu se vším spokojená.“ (red)

Češky půjdou do baráže Fed Cupu bez Kvitové a Plíškové

Český fedcupový tým se bude muset v dubnové baráži proti Kanadě v Prostějově obejít bez Petry Kvitové a Karolíny Plíškové. Obě tenistky se předběžně omluvily kapitánovi Petru Pálovi.

„Obě hráčky se kapitánovi dopředu osobně omluvily. Kapitán jejich rozhodnutí v nabité sezoně a před přechodem na antukovou část respektuje. Je v kontaktu s ostatními hráčkami, které přicházejí v úvahu,“ uvedl mluvčí fedcupového týmu Karel Tejkal.

Český tým musí absolvovat barážové utkání poprvé od roku 2008, kdy si v Izraeli vybojoval postup do první divize Světové skupiny. Letos však Češky v úvodním kole prohrály v Ostravě s Rumunskem 2:3 a musí se utkat 20. a 21. dubna s Kanadou o setrvání mezi elitou.

Petra Kvitová bojuje v Petrohradu

ilustrační foto FB Petra Kvitová

Petra Kvitová v Petrohradu vykročila za obhajobou výhrou 6:2, 7:6 ve druhém kole nad běloruskou tenistkou Viktorií Azarenkovou.

Ve čtvrtfinále Kvitovou čeká osmá nasazená Donna Vekičová. S chorvatskou tenistkou se dosud na okruhu WTA utkala jen jednou před pěti lety a duel v Miami tehdy vyhrála. (red)

Petra Kvitová je ve finále Australian Open!

Foto FB Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová si potřetí v kariéře a poprvé na Australian Open zahraje grandslamové finále. Do boje o titul se v Melbourne dostala po semifinálové výhře nad Američankou Danielle Collinsovou 7:6 a 6:0.

"Postup do finále pro mě znamená všechno. Moc jsem si přála být zase v grandslamovém finále a jsem nesmírně šťastná," řekla Kvitová v rozhovoru po utkání.

Sobotní finále mohlo mít ryze české obsazení. Ve druhém dnešním semifinále ale Karolína Plíšková podlehla Japonce Naomi Ósakaové. Ta tedy bude v sobotu soupeřkou Petry Kvitové. Držíme pěsti! (red)

Petra Kvitová je v semifinále Australian Open!

Petra Kvitová ve čtvrtfinále Australian Open přejela domácí Ashleigh Bartyovou za hodinu a osm minut 6:1 a 6:4 a postupuje do semifinále!

V Melbourne ji v semifinále čeká americká senzace turnaje, nenasazená Danielle Collinsová z USA. Ve čtyřhře ze čtvrtfinále postupují Markéta Vondroušová s Barborou Strýcovou.

Po Australian Open může Petra Kvitová poprvé v kariéře stanout na vrcholu žebříčku. Její postup znamená, že o post světové jedničky určitě přijde Rumunka Simona Halepová. (ber)

Petra Kvitová vyhrála v Sydney dvouhru!

Tenistka Petra Kvitová vyhrála turnaj v Sydney a získala šestadvacátý titul. Úspěšná byla i Kateřina Siniaková, která vyhrálav Sydney čtyřhru a připsala si na okruhu WTA pátý deblový titul.

Ve finále Kvitová porazila domácí Ashleigh Bartyovou 1:6, 7:5, 7:6 a v žebříčku se posune na šesté místo. Šestadvacátým vavřínem v kariéře si Kvitová upevnila postavení třetí nejlepší Češky a už jen jeden triumf ji dělí od Hany Mandlíkové. Nedostižná bývalá světová jednička Martina Navrátilová během kariéry slavila ve dvouhře 167 titulů. (red)

Petra Kvitová v Cincinnati vypadla

Petra Kvitová na turnaji v Cincinnati postup do finále nevybojovala.

Aktuální česká jednička, jež byla na turnaji nasazena jako číslo osm, nezvládla na okruhu WTA semifinálový duel poprvé v sezoně a s Kiki Bertensovou z Nizozemska prohrála i druhý zápas za poslední dva týdny, tentokrát 6:3, 4:6, 2:6. (red)

Petra Kvitová porazila Serenu Wiliamsovou!

Tenistka Petra Kvitová podruhé v kariéře porazila Američanku Serenu Williamsovou!

Osmá nasazená hráčka turnaje v Cincinnati zdolala bývalou světovou jedničkou ve 2. kole po dvouhodinovém boji 6:3, 2:6 a 6:3. Ve třetím kole se Kvitová utká s Francouzkou Kristinou Mladenovicovou. Letošní vítězka pěti turnajů WTA Kvitová si připsala na konto už čtyřicátou výhru v sezoně. Gratulujeme! (red)