tenis

Tenisový klub vypsal odměnu na dopadení útočníka. Jedno sto tisíc!

ilustrační foto ber

Prostějovský tenisový klub se rozhodl, že tomu, kdo pomůže dopadnout pachatele, který v prosinci přepadl Petru Kvitovou, vyplatí stotisícovou odměnu.

Šéf klubu Miroslav Černošek uvedl, že nápad s odměnou za dopadení vznikl bezprostředně po události a že se zapojili hráči, trenéři, správci kurtů, vrátní, kteří tímto chtějí pomoci k dopadení pachatele. "Všichni tady máme Petru moc rádi. Tím, co se stalo, jsme otřeseni. Uvítáme, když třeba i díky této odměně policie toho, kdo si dovolil s nožem na bezbrannou dívku, co nejrychleji dopadne," uvedl Černošek, který také přispěje. (Zdroj TN.cz)

Rok 2017 bude skvělý! Usmívejte se! vzkazuje Petra Kvitová

Foto FB

Petru Kvitovou krátce před vánočními svátky napadl v jejím bytě útočník a pořezal ji na levé ruce. Z příspěvků je ovšem zná, že je Petra silná bojovnice a to také přeje i ostatním.

"Rok 2016 byl velmi složitý a náročný, takže všichni můžeme s radostí přivítat nový rok a nový začátek. Ahoj 2017! Prosím, buď pro nás skvělým. Budeme se snažit celý rok usmívat," vzkazuje na FB Petra Kvitová. (red)

Petra Kvitová oslavila Vánoce v domě plném květin

Foto FB Petra Kvitová

O útoku dosud stále neznámého pachatele, který krátce před Štšdrým dnem napadl a pořezal tenistku Petru Kvitovou v jejím prostějovském bytě, PvNovinky podrobně informovaly. Petra se podrobila náročné operaci a Vánoce trávila u rodičů v Bílovci. Dům Kvitových zaplnily květiny od Petřiných příznivců. Ona sama všem poslala hned dva vzkazy.

"Posílám lásku a polibky a děkujeme za naplnění našeho domu květinami. Děkuji! Za to, že jste se mnou, za vaši podporu, za to, ze ve mě věříte. To vše mi dává ještě větší sílu a energii se s tím vším poprat! Děkuju vám," napsala na FB stránce Petra. K přání brzkého uzdravení se přidává i redakce PvNovinek a spolu s čtenáři Petře přejeme co nejúspěšnější rehabilitaci. (ber)

Petra Kvitová propuštěna z nemocnice. Cítím se dobře, vzkazuje fanouškům

ilustrační foto ber

Tenistka Petra Kvitová se dnes, tedy v pátek 23. prosince objevila na veřejnosti. Krátce po propuštění z nemocnice ve Vysokém nad Jizerou přečetla na brífinku v Praze prohlášení ke svému zdravotnímu stavu. Cítí se dobře a děkuje všem za podporu. Na kurty se hodlá vrátit.

"Je mi jedno, jak dlouho to potrvá. Tři měsíce, půl roku, rok. Jednoho dne se chci vrátit a udělám pro to všechno," uvedla. Rekonvalescence potrvá několik měsíců. Na turnaje se podle odhadů bude moci vrátit nejdříve ve druhé polovině příštího roku. (red)

Petra Kvitová je po čtyřhodinové operaci prstů

ilustrační foto ber

Tenistka Petra Kvitová si ze střetu s útočníkem, který ji v úterý ráno napadl v jejím vlastním bytě, odnesla vážná poranění levé ruky. Ještě včera se musela podrobit operaci.

Lékaři při operaci dlouhé tři hodiny a 45 minut zašili poraněné šlachy na článcích všech prstů levé ruky a dva nervy. "Petra nesmí tři měsíce ruku přetěžovat a určitě nestihne první část sezony včetně grandslamového Australian Open, " informoval mluvčí tenistky Karel Tejkal.

"Jsem otřesená, ale šťastná, že žiju. Zranění je vážnější, ale pokud o mně něco víte, tak to, že jsem silná a že se s tím poperu," napsala Petra na svém facebooku. (ber)

BONVER TENISOVÁ EXTRALIGA už o víkendu. A zdarma!

ilustrační foto logo

Extraliga je kláním smíšených týmů nejlepších tenisových klubů České republiky o titul Mistra České republiky. Vítězem posledního ročníku se stal tenisový tým TK AGROFERT Prostějov. Účastníci Mistrovství ČR mají ve svých týmech nejen nejlepší české tenisty, ale i atraktivní zahraniční posily.

Hrají se dvě semifinálové skupiny, kde vítězové postupují do finálových skupin. Vítězové finálových skupin hrají o Mistra České republiky. 

Finálová skupina „Prostějov“, tenisová hala v areálu TK Prostějov, 17. – 21. 12. 2016

17. 12. 2016 TK AGROFERT Prostějov – TK PRECHEZA Přerov, začátek utkání v 10.00 hodin

18. 12. 2016 TK PRECHEZA Přerov – vítěz zápasu RPM Milten Milovice - LTK Liberec, začátek utkání v 10.00 hodin

Radnici navštívila veleúspěšná tenistka Lucka Šafářová

Foto ber

Před pár dny vstoupila do zasedací místnosti prostějovské radnice první tenisová legenda, Petra Kvitová. Dnešek patřil další skvělé tenistce, Lucii Šafářové. Čerstvá vítězka letošního US Open, který vybojovala spolu s Bethanií Mattekovou-Sandsovou, se do republiky vrátila pouze na den a půl. V úterý ji čekalo přijetí na Pražském hradě, středu věnovala unavená, ale stále usměvavá Lucka, právě Prostějovu.

"Nikdy jsem na prostějovské radnici nebyla, to, co vidím, je moc hezké. Na prohlídku ale bohužel nemám čas, ještě mě čekají nějaké povinnosti a v devět ráno odlétám do Tokia. Tenisová sezona nekončí," posteskla si novopečená vítězka. Na otázku, čeho si cení více, zda vítězství na US Open či bronzové olympijské medaile, odpověděla stručně. "Nejde to srovnávat, když jsme byly dekorovány na olympiádě, brečely jsme štěstím, ten pocit je jedinečný. Turnaje jsou součástí mé práce a v té chci být co nejlepší," konstatovala Lucie.

Petra miluje Pink a sportovce. A možná ji u nás provdáme!

Foto ber

Tenistka Petra Kvitová sice pochází z Bílovce, Prostějov již ovšem několik let považuje za svůj domov. Usměvavé a nesmírně milé dívce jsme položili několik osobních otázek. A hádejte co, možná jí v Prostějově najdeme i ženicha!

Petro, napřed trochu tenisově. V utkání o třetí místo jste ovládla bitvu s Madison Keysovou z USA a v Riu de Janeiro vybojovala bronzovou medaili. Je to pro Vás úspěch, nebo jste čekala víc?

 Tak první bylo samozřejmě zklamání, brala bych lepší umístění. Na druhou stranu, dnes to beru jako úspěch. Medaile z olympijských her jí bezesporu je.

Stačila jste se vůbec v Riu na některé sporty podívat?

Na radnici zavítala Petra Kvitová!

Foto ber

Olympijská medailistka z Ria, tenistka Petra Kvitová, byla v pátek hostem na prostějovské radnici. Usměvavé dlouhonohé krásce složil Prostějov hold prostřednictvím svých vrcholných představitelů.

„Je to první olympijská medailistka, kterou máme tu čest ve zdech naší radnice uvítat,“ konstatovala primátorka Alena Rašková, která Petře zároveň poděkovala za vynikající reprezentaci města a popřála jí hodně úspěchů do dalších bojů.

Petře zároveň předala originální a ryze prostějovský dárek – její vlastní panenku. Podle kresby 11leté Elly Řihoškové ji zpracovala její maminka, která je další prostějovskou celebritou, módní návrhářka Yvona Leitnerová.

Od Petry primátorka naopak obdržela unikátní olympijskou šálu, která ji provázela celou olympiádou. 

Dva s Prostějovem spojené bronzy

ilustrační foto FB Petra Kvitová

O víkendu se medailové štěstí na letních olympijských hrách usmálo i na sportovce spojené s Prostějovem.

Bronzovou medaili v ženské tenisové dvouhře vybojovala v sobotu Petra Kvitová, když dokázala v třísetové bitvě překonat americkou soupeřku Madison Keysovou. Jen o chvíli později se z medaile stejné hodnoty mohla radovat také Lucie Šafářová, která ji vybojovala v soutěži ženských tenisových čtyřher, a to společně se svou kolegyní Barborou Strýcovou. Obě přehrály v "setrovražedném" utkání ve dvou setech další český pár Hlaváčková-Hradecká, na který zbylo jen nepopulární čtvrté místo. (red)