těžké ublížení na zdraví

S tak brutálním útokem jsem se ještě nesetkal, uvedl státní zástupce v závěrečné řeči

Foto ber

O případu 22letého Oldřicha Fialy PvNovinky informovaly 21. října letošního roku. Tehdy se mladík, obviněný z těžkého ublížení na zdraví, postavil před prostějovský soud poprvé. Jednání pokračovalo v úterý 24. listopadu. Oldřich Fiala si vyslechl ortel. Odsedí si 7,5 roku. Ve věznici s ostrahou.

Mladík s ledva dokončeným základním vzděláním notně popíjí. Pod vlivem alkoholu byl i 13. května letošního roku, kdy na ubytovně v Olomoucké ulici v Prostějově napadl padesátiletého Pavla Jakubčíka. Napadeného muže zachránila před smrtí jen pohotovost dalšího z obyvatel ubytovny i velké štěstí při následné péči. Více zde - http://pvnovinky.cz/krimi/29082-mel-jsem-nervy-rika-mladik-ktery-malem-u....

Měl jsem nervy, říká mladík, který málem ukopal člověka

Foto ber

Alkohol provází dnes dvaadvacetiletého Oldřicha Fialu od dětství. Díky tomu, že mu hojně holdovali jeho rodiče, skončil i v dětském domově. Mladík s ledva dokončeným základním vzděláním, sám notně popíjí. Pod vlivem alkoholu byl i 13. května letošního roku, kdy na ubytovně v Olomoucké ulici v Prostějově napadl padesátiletého Pavla Jakubčíka. Napadeného muže zachránila před smrtí jen pohotovost dalšího z obyvatel ubytovny i velké štěstí při následné péči. Fialův případ včera projednával Okresní soud v Prostějově.

Oldřichu Fialovi klade státní zastupitelství za vinu zločin těžkého ublížení na zdraví. Pavla Jakubčíka nejprve srazil ze schodů a pak jej opakovaně kopal do hlavy. Ještě předtím stačil zdemolovat pokoj své sestřenice, u které byl na ubytovně na návštěvě. „Měl jsem nervy,“ zdůvodnil mladík své počínání. Agresivně se začal chovat po požití 12 piv a zhruba půl litru vodky. Proč muže napadl, si údajně nepamatuje. „Je mi líto, co jsem udělal. Omlouvám se,“ sdělil senátu, kterému předsedá předseda Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl.

Trvalé následky