TJ Haná

Regionální derby ve Smržicích vyhráli Hanáci

Foto Z. Kulíšek

Ve druhém hracím kole I. B třídy sk. B olomouckého KFS se v sobotu 14. srpna 2021 utkaly Smržice s Hanou Prostějov.

Hosté se po krátkém seznámení se zastřiženým trávníkem ujali ve třetí minutě vedení. Gábor po nahrávce Typnera obešel obránce a střelou podél brankáře Adamíka otevřel skóre zápasu – 0:1. Celý první poločas měli hosté několik gólových šancí po přihrávkách Gábora, ale domácím se dařilo všechny ubránit. Ve 40. minutě napálil Gábor zblízka vnitřní břevno domácí branky, míč se však odrazil do pole.

TJ FC Hněvotín – Haná Prostějov 2:4 (1:1)

ilustrační foto Zdeněk Kulíšek

Po téměř desetiměsíční fotbalové přestávce zaviněné koronavirem se opět rozjely soutěže KFS Olomouc. Hráči Hané Prostějov zavítali do Hněvotína. I když nastoupili v neúplné sestavě a bez několika opor, od začátku utkání byli domácím vyrovnaným soupeřem.

Obě mužstva se dostala do několika šancí, ale šťastnější byli Hanáci. Už v 9.minutě unikl po křídle s míčem Hladký, nacentroval jej na zadní tyč a tam to „uklidil“ do branky Jakub Novák – 0:1. Domácí se otřepali a hned v následující minutě vyrovnali, když střela Vyroubala skončila v brance Maráka - 1:1. Celý poločas byla hra vyrovnaná a obě mužstva neproměnila několik šancí.

Hanáci bojovali s raketami v ruce

Foto Oldřich Lošťák

V sobotu 10. července 2021 se uskutečnil na kurtech ve Sportovní ulic již 10 .ročník tenisového turnaje Haná cup. Osm dvojic bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin.

Skupinu "A" vyhrála dvojice Cibulec, Hanák s šesti body, druzí skončili Mašík a Kaprál, třetí místo získal Lošťák s Ohlídalem. Čtvrtou pozici vybojoval Macourek s Ondráčkem.

Skupinu "B" vyhrál pár Raška, Krupička s šesti body, před dvojicí Kratochvíl, Daniel Kolář. Třetí skončili Jančiar se Zbožínkem. Čtvrtí ve skupině "B" zůstali Rubeš a Synek.

Prostějovská Haná slaví 90 let!

ilustrační foto plakát

Tradiční prostějovský amatérský fotbalový klub Haná Prostějov slaví 90 let od svého založení. Oslavy se budou konat tuto sobotu 26.6.2021 v městském fotbalovém areálu Za Místním nádražím.

Mimo pěti fotbalových zápasů si návštěvníci budou moci prohlédnout výstavu "90 let Hané", sami si zahrát fotbálek na vedlejším hřišti, zaskákat si na trampolíně pod vedením profesionálního trenéra a menší děti si zařádit na skákacím hradě.

Vedení klubu srdečně zve všechny své hráče, bývalé hráče a funkcionáře, příznivce a vůbec všechny, kteří chtějí prožít pohodový sportovní den! (red)

Fotbalistům Hané stále přeje štěstí. Slovan ČERNOVÍR – Haná Prostějov 0:1

V nedělním odpoledni se Hanáci utkali v 7. kole 1.B. tř. sk.B olomouckého KFS na hřišti Slovanu Černovír, který ještě vloni hrál župní přebor. Domácí hrozili celý zápas centrovanými balóny do vápna, ale vzadu měli okna, která se Hané dlouho nepodařilo potrestat.

Ve 2. poločase měl sám hostující Cibulec čtyři gólové šance. Domácí drželi více míč a měli optickou převahu. O vítězství Hanáků rozhodla šťastná devadesátá minuta. Po centru Cibulce hlavičkoval Jakub Novák nejdříve do tyče, ale odražený míč vstřelil za záda gólmana Blažka - 0:1!

Hanáci doma bodovali s Jesencem

V regionálním derby 1.B třídy sk.B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na umělce proti mužstvu Jesenec – Dzbel. Celý první poločas byl plný střetů a faulů a také v něm padly všechny góly.

V 18. minutě zahrával Typner trestný kop a míč z hlavy Vašuta skončil za zády překvapeného Hensla – 1:0. V 38. minutě utekl s míčem od půlící čáry domácí Zatloukal, jeho prudkou střelu brankář hostí vyrazil do míst, kde nabíhal Danis a ten pohodlně dorazil míč do sítě – 2:0. Hráčům Jesence se podařilo ve 44. minutě snížit z penalty kapitánem Čížkem. Celý druhý poločas hosté tlačili, ale Hanáci své vítězství uhájili.

Fotbalisté Hané bilancovali

Foto TJ Haná

Ukončení letošní podzimní sezóny pojali fotbalisté prostějovské Hané přátelsky. Nastoupili proti sobě v sobotu v 17.00 hodin na umělce a to mladí (roč. 1979 a mladší) a staří (roč. 1978 a starší). V utkání hraném 2x třicet minut za již zimního počasí odvedli všichni hráči svůj nejlepší výkon.

Mladíci vyhráli první poločas 4:3, ale  „staří" v druhém poločase přidali, a když využili chyb v řadách mladíků, skončil zápas remízou 6:6.

Sestava mužstev: Mladí – Lošťák, Zlámal, Mlčoušek, Strouhal, Pavel Trnavský, Mašík, Zbožínek a Krupička.

Staří  - Hlávka, Michal Trnavský, Hanák, Kaprál, Daniel Kolář, Cibulec, Ociepka, Jančiar.

Střelci branek: Mladí: Strouhal 3, Krupička 2, Pavel Trnavský 1 - Staří: Daniel Kolář, Michal Trnavský 2, Jančiar 1.

Hanáci přivezli z "Vrchátek" tři body

Foto Jiří Gándhí Procházka

Ve 22. kole 1.B třídy KFS Olomouc nastoupili hráči Hané na trávě zachraňujících se Vrchoslavic a zápas pro ně začal výtečně.

Již ve čtvrté minutě vyrobili domácí zadáci hrubku v obraně a Marek Zatloukal nezaváhal a překonal brankáře Jurčíka – 0:1. V 17. minutě kopali domácí roh a míč dopravil za záda brankáře Maráka Michal Hradil - 1:1. O šest minut později poslal René Jurčík domácí do vedení – 2:1. Hanáci, i když jim zatím štěstí a hlavní arbitr nepřáli, bojovali a zápas se tak stal ve velkém vedru nelítostným bojem, který dost bolel. Přesto se šlo v poločase do kabin za stavu 2:1 pro Vrchoslavice.

Hanáci dostali lekci v produktivitě!

Letos poprvé si Hanáci zahráli doma na trávě a asi to nebyla správná volba. Běhaví mladíci z Troubek je proháněli a samotný výsledek hovoří za vše. A hlavně ta produktivita!

Už v 9. minutě podnikli hosté postupný útok a Němčák podél vyběhnuvšího Maráka otevřel skóre zápasu - 0:1. Hanákům trvalo téměř dvacet minut, než se jim podařilo z penalty za nastřelenou ruku ve vápně Kaprálem vyrovnat – 1:1. Bohužel posléze se objevil "kojetínsko-kovalovický komplex" (dvě obdržené branky za tři minuty), který hosté ještě o jeden gól, zavánějící ofsajdem, rozmnožili. A tak šli Hanáci do šaten za velmi nepříznivého stavu 1:4!

Hanáci dovezli z Kojetína bod

V příjemném prostředí stadionku v Kovalovicích odehráli Hanáci v neděli 20. kolo I.B třídy sk. A Olomouckého KFS. Celý první poločas se hrálo nahoru dolů a na obou stranách měli nejvíce práce gólmani.

Ve 42. minutě vypálil Zatloukal na domácího gólmana, který míč vyrazil a dobíhající Jakub Novák jej „uklidil" do odkryté branky - 0:1. Bohužel druhý poločas jsme začali s bohorovným klidem a zaspali jej. Výsledkem byly dva  „slepené" góly domácího Kravara během dvou minut! Zaskočení hosté se snažili alespoň vyrovnat. Podařilo se jim to až v 86. minutě. Zdeněk Petržela dostal dlouhý pas, unikl obránci a  zblízka prostřelil brankáře Švece – 2:2.