TJ Haná

Hanáci přivezli z "Vrchátek" tři body

Foto Jiří Gándhí Procházka

Ve 22. kole 1.B třídy KFS Olomouc nastoupili hráči Hané na trávě zachraňujících se Vrchoslavic a zápas pro ně začal výtečně.

Již ve čtvrté minutě vyrobili domácí zadáci hrubku v obraně a Marek Zatloukal nezaváhal a překonal brankáře Jurčíka – 0:1. V 17. minutě kopali domácí roh a míč dopravil za záda brankáře Maráka Michal Hradil - 1:1. O šest minut později poslal René Jurčík domácí do vedení – 2:1. Hanáci, i když jim zatím štěstí a hlavní arbitr nepřáli, bojovali a zápas se tak stal ve velkém vedru nelítostným bojem, který dost bolel. Přesto se šlo v poločase do kabin za stavu 2:1 pro Vrchoslavice.

Hanáci dostali lekci v produktivitě!

Letos poprvé si Hanáci zahráli doma na trávě a asi to nebyla správná volba. Běhaví mladíci z Troubek je proháněli a samotný výsledek hovoří za vše. A hlavně ta produktivita!

Už v 9. minutě podnikli hosté postupný útok a Němčák podél vyběhnuvšího Maráka otevřel skóre zápasu - 0:1. Hanákům trvalo téměř dvacet minut, než se jim podařilo z penalty za nastřelenou ruku ve vápně Kaprálem vyrovnat – 1:1. Bohužel posléze se objevil "kojetínsko-kovalovický komplex" (dvě obdržené branky za tři minuty), který hosté ještě o jeden gól, zavánějící ofsajdem, rozmnožili. A tak šli Hanáci do šaten za velmi nepříznivého stavu 1:4!

Hanáci dovezli z Kojetína bod

Foto Oldřich Lošťák

V příjemném prostředí stadionku v Kovalovicích odehráli Hanáci v neděli 20. kolo I.B třídy sk. A Olomouckého KFS. Celý první poločas se hrálo nahoru dolů a na obou stranách měli nejvíce práce gólmani.

Ve 42. minutě vypálil Zatloukal na domácího gólmana, který míč vyrazil a dobíhající Jakub Novák jej „uklidil" do odkryté branky - 0:1. Bohužel druhý poločas jsme začali s bohorovným klidem a zaspali jej. Výsledkem byly dva  „slepené" góly domácího Kravara během dvou minut! Zaskočení hosté se snažili alespoň vyrovnat. Podařilo se jim to až v 86. minutě. Zdeněk Petržela dostal dlouhý pas, unikl obránci a  zblízka prostřelil brankáře Švece – 2:2.

Hanáci po penaltovém rozstřelu vezou dva body z Tovačova

Ve třetím kole 1.B třídy skupiny A Olomouckého KFS zavítali Hanáci na trávu do Tovačova. Celý zápas ovlivňoval silný vítr, který každý poločas zvýhodňoval jedno mužstvo.

Po několika šancích domácích, kdy vynikl při jejich likvidaci brankář Honza Marák, se dostali do šance Hanáci. Ve 22. minutě přihrál Krupička volnému Zatloukalovi a ten krásnou technickou střelou z dvaceti metrů vymetl domácímu brankáři Rakovskému „šibenici„ – 0:1. Radost hráčů Hané však trvala pouhých šest minut. Domácí hráč Nemrava zpracoval odražený míč, střelou k tyči překvapil hostujícího brankáře Maráka a srovnal na 1:1. Celý zbytek zápasu se oba celky snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale po devadesáti minutách svítil na ukazateli nerozhodný výsledek.

Haná Prostějov – TJ Smržice 1:0

Foto Jiří Gándhí Procházka, Oldřich Lošťák

V prvním jarním kole I.B třídy skupiny A Olomouckého KFS přivítali Hanáci v "derby" na umělce hráče Smržic. I když to byl pro Hanáky první ostrý start po zimní pauze, probíhal zápas ve svižném tempu.

Hrálo se nahoru dolů a první poločas měli domácí navrch. Hosté sice v půli poločasu napálili břevno Marákovy branky, a to se ještě teď chvěje, ale ostatní šance obou mužstev zůstaly bez koncovky. Když už se zdálo, že obě mužstva odejdou po čtyřiceti pěti minutách do šaten za nerozhodného stavu, domácí hráči udeřili. I v deseti hráčích, neboť u lajny byl ošetřován Martin Kolář, přihrál Strouhal Zatloukalovi, který odcentroval do vápna a nabíhající Petržela hlavou poslal míč vedle překvapeného Volfa – 1:0.

Stal se zázrak aneb Kolářovci porazili Zbožínkovce!

Foto Oldřich Lošťák, archiv

Letos již podvacáté se sešli v pravé poledne o Štědrém dni na "Husáku" příznivci klubu FC Ultras, aby odehráli zápas v malé kopané.

Hráči se rozdělili na dvě "sedmičky" a v zápase hraném na 2x25 minut tentokrát po dlouhých letech, zvítězili Kolářovci nad Zbožínkovci 2:1. První branku  v utkání vsítil za Zbožínkovce Jiří Zatloukal a díky gólmanům "Koljovi" a "Osimu" za tohoto stavu skončil poločas. Ve druhé půli zavelel  Daniel Kolář do útoku a jako správný kapitán po ideální přihrávce "patičkou" vyrovnal. Až do předposlední minuty drželi oba brankáři nerozhodný stav, ale

Závěrečná TJ Haná Prostějov

Sobota 11. listopadu 2017 byla dnem, kdy se fotbalisté TJ Haná Prostějov loučili s podzimní částí sezóny 2017/18. Nejdříve se utkali na "umělce" v prestižním zápase "staří versus mladí" a dříve narození vyhráli v prodloužení.

Staří – mladí 9:8  po prodl.

Rozhodčí: Petr Hanák a Jan Mašík

Hráno 2x25 minut bez žlutých karet.

Zranění: Petr Hlávka

Hanáci si přivezli dva body ze Želatovic

Ve 14. kole (prvním jarním předehrávaném) dovezli fotbalisté Hané ze Želatovic dva body.

Do vedení šli domácí ve 43. minutě náhodnou střelou Kratochvíla. Hanáci vyrovnali v 51. minutě po závaru v obraně Želatovic, když se nejlépe zorientoval Gábor a překonal brankáře Dostála. Do konce zápasu žádné mužstvo již své šance neproměnilo, a tak následovala střelba pokutových kopů. O vítězi se rozhodlo až v sedmé sérii, kdy Hanáci proměnili penaltu.

Hanáci jako nováček 1. B třídy sk. A olomouckého KFS obsadili s třiadvaceti body a skóre 36:32 páté místo.

Oldřich Lošťák

Fotbalisté Hané si na hřišti otevřeli střelnici

Ve 13. kole I.B třídy skupiny A KFS Olomouc nastoupili Hanáci proti mužstvu SK Radslavice.

Co vystřelili hráči Hané na branku hostí, to tam spadlo...

FK Troubky - TJ Haná Prostějov 0:3 (0:1)

Fotbalisté Hané Prostějov nastoupili na trávě lídra soutěže FK Troubky a soustředěným výkonem celého mužstva jej obrali o tři cenné body.

V brance Hané nastoupil poprvé Jan Marák a udržel při své premiéře "čisté konto". Hatrickem se blýskl Patrik Gábor a v obraně exceloval Michal Trnavský. Hrálo se na podmáčeném terénu a Hanáci po celý zápas sehráli s domácími vyrovnanou partii. Jenže fotbal se hraje na branky a ty střílel pouze mladý Gábor. V sobotu 30. září v 15.00 hodin hrají Hanáci s týmem Vrchoslavice 1946. Ať žije Haná! Haná je věčná!