TJ Haná Prostějov

V sobotu se konal 2. ročník Hanáckých zimních turnajů v kopané

ilustrační foto

Fotbalový klub Haná Prostějov uspořádal v sobotu 23. 11. 2019 na umělce již druhý ročník Hanáckých zimních turnajů v kategorii mladších žáků ročníků 2007-2008.

Většina soupeřů přijela s žáky ročníku 2007 a vzhledem k tomu, že za nás nastoupili převážně žáci 2008 až 2010 nedalo se tentokrát počítat s předním umístěním v turnaji. Přesto hráči Hané přehráli MFK Vyškov, dvakrát prohráli až na penalty a třikrát prohráli. Na lepší jak sedmé místo to však nestačilo. Turnaj vyhrál s přehledem tým SK Brno-Líšeň bílí.

Vedoucí Lipník na Hané nezaváhal

ilustrační foto

V předposledním kole 1.B třídy sk.A Olomouckého KFS nastoupili Hanáci v sobotu v 10.00 hodin na "umělce" proti lídru tabulky z Lipníka. Soupeř jde na postup do 1.A třídy a herně na to má. Nepotřebuje, aby mu rozhodčí připískával a hned v úvodu zápasu „zařídil" spornou penaltu.   

Hlavní arbitr (jinak syn bývalého hráče prostějovských želízek) nasadil na domácí hráče tvrdý metr, a i když byl pod přísným pohledem delegáta a zároveň šéfa PK O-KFS Peřiny, tak neslevil a hráčům Hané pokazil náladu na závěrečný večer u „ Juldy". Hosté ještě skórovali dvakrát, a i když Hanáci měli několik šancí, zejména Zatloukal šel dvakrát na gólmana Švačeka, gól nedali. V posledním kole zajíždí Hanáci 17.6.2018 do zachraňujících se Radslavic.

Hanáci po boji porazili Pivín!

ilustrační foto TJ Haná Prostějov

V regionálním derby 1.B třídy sk. A Olomouckého KFS přivítali v sobotu 28. dubna 2018 Hanáci fotbalisty z Pivína. Za velkého vedra na rozpálené umělce se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu. 

Jako první se dostali do vedení domácí. Zdeněk Kaprál zahrával trestný kop z 25 metrů a s pomocí větru překvapil hostujícího gólmana Fürsta – 1:0. Další šanci měli Hanáci ve 20. minutě, když Vyskočil vypálil z hranice pokutového území, ale trefil jen tyč pivínské branky. O minutu později utekl s míčem Zatloukal a těsně minul Fürstovu branku. Hráči Pivína stále podnikali útok za útokem a ve 29.