turnaj

OBRAZEM: Zápasy I. kategorie Fotbalového turnaje neregistrovaných hráčů základních škol

Foto Marek Moudrý

Turnaj probíhal ve dvou kategoriích -  žáci 1. a 2. třídy a žáci 3. a 4. třídy základních škol. Turnaje se účastnilo pět prostějovských základních škol, pořádala Komise sportovní a Komise školská Magistrátu města Prostějova, 1. SK Prostějov a Střední odborná škola podnikání a obchodu.

Pohár za první místo si z rukou předsedy 1. SK Prostějov Františka Jury odnesli žáci ze základní školy ve Studentské ulici. Druhé místo vybojovala základní škola Melantrichova a bronzová pozice patří Základní škole Jana Železného.

Všichni hráči byli odměněni pamětními medailemi, vyhlášeni byli také nejlepší brankář, hráč a střelec turnaje.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnili, kromě náměstka hejtmana Olomouckého kraje Františka Jury, předseda Komise školské Jan Krchňavý, místopředseda Komise sportovní Jiří Kremla a ředitel SOŠPO Marek Moudrý.

Mladí fotbalisté tří krajů změřili své síly v Prostějově

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Deset vybraných okresních fotbalových týmů ve věkové kategorii do dvanácti let Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje se v Prostějově mezi sebou utkalo v rámci Fotbalového turnaje krajů U12. Areál 1. SK Prostějov hostil 2. ročník soutěže, ve kterém poměřili síly nejlepší mladí fotbalisté okresů Kroměříž, Nový Jičín, Frýdek – Místek, Opava, Ostrava, Olomouc, Přerov, Prostějov, Šumperk a Jeseník.

Ze sedmi na deset se rozrostl turnaj, který připravují Nadační fond na podporu fotbalové mládeže Olomouckého kraje a agentura RPSC ideas z Olomouce. První turnaj z této série se uskutečnil loni na podzim ve sportovní hale Gymnázia Čajkovského v Olomouci. O rostoucí oblibě svědčí premiéra kroměřížského výběru ze Zlínského kraje.

Vítězem turnaje se stal okresní výběr z Nového Jičína, který neprohrál v turnaji ani jeden zápas a neobdržel jedinou branku. Druhé místo obsadil výběr z Frýdku-Místku. Pověst domácích fotbalistů zachránili mladíci výběru OFS Olomouc.

Druhý ročník Fotbalového turnaje místních částí Prostějova zná vítěze

ilustrační foto

Ve dnech 23. a 25. května 2017 se uskutečnil druhý ročník Fotbalového turnaje místních částí Prostějova. Na hřišti 1. SK Prostějov se utkalo celkem jedenáct družstev ve dvou kategoriích. Organizátory turnaje jsou Komise sportovní a Komise školská Rady města Prostějova ve spolupráci s 1. SK Prostějov. 

V letošním ročníku byli k organizaci přizváni studenti Gymnázia Jiřího Wolkera /gymnázium se sportovní přípravou/ ze třídy 1. B a 2. B. Přípravy a organizaci turnaje zvládli pod vedením Venduly Zbořilové na výbornou. Prakticky sami sestavili harmonogram celého turnaje, zajistili rozhodčí pro jednotlivé zápasy, vytvořili grafickou podobu diplomů, rozdělili a předali věcné ceny, zajistili fotografování, a celkově se tak zasloužili o hladký a bezproblémový průběh celého turnaje.

Milovníci hokeje, o víkendu do Stražiska?!

ilustrační foto plakát

Sokol Stražisko ve spolupráci s hokejovým klubem SK Prostějov 1913 pořádá v sobotu 21. ledna Winter Classic. 

"Jde o setkání mladých hokejových talentů z Prostějova a Uničova ve šlépějích Jana Hrbatého," zvou pořadatelé. Akce se uskuteční v době od 11 do 13 hodin v hokejové aréně Stražisko. Občerstvení zajištěno.  

Jan Hrbatý (* 20. leden 1942 Stražisko) je bývalý československý hokejový útočník (na pozici pravého křídla), jehož jméno je spjato s jihlavskou Duklou. Reprezentoval Československo na třech mistrovství světa a na jedněch olympijských hrách.

OBRAZEM: Mladí fotbalisté dnes získali dresy

Foto MMP

Jedenáctku fotbalistů, která bodovala v 1. ročníku fotbalového turnaje místních částí města Prostějova, dnes na radnici uvítala primátorka Alena Rašková. Nové sportovní dresy předal její náměstek Pavel Smetana. 

Vítězný fotbalový tým Základní školy v Melantrichově ulici Prostějov si dnes z rukou náměstka primátorky a předsedy sportovní komise Pavla Smetany a předsedy školské komise Jana Krchňavého převzal zbrusu nové dresy.

„Jde o nejlepší tým, který vyhrál jarní první ročník fotbalového turnaje místních částí města Prostějova. Nové dresy jsou památkou na jejich úspěch," uvedla primátorka Alena Rašková. Jedenáctka fotbalistů dresy ihned zkusila, zda padnou. 

Letošní novinka! První ročník fotbalového turnaje místních částí města Prostějova

ilustrační foto plakát, MMP

S jarem zahajují různé fotbalové soutěže. Město Prostějov přichází s novinkou. Fotbalovým turnajem městských částí.

„Kopačky obují zástupci jednotlivých městských částí a poměří své síly. Pokud víte o potenciálních účastnících, kontaktujte je,“ láká náměstek primátorky Pavel Smetana. Podle jeho vyjádření si vítěz odnese zajímavé ceny. „Hraje se o prestiž a zároveň o hodnotné ceny. Například to bude vyhlídkový let, trika pro všechny družstva, volné vstupenky od Domovní správy Prostějov do bazénu, aquaparku. Nejlepší mužstva obdrží putovní pohár a medaile, oceněn a vyhlášen bude nejlepší brankář, hráč a střelec celého turnaje v jednotlivých kategoriích,“ slibuje Smetana.

OBRAZEM: Memoriál Milana Bartoška - turnaj v sálové kopané zná své vítěze!

Foto Hana K.

 

Memoriál Milana Bartoška, tedy turnaj v sálové kopané pořádaný Komisí rozhodčích OFS Prostějov proběhl v neděli 28.12.2014 v Kostelci na Hané.Hrálo se opravdu s velkým zaujetím, dovednosti s míčem si mohly při slalomu vyzkoušet nejen děti, ale i manželky a přítelkyně jednotlivých hráčů.

Rozhodčími na turnaji byli p. Weiser Luděk a Vrážel Václav, role časoměřičů se ujali pánové Protivánek Zdeněk, Duda Pavel a Hrubý Antonín. Vítězným mužstvem se stal výběr rozhodčích I. a II. ligy, na druhém místě se umístil výběr rozhodčích Krajského fotbalového svazu Olomouc a jako třetí skončili rozhodčí Okresního fotbalového svazu Prostějov. Velké gratulace! (red)

Studenti z GJW vyhráli prostějovský florbalový turnaj Mladých konzervativců!

Foto David Vančík

 

V pondělí 8. prosince se na Základní a mateřské škole Jana Železného v Prostějově střetla pětice florbalových mužstev zastupujících své střední školy z Prostějova. 

V rámci městského kola florbalového turnaje Mladých konzervativců se proti sobě postavily výběry Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy podnikání a obchodu, Gymnázia Jiřího Wolkera, Cyrilometodějského gymnázia a Reálného gymnázia a ZŠ Prostějov. 

V Čechovicích to opět rozjedou fotbalové přípravky

ilustrační foto Fotbal Čechovice

 

„O Pohár hnutí ANO 2011“ si to 8. května na hřišti TJ Sokol Čechovice rozdají fotbalové přípravky.

V turnaji přípravek ročníku 2006 a mladší začne úvodními zápasy v 9 hodin. Utká se v něm děvět týmů – mimo domácích borců to bude 1.SK Prostějov "A", FK Kozlovice, SK Líšeň, SK Žebětín, TJ Zašová, Sokol Mostkovice, FC Lužice-Šternberk a Valašské Meziříčí.

"Srdečně vás zvu k zajímavým fotbalovým kláním, pro děti je připraven skákací hrad, grilované specility po celý den", zve za pořadatel Radek Páleník. Slavnostní vyhlášení by mělo být ve 14.40 hodin. (red)

O víkendu bude „zimák“ patřit hokejovým nadějím

ilustrační foto poozvánka, rozpis

 

LHK Jestřábi Prostějov a společnost SIDA, co by hlavní partner, zvou na 6. ročník mezinárodního hokejového turnaje mládeže SIDA CUP 2014, který se koná o d pátku 4. dubna do neděle 6. dubna 2014 na zimním stadionu v Prostějově.

Během tří dnů se systémem hry každý s každým představí hokejové mládí (ročník narození 2000 a mladší) z České republiky, Slovenska, Ruska a Rakouska.

Slavnostní zakončení a vyhlášení vítězů se uskuteční 6. dubna 2014 od 17:15 hodin. (red)