turnaj

Hanácké curling 2023 začíná. Hlaste se!

Foto plakát

Hanácký curling je koncipován jako veřejná, sportovně – společenská akce čtyřčlenných družstev inspirovaná curlingem. V týmu můžete mít více hráčů, ale hrát mohou vždy pouze 4. Pro tento rok jsou pro veřejnost připraveny dva samostatné turnaje - 8. a 22. prosince.

Týmová turnajová akce je určená pro širokou veřejnost ve věku 12–99 let. Startovné za družstvo činí 300,- Kč za jeden turnaj a je třeba ho uhradit nejpozději 30 minut před zahájením prvního zápasu na registračním místě v prostoru mobilního městského kluziště.

Tenisový Haná cup už dosáhl plný tucet turnajů

Foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov

V sobotu 29. července 2023 se uskutečnil v tenisovém areálu ve Sportovní ulici v Prostějově dvanáctý ročník tenisového Haná cupu ve čtyřhře. Opět byl uspořádán v rámci fyzické přípravy před nadcházející fotbalovou sezónou 2023/2024.

Turnaj byl rozlosován do dvou pětičlenných skupin, pokud možno tenista a fotbalista spolu. Skupinu A vyhrála dvojice Světlík, Lošťák s osmi body, druzí skončili Pospíšil, Ondráček s šesti body, třetí místo obsadil pár Kadlec, Jančiar, čtvrtý flek získal pár Kolář, Kratochvíl a páté místo pár Miloš a Lukáš Rubešovi.

Kema Cup uctil památku dvou fotbalových fanoušků

Foto Lucie Svačinová

Třetí ročník vzpomínkového turnaje v malé kopané Kema Cup se konal v sobotu 15. července ve Dzbeli.

„Turnaj jsme se rozhodli uspořádat na počest našich dlouholetých kamarádů, kteří nás nečekaně a předčasně opustili. Radek ´Kema´ Studený a Rosťa Přikryl, byli obrovskými fanoušky fotbalu," vysvětlila hlavní organizátorka Lucie Svačinová.

Kema Cup nese jméno Radka Studeného, který byl duší klubu AC Vyprahlo, regionálně známého týmu malé kopané z Konice. Rosťa Přikryl zase patřil neodmyslitelně k fotbalovému Sokolu Konice.

Kema Cup v malé kopané uctí památku dvou fotbalových fanoušků

Foto plakát

Třetí ročník vzpomínkového turnaje v malé kopané Kema Cup se bude konat v sobotu 15. července ve Dzbeli.

„Doufám, že jako vždy bude panovat sportovní duch a dobrá nálada,“ doplnila Lucie. (ber)

V Národním domě se hrály šachy. O pohár primátora Prostějova

Foto Aleš Hradský

Ve dnech 24. června až 1. července proběhl v krásných prostorách prostějovského Národního domu šachový turnaj O POHÁR PRIMÁTORA MĚSTA PROSTĚJOVA. Zúčastnilo se ho 52 hráčů, včetně zahraničního účastníka z Německa. Již v minulosti hráli hráči z Ukrajiny, Polska, Egypta či Velké Británie.

Nejstarší účastník p. Vochozka (83!) přijel z Hradce Králové, nejmladší byl hráč domácího oddílu – David Hubál (9).  Oproti loňskému ročníku nebylo tak velké horko, vládla přátelská atmosféra a vedly se tuhé boje jak na předních, tak na zadních šachovnicích. První půli turnaje vedlo duo Londin (domácí oddíl) a bývalá reprezentantka ČR WIM Sochorová (Horka nad Moravou), nakonec z toho bylo až 4., respektive 5. místo. Na bronz dosáhl p. Nový (Ořechov), stříbro bral domácí hráč a největší favorit turnaje Závůrka. Vítězem se stal p. Kalousek (Žižkov) se ziskem 7 bodů.

Tip na výlet. Rytířský turnaj na Bouzově

Foto FB nnuernberger.photography

Až do 28. srpna můžete shlédnout před hradem Bouzovem koňský rytířský turnaj v podání středověkého divadla Traken. Začíná každý den ve 14 hodin.

Turnaj se koná v romantickém prostředí zámeckého parku hradu Bouzov, známého z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Více než hodinu trvající show zapojí do děje návštěvníky všeho věku. Diváci si mohou vyzkoušet zábavnou lukostřelbu, zaházet sekyrou na terč nechat se vyfotografovat na turnajových koních.

Se svým programem cestuje skupina Traken po celé Evropě, velkým úspěchem pro ni bylo půlroční vystupování v dánském Legolandu.  Na Bouzov se vrátila po roce. (ber)

První KEMA Cup se náramně vydařil!

Poslední červencovou sobotu, jednatřicátého, se na hřišti ve Dzbelu blízko Konice uskutečnil historicky první KEMA Cup. Uspořádala jej Lucie Svačinová se svými přáteli na počest svého zesnulého bratrance.

"Je báječné, že se hned v prvním ročníku dalo dohromady deset týmů, které si přijely zahrát. Nálada byla bojová, ale velmi přátelská", uvedla s úsměvem Svačinová.

Vítězem turnaje se stalo mužstvo FC Frida, které po bezbrankové remíze zvítězilo na penalty.

Foto Oldřich Lošťák

V neděli uspořádal fotbalový klub Haná Prostějov turnaj mladších žáků v malé kopané pro ročník 2007, na nímž opět převzala záštitu náměstkyně primátora Milada Sokolová. A sešla se opravdu skvělá konkurence.

„Je jasné, že na výběrové týmy naši kluci a Natálka zatím herně nemají. Bojovnost, nasazení a chytrost a hlavně zkušenosti, se jim ale do jejich fotbalových dovedností určitě hodí. Za nás hrálo několik kluků ročníku 2009, Natálka a kluci ročníku 2010. Zkušenějších kluků jsme oproti konkurenci měli méně. Přesto, díky bojovnosti v obranné činnosti naši kluci zabránili výraznějším prohrám a největší porážku jim uštědřili pozdější vítězové, kluci Sigmy Olomouc U12 – modří (0:6).

Zveme na 3. ročník hanáckých turnajů žáků v malé kopané!

ilustrační foto O. Lošťák

Fotbalový oddíl Haná Prostějov pořádá již třetí ročník turnajů mladších žáků ročníků 2007 a 2008 a mladších v kopané. Hrací dny jsou neděle 7. června a sobota 20. června 2020 od 9.00 – 15.00 hodin za Sportcentrem DDM, Olympijská 4.

Herní systém: 7+1, maximálně 12 týmů. Hřiště je přírodní tráva, o rozměrech pro mladší žáky s brankami 2 x 5 m. Hrací doba je 1 x 30 minut podle počtu týmů a startovné činí 1 500 Kč.

OBRAZEM: Zápasy I. kategorie Fotbalového turnaje neregistrovaných hráčů základních škol

Foto Marek Moudrý

Turnaj probíhal ve dvou kategoriích -  žáci 1. a 2. třídy a žáci 3. a 4. třídy základních škol. Turnaje se účastnilo pět prostějovských základních škol, pořádala Komise sportovní a Komise školská Magistrátu města Prostějova, 1. SK Prostějov a Střední odborná škola podnikání a obchodu.

Pohár za první místo si z rukou předsedy 1. SK Prostějov Františka Jury odnesli žáci ze základní školy ve Studentské ulici. Druhé místo vybojovala základní škola Melantrichova a bronzová pozice patří Základní škole Jana Železného.

Všichni hráči byli odměněni pamětními medailemi, vyhlášeni byli také nejlepší brankář, hráč a střelec turnaje.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnili, kromě náměstka hejtmana Olomouckého kraje Františka Jury, předseda Komise školské Jan Krchňavý, místopředseda Komise sportovní Jiří Kremla a ředitel SOŠPO Marek Moudrý.