učitelé

Hejtmanství ocenilo učitele. Mezi nimi i pedagogy z Prostějova

Foto kr-olomoucky.cz

Ocenění náročné a záslužné práce i připomenutí významné úlohy učitelů ve společnosti – to jsou hlavní cíle slavnostní akce, jejímž prostřednictvím hejtmanství pravidelně vyjadřuje uznání vybraným pedagogickým pracovníkům z regionu. Letos je Olomoucký kraj vyznamenal již poosmé. 

„Oceňujeme vybrané pedagogy středních, vyšších odborných, speciálních a základních uměleckých škol. Dále také pedagogické pracovníky z dětských domovů, pedagogicko-psychologických poraden i domů dětí a mládeže, které mají sídlo v Olomouckém kraji. Chceme jim tímto způsobem poděkovat za jejich náročnou a záslužnou práci,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Nejlepší kantoři se dočkali ocenění

ilustrační foto

Cenu Pedagog Olomouckého kraje a ocenění pro nejlepší učitele si kantoři převzali v Šumperku a Prostějově. Cílem slavnostní události nebylo jen ohodnocení náročné a záslužné práce učitelů. Měla také upozornit širokou veřejnost na významnou úlohu pedagogů v naší společnosti.

„V současné době, kdy je školství zatíženo neustálým zaváděním novinek a změn, si musíme o to více vážit učitelů, kteří kromě vědomostí předávají dětem i něco navíc,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk během slavnostního aktu, který se uskutečnil 28. března v Divadle Šumperk.

Ocenění Pedagog Olomouckého kraje získalo celkem patnáct učitelů a pedagogických pracovníků. Z Prostějova to jsou:

Jan Lázna – Střední zdravotnická škola Prostějov

Michal Marek – Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov

Hejtman ocenil nejlepší pedagogy

Foto kr-olomoucky.cz

Cílem slavnostního aktu, který proběhl už pošesté, nebylo jen ohodnocení dlouholeté náročné a záslužné práce učitelů. Měl také upozornit širokou veřejnost na významnou úlohu pedagogů v naší společnosti.

Ocenění Pedagog Olomouckého kraje získalo patnáct učitelů a pedagogických pracovníků. Mezi nimi i zástupci Prostějova - Blanka Čechová ze Střední školy designu a módy, Josef Melka ze strojírenského učiliště a Jana Nedbalová ze Základní umělecké školy v Plumlově.

Cenu náměstka hejtmana za  celoživotní přínos v regionálním školství převzal Jiří Prudký, muž, který prostějovské hvězdárně věnoval čtyři desítky let svého života.

Je to bonbonek na konci mé kariéry, říká vítězka soutěže Zlatý Ámos

Foto PvNovinky.cz

 

V pátek večer se v sále prostějovského divadla uskutečnil slavnostní večer, při kterém byly oceněny na tři desítky prostějovských pedagogů. V rámci Dne učitelů byli oceněni pedagogové z mateřských, základních a středních škol.

Cenu za mimořádný přínos v oblasti rozvoje prostějovského školství převzal z rukou primátora města Prostějova PhDr. Václav Kolář.  

Dalšího významného titulu se dnes dostalo chemikářce prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera. V konkurenci 55 pedagogů z celé republiky se jí podařilo zvítězit v  21. ročníku soutěže Zlatý Ámos. Ivanka Hájková přesvědčila porotu mimo jiné originálním vystoupením, ve kterém se svými žáky představila prvek Hájkonium.