úmrtí

Náhlá smrt plná otazníků?!

ilustrační foto SZPI

Desátého března letošního roku došlo v Rozstání na Prostějovsku k nešťastné události. Zemřel zde dvaašedesátiletý muž. Okolnosti jeho úmrtí šetří Policie ČR. PvNovinky zjistily, že příčinou úmrtí byl metylalkohol.

Podle informací redakce soudní pitva určila, že muž zemřel na následky požití metanolu. Proto se policisté do jeho domu vrátili. "Podle mě proto, že hledali zdroj. Netuší, jestli měl nějakou láhev z minulé doby, nebo se rozjíždí nová metanolová kauza," uvedl zdroj, který si nepřál být jmenován. 

V ruině v Brněnské zemřel muž. Dnes ráno

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Dnes před čtvrtou hodinou ranní došlo v bývalém vojenském objektu v Brněnské ulici v Prostějově k zahoření jedné místnosti. Na místě bylo nalezeno tělo sedmatřicetiletého muže bez známek života.

"Příčiny úmrtí i vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření. V současné době nemáme poznatky, které by nasvědčovaly cizímu zavinění. U muže byla nařízena soudní pitva," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že to je vše, co lze v tuto chvíli k věci uvést. Podle informací redakce byl muž letitým členem komunity lidí bez domova. V ruině vojenského objektu přebýval několik měsíců. (ber)

 

Totožnost mrtvého muže nalezeného v korytě Romže je známa

ilustrační foto čtenář

O včerejší tragické události, kdy byl v toku řeky Romže u Smržic nalezen mrtvý muž, PvNovinky informovaly. Jeho totožnost policisté znají.

"Totožnost osoby známe, dále se k případu s ohledem na rodinu nebudeme vyjadřovat," sdělil dnes redakci policejní mluvčí František Kořínek. Rovněž potvrdil, že byla nařízena soudní pitva. (ber)

 

 

Zemřel herec Marián Labuda

ilustrační foto ČT

Ve věku třiasedmdesáti let náhle zemřel slovenský herec Marián Labuda. Podle webu Cas.sk mu selhalo srdce. 

Mariána Labudu znají velmi dobře i čeští diváci. Mezi jeho nejslavnější role patří řidič náklaďáku Pávek v komedii Vesničko má středisková. Naposledy si zahrál v úspěšné pohádce Anděl páně 2 režiséra Jiřího Stracha. Z dalších filmů můžeme zmínit například Obsluhoval jsem anglického krále, Odcházení, Čert ví proč, Lotrando a Zubejda, Roming, Král Ubu. (ber)

 

Pes, který zabil mezi svátky roční dítě, je v karanténě

ilustrační foto ber

Kříženec rotvajlera a argentinské dogy, který v pátek v Přerově zabil ročního chlapečka, je v útulku v karanténě. Co s ním bude dál, je nejasné.

„Pes je nyní v útulku v Přerově v karanténě, kde bude po celou trvání trestního řízení," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po skončení řízení  policie rozhodne o jeho dalším osudu. "Jak s ním bude naloženo, nechci předjímat. Vše záleží na výsledku vyšetřování, které ale potrvá  týdny," dodala Zajícová.

Matka dítěte pro Blesk.cz uvedla, že syn musel psa vyprovokovat, protože zvíře bylo na děti zvyklé. Otec chlapce a jeho babička pro stejný server uvedli, že pes byl problémový a nezvladatelný. (ber)

 

Smrt osmatřicetiletého muže z ulice V. Špály není dosud uzavřena

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Ve středu 27. prosince byl v jednom z bytů v ulici Václava Špály v Prostějově nalezen mrtvý osmatřicetiletý muž. Okolnosti jeho smrti pověřují prostějovští kriminalisté, kteří nařídili soudní pitvu. 

"V současnosti čekáme na její výsledek, nicméně vám mohu sdělit, že nyní nemáme žádný poznatek, který by ukazoval na cizí zavinění," dělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že z důvodu řádného vyšetření okolností úmrtí muže kriminalisté prověřují všechny možné verze. (ber)

 

Smrt muže na ulici V. Špály vyšetřuje policie

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Ve středu 27. prosince 2017 bylo v jednom z bytů v ulici V. Špály v Prostějově nalezeno bez známek života mužské tělo. Úmrtí osmatřicetiletého muže vyšetřují policisté.

"Mohu potvrdit, že prověřujeme okolnosti úmrtí osmatřicetiletého muže, který byl nalezen včera v bytě v ulici Václava Špály v Prostějově. V rámci prověřování byla nařízena soudní pitva," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek. "K bližším okolnostem případu se ale s ohledem na probíhající prověřování v tuto chvíli vyjadřovat nebudeme", dodal. (ber)

V bytě zemřel mladý muž. Zřejmě vlastní rukou

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Ve středu 6. prosince byl v bytě v Kostelci na Hané nalezen bez známek života třiadvacetiletý mladý muž. Případ šetří policie.

Podle informací redakce mladík zřejmě zvolil dobrovolný odchod ze světa. To potvrdili i policisté. "Lékařem na místě bylo předběžně vyloučeno cizí zavinění, v současné době čekáme na výsledek soudní pitvy," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím že s ohledem na rodinu a citlivost případu nebude k uvedené věci poskytovat další informace. (ber)

 

Aktualizujeme: Vůz narazil do stromu, ten spadl. Zabil řidičku

Foto HZS Ol. kraje

V úterý 19. prosince odpoledne kolem půl třetí přijalo integrované operační středisko Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje informaci o vážné dopravní nehodě mezi obcí Norberčany a Městem Libavá. Havarovalo zde osobní vozidlo s tříčlennou osádkou. Při nehodě zemřela řidička.

„Vůz narazil do svodidel a poté do stromu. Po nárazu strom spadl na auto a usmrtil řidičku. Zranění byli také spolujezdci, které zdravotnická záchranná služba převezla na ošetření do nemocnice," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.  

"Dvě osoby byly v době příjezdu hasičů mimo vozidlo a ošetřovala je zdravotnická záchranná služba. Řidička vozidla zůstala uvnitř vozu zaklíněna. Hasiči ji pomocí vyprošťovacího zařízení vyprostili, avšak při nehodě utrpěla zranění, kterým na místě podlehla," doplnila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

U náhonu v Čechovicích byl nalezen mrtvý muž

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Dnes krátce po osmé hodině ráno dostali prostějovští policisté oznámení o nálezu mrtvého muže. Tělo bez známek života bylo nalezeno u mlýnského náhonu v Čechovicích. 

"Jde o padesátiletého muže z Prostějova, jehož totožnost známe," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. Podle jeho slov je úmrtí v šetření policie, nic ale nenasvědčuje cizímu zavinění. (ber)