úmrtí

Muž, kterého podupalo stádo, zemřel

ilustrační foto ber

V neděli 15. července 2018 došlo v obci na Konicku k pracovnímu úrazu dvaačtyřicetiletého pracovníka zemědělské společnosti. Toho ve venkovní ohradě podupalo stádo krav. Muž včera následkům zranění podlehl. 

"Po odehnání krav spolupracovníci muže z ohrady vytáhli a zavolali záchrannou službu. Muž dle zasahující lékařky utrpěl vážnější zranění, se kterým byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích," uvedl tehdy policejní mluvčí František Kořínek. 

Tragická nehoda. Tři mrtví a dva těžce zranění

ilustrační foto ZZS

V křižovatce mezi Olomoucí a Šternberkem u Bohuňovic došlo v pondělí kolem tři čtvrtě na tři odpoledne k tragické dopravní nehodě. Střetlo se zde osobní auto s náklaďákem.

"Řidič osobního auta nedal při odbočování vlevo přednost protijedoucímu kamionu a vjel mu do cesty, tři osoby na místě zraněním podlehly, dvě byly převezeny do fakultní nemocnice Olomouc," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Policisté přesné příčiny nehody vyšetřují.  

Během vyšetřování nehody a odklízení následků byl provoz na této komunikaci omezen, policejní hlídky provoz řídily kyvadlově. Plně obnoven byl v cca osmnáct hodin. (red)

Havárie ve Služíně má další oběť. Zemřela dívka!

Foto PČR

Jak PvNovinky informovaly, došlo v úterý 3. července krátce po jedné hodině ranní k nehodě osobního vozidla. Ve Služíně narazilo vozidlo BMW 520 do  štítové zdi rodinného domu. Přitom došlo ke zranění všech pěti cestujících, kteří se nacházeli ve vozidle a uhynutí psa, který byl také uvnitř vozu. Dnes policie oznámila, že nehoda má další oběť. 

Tři osoby byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci a dvě skončily v prostějovské nemocnici," uvedla tehdy k nehodě policejní mluvčí Miluše Zajícová. Bohužel, nehoda má i lidskou oběť. "Devatenáctiletá dívka svým zraněním včera podlehla," potvrdil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. Čtveřice mužů ve věku od 25 do 30 let je relativně v pořádku. Kdo ale vůz řídil, zatím policie stále šetří. "Další okolnosti nehody jsou nadále v šetření, proto se k této nehodě nyní více vyjadřovat nebudeme," dodal Kořínek. ( ber)

O víkendu zemřelo na silnicích v ČR šest lidí. Dva v našem kraji

Foto PČR

O víkendu, prodlouženém o dva sváteční dny, zemřelo při nehodách v Česku šest lidí. Jednou z nejtragičtějších havárií tohoto víkendu byla sobotní nehoda na Brněnsku, při níž zemřela jedna žena a devět dalších lidí se zranilo. V počtu těch, kdo zaplatili na silnicích daň nejvyšší, vede Olomoucký kraj. Zde zemřeli dva lidé, první z nich na D46 u Olšan. 

V neděli ráno krátce po půl třetí přijali policisté oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla s chodcem na 33. km dálnice D46 ve směru od Prostějova na Olomouc. Z prvotního šetření vyplývá, že dvaapadesátiletý muž zřejmě přecházel dálnici od obce Hablov do obce Olšany u Prostějova, a to v místě, kde byl nedávno stržen most, spojující obě obce. "Šestačtyřicetiletý řidič vozidla Audi A6 nestačil na chodce, který se náhle objevil na dálnici včas zareagovat, a došlo ke střetu.

Hlášení policistům: Havarované vozidlo, v něm mrtvý řidič

ilustrační foto

Policisté ráno održeli další smutnou zprávu, zemřel člověk, tentokrát za volantem vozu.

"Dnes ráno o půl deváté jsme přijali oznámení o nalezení havarovaného vozidla Alfa Romeo na silnici číslo 44 mezi obcemi Postřelmov a Bludov. Ve vozidle byl nalezen zaklíněný řidič bez známek života. Podle předběžného zjištění zřejmě došlo k dopravní nehodě před několika hodinami od ohlášení nehody. Čtyřiatřicetiletý řidič jel s vozidlem ve směru na Bludov a po projetí zatáčky na rovném úseku z dosud přesně nezjištěných příčin sjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. U zemřelého byla nařízena soudní pitva.

Smutné překvapení. Ve výkopu našli mrtvého muže

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V sobotu 30. června 2018 po osmnácté hodině policisté přijali oznámení o nálezu mrtvého muže ve výkopu na staveništi v ulici Předina v Prostějově. 

"Zemřelého se nám podařilo ustanovit jako pětapadesátiletého muže z Blanenska. V současnosti probíhá prověřování okolností úmrtí muže, byla nařízena pitva ke zjištění příčiny a přesné doby úmrtí," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. (ber)

 

Převrácený traktor zabil muže

ilustrační foto PČR

29. června se v Žulové, část Tomíkovice, odehrála tragická událost, při které přišel o život 78letý muž. Ten v odpoledních hodinách jel s traktorem po louce.

Z dosud neznámých příčin došlo k převrácení traktoru. "Při havárii 78letý řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedl policejní mluvčí Tereza Neubauerová. 

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. "Policisté nyní zjišťují všechny okolnosti, za kterých se neštěstí odehrálo. Byla nařízena soudní pitva," dodala Neubauerová. (red)

 

Případ uhynulých labutí a kachen je pro veterináře uzavřenou věcí

ilustrační foto

Před několika dny PvNovinky informovaly o úhynu mladých labutí, kachen a ježků, jejichž tělíčka byla bjevena u rybníka v Drozdovicích. Pro veterináře je případ uzavřen, Policie ČR ho řeší. Úhyn by měl řešit i Odbor životního prostředí prostějovské radnice. 

"Krajská veterinární správa Státní veterinární správ pro Olomoucký kraj (KVS SVS Olomouc) se primárně zabývá řešením výskytu nebezpečných nákaz přenosných ze zvířat na člověka. Z tohoto důvodu byla uhynulá labuť testována na ptačí chřipku, která nebyla potvrzena. Dle pitevní zprávy Státního veterinárního ústavu v Olomouci bylo u labutě zjištěno, že svalnatý i žláznatý žaludek byly zcela bez potravy a sliznice byly edematózně prosáklé.

V případu dítěte, které usmrtil pes, padlo obvinění!

ilustrační foto ber

Dne 29. 12. 2017 došlo k úmrtí nezletilého dítěte na následky pokousání psem v jednom  bytů v Přerově - Předmostí. Přerovští kriminalisté teď podali návrh na podání žaloby proti třicetiletému muži. Viní jej ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

"Ve věci této tragické události bylo vedeno vyšetřování, které bylo v těchto dnech skončeno. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněnému třicetiletému muži," uvedla dnes policejní mluvčí Miluše Zajícová. "Pes je v současné době v útulku a o jeho dalším osudu rozhodne v rámci trestního řízení soud," dodala.

Zemřel motorkář. Po střetu s nákladním autem

Foto HZS Ol. kraje

Dnes kolem půl jedné odpoledne došlo na komunikaci I/46, ve směru z Lipiny na Horní Loděnice, k tragické dopravní nehodě. Z prvotního šetření vyplývá, že motocyklista, jedoucí ve směru z Lipiny na Horní Loděnice, měl po průjezdu pravotočivou zatáčkou z prozatím přesně nezjištěných příčin přejet do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem, převážejícím dřevo. Motorkář na místě zemřel.

"Dle prvotních informací z tísňového hovoru řidič motocyklu narazil čelně do nákladního vozidla a zůstal pod ním zaklíněn, návazně na to došlo ke vznícení motocyklu, plameny pak velmi rychle pohltily celou kabinu nákladního vozidla a částečně převážené kládové dřevo. Při dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění motocyklisty, řidič nákladního vozidla se včas dostal do bezpečí," potvrdil informaci mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.