úmrtí

Na zastávce MHD zemřel starý pán

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Ve čtvrtek v dopoledních hodinách došlo na zastávce autobusu v Brněnské ulici k úmrtí pětasedmdesátiletého muže. 

Přítomný lékař na místě předběžně stanovil, že úmrtí nastalo bez cizího zavinění a nařídil zdravotní pitvu. "Z důvodu řádného prošetření věci jsme zahájili úkony trestního řízení," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (ber)

Generální ředitel HZS chce uctít památku hasiče. Minutou ticha v celé ČR

Foto HZS Ol. kraje

Každý hasič při nástupu ke sboru slavnostně slibuje, že bude chránit životy, zdraví a majetek ostatních, a to i s nasazením vlastního života. To měli zcela jistě na paměti i čtyři příslušníci HZS Olomouckého kraje, kteří v pátek v podvečer vyrazili k zásahu u dopravní nehody, kde byly nahlášeny čtyři zraněné osoby.

"Bohužel došlo k tragédii a jejich cisterna u obce Libivá na Šumpersku havarovala. Při dopravní nehodě přišel o život jeden příslušník našeho sboru, jeden utrpěl velmi vážná zranění a dva příslušníci byli zraněni lehce. Jsem touto událostí velmi zarmoucen.

Muž zemřel za volantem

ilustrační foto ZZS

Ve středu v podvečer vyjížděla k dopravní nehodě v katastru obce Prosenice hlídka dopravních policistů, která na místě zjistila, že v osobním vozidle Ford jel po komunikaci I/47 ve směru od Přerova na Osek nad Bečvou 67letý řidič. Ten během jízdy zemřel.

"Během jízdy, pravděpodobně z důvodu náhlé zdravotní indispozice, ztratil kontrolu nad řízením a přejel do protisměrné části vozovky, kde zpětným zrcátkem zavadil o řídítka cyklisty, který jel v protisměru. Cyklista po kolizi spadl na silnici. Vůz po střetu pokračoval dál v jízdě směrem na Osek nad Bečvou, kde se ho spolucestujícím, asi po 850 metrech, podařilo zastavit u pravého okraje vozovky.

Sobotní tragédie na kolejích u Kostelce má dohru

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V sobotu došlo na silnici mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané k dopravní nehodě dvou vozidel. Ta se obešla bez zranění, vzápětí ale na kolejích o něco dál došlo k tragickému střetu. Na místě zůstal jednadvacetiletý mladík, který podlehl utrpěným zraněním.

Podle informací redakce byl mladý muž za volantem jednoho z vozů, které se střetly. Policie to ale s ohledem na citlivost události nepotvrdila. „Ve věci střetu vlaku s mužem v současnosti probíhá šetření všech okolností. S ohledem na pozůstalé ale k tomuto tragickému incidentu nebudeme poskytovat žádné další informace,“ uvedl mluvčí František Kořínek. (red)

 

Muž, kterého podupalo stádo, zemřel

ilustrační foto ber

V neděli 15. července 2018 došlo v obci na Konicku k pracovnímu úrazu dvaačtyřicetiletého pracovníka zemědělské společnosti. Toho ve venkovní ohradě podupalo stádo krav. Muž včera následkům zranění podlehl. 

"Po odehnání krav spolupracovníci muže z ohrady vytáhli a zavolali záchrannou službu. Muž dle zasahující lékařky utrpěl vážnější zranění, se kterým byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích," uvedl tehdy policejní mluvčí František Kořínek. 

Tragická nehoda. Tři mrtví a dva těžce zranění

ilustrační foto ZZS

V křižovatce mezi Olomoucí a Šternberkem u Bohuňovic došlo v pondělí kolem tři čtvrtě na tři odpoledne k tragické dopravní nehodě. Střetlo se zde osobní auto s náklaďákem.

"Řidič osobního auta nedal při odbočování vlevo přednost protijedoucímu kamionu a vjel mu do cesty, tři osoby na místě zraněním podlehly, dvě byly převezeny do fakultní nemocnice Olomouc," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Policisté přesné příčiny nehody vyšetřují.  

Během vyšetřování nehody a odklízení následků byl provoz na této komunikaci omezen, policejní hlídky provoz řídily kyvadlově. Plně obnoven byl v cca osmnáct hodin. (red)

Havárie ve Služíně má další oběť. Zemřela dívka!

Foto PČR

Jak PvNovinky informovaly, došlo v úterý 3. července krátce po jedné hodině ranní k nehodě osobního vozidla. Ve Služíně narazilo vozidlo BMW 520 do  štítové zdi rodinného domu. Přitom došlo ke zranění všech pěti cestujících, kteří se nacházeli ve vozidle a uhynutí psa, který byl také uvnitř vozu. Dnes policie oznámila, že nehoda má další oběť. 

Tři osoby byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci a dvě skončily v prostějovské nemocnici," uvedla tehdy k nehodě policejní mluvčí Miluše Zajícová. Bohužel, nehoda má i lidskou oběť. "Devatenáctiletá dívka svým zraněním včera podlehla," potvrdil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. Čtveřice mužů ve věku od 25 do 30 let je relativně v pořádku. Kdo ale vůz řídil, zatím policie stále šetří. "Další okolnosti nehody jsou nadále v šetření, proto se k této nehodě nyní více vyjadřovat nebudeme," dodal Kořínek. ( ber)

O víkendu zemřelo na silnicích v ČR šest lidí. Dva v našem kraji

Foto PČR

O víkendu, prodlouženém o dva sváteční dny, zemřelo při nehodách v Česku šest lidí. Jednou z nejtragičtějších havárií tohoto víkendu byla sobotní nehoda na Brněnsku, při níž zemřela jedna žena a devět dalších lidí se zranilo. V počtu těch, kdo zaplatili na silnicích daň nejvyšší, vede Olomoucký kraj. Zde zemřeli dva lidé, první z nich na D46 u Olšan. 

V neděli ráno krátce po půl třetí přijali policisté oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla s chodcem na 33. km dálnice D46 ve směru od Prostějova na Olomouc. Z prvotního šetření vyplývá, že dvaapadesátiletý muž zřejmě přecházel dálnici od obce Hablov do obce Olšany u Prostějova, a to v místě, kde byl nedávno stržen most, spojující obě obce. "Šestačtyřicetiletý řidič vozidla Audi A6 nestačil na chodce, který se náhle objevil na dálnici včas zareagovat, a došlo ke střetu.

Hlášení policistům: Havarované vozidlo, v něm mrtvý řidič

ilustrační foto

Policisté ráno održeli další smutnou zprávu, zemřel člověk, tentokrát za volantem vozu.

"Dnes ráno o půl deváté jsme přijali oznámení o nalezení havarovaného vozidla Alfa Romeo na silnici číslo 44 mezi obcemi Postřelmov a Bludov. Ve vozidle byl nalezen zaklíněný řidič bez známek života. Podle předběžného zjištění zřejmě došlo k dopravní nehodě před několika hodinami od ohlášení nehody. Čtyřiatřicetiletý řidič jel s vozidlem ve směru na Bludov a po projetí zatáčky na rovném úseku z dosud přesně nezjištěných příčin sjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. U zemřelého byla nařízena soudní pitva.

Smutné překvapení. Ve výkopu našli mrtvého muže

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V sobotu 30. června 2018 po osmnácté hodině policisté přijali oznámení o nálezu mrtvého muže ve výkopu na staveništi v ulici Předina v Prostějově. 

"Zemřelého se nám podařilo ustanovit jako pětapadesátiletého muže z Blanenska. V současnosti probíhá prověřování okolností úmrtí muže, byla nařízena pitva ke zjištění příčiny a přesné doby úmrtí," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. (ber)