Uničov

Mladý muž zdolal radniční věž. V noci a po fasádě

ilustrační foto

Šestadvacetiletý dobrodruh, který vylezl v polovině června minulého roku na Mariánský sloup v Uničově, svůj kousek zopakoval. Tentokrát vyšplhal po fasádě uničovské radnice až na ochoz věže. Loni na sloupu žádnou škodu nenapáchal, nyní však poškodil vánoční světelnou výzdobu; újma bude možná až 10 000 korun. 

V pondělí 8. ledna o půl čtvrté ráno obdrželo operační středisko policie zprávu, že se jakýsi muž pohybuje po věžním ochozu. Společně s policisty se na náměstí vydali i hasiči se žebříkem. Dolů nakonec sešel po vnitřním schodišti. Při dechové zkoušce vyšlo najevo, že horolezci v krvi kolují více než dvě promile alkoholu, a byl proto odvezen na záchytku. Podobnou dávku, přesně 2,27 promile, mu naměřili také v červnu po zdolání mariánského sloupu.

1. SK vedlo, ale otevřelo sezónu prohrou

ilustrační foto /archiv/

Prvním kolem byla rozehrána Moravskoslezská fotbalová liga a prostějovské 1. SK zamířilo k třetiligové premiéře do Uničova.

V krajském derby otevřel už v osmé minutě prostějovský špílmachr Zelenka a hosté dokonce udrželi vedení až do poločasové přestávky. Přesto se nakonec přesvědčili o platnosti pořekadla "první vyhrání z kapsy vyhání" a z Uničova jednou s prázdnou kapsou, protože domácí dokázali v rozmezí 60. a 70. minuty dvěma brankami osud zápasu úplně obrátit.

SK Uničov – 1. SK Prostějov 2:1 (0:1)