Univerzita Palackého

Univerzita Palackého zve na Den otevřených dveří

ilustrační foto plakát

V sobotu 19. ledna se  otevřou brány všech osmi fakult Univerzity Palackého, ale také Knihovna Univerzity Palackého v Olomouci, Správa kolejí a menz UP, Pevnost poznání Olomouc nebo UPoint. Na každé fakultě bude možné získat také propagační a informační materiály. Kromě informačních bloků se návštěvníci mohou těšit na zajímavý doprovodný program.

Univerzita Palackého se na den otevřených dveří vždy dlouhodobě připravuje a snaží se poskytnout návštěvníkům kompletní informační servis. K tomu slouží především informační bloky, které se konají na každé z fakult. Na každé fakultě bude také možné získat propagační a informační materiály a připraven bude i zajímavý doprovodný program.

Den otevřených dveří na Univerzitě Palackého v Olomouci

ilustrační foto upol.cz

Přemýšlíte, kam zamířit po střední škole? Chcete si dodělat vysokou? Zajímá vás chod nejstarší univerzity na Moravě zevnitř? V pátek 1. prosince 2017 se otevřou od 9 do 14 hodin brány Univerzity Palackého v rámci Dne otevřených dveří. 

Dozvíte se o vše o nabízených oborech a možnostech studia, nakouknete "pod pokličku" dění na fakultách a dostanete se i do prostor běžně nepřístupných. Mimo to budete moci navštíit i univerzitní koleje s průvodcem, menzu, Knihovnu UP či Pevnost poznání!

Olomouc zve na Noc vědců

ilustrační foto plakát

Letošní Noc vědců se uskuteční v pátek 6. října od 18 hodin. Program čeká na návštěvníky většiny fakult Univerzity Palackého, Pevnosti poznání, Vědeckotechnického parku UP, Fakultní nemocnice Olomouc nebo univerzitní botanické zahrady.

Noc vědců patří k největším populárně-vědeckým akcím v regionu a ani první říjnový pátek tomu nebude jinak. "Malí i dospělí budou mít po roce jedinečnou příležitost navštívit univerzitní prostory po setmění a setkat se zde nejen se skutečnými vědci, ale především s vědou v jejích netradičních podobách," přiblížil prorektor UP pro vnější vztahy Petr Bilík.

Zapojte se do výzkumu a poznejte, jaké to je, žít měsíc bez auta

Ilustrační foto skoda-auto.com, plakát

Univerzita Palackého v Olomouci připravuje na podzim letošního roku výzkum, do něhož se mohou zapojit všichni, kdo pro cestování využívají alespoň čtyřikrát týdně auto a jsou ochotni se ho na měsíc vzdát. Hnacím motorem pro účastníky projektu může být také odměna ve výši čtyři tisíce korun a cenná životní zkušenost.

Výzkum je určen pro občany žijící v Olomouci nebo v jejím okolí do padesáti kilometrů. V průběhu podzimu 2017 se účastníci na měsíc vzdají využívání svého auta. Před začátkem a po ukončení tohoto období s nimi bude proveden zhruba hodinový rozhovor o tom, na základě čeho se rozhodují při volbě dopravního prostředku. Součástí výzkumu bude také nainstalování speciální aplikace do mobilního telefonu, která bude zaznamenávat vzdálenost všech cest.

Univerzita Palackého se otevře zájemcům. Již v sobotu

ilustrační foto UP

Přemýšlíte, kam po střední škole? Chcete si dodělat vysokou? Zajímá vás chod olomoucké univerzity zevnitř? Vše se můžete dozvědět přímo na půdě olomoucké Univerzity Palackého v rámci každoročního dne otevřených dveří. V  sobotu 21. ledna se otevřou brány všech fakult Univerzity Palackého. 

Dozvíte se vše o nabízených oborech a možnostech studia, nakouknete „pod pokličku“ dění na fakultách a dostanete se i do prostor běžně nepřístupných. Univerzita Palackého se na den otevřených dveří vždy dlouhodobě připravuje a snaží se poskytnout návštěvníkům kompletní informační servis. K tomu slouží především informační bloky, které se konají na každé fakultě. Zde zástupci vedení fakult poskytují informace o podmínkách studia, náležitostech elektronické přihlášky a přijímacím řízení. Jsou samozřejmě připraveni zodpovídat i veškeré dotazy.

Chcete studovat? Univerzita Palackého vyhlásila druhé kolo přijímaček

ilustrační foto

Uchazeči o některé přírodovědné obory mají ještě šanci přihlásit se ke studiu na Univerzitu Palackého v Olomouci.

Přírodovědecká fakulta vyhlásila druhé kolo přijímacího řízení u více než dvou desítek bakalářských studijních oborů, přihlášky lze podávat do 15. července. Až do konce července mohou podávat přihlášky i uchazeči o bakalářské studium, které realizuje Cyrilometodějská teologická fakulta spolu s CARITAS – Vyšší odbornou školou sociální v Olomouci.

Bližší informace na http://www.upol.cz/skupiny/zajemcum-o-studium/ (red)

Chcete studovat? Univerzita Palackého otevírá dveře

ilustrační foto znak

Den otevřených dveří se na všech fakultách Univerzity Palackého v Olomouci koná 16. ledna 2016 v době od 9 do 14 hodin. Zájemci se dozví vše o studiu na osmi fakultách.

Univerzita nabídne program na Cyrilometodějské teologické fakultě a dále na fakultě lékařské, filozofické, přírodovědecké, pedagogické, právnické, zdravotních věd a tělesné výchovy.
Bližší informace najdete na http://www.upol.cz/kalendar/akce/cal/2016/01/16/event/view-list|page_id-7730/tx_cal_phpicalendar/5760/. ber)

OBRAZEM: Pevnost poznání v blízké Olomouci!

Foto UP

 

Ještě dnes můžete vyrazit i s dětmi za poznání do blízké Olomouce. Univerzita Palackého vybudovala na páteční a sobotní dny Pevnost poznání.

„Mottem veletrhu je slogan Uděláme vám v tom jasno, který odkazuje na letošní Mezinárodní rok světla a je pravda, že všechny přítomné stánky neúnavně něco osvětlují. Celý den si tak díky vědě děláme jasno nejen ve vědomostech, ale i v počasí,“ říká s nadšením hlavní koordinátorka veletrhu Lenka Oprštěná, přesvědčená o tom, že věda se skutečně dá dělat za každé situace a právě v extrémních podmínkách vznikají ty nejlepší nápady. (red)

Hořící bubliny na ruce a čtení pod vodou nabídne Veletrh vědy a výzkumu

Foto veletrh vědy a výzkumu

 

Mýty o neatraktivnosti některých přírodních i humanitních oborů se vám pokusí zbořit dvoudenní veletrh vědy s názvem Uděláme vám v tom jasno! Ten se uskuteční 19. a 20. června v interaktivním muzeu vědy Pevnost poznání a na přírodovědecké fakultě v Olomouci.

Největší celouniverzitní akce zaměřená na popularizaci vědy a výzkumu hravě zabaví všechny věkové kategorie, od dětí až po dospělé. Návštěvníci poznají prostřednictvím zábavných interaktivních experimentů a soutěží, jak se dá využívat věda v každodenním životě.Návštěvníci proniknou do světa rostlin, poučí se o narůstající kyberšikaně, přečtou si knihu pod vodou nebo se zamilují do matematiky.

V Olomouci ožil Harry Potter, hraje se tam famfrpál

ilustrační foto

 

Svět Harry Pottera ožil v těchto dnech v Olomouci. Studenti olomoucké Univerzity Palackého hrají v parku famfrpál - hru, při níž hrdinové ve světoznámém příběhu létají na košťatech a sázejí góly do obručí. Duší jediného českého týmu je Markéta Štovíčková. Famfrpál se naučila v zahraničí, zúčastnila se i mezinárodních turnajů.

„Minulý semestr jsem strávila na univerzitě v Norsku. Ta famfrpál podporovala jako oficiální sport. Od první chvíle mě to chytlo,“ popisuje čtyřiadvacetiletá Štovíčková. Stala se členkou tamního univerzitního týmu, hrála i na šampionátech ve Francii či v Oslu. Na olomoucké Univerzitě Palackého studuje angličtinu se zaměřením na tlumočení a překlad, po návratu z Norska se z ní stala zakladatelka místního famfrpálového týmu.