úplněk

Čeká nás Rybí úplněk. Bude plný energie

ilustrační foto astro.cz

Rybí úplněk bude velice důležitý, protože si uděláme pořádek ve svém životě a sami v sobě. Úplněk v Rybách nastane v neděli 26. 8. 2018 přesně ve 13.56 hodin.

Už od pátku můžeme pociťovat psychický tlak. Luna bude mít velký vliv na negativní stránky osobnosti, které v těchto dnech vyjdou na povrch. Zároveň bude energetickým polem planety plout velmi silná energie, která podpoří spojování duší partnerů. Spojí dohromady ty lidi, kteří k sobě patří a to, co nefunguje, rozdělí. 

Úplněk v Rybách je podle kartářek a astrologů považován za čistící, který nastartuje naše životy tím správným směrem. Tuto energii můžeme na sobě pozorovat již od začátku týdne, kdy všechno vykrystalizuje a vybouchne. (ber)

Dnes je „štíří“úplněk. Plný sexu

ilustrační foto

Spalo se vám dnes dobře? Nebo jste dvě hodiny po půlnoci zaznamenali zvláštní chvění? Byl totiž úplněk, a to ve znamení vášnivého Štíra. Měsíc v úplňku krade spánek, ale ten štíří podporuje sexuální touhu. Takže ve zkratce – moc se nevyspíme, ale můžeme promilovat květen. 

Tento úplněk bude mít vliv na finance a sex. Do úplňku bychom měli dořešit vše související s půjčkami a hypotékou, vrátit dluhy, zaplatit vše, co je nutné, konsolidovat půjčky nebo snížit procenta na hypotéce. Můžeme ale také výhodně nakupovat a prodávat.  

Dnešní úplněk je ve znamení Vah. A je modrý

Foto http://www.astronomy.com

Úplněk nastane v sobotu 31. března 2018 ve 14,36 ve vzdušném znamení Vah. Váhy přináší téma nerozhodnosti ale také rovnováhy – vnitřní i vnější.

Je dobré si uvědomit, že jak to máte nastaveno uvnitř, tak žijete i navenek. Stačí zharmonizovat jednu část a ta druhá už půjde sama. 

Bude zapotřebí vyvážit zejména partnerský vztah a najít zlatou střední cestu. To je i u vztahů pracovních, kde se potýkáte s mocí. Je třeba začít naslouchat svému nitru a co nejvíce se osvobodit od ega. 

Blue Moon

Dnes je panenský úplněk. Plný kritiky!

ilustrační foto hvězdárna PV

Měsíc v úplňku je tentokrát ve znamení Panny. Na obloze se objevil 2. března v 1:51 hodin. Patří tedy pod nadvládu elementu země. 

Stále vás v mysli drží problém, který před vámi vyvstal. Je s tím spojené i zklamání, které vás nutí bojovat. Stojíte na pomyslné křižovatce a je jen na vás, pro kterou z variant se rozhodnete. Musíte si ale uvědomit, jaké budou následky.

Budeme mít těžkosti s nadměrným kritizováním a posuzováním, nebude snadné odpouštět sobě i druhým. Měli bychom se zaměřit na laskavost a jemnost. 

A nezapomeňme, v březnu nás čeká ještě jeden úplněk. Bude 31. března, říká se mu modrý a nastane ve 13:36 hodin. Bude ve znamení Vah. (ber)

OBRAZEM: Superúplněk

Foto čtenář

Také se vám povedlo zachytit včerejší superúplněk, jinak zvaný Blue Moon? Některým z našich čtenářů ano. Pochlubte se v komentářích!

A pamatujte, v únoru se úplňku nedočkáme, v lednu totiž oblohou propluly hned dva. (ber)

Čeká nás superúplněk. Tentokrát Račí

ilustrační foto hvězdarnapv.cz

V úterý 2. ledna 2018 ve 3,23 hodin nastane úplněk. A ne tak ledajaký. Bude mít předponu super a je ve znamení Raka.

Rak je vodní znamení stejně jako Štír a Ryby. Je to citlivé znamení a také hodně emotivní. Někdy se nechá emocemi naprosto ovládnout. V jednu chvíli nahoře a v druhou dole... Takže nedovolte, aby negace ovlivnily vaše chování, nebojte se změn, nepodléhejte melancholii, vyhýbejte se hrubosti a bezcitnosti. Dopřejte si odpočinek a zkuste věřit své intuici, hlavně ve vztahu k druhým lidem. (ber) 

Superúplněk 2017 už v neděli!

Foto Petr Horálek, Karel Trutnovský

Nebeská soukolí se pootočila a blížící se konec roku nám i letos vykouzlí tzv. superúplněk. Nastane v neděli 3. prosince v 16:47 hodin a přízemím projde náš Měsíc v pondělí 4. prosince v 9:45 hodin. Tehdy bude našeho kosmického souseda dělit od Země jen 357 492 km. Díky této souhře můžete Měsíc v neděli a v pondělí vidět na obloze o maličko větší než obvykle.

Měsíc najdete večer těsně nad východním obzorem v neděli asi v 16:30 hodin a v pondělí asi v 17:30 hodin. Z geometrického hlediska by měl být superúplněk nejlepší v pondělí ráno za svítání, těsně nad západním obzorem, asi v 6:30 hodin. Pozorovat východ, či západ velikého kulatého Měsíce lze klidně i z měst, úplňkovému Měsíci světelné znečištění příliš nevadí. Ale v krásné přírodě, v místě s dalekým horizontem, je tento úkaz jistě mnohem působivější. Nezbývá, než si přát hezké počasí a zejména u horizontu průzračný vzduch.

Čeká nás superúplněk. Ve znamení rozpolcených Blíženců

ilustrační foto astro.cz

Úplněk v Blížencích nastane 3. prosince v 16,47 hodin a nebude vůbec obyčejný. Jde totiž o superúplněk, úplně největší úplněk letošního roku!

Vliv úplňku pocítíme v oblasti související s dopravním prostředkem, úřady, cesty a cestováním. Komunikací, mluveným a psaným slovem. No prostě, dávejte si pozor, s kým a o čem mluvíte a co a komu podepisujete. A na cestách "pomale a při kraju". (ber)  

Čeká nás beraní úplněk

ilustrační foto astro.cz

Říjnový úplněk nastane ve čtvrtek 5. října v 19,40 hodin. Je ve znamení tvrdé beraní nátury.

Živlem Berana je oheň, zde znamená vzrůst energie vůle, která je spojena s odvahou planety Mars. Je to znamení počátků a tvořivosti. Období Měsíce v Beranu je ovlivněno přívalem impulzivní energie, jež může vést až k neuváženým rozhodnutím. Všichni máme sklony být netrpěliví a snadno vznětliví. Klíčové slovo Berana je „akce", klíčová myšlenka „jsem".

Beran ovlivňuje hlavu, mozek, obličej a životni sílu. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Dnes je citlivý úplněk. Ve znamení Ryb

ilustrační foto astro.cz

Dnes, ve středu 6. září v 8,02 hodin nastal další letošní úplněk. Tentokrát ve znamení emotivních a citlivých Ryb.

Tento úplněk zesílí naši citlivost vůči druhým a okolí, ale také bude zesilovat sklony k podléhání iluzím a klamům. Proto pozor na unáhlené závěry, činy i slova. Držme se raději pevně nohama na Zemi a nepodlehněme iluzím, že jsme bůhvíjak naladění na druhé či na „vyšší energie“. To bude dělat naše ego a mohlo by nám pěkně zatopit, pokud mu podlehneme

Pokora, trpělivost, umírněnost, zakořeňování, to je téma tohoto úplňku.