Určice

Kostelec na Hané - Určice 0:2 (0:0)

Foto Lubomír Kaprál

V rámci 16. kola 1. A třídy, skupiny B olomouckého krajského fotbalového svazu, se Určice utkaly v Kostelci s místní jedenáctkou. Motivace obou mužstev byla jasná. Určice by rády navázaly na hladkou výhru nad Kojetínem a Kostelec chtěl odčinit prohru s Plumlovem. 

Celé utkání bylo odehráno za prudkého větru, který jeho průběh negativně ovlivnil. V prvním poločase pomáhal vítr hostům, ale gólově se prosadit nedokázali. Několik dobrých příležitostí však měli. Po půlhodině hry se po trestném kopu dostal před brankáře O. Halouzka, ale prostřelit jej nedokázal. Chvíli na to se ke střele z 20 metrů odhodlal jeho bratr Petr. Gólman jeho zdařilý pokus perfektním zákrokem zneškodnil. Do třetice před změnou stran z trestného kopu zakončoval Holčák nad břevno. Ve druhém poločase hrál po větru Kostelec a tak se předpokládalo, že tuto výhodu využije.

Určice - Kojetín 5:0 (4:0)

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 31. března bylo na hřišti v Určicích odehráno první jarní mistrovském utkání ročníku 2017-2018. Jednalo se o 15. kolo 1. A třídy, skupiny B, olomouckého krajského fotbalového svazu, ve kterém jsme hostili mužstvo FK Slavoj Kojetín - Kovalovice.

Včerejší utkání bylo, možná i trochu překvapivě, jednostranně v režii domácího mužstva. V útoku tvrdil muziku Petr Halouzka, v obraně pak na postu stopera hrající trenér Zbožínek. Brankový účet otevřel P. Halouzka, když si naběhl na přesnou přihrávku z pozice pravého křídla a nikým nepokrytý měl dostatek času přesně zamířit. Ve 20. minutě pronikl obranou Kojetína autor prvního gólu a míč z jeho kopačky zastavila až síť za zády gólmana Hromady. Další dva góly vsítily Určice v rozmezí tří minut z pokutových kopů po faulech na Ondřeje Halouzku.

OBRAZEM: Ostatkový průvod Určice

Foto Lubomír Kaprál

Sbor dobrovolných hasičů v Určicích pořádá každoročně ostatkový průvod.

Letos se vydaly masky za doprovodu hudby do ulic obce v sobotu 10. února v devět hodin ráno. Než došel průvod k poslednímu domu, měli účastníci nachozeno neuvěřitelných patnáct kilometrů (měřeno GPS). Průvod se těšil velké pozornosti obyvatel obce a bylo v něm k vidění několik desítek masek.

Lubomír Kaprál

OBRAZEM: Lampionový průvod a uspávání zvířátek. V Určicích

Foto Lubomír Kaprál

Určičtí hasiči a kulturní klub uspořádali v pátek 17. listopadu lampionový průvod a uspávání zvířátek. 

Sraz účastníků byl v 16.30 hodin u základní školy, odkud prošel lampionový průvod do místní sokolovny. Zde v programu vystoupily děti z mateřské a základní školy a následně k prasknutí zaplněná sokolovna zhlédla pohádku „O sluneční paní a temné královně".

Lubomír Kaprál

Určice zvou na zábavu ve stylu 80. let

ilustrační foto plakát

V pátek 18. srpna bude park v Určicích patřit kapele Kontakt. Ta od 20 hodin rozjede zábavu ve stylu 80 .let.

Pořadatelé slibují slosovatelné vstupenky, prvních 100 piv zdarma a noční jízdu limuzínou. Vstupné je 80 korun. (red)

 

OBRAZEM: Oslava svátku Svatého Floriána v Určicích

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 6. května se v Určicích uskutečnila oslava u příležitosti svátku Svatého Floriána. 

Po uvídání hasičských sborů před budovou obecního úřadu byla v kostele sv. Jana Křtitele sloužena mše. Následoval slavnostní průvod obcí a položení věnce u sochy sv. Floriána. Oslava byla zakončena slavnostní schůzí a volnou zábavou.

Lubomír Kaprál    

V Určicích se budou pálit čarodějnice. Vyrazíte?

ilustrační foto společenství Domeček

30. dubna vypukne na starém hřišti v Určicích čarodějnický rej. Tradiční pálení i letos pořádají dobrovolní hasiči a Společenství zábavy Domeček v ďolíku zvaném Staré hřiště. 

Pro děti jsou přichystány hry o sladké ceny, chybět nebude velmi drastická ukázka hašení ohně místními dobrovolnými hasiči SDH Určice, kteří se pyšní titulem 2. nejlepší hasičská dobrovolná jednotka kraje. "Oslavu již tradičně okolo 19:30 hodin přeruší boj dobra se zlem, kde rytíři budou muset dostát svému slibu ochrany slabších a bezmocných," zvou pořadatelé. 

Ve stáncích proudem poteče pivo, víno a další alko i nealko, zakousnout budete moci do výtečných klobás z udírny. (red)

 

OBRAZEM: Vítání jara v Určicích

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 18. března od 16.00 hodin připravili v Sokolovně v Určicích dobrovolní hasiči ve spolupráci s kulturním klubem „Vítání jara". 

V programu vystoupily děti z mateřské školy a taneční skupina Šárky Miklíkové. Velké pozornosti se těšila pohádka O zamilovaném hejkalovi. O hudební doprovod se postaral DJ Vejmola.

Lubomír Kaprál

OBRAZEM: Ostatke v Určicích!

Foto Lubomír Kaprál

Sbor dobrovolných hasičů Určice pořádá každoročně ostatkový průvod. 

Letos se vydaly masky do ulic obce v sobotu 25. února v 9.00 hodin za hudebního doprovodu kapely pana Strouhala. Než došel průvod k poslednímu domu, měli účastníci nachozeno patnáct kilometrů (měřeno GPS). Průvod se těšil velké pozornosti obyvatel obce a bylo v něm k vidění více než šedesát masek.

ubomír Kaprál

OBRAZEM: Výstava betlémů v Určicích

Foto Lubomír Kaprál

Sedmnáctého prosince byla ve společenském sále nové radnice v Určicích připravena k prohlídce výstava betlémů.

Vystavována je téměř stovka betlémů z období od roku 1890 až po současnost. K vidění zde byly betlémy z papíru, sádry, dřeva, vosku, na překližce, z porcelánu, z cínu, z durolinové hmoty, biskvitové a další.

Výstava potrvá do 19. prosince. Vyrazit můžete dnes po obědě od čtrnácté hodiny do sedmnácté, v pondělí 19.12. od osmé do dvanácté.

Lubomír Kaprál