útok

Malé dítě zabil pes

ilustrační foto ber

Tragédii vyšetřují od pátku přerovští policisté. V bytě v Přerově - Přemostí zemřelo odpoledne malé dítě. Po útoku psa. 

Pes měl dítě napadnout, to na následky způsobených zranění zemřelo. "Jak k tragickému případu došlo, je předmětem dalšího policejního šetření. Stejně tak stanovíme právní kvalifikaci až po vyhodnocení všech zjištěných skutečností,“ sdělil PvNovinkám mluvčí policie František Kořínek s tím, že pes byl na místě zajištěn. Další okolnosti k případu vzhledem k jeho citlivosti policie nebude poskytovat. (ber)

 

Agresivní pacient v prostějovské nemocnici. Útočil na personál i policisty

ilustrační foto

Dnes dvě hodiny po půlnoci přijali prostějovští policisté oznámení o agresivním pacientovi v prostějovské nemocnici. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že opilý dvaadvacetiletý muž měl napadat personál nemocnice. Skončil na záchytce.

Muž se neuklidnil ani za přítomnosti policistů. Poté, co se pokusil zasahujícího policistu napadnout, byly proti němu použity donucovací prostředky - hmaty a chvaty. Při použití donucovacích prostředků utrpěl lehké zranění, které si však nevyžádalo lékařské ošetření. Poté se muž uklidnil až do okamžiku, kdy lékař povolil jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice. "Protože se opět začal chovat agresivně a poškozovat zařízení, nasadili mu policisté pouta a poté ho eskortovali do protialkoholní záchytné stanice.

Bývalý přítel ji zmlátil. Na silvestrovském ohňostroji

ilustrační foto Jana Ari, atelier Brunton

Během silvestrovského ohňostroje zkontaktovala hlídku prostějovských strážníků žena s tím, že před chvílí byla napadena bývalým přítelem, neboť se s ním odmítala bavit a to ho rozčílilo. Na obličeji měla krvácející zranění.

„Vzápětí se dostavil i útočník. K činu se doznal a neustále se dožadoval rozhovoru s poraněnou, což žena odmítala a hlídka mu tak kontakt neumožnila. Napadená žena byla převezena na ošetření do nemocnice,“ uvedla strážník Jana Adámková. Muž je svým jednáním podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. „V tomto případě se jedná o návrhový přestupek, kdy je zapotřebí ze strany poškozené podat návrh,“ upozornila Adámková s tím, že událost byla postoupena správnímu orgánu. (red)

Policie hledá útočníka, který obětem vyrazil zuby

foto Policie ČR

 

Prostějovan zřejmě vyrážel zuby v olomouci. Alespoň si to myslí policie, která po útočníkovi již několik měsíců pátrá.

V pátek 21. února 2015 v 1.15 hodin fyzicky napadl dosud neznámý útočník dva muže před vstupem do baru Varna na ulici Riegrova v Olomouci. Oba dva udeřil pěstí do obličeje a oběma vyrazil zuby. Napadení muži museli být převezeni k ošetření do nemocnice. Policie hledá svědky tohoto incidentu a především ty občany, kteří by pomocí získaných fotografií a kamerového záznamu pomohli zjistit totožnost pachatele. Podle posledních informací byl útočníkem muž z okresu Prostějov.

Ad. Muž s jehlou ve Zlaté bráně?!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

V sobotu 8. března PvNovinky informovaly o muži, který měl ve Zlaté bráně v Prostějově útočit injekční jehlou, což měl doložil i záznam bezpečnostních kamer. Zatímco policie v první chvíli útok odmítla, o několik hodin později její mluvčí sdělil, že podobný případ je vyšetřován. Z informací vyplývalo, že ženino oznámení incidentu bylo nejdříve policistou odmítnuto z důvodu nedostatku důkazů, kdy šla celý incident oznámit. PvNovinky získaly vyjádření jednoho z blízkých známých napadené ženy.

„Podle vyšetřujícího policisty je totožnost pachatele známa, ale ten k věci uvedl, že o ničem neví a dále se nevyjadřoval. Celá věc teď stojí na tom, že se čeká na výsledky testů krve, které budou až někdy koncem května. Pachatel je na svobodě, protože v současné době je věc kvalifikována jako přestupek,“ sdělil redakci. Oficiální vyjádření policie je stále stejné. „Věc je v šetření, víc v této chvíli nemohu sdělit,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. (ber)

Spory s partnerem vyřešila dívka nožem!

ilustrační foto Policie ČR

 

Poněkud svérázným způsobem vyřešila partnerský spor osmnáctiletá dívka. Svého přítele pobodala.

 

 

V neděli před jednadvacátou hodinou se na lince 156 městské policie Prostějov rozdrnčel telefon. Naléhavý hlas sděloval, že z jednoho z bytů v centru města se ozývá křik. "Na hlídku už před domem čekala žena, která uvedla, že jejího syna zranila jeho přítelkyně. V místnosti zajistili strážníci osmnáctiletou dívku, která nožem bodla svého přítele," uvedla strážník Jana Adámková s tím, že muž měl krvácející ránu v oblasti prsou a řeznou ránu na ruce.