vandal

Vandal poškodil okno bagru

Foto PČR

V době od 20. do 23. dubna 2019 dosud nezjištěný pachatel nezjištěným způsobem poškodil výplň zadního okna bagru značky Komatsu, zaparkovaného ve firemním areálu v Kojetínské ulici v Prostějově.

Majiteli bagru tímto jednáním vznikla škoda předběžně vyčíslená na 15 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. "Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," upozornil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Vandal poškodil další dva stromy

ilustrační foto MP

Jak PvNovinky informovaly, v Prostějově řádí vandal, který ničí vysazené stromy. V loňském roce jich bylo více než sto, od nového roku přibyly další. Poslední dva případy se po dlouhé odmlce staly nedávno.

"Máme další dva zničené stromy, rukopis vandala ale není totožný s předchozím," sdělila PvNovinkám náměstkyně primátorky Ivana Hemerková, podle které jde pravděpodobně o jiného pachatele. "Přijmeme opatření," dodala lakonicky. Ani fotopasti zatím vandala, který se soustředil na zeleň v prostějovských ulicích, neodhalily.  (ber)

Cvičil psa a poničil stromy!

Foto ber, Michal B.

Jak PvNovinky informovaly, neznámý vandal poničil v posledních měsících na území města Prostějova stovku stromů. Podle policistů i strážníků jde zřejmě o stejnou osobu. Muž, který na dvou stromech trénoval svého psa, jim ale není.

„Strážníci zadrželi muže, který na dvou stromech cvičil svého psa a stromy poškodil. S největší pravděpodobností se ale nejedná o stejného pachatele, který má na svědomí ostatní stromy,“uvedla na středeční tiskové konferenci náměstkyně Ivana Hemerková.

Strážníci zadržení muže potvrdili. „Přistihli jsme muže, který pomocí stromů trénoval psa bull typu,“ potvrdila redakci zprávu strážník Jana Adámková. Další podrobnosti ale odmítla sdělit s tím, že věc je dosud v šetření.

Od začátku roku poškodil vandal další dva stromy

ilustrační foto MP

Jak PvNovinky informovaly, v Prostějově řádí vandal, který ničí vysazené stromy. V loňském roce jich bylo více než sto, od nového roku přibyly další dva. Policie po pachateli pátrá, zatím ale bez úspěchu.

"Ve většině případů jde o stromy ve stáří 10 - 15 let, které mají hrubým způsobem poškozenou kůru. Tam je naděje, že se díky včasnému ošetření uzdraví. Jde ale i o několik mladších stromů, které bylo nutné odstranit, jako mladou lípu u sokolovny. Ta měla ulomenou korunu," popsala před časem náměstkyně primátora Ivana Hemerková, podle které vandal řádí napříč katastrem města.

Vlakový vandal dopaden!

ilustrační foto čtenář

Začátkem března PvNovinky informovaly o vandalovi, který v Konici na nádraží posprejoval vlak. Policie zná pachatele, který způsobil škodu ve výši 60 tisíc korun.  

„Bezprostředně po činu jsme na místě zadrželi jednoho z pachatelů. Je jím devětadvacetiletý muž z Konicka. Ten je v současné době podezřelý z trestného činu poškození cizí věci, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ sdělil redakci ve čtvrtek policejní mluvčí František Kořínek. Okolnosti postříkání vlaku jsou stále předmětem probíhajícího prověřování. „Výše způsobené hmotné škody na vlaku byla vyčíslena na 60 tisíc korun,“ dodal mluvčí. (red)

OBRAZEM: Kazisvěti stále útočí

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, na území našeho města v poslední době dochází k vandalismu. Rozbité lavičky, informační tabule, posekané kmeny stromů. Útoku spojenému s krádeží se nevyhnul ani majetek trafiky na hlavním prostějovském nádraží.

Dvě plechové bedny, do kterých se ukládají časopisy, stála vedle hlavního vchodu několik let. Časem utrpěly pár "ran", denně byly z jejich okolí odklízeny odpadky a občas si je někdo spletl s toaletou. Poslední ránu utrpěly v minulých dnech, kdy se do větší z nich někdo vloupal. Nejenže si odnesl kořist v hodnotě několika tisíců, ale bednu poškodil natolik, že její oprava nepřichází v úvahu. Prodejna už má jiný kontejner, podstatně bytelnější a navíc umístěný na podestě u hlavního vchodu. O tom, že by byl vandal dopaden, ale pracovnice pochybují. (ber)

Vandal posprejoval vlak

ilustrační foto PČR

 

Ze spáchání přečinu poškození cizí věci je podezřelý zatím neznámý vandal, který někdy v čase z 18.  na 19. 1. 2015 posprejoval jeden z vagonů elektrického pantografu na vlakovém nádraží v Nezamyslicích.

"Nastříkal na něj různobarevný nečitelný nápis o velikosti 17 x 2 m a nečitelný text černé barvy o velikosti 0,5 x 1 m. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 000 korun," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. V případě zjištění pachatele mu za uvedený přečin hrozí až roční pobyt za mřížemi. (red)

Vandal poničil odpadkový koš

ilustrační foto

 

Na základě telefonického sdělení vyjížděli strážníci po půlnoci na Sídliště svobody, kde dle svědka dva mladíci kopou do plastových košů o objemu 25 l. Chytili jen jednoho.

"Strážníci při kontrole dané lokality jednoho z dvojice objevili. K rozbití nádoby se doznal, o společníkovi ale nic neprozradil s tím, že jej nezná a viděl ho prvně," konstatovala strážník Jana Adámková. Pro podezření z přestupku proti majetku byla věc postoupena správnímu orgánu. (red)

Psychopat zničil lak na autě

ilustrační foto

Vadilo mu, že auto bylo zaparkováno blízko křižovatky? Nebo šlo o vandalský čin? Každopádně normální člověk se takhle nechová...

V průběhu vřerejška, středy 6. června, se neznámý pachatel vyřádil na autě, zaparkovaném na ulici A. Krále při pravém okraji vozovky u křižovatky s náměstím Spojenců v Prostějově. Na Škodě Fabia Combi šedé metalízy vytvořil psychopat neznámým předmětem souvislou rýhu ve výšce 80 sm po obou stranách vozidla. Rýha, po kterou místy vystupuje bílá základní barva vozu, se táhne od předního až po zadní blatní. Majiteli vozidla vznikla předběžná škoda ve výši 60 tisíc korun.

(red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 35.0652" N, 17° 7' 9.3108" E

Ze vzteku rozbil výlohu a zboží poházel po ulici

ilustrační foto

Jaká byla příčina návalu vzteku, který vedl muže k tak zavrženíhodnému chování? A to nešlo o žádného mladistvého vandala, ale o pána v letech. Vzal dlažební kostku, rozbil výlohu a vše rozházel po okolí.

Minulou sobotu, 28. dubna, několik minut před dvacátou hodinou přijali městští strážníci sdělení o vloupání do obchodu na Školní ulici. Hlídky ihned vyrazily na místo. Po příjezdu je zkontaktovali svědci události a za pachatele označili vzdalujícího se muže, jehož strážníci zadrželi. Jednalo se o šestačtyřicetiletého občana, který se k činu doznal. Uvedl, že dlažební kostkou prohodil skleněnou výplň a veškeré věci z výkladní skříně rozházel po okolí. Konal tak úmyslně ze vzteku. Majitelka prodejny předběžně vyčíslila způsobenou škodu na patnáct tisíc korun.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 23.718" N, 17° 6' 42.3504" E