Vánoce

Vánoční kamion letos v Prostějově nestaví!

ilustrační foto FB

Pokud se těšíte, že i letos do Prostějova zavítá vánoční kamion Coca Coly, těšíte se marně. Mezi městy, který letos navštíví, to naše není. Vidět jej ale přeci jen můžete!

Vánoční kamion se Santou a jeho skřítky letos vyjede po Česku již po šesté. V době od 22. listopadu do 14.prosince navštíví na čtyři desítky měst.

Prostějov mezi nimi letos není, kamion ale 10. prosince přijede do Vyškova, kde bude od šestnácti hodin parkovat u Albertu U Jandovky. (ber)

 

 

Díky kraji si užily Vánoce i děti v dětských domovech

Foto kr-olomoucky.cz

Děti, které nemohly trávit Vánoce společně s rodinou, přišli o svátcích potěšit zástupci Olomouckého kraje. První dárky jim rozdali už 19. prosince v Lipníku nad Bečvou, přímo na Štědrý den pak zavítali do dětských domovů v Přerově a v Plumlově.

„Dobře si vzpomínám na to, jakou jsem měl v dětství radost, když jsem pod stromečkem našel hračku, kterou jsem si přál. Věřím, že jsme stejné pocity navodili i zdejším dětem, protože o radosti jsou Vánoce především,“ řekl při štědrodenní vánoční nadílce v Plumlově Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.   

Ježíška kromě hejtmana symbolicky zastoupili také krajský radní Petr Vrána a tajemník krajského úřadu Vladimír Lichnovský. Děti pod stromečkem našly stolní hry, kosmetiku, elektroniku, sportovní vybavení, hračky nebo oblečení.

Vánoční strom už stojí!

Foto PvNovinky.cz

Na prostějovské hlavní náměstí dnes doputoval stříbrný smrk z Brodku u Konice. Slavnostně se rozsvítí v pátek 1. prosince v 17 hodin. 

Urostlého krasavce, který se letos pochlubí úplně novou světelnou výzdobou, rozsvítí zpěvák Pavel Callta v 17 hodin. (ber)

Fotopostřeh: Vánoce jsou za dveřmi. Říká kaktus

Foto čtenář

Do vánoc zbývá přes čtyřicet dnů. Ale leckdo už si myslí, že jsou za dveřmi.

Jako vánoční kaktus paní Evy. "Kvete takhle s předstihem už čtvrtý rok", pochlubila se záplavou květů. Přiznám se, že i já se na vánoce těším, a moc! Jen jaksi nekvetu. Zatím. (ber)

 

Janek Ledecký v Prostějově S vánočním koncertem

ilustrační foto Janek Ledecký

Vánoční koncert Janka Ledeckého se uskuteční 24. 11. 2017 v 19 hodin v KaSCentru v Prostějově. 

Vstupenky v hodnotě 490,- 450,- 400,- korun můžete již teď zakoupit v Planetě malého prince, Komenského 6, tel: 777 770 651, nebo na www.smsticket.cz. (red)

 

Vánoce se blíží. Město má zatím dva kandidáty na strom

ilustrační foto ber

Ač se to nezdá, za čtyři měsíce máme vánoce. A je třeba se na ně začít chystat. Město Prostějov teď prověřuje dva kandidáty na vánoční strom. 

"Z roku 2016 máme dvě nabídky, které ale ještě musíme znovu prověřit fyzickou prohlídkou stromu," uvedl Jaroslav Chromek z Odboru správy a údržby majetku města. Podle jeho slov se výzva pro občany k případnému darování vánočního stromu teprve chystá. (ber)

 

Právě dnes rozsvítil Edison vánoční strom

Foto remeslanasbavi.cz

Dvaadvacátého prosince 1882 se Thomasi Alva Edisonovi podařil husarský kousek. Rozsvítil vůbec první elektricky osvícený vánoční strom.

Masové použití elektrického osvětlení ale ještě nějakou dobu trvalo. První elektricky osvícený vánoční stromeček se na veřejnosti rozsvítil roku 1912 na Madison Square v New Yorku.

Do Evropy se svítící vánoční stromy dostaly až v roce 1924, kdy byl v německém Výmaru na veřejném prostranství postaven vůbec první vánoční strom osvětlený elektrickými žárovičkami. (ber)

OBRAZEM: Perníky, jako když namaluje

ilustrační foto internet

Vánoce doslova klepou na dveře a tak pečeme, zdobíme a vymýšlíme. A někdo péct a zdobit opravdu umí.

Pro ilustraci nabízíme pár perníků. Jsou k nakousnutí, což?... (red)

Předvánoční trhy zítra a v úterý v "Kascu"

Foto PvNovinky.cz

V pondělí 12. prosince a ještě také o den později by se podle letáku, který mnozí Prostějované našli o víkendu ve schránkách, měly konat v prostějovském Společenském domě předvánoční prodejní trhy.

Zítra od 10 do 18 hodin a v úterý od 9 do 17 hodin by zde prodejci měli nabízet například prádlo, textil, obuv, bytový textil, drogistické zboží či potřeby pro domácnost. Akce by měla zaplnit velý sál "Kasca." (red)

Fotopostřeh: Kaktus už má vánoce!

Foto čtenář

Vánoce pomalu klepou na dveře a řada z nás se už pustila do vánoční výzdoby. Ale jsou i výjimky, které zdobit nemusí. Ono se to totiž udělá samo!

"Ještě jsem na nic ani nechytila, letos nějak nestíhám. Tak se do vánoční atmosféry zakousl aspoň můj letitý vánoční kaktus," poslala nám fotografii čtenářka Eva. Krása, viďte? (ber)