vánoční trhy

OBRAZEM: Vánoční jarmark nabízí punče, baňky, perníky i výrobky z vlny

Foto ber

Letošní vánoční jarmark, který se koná na prostějovském hlavním náměstí, je ve znamení  široké nabídky. Na své si přijdou milovníci punče a nejrůznějších pochutin, stejně jako ti, kdo hledají dárek třeba v podobě proutěného košíku či skleněných baněk. 

Jarmark můžete navštívit do 21. prosince, stánky mají otevřeno od devíti do osmnácti hodin.

Součástí jarmarku budou živá vystoupení. 1., 8. a 15. prosince se v době o 14 do 16 hodin můžete těšit na Tugiho, 2., 9. a 16. prosince vystoupí ve stejném čase Ashena a Lery. (ber)

Prostějovský vánoční jarmark 2018 bude mít vyšší nájem!

ilustrační foto MMP

Radní schválili výši financí, které budou trhovci platit za užívání dřevěných prodejních stánků a za službu, a to právo přenechání prostoru pro umístění mobilního stánku umístěného v rámci letošního vánočního jarmarku.

Program Prostějovské zimy 2018 bude zahajovat v prostoru před muzeem slavnostním otevřením kluziště dne 9. 11. 2018 (ukončení dne 6. 1. 2019). Jeho součástí bude, kromě různých kulturních akcí a ohňostroje (dne 31. 12. 2018), tradičně také vánoční jarmark, a to v čase od 30. 11. 2018 do 23. 12. 2018.

Trhovci zde budou své zboží prodávat ve stylových dřevěných prodejních stáncích a bylo třeba rozhodnou o výši nájemného.

Duha nabízí pronájem stánků na vánočních trzích

ilustrační foto

Pronájem dřevěných prodejních stánků a souhlas s umístěním stánků na trzích na nám. T. G. Masaryka v termínu 26. 11. – 21. 12. 2018. Přihláška k prodeji je ke stažení na webu města, případně je možno ji vyzvednout na Odboru školství, kultury a sportu, oddělení DUHA kulturní klub u hradeb, v budově Školní 4. Výběrová komise bude z došlých přihlášek vybírat prodejce pro účast na vánočních trzích.

Kritéria výběru budou následující: 1. dodání kompletně vyplněné přihlášky ve stanoveném termínu, 2. prodej vánočního sortimentu, ručně vyrobeného zboží 3. kvalita sortimentu, 4. originalita a pestrost nabízeného sortimentu. 5. celková pestrost sortimentu na nám. T. G. Masaryka, 6. realizovatelnost požadavků prodejce na vlastníka pozemku.

Prodejci, vybraní výběrovou komisí, budou následně kontaktováni s organizačními pokyny k prodeji. Přihlášku je třeba vyplnit čitelně a zaslat na adresu:

OBRAZEM: Vánoční trhy v sousední Olomouci

Foto ber

Pokud je vám Prostějov malý a rádi byste "ochutnali" trochu odlišnou chuť nadcházejících Vánoc, zajeďte si do sousední Olomouce. Tamní vánoční trhy nabízejí i letos spoustu dobrot a zajímavostí.

Nejrůznější výrobky z kovu, skla, keramiky, mědi, vlny, kůže a dalších materiálů doplňují stánky s občerstvením v podobě nezbytných punčů, medoviny či čaje. Zakousnout se můžete třeba do trdelníku, grilované klobásy či chutného sýra. 

Pro děti jsou k dispozici svátečně postrojení haflingové, Ježíškova dílnička i schránka na vánoční přání. Všichni si mohou vyzvonit vánoční přání ve zvoničce, umístěné pod vánočním smrkem, který letos dostal jméno Střelka. 

OBRAZEM: Vánoční trhy zahájeny! Právě dnes!

Foto ber

Od dnešního dne až do 23. prosince se prostějovské hlavní náměstí proměnilo v místo plné jarmarečníků. Na tradičních vánočních trzích vás čeká potěšení oka i žaludku.

Najdete zde stánky s punčem, langoši, uzeninami či grilovanými specialitami, ale také vánoční zboží jako jsou třeba výrobky z ovčí vlny či proutí, své místo zde mají skleněné baňky, vánoční perníky i chvojí a jmelí. Vybere si každý. Tak neváhejte a zajděte se podívat Třeba si něco pěkného odnesete, nejen ve vzpomínkách. (ber)

 

Vánoční jarmark zahajuje již zítra!

ilustrační foto ber

Máme se nač těšit. Již zítra, tedy v pátek 24. listopadu to vypukne. Ptáte se, co? Právě tento den na prostějovském hlavním náměstí vypukne vánoční jarmark, který potrvá až do 23. prosince.

A na všechny čeká také slavnostní rozsvěcení vánočního stromu. Stříbrný smrk ozdobený led řetězy s FLASH efektem, vánoční hvězdou, zábleskovými koulemi, baňkami, umělým jehličím a jinými efekty, se rozzáří v pátek 1. prosince 2017 v 17 hodin. Těšit se můžeme na vystoupení zpěváka Pavla Callty. (ber)

 

Vánoční trhy v Olomouci nabídnou Patejdla, Fleret, Hlase i Turbo

ilustrační foto Olomouc

Vánoční trhy začnou v Olomouci 23. listopadu rozsvícením vánočního stromu. Olomouc nabízí velkolepý adventní program, ve kterém nebudou chybět populární zpěváci i kapely.

Rozsvícení vánočního stromu doprovodí Vašo Patejdl v pořadu „Všechny hity od Elánu po Fontánu“. O den později začne víkend rakouské gastronomie, který otevře hudební skupina Progress 2.

V sobotu vystoupí na Horním náměstí Pavel Žalman Lohonka & spol. a Leona Machálková, v neděli pak Jan Spálený & ASPM a Fleret. 

Vánoční jarmark se blíží

ilustrační foto MMP

Chcete vědět, kolik zaplatíte za stánek na vánočním jarmarku a výši poplatku za právo přenechání prostoru pro umístění mobilního stánku? Čtěte dál.

Radní na svém úterním jednání schvalovali místa i ceny za vánoční stánky.

„Celkem budou umístěny v prostoru před muzeem tři stánky s občerstvením, které budou otevřeny až do konce provozu mobilního kluziště. V prostoru velké kuželny pak bude osmadvacet dřevěných prodejních stánků, z toho šest velkých a dvaadvacet malých, které budou otevřeny do 23. 12. 2017 vždy do 18 hodin,“ dodal náměstek Jiří Pospíšil s tím, že součástí nájemného a poplatku bude i dodávka elektrické energie.

Konkrétní částky jsou: 

Vánoční trhy se blíží. Město vyzývá prodejce

ilustrační foto MMP

Zájemci o pronájem dřevěných prodejních stánků a souhlas s umístěním stánků na trzích na nám. T. G. Masaryka v termínu 24. 11. – 23. 12. 2017 se mohou už nyní hlásit na Odboru školství, kultury a sportu, oddělení DUHA kulturní klub u hradeb, v budově Školní 4. Výběrová komise bude z došlých přihlášek vybírat prodejce pro účast na vánočních trzích.

Kritéria výběru budou následující:

1. dodání kompletně vyplněné přihlášky ve stanoveném termínu,

2. prodej vánočního sortimentu, ručně vyrobeného zboží

3. kvalita sortimentu,

4. originalita a pestrost nabízeného sortimentu.

5. celková pestrost sortimentu na nám. T. G. Masaryka,

6. realizovatelnost požadavků prodejce na vlastníka pozemku.

Prostějovský vánoční jarmark startuje již 25. listopadu!

ilustrační foto ber

Rada města Prostějova zveřejnila výši nájemného za užívání dřevěných prodejních stánků a výši poplatku za službu, a to právo přenechání prostoru pro umístění mobilního stánku umístěného v rámci prostějovského vánočního jarmarku 2016.

„Letošní vánoční jarmark startuje 25. listopadu ve stylových dřevěných prodejních stáncích. Celkem bude na náměstí devětadvacet dřevěných prodejních stánků, z toho šest velkých a třiadvacet malých, převážně v majetku města Prostějova. Samotný program Prostějovské zimy 2016 bude zahájen slavnostním otevřením kluziště dne 7. listopadu 2016, a to opět na náměstí T. G. Masaryka,“ uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková a dodala, že kompletní program Prostějovské zimy 2016 bude zveřejněn v pondělí 24. října 2016.