Vápenice

DDM na Vápenici projde velkou rekonstrukcí. Bude se i stavět

ilustrační foto MMP

Mezi prioritní akce města Prostějova, které jsou zařazeny do programu ITI (Integrované teritoriální investice) patří rekonstrukce a přístavba DDM Vápenice. Objekt, kde sídlí dětské oddělení knihovny, část kroužků patřící pod Sportcentrum a Střední škola automobilní, je ve velmi špatném stavu. Odhadnuté náklady jsou v současné době přes 20 milionů korun.

„Je třeba vyměnit nejen okna a dveře, ale také podlahy, rozvody, stropy a střechu. Vše už dosloužilo,“ nastínil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. V plánu je i přistavění další tělocvičny. „Zatím jsme náklady odhadli na něco přes 20 milionů korun, zda to nebude nakonec víc, ukáží až podrobnější průzkumy,“ dodal Fišer, podle kterého byl objekt udržován v rámci možností.

Křižovatku Olomoucká-Vápenice-Svatoplukova-Újezd opět řídí semafory!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Se čtyřdenním předstihem se podařilo zjistit výměnu zkorodovaných sloupů a LED svítidel semaforů na křižovatkách Olomoucká, Vápenice, Svatoplukova, Újezd.

Řidiči projíždějící centrem Prostějova si mohou oddechnout. Semafory na křižovatkách ulic Olomoucká, Vápenice, Svatoplukova a Újezd opět řídí světelná signalizace. Výměnu zkorodovaných sloupů a LED svítidel semaforů se podařilo vyměnit o čtyři dny dřív, než byl plánován termín ukončení prací. (red)

Semafory policisté jen tak nenahradí. Zatím

ilustrační foto PvNovinky.cz

Kvůli rekonstrukci semaforů v křižovatce Vápenice, Újezd, Olomoucká a Svatoplukova dochází hlavně ve špičce k dopravním zácpám. Policisté situaci monitorují, na křižovatkách je ale zatím neuvidíme.

„Víme o rekonstrukci i o tom, že způsobuje motoristům problémy. Situaci průběžně monitorujeme, zatím si ale náš zásah v podobě policistů řídících na křižovatkách provoz, nevyžádala. Pokud se tak stane, samozřejmě budeme dopravu řídit,“ tlumočil PvNovinkám mluvčí František Kořínek odpověď vedoucího dopravního inspektorátu PČR Prostějov Vítězslava Matyáše.

Podle policistů by motoristé neměli zapomenout na skutečnost, že na uvedených komunikacích jsou svislé stálé dopravní značky nadřazeny vodorovným dopravním značkám. (ber)

OBRAZEM: Na křižovatce Vápenice-Olomoucká-Svatoplukova-Újezd chybí semafory

Foto PvNovinky.cz

Jak si jistě mnozí řidiči všimli, na semaforech nejfrekventovanější bezkruhové křižovatky v Prostějově zmizely během dnešního dne semafory. Příčinou je oprava zařízení.

Jak se nám podařilo zjistit, tato situace by mohla zůstat beze změny po dlouhých čtrnáct dní. Mění se totiž nejen stožáry, ale i světelná návěstidla.

"Na uvedené křižovatce dochází k výměně zkorodovaných sloupů SSZ včetně výměny návěstidel za LED návěstidla, vše po dohodě s Odborem správy a údržby majetku města a příslušných orgánů včetně stanovené přechodného dopravního značení. Předpokládaná doba pro výměnu je maximálně čtrnáct dnů", uvedl ředitel společnosti .A.S.A. Prostějov Martin Grepl.