vlak

Mrtvola na kolejích. Našel ji strojvedoucí

ilustrační foto HZS

Nález těla nahlásil v sobotu před půl čtvrtou odpoledne strojvedoucí vlaku Leo Express. Usmrcená osoba byla nalezena v úseku mezi Olomoucí a Štěpánovem.

Vyšetřovatelé zjišťovali, zda dotyčného člověka srazil vlak, nebo ne. Provoz v místě proto omezili. Vlaky na hlavním železničním koridoru z Prahy na severní Moravu a Slovensko proto nabíraly i půlhodinová zpoždění. 

„Provoz je veden pouze po jedné ze dvou traťových kolejí sníženou rychlostí. Dálková doprava podle aktuálních informací nabírá zpoždění deset až 20 minut, regionální vlaky mohou mít zpoždění 20 až 40 minut,“ informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. (ber)

V křižovatce u Smržic se střetlo auto s vlakem. Opět!

ilustrační foto čtenářka

V křižovatce Tiché, Kostelecké a Smržické se dnes odpoledne opět bouralo. Krátce po šestnácté hodině se zde střetlo osobní auto s vlakem.

"Žena v osobním vozidle Citroen jela ve směru od Smržic. Za železničním přejezdem u komunikace na Kostelec zastavila, nevšimla si ale, že vůz nestojí v dostatečné vzdálenosti od trati. Do zadní části auta vzápětí narazil osobní vlak, který jel ve směru na Prostějov," popsal PvNovinkám nehodu policejní mluvčí František Kořínek. 

Nehoda se podle prvotních informací obešla bez zranění, škoda na obou vozidlech byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. "Alkohol byl u účastníků na místě vyloučen dechovou zkouškou," dodal mluvčí.

V sobotu zemřeli další dva lidé. Na kolejích

ilustrační foto HZS

Dva lidé zemřeli v sobotu dopoledne v Olomouckém kraji po srážce s vlaky. Neštěstí se stala v Hranicích na Přerovsku a Mohelnici na Šumpersku.

V Hranicích zemřela starší žena. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se tak stalo u nástupiště na nádraží. „Okolnosti budeme ještě zjišťovat. Hranice jsou vybaveny kamerovým záznamem," uvedl Drápal. Podle policejního mluvčího Františka Kořínka nešlo o cizí zavinění. Seniorku srazil expres jedoucí z Prahy do Púchova. 

V Mohelnici zemřel starší muž. "Podle prvotních informací muž vystupoval z rychlíku, ovšem na nesprávnou stranu. Vystoupil směrem na koleje, kde v tu dobu zrovna projížděl vlak," konstatoval Drápal. 

Na kolejích zemřeli dva lidé!

ilustrační foto pozary.cz

K tragické události došlo v sobotu 23. března krátce před polednem na železniční trati u Pivína. Po střetu s vlakem zde zemřeli dva lidé.

"Okolnosti události jsou předmětem dalšího šetření," uvedla pro PvNovinky krátce po třinácté hodině policejní mluvčí Marie Šafářová. 

"Provoz je zastaven a je zajištěna náhradní autobusová doprava v úseku Nezamyslice - Pivín a zpět. Zastávka Doloplazy nelze náhradní autobusovou dopravou obsloužit, autobus bude zastavovat na autobusové zastávce Doloplazy obecní úřad," uvádí České dráhy s tím, že provoz by mohl být obnoven kolem 14 hodiny. (ber)

 

Na železničním přejezdu došlo k nehodě osobního automobilu s vlakem

Foto HZS Olomouckého kraje

Dnes ve 14:50 hodin přijala Policie České republiky oznámení, že na nechráněném železničním přejezdu mezi obcemi Odrlice a Dubčany u Senice na Hané došlo ke střetu osobního vlaku s osobním vozidlem. Po střetu s vlakem zůstal řidič ve vozidle zaklíněn. 

"Po jeho vyproštění, o které se postarali hasiči, se ukázalo, že naštěstí vyvázl bez zranění. Ve vlaku cestovalo sedm osob, které byly z místa nehody přepraveny náhradní autobusovou dopravou. Jak řidič, tak strojvedoucí se podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 40 000 Kč, na vlaku na 20 000 Kč. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, policisté nadále prověřují", uvedla Jiřina Vybíhalová, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje. (red)

Na kolejích zahynul mladý muž

ilustrační foto pozary.cz

Dnes krátce před půl jedenáctou dopoledne došlo na železniční trati v Olomouci, části Pavlovičky, k tragické události. Střetl se zde projíždějící vlak s osobou, která se pohybovala v kolejišti.

"Mladý muž utrpěl, bohužel, zranění, neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Příčiny a okolnosti této tragické události policisté zjišťují," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. "Vzhledem k tomu, že se jedná o tragickou a pro pozůstalé velmi citlivou událost, nebudeme k ní sdělovat žádné bližší informace," dodala. (red) 

Mladík vstoupil pod vlak. Měl na uších sluchátka

Foto čtenář

Ve prostorách hlavního nádraží v Prostějově srazil dnes ráno osobní vlak člověka. Nehoda se stala kolem půl šesté v úseku mezi prostějovským hlavním a místním nádražím.

Dnes před šestou hodinou ranní došlo na hlavním vlakovém nádraží v Prostějově ke střetu osobního vlaku se čtyřiadvacetiletým mužem z Olomouce. Dle prvotního šetření si muž při přecházení kolejí nevšiml rozjíždějícího vlaku a vstoupil mu do cesty. Strojvůdci se střetu již zabránit nepodařilo. Muž při střetu utrpěl vážné zranění a v ohrožení života byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. O sebevražedný pokus nešlo, dle dosavadního šetření muž vlak neslyšel, protože měl na uších nasazená sluchátka.

Dnes ráno srazil vlak mladého muže. Je v kritickém stavu

Foto čtenář

V prostorách hlavního nádraží v Prostějově srazil dnes ráno osobní vlak člověka. Nehoda se stala kolem půl šesté v úseku mezi prostějovským hlavním a místním nádražím.

"Po střetu s vlakem byl do nemocnice transportován mladý muž. Byl v kritickém stavu," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že nešlo o pokus o sebevraždu. 

Železniční provoz přes hlavní nádraží byl od dnešního rána přerušen, omezení se týkalo asi deseti spojů. Mezi stanicemi Dzbel a Prostějov-hlavní nádraží byla zavedena náhradní autobusová doprava. Vlaky na trase Olomouc-hlavní nádraží - Nezamyslice pak jezdily odklonem přes Přerov. (ber)

Sobotní tragédie na kolejích u Kostelce má dohru

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V sobotu došlo na silnici mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané k dopravní nehodě dvou vozidel. Ta se obešla bez zranění, vzápětí ale na kolejích o něco dál došlo k tragickému střetu. Na místě zůstal jednadvacetiletý mladík, který podlehl utrpěným zraněním.

Podle informací redakce byl mladý muž za volantem jednoho z vozů, které se střetly. Policie to ale s ohledem na citlivost události nepotvrdila. „Ve věci střetu vlaku s mužem v současnosti probíhá šetření všech okolností. S ohledem na pozůstalé ale k tomuto tragickému incidentu nebudeme poskytovat žádné další informace,“ uvedl mluvčí František Kořínek. (red)

 

Další zmařený život. Mezi Kostelcem a Prostějovem zemřel člověk v kolejišti

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Od řidiče projíždějícího směrem na Kostelec jsme se právě dozvěděli, že vlak jedoucí mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané byl zastaven mezi zastávkami, a to nedaleko silnice ve směru na Smržice. Přítomni byli na místě policisté, hasiči i záchranný vůz, cestující z vozu byli nuceni vystoupit z vlaku.

"Šlo o srážku člověka s vlakem, který na místě svým zraněním podlehl", uvedl pro Prostějovské novinky mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. "Mohu potvrdit, že došlo k tragické události dnes ráno před sedmou hodinou, a to ke střetu vlaku s osobou v kolejišti. Osoba utrpěla vážná zranění, kterým na místě podlehla. Veškeré okolnosti nehody jsou v šetření", uvedla mluvčí PČR Olomouckého kraje Irena Urbánková. (red)