vlak

Další zmařený život. Mezi Kostelcem a Prostějovem zemřel člověk v kolejišti

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Od řidiče projíždějícího směrem na Kostelec jsme se právě dozvěděli, že vlak jedoucí mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané byl zastaven mezi zastávkami, a to nedaleko silnice ve směru na Smržice. Přítomni byli na místě policisté, hasiči i záchranný vůz, cestující z vozu byli nuceni vystoupit z vlaku.

"Šlo o srážku člověka s vlakem, který na místě svým zraněním podlehl", uvedl pro Prostějovské novinky mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. "Mohu potvrdit, že došlo k tragické události dnes ráno před sedmou hodinou, a to ke střetu vlaku s osobou v kolejišti. Osoba utrpěla vážná zranění, kterým na místě podlehla. Veškeré okolnosti nehody jsou v šetření", uvedla mluvčí PČR Olomouckého kraje Irena Urbánková. (red)

Superb se srazil s vlakem. Sedmiletý chlapec skončil v nemocnici

Foto PČR

Ve čtvrtek 9. srpna 2018 v 19:25 hodin došlo na nezabezpečeném železničním přejezdu v ulici Příhon v Kostelci na Hané k dopravní nehodě osobního automobilu s osobním vlakem. Třiatřicetiletý řidič Škody Superb na přejezd z dosud přesně nezjištěných příčin vjel v době, kdy k němu ve směru od Prostějova přijížděl osobní vlak. Došlo ke střetu přední části vlakové soupravy s pravou zadní částí automobilu.

"Po nárazu byl automobil odhozen mimo železniční přejezd, kde porazil dopravní značku. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění sedmiletého chlapce, jedoucího ve vozidle Škoda," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. "Záchranáři na místě ošetřili jednoho zraněného, kterého, po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče, zajištění a stabilizaci, letecky transportovali se středně závažným poraněním do Fakultní nemocnice Olomouc," uvedl mluvčí ZZS Olk Pavel Lampa.

Nenechte si ujít! Prezidentský vlak zastaví v sousední Olomouci!

Foto NTM

Ve dnech 28. 6. 2018 až 2. 9. 2018 navštíví komfortní salonní vozy našich prezidentů v rámci putovní vlakové výstavy Prezidentský vlak různá města v Čechách a na Slovensku. Ve dnech 19. a 20. července bude vlak na hlavním nádraží v Olomouci.  

Národní technické muzeum vrátilo na koleje kupé prezidenta T. G. Masaryka nebo následníka rakouského trůnu Františka Ferdinanda d’Este. Svézt se s ním však nelze a vstup do vagónů bude omezen i na plánovaných zastávkách.

Na kolejích u Čehovic ho zachytil rychlík. Byl pod vlivem drog

ilustrační foto ZZS

Včera krátce před dvacátou hodinou se v kolejišti na trase Nezamyslice – Prostějov pohyboval osmadvacetiletý muž, kterého v katastru obce Čehovice cca 50 metrů od železničního přejezdu zachytil pravou stranou rychlík, který jel směrem z Nezamyslic.

Vlivem nárazu byl muž odmrštěn na travnatou plochu pod železničním náspem. Z místa byl převezen sanitkou do fakultní nemocnice. "Protože poškozený nebyl na místě schopen provést dechovou zkoušku, byl u něho v nemocnici proveden za tímto účelem odběr krve. Orientační test na možnou přítomnost jiných návykových látek byl pozitivní na amfetaminy a metamfetaminy," uvedla k události policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

 

Na kolejích vyhasl další život

ilustrační foto pozary.cz

V neděli 1. dubna 2018 v 15:23 hodin došlo v blízkosti vlakové stanice Rokytnice u Přerova ke střetu osoby a projíždějícího rychlíku. Žena na místě zemřela.

Strojvůdce ihned po spatření člověka v kolejišti aktivoval rychločinné brzdění. Přesto se střetu již nepodařilo zabránit. "Osmapadesátiletá žena utrpěla zranění neslučitelná se životem," informoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že příčiny a okolnosti této události jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

 

Na hlavním prostějovském nádraží zemřel muž. Po střetu s vlakem!

ilustrační foto HZS

Ve čtvrtek ve 20:45 hodin přijali prostějovští policisté  oznámení, že na hlavním vlakovém nádraží v Prostějově došlo ke střetu osoby s vlakem. Muž na místě podlehl zraněním.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. "I přes veškerou snahu záchranářů se život zraněného jednapadesátiletého muže nepodařilo zachránit. Podle prvotního šetření měla na tragickou nehodu vliv mužova podnapilost," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření policistů a také pracovníků drážní inspekce. (ber)

Osobák vjel na přejezd. Přímo pod vlak

Foto PČR

Dnes krátce před půl sedmou ráno přijali olomoučtí policisté oznámení o dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a osobním vlakem na železničním přejezdu před obcí Příkazy (trať ve směru Horka nad Moravou – Příkazy).

"Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo, ve kterém cestoval pouze řidič, mělo vjet z prozatím přesně nezjištěných příčin na železniční přejezd v okamžiku, kdy mělo být v provozu světelné signalizační zařízení. Ve vlaku mělo cestovat devět osob. Při nehodě nedošlo ke zranění žádné osoby, alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen orientačními dechovými zkouškami," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že škoda je předběžně odhadována na 250 000 korun. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti jsou v šetření.

AKTUALIZUJEME: Pozor! Nehoda u Smržic! Vlak a nákladní auto!

foto Alena Rubešová

Dnes krátce před osmou hodinou došlo na  silnici 37760 v křižovatce Kostelecká - Tichá  k nehodě vlaku a nákladního auta. Provoz na trati je zastaven pravděpodobně do 10:30 hodin. Nehodou jsou ovlivěny oba směry provozu na komunikaci.

Na přejezdu došlo ke střetu motorového vlaku s návěsem nákladního vozidla. Na místě jsou hasiči a policisté, probíhá vyšetřování nehody. 

Cizinci, který na přejezdu vrazil do vlaku, hrozí pět let vězení

Foto PČR

O dopravní nehodě nákladního vozu, který se včera ráno v Olomouci střetl s osobním vlakem, PvNovnky informovaly. Policie dnes vydala zprávu o stíhání 48letého řidiče, který je cizím státním příslušníkem.

"Kriminalisté územního odboru Olomouc dne 20. září 2017 zahájili trestní stíhání 48letého řidiče (cizince) nákladního vozidla, jako obviněného ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Trestní stíhání je vedeno na svobodě," uvedl Libor Hejtman z olomoucké policie.

Obviněnému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí šesti měsíců až pěti let nebo zákaz činnosti. (red)

 

Nákladní auto a vlak se srazily na přejezdu. Devět zraněných

Foto PČR

Na železničním přejezdu v Olomouci se ve středu brzo ráno srazil vlak s nákladním automobilem. Podle předběžných informací policie se zranilo devět cestujících z vlaku, jejich zranění nemají být vážná.

"Ve středu 20. září 2017, těsně před pátou hodinou ráno, se v Olomouci na Bělidlech, ulice Divišova, srazil osobní vlak a nákladní automobil. Při nehodě bylo zraněno 10 cestujících. Na místě jsou profesionální hasiči z Olomouce a hasiči správy železniční dopravní cesty. Obě vozidla zajistili proti vzniku požáru a pomáhali s přestupem zraněných cestujících do přistavené tramvaje, kde si je přebírala zdravotnická záchranná služba. Doprava na železniční trati je zastavena," uvedla hned ráno Vladimíra Hacsiková, mluvčí HZS Olomouckého kraje.