volby

Prezidentské volby se blíží. Posledním dotázaným je Aleš Procházka

ilustrační foto vecernikpv.cz

Jelikož se blíží prezidentské volby, jejichž první kolo začíná již dnes, v pátek 12. ledna, obracíme se nyní každý den na někoho ze známých obyvatel města, zda uveřejní svůj názor na volbu prezidenta. Nejdříve jsme jako první oslovili ředitelkou Městského divadla Prostějov Janou Maršálkovou, následně jsme se obrátili na jednoho ze zakladatelů a správců největší prostějovské facebookové skupiny Jonáše Prosera, představili jsme názor náměstkyně prostějovské primátorky Ivany Hemerkové, dalším v pořadí byl prostějovský živnostník, ve volném čase blogger, který založil facebookovou stránku Jebal na kole, David Píchal. Včera v odpoledních hodinách jsme vás seznámili s názorem prostějovského zastupitele, člena Pirátské strany Petra Kapounka, dnes jsme dopoledne zjistili, koho bude volit Tomáš Blumenstein, prostějovský zastupitel, živnostník a bývalý předseda české Mensy. Posledním dotázaným je ředitel Městské knihovny Prostějov Aleš Procházka.

"Zcela určitě vím, koho volit nebudu - současného prezidenta. Protože se zpronevěřil všemu, co jsem já od člověka v této funkci očekával. Koho volit budu, tak v tom ještě váhám. Jedním z kandidátů, kterého si jako prezidenta dovedu představit, je Jiří Drahoš", sdělil Prostějovským novinkám Procházka. (red)

Prezidentské volby se blíží. Koho bude volit Tomáš Blumenstein?

ilustrační foto archiv Tomáš Blumenstein

Jelikož se blíží prezidentské volby, jejichž první kolo začíná již dnes, v pátek 12. ledna, obracíme se nyní každý den na někoho ze známých obyvatel města, zda uveřejní svůj názor na volbu prezidenta. Nejdříve jsme jako první oslovili ředitelkou Městského divadla Prostějov Janou Maršálkovou, následně jsme se obrátili na jednoho ze zakladatelů a správců největší prostějovské facebookové skupiny Jonáše Prosera, představili jsme názor náměstkyně prostějovské primátorky Ivany Hemerkové, dalším v pořadí byl prostějovský živnostník, ve volném čase blogger, který založil facebookovou stránku Jebal na kole, David Píchal. Včera v odpoledních hodinách jsme vás seznámili s názorem prostějovského zastupitele, člena Pirátské strany Petra Kapounka, dnes zjistíme, koho bude volit Tomáš Blumenstein, prostějovský zastupitel, živnostník a bývalý předseda české Mensy?

"Můj hlas ve volbách prezidenta má pan profesor Drahoš. Bedlivě jsem sledoval jeho kampaň, neboť jej osobně znám z několika našich akcí a vážím si jeho intelektu a výsledků, ale také lidskosti a osobnosti. Zpočátku byl ve svých vystoupeních opatrný, ale postupně začal otevřeně říkat své názory, které jsou velmi rozumné a v mnoha věcech i dost rázné. Přeji mu úspěch, neboť bych si přál prezidenta, který je kulturou svého chování i počínání vzorem svému národu. 

Policisté chystají bezpečnostní opatření k volbě prezidenta ČR

ilustrační foto PČR

V souvislosti  s nadcházející volbou prezidenta České republiky, která proběhne v prvním kole 12. ledna a 13. ledna 2018 a v případě konání druhého kola ve dnech 26. a 27. ledna 2018, je připraveno policisty Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje bezpečnostní opatření k ochraně veřejného pořádku a zajištění nerušeného průběhu voleb.

Policisté budou úzce spolupracovat s jednotlivými volebními komisemi, a to za účelem přijetí nezbytných opatření k odstranění nežádoucích jevů, které by mohly narušit důstojný průběh voleb. Spolupráce s volebními komisemi bude pokračovat i po uzavření volebních místností s cílem předejít případným komplikacím při sčítání či převozu volebních výsledků.

Prezidentské volby se blíží. Koho bude volit Petr Kapounek?

ilustrační foto wiki.pirati.cz

Jelikož se blíží prezidentské volby, jejichž první kolo začíná již tento pátek 12. ledna, obracíme se nyní každý den na někoho ze známých obyvatel města, zda uveřejní svůj názor na volbu prezidenta. Nejdříve jsme jako první oslovili ředitelkou Městského divadla Prostějov Janou Maršálkovou, následně jsme se obrátili na jednoho ze zakladatelů a správců největší prostějovské facebookové skupiny Jonáše Prosera, představili jsme názor náměstkyně prostějovské primátorky Ivany Hemerkové, dalším v pořadí byl prostějovský živnostník, ve volném čase blogger, který založil facebookovou stránku Jebal na kole, David Píchal. Nyní vás seznámíme s názorem prostějovského zastupitele, člena Pirátské strany Petra Kapounka.

"V prezidentských volbách mám dva favority, ale zřejmě se rozhodnu pro silnějšího z nich. Považuji za důležité, aby v příštích pěti letech měla Česká republika prezidenta s vizí, který dokáže reprezentovat, uklidňovat a má úctu k ústavě. Miloš Zeman toto nesplňuje, pouze prodává lidem iluzi, že mají zastání. Pro lidi přitom nikdy nic neudělal. Česká republika nemá prezidentský systém a úkolem prezenta není vládnout, ale reprezentovat naši zemi", reagoval na náš dotaz Petr Kapounek. (red)

Prezidentské volby se blíží. Koho bude volit David Píchal?

Foto archiv David Píchal

Jelikož se blíží prezidentské volby, jejichž první kolo začíná již tento pátek 12. ledna, obracíme se nyní každý den na někoho ze známých obyvatel města, zda uveřejní svůj názor na volbu prezidenta. Nejdříve jsme jako první oslovili ředitelkou Městského divadla Prostějov Janou Maršálkovou, následně jsme se obrátili na jednoho ze zakladatelů a správců největší prostějovské facebookové skupiny Jonáše Prosera, představili jsme názor náměstkyně prostějovské primátorky Ivany Hemerkové, dalším v pořadí je prostějovský živnostník, ve volném čase blogger, který založil facebookovou stránku Jebal na kole, David Píchal.

"Dle mého bezvýznamného názoru obyčejného muže z lidu, by nás NOVÝ prezident měl hlavně slušně reprezentovat. Chci se dívat na mezinárodní přenosy, kde bude rovně stát zdravý člověk, jak po těle tak na duchu. Nechci se předem obávat, co zase vulgárního pronese, koho urazí či napadne. Chci jeho projevy vyhledávat a se zájmem poslouchat, ne se za ně stydět. Měl by být celkově životem protřelý a mít přehled o veškerém dění, také vlastnit větší majetek a být tedy nezávislý. Neměl by mít silné politické vazby z minulosti a následně být někomu vděčný. Ideálně aby mluvil plynule světovým jazykem.

Prezidentské volby se blíží. Co na ně říká Ivana Hemerková?

Foto MMP

Jelikož se blíží prezidentské volby, jejichž první kolo začíná již tento pátek 12. ledna, obracíme se nyní každý den na někoho ze známých obyvatel města, zda uveřejní svůj názor na volbu prezidenta. Včera jsme jako první oslovili ředitelkou Městského divadla Prostějov Janou Maršálkovou, následně jsme se obrátili na jednoho ze zakladatelů a správců největší prostějovské facebookové skupiny Jonáše Prosera, nyní vám představíme názor náměstkyně prostějovské primátorky Ivany Hemerkové.

"Ráda bych odpověděla konkrétně, ale zatím opravdu nemohu. Pro mě osobně ani jeden z kandidátů není osobnost, u které bych bez zaváhání řekla – ano, to je ten pravý. Čekala jsem, jak se projeví v kampani, ale ani jeden z nich mě na 100 procent nepřesvědčil", sdělila Ivana Hemerková. (red)  

Prezidentské volby se blíží. Koho bude volit Jonáš Proser?

Foto archiv Jonáš Proser

Jelikož se blíží prezidentské volby, jejichž první kolo začíná již tento pátek 12. ledna, obrátíme se nyní každý den na jednoho ze známých obyvatel města, zda uveřejní svůj názor na volbu prezidenta. Včera jsme jako první oslovili ředitelkou Městského divadla Prostějov Janou Maršálkovou, dnes jsme se obrátili na jednoho ze zakladatelů a správců největší prostějovské facebookové skupiny Jonáše Prosera.

"V prvním kole mám jasno. Za prezidenta naší České republiky budu volit Jiřího Drahoše. Ptáte-li se proč, odpovím jasně a stručně. Nikdo ho tam necpe, nikdo za ním nestojí. Ano, je neslaný a nemastný, ale je to chytrý člověk, který toho ve svém profesním životě dosáhl hodně. Volím číslo 9", sdělil svůj názor Prostějovským novinkám Proser. (red)

Prezidentské volby se blíží. Koho bude volit Jana Maršálková?

ilustrační foto iprostejov.cz

Jelikož se blíží prezidentské volby, jejichž první kolo začíná již tento pátek 12. ledna, obrátíme se nyní každý den na jednoho ze známých obyvatel města, zda uveřejní svůj názor na volbu prezidenta. Začínáme ředitelkou Městského divadla Prostějov Janou Maršálkovou.

"Budu volit Jiřího Drahoše. Myslím si, že může přispět k tomu, aby se prezidentskému úřadu vrátila důstojnost, jež mu náleží, a také ke zvýšení kulturnosti naší veřejné sféry", uvedla ředitelka divadla. (red)

O voličský průkaz k volbě prezidenta lze zažádat již nyní

ilustrační foto info.cz

Už v polovině ledna nás čekají další volby, tentokrát prezidentské. Ti, kteří nebudou v termínu voleb doma, by si měli včas zařídit voličský průkaz, který jim umožní volit kdekoli. Zažádat o něj mohou již nyní. V případě osobní žádosti přímo na úřadě je nutné přijít nejpozději do 10. ledna 2018 do šestnácté hodiny. Pokud volič zasílá žádost poštou, musí na úřad dorazit do 5. ledna 2018. Úřady začnaly průkazy vydávat nejdříve patnáct dnů před volbami, tedy od 28. prosince 2017.

První kolo prezidentských voleb se uskuteční 12. a 13. ledna 2018. A i tentokrát se mohou zapojit i ti, kteří se v tomto termínu nebudou nacházet v místě svého trvalého bydliště. Musí ale včas zažádat o vydání voličského průkazu. Zájemci mají na výběr tři způsoby: osobně, dopisem i elektronicky.

Pokud chtějí voliči o průkaz žádat osobně, musí se dostavit na obecní úřad v místě svého trvalého bydliště. V tomto případě není nutné sepisovat papírovou žádost. Úředník si požadavek po prokázání totožnosti voliče zaznamená. Důležité je také domluvit se na způsobu předání průkazu.

Volby můžete sledovat na webu kraje

ilustrační foto PvNovinky.cz

Včera odpoledne začali voliči úderem druhé rozhodovat o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí.

Volební místnosti se otevřely včera ve 14 hodin na téměř 15 tisících místech země, ve 22 hodin se uzavřely. Po noční přestávce se zpřístupnily dnes ráno, tedy v sobotu od 8 do 14 hodin. Hlasovací lístky dostalo více než osm milionů voličů do poštovních schránek. Kdo je neobdržel, může si je vyzvednout přímo ve volební místnosti, kam patří podle místa bydliště, nebo mimo domovskou obec od volebních komisařů tam, kam přijde hlasovat s voličským průkazem. Do volební místnosti si lidé musí vzít občanský průkaz nebo cestovní pas kvůli ověření totožnosti.