volná místa

Letní nezaměstnanost mírně klesla, přesto se bude propouštět!

ilustrační foto

V červnu se situace na trhu práce nepatrně zlepšila. Ve všech okresech Olomouckého kraje jsou čísla mluvící o nezaměstnanosti příznivější. Největší pokles počtu uchazečů o práci hlásí Olomoucko, kde se jejich počet snížil o 333 osob tedy o 2,4 procenta. Procentuálně největší pokles nezaměstnanosti, a to o 5,5 procent, zaznamenalo Jesenicko. Nejlepší umístění na úrovni okresů vykazuje Prostějovsko. Strašák propouštění ale čeká na armádu.

Pohled na čísla týkající se nezaměstnanosti je pro Prostějovsko opět příznivý. V porovnání s ostatními okresy má nejnižší procentuální hodnocení a to 7,2 procenta, což je o 0,2 procentní body méně než v minulém měsíci. Přesto uchazečů o práci eviduje místní úřad práce 5 714, volných míst je pouhých 211. Na jedno volné místo se tak hlásí 27 lidí. Nejvyšší počet nezaměstnaných na jedno volné místo připadá Přerovsku, jde o 34 osob.

Jaká místa jsou tedy k mání?

Šedesát druhů piva poteče proudem

ilustrační foto

První Hanácké slavnosti piva už klepou na dveře. Za Špalíčkem budou probíhat po dva víkendové dny a už v těchto dnech jsou přípravy v plném proudu. Co bude k mání? Patnáctka pivovarů přiveze více než šedesátku druhů piva, platit se bude pouze vindrou.

„V Prostijově na jarmako, bévá ledi jako mako, pravda, névic rob. Nakópijó same tretke a gdež nandó známy tetke, na celé svět pletó pletke taják do zásob...“